Záblesk ve tmě

Záblesk v tme

Thriller

USA, 1994, 106 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(15.5.2007)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $16,696,219Tržby Celosvetovo $-(11.12.2008)

Průměrnej film po všech stránkách. Čistejch 50% + menší plusovej bod za půvabnou Madeleine Stowe.(11.9.2014)

• kingik

Když bylo Emě osm let, rozbila ji její matka v záchvatu zuřivosti zrcadlo o hlavu a dívka přišla o zrak. Z Emy vyrostla krásná a nadaná houslistka, která se po letech konečně dočkala transplantace oční rohovky. Operace, jež jí má vrátit zrak, se sice povede, Ema však trpí retroaktivními halucinacemi. Život jí navíc zkomplikuje vražda sousedky. Ema totiž zahlédla muže, který má možná zločin na svědomí. Thriller, který je další variací na téma postižené ženy ohrožené zločinem. Zní to sice otřepaně, ale slibně. Ovšem jeho zpracování je podprůměrné a nudné a nic na tom nemění fakt, že Madeleine Stowe nehrála vůbec špatně. 40%(22.2.2009)

"Teď, teď tu byl! Teď jsem ho viděla. Je to sotva pár hodin." ... tolik obživlá fotografie z Blow-Up či magnetofonová páska z Blow Out, coby médium a důkazný materiál, však jen trošku pomalejší, zamlženější a nedůvěryhodnější. Zato ale půvabnější, zamilováni se hodnější a zavražděníhodnější (nejsem hodný na češtinu, já vědět) v zápletce tolikrát již v mnoha filmech viděné.(7.8.2006)

Jeden z těch filmů, který jsem viděl v době jeho premiéry v kině v roce 94 a od tý doby už ne...až do včerejška, kdy ho dávali na nova cinema. Po všech směrech průměrný klišovitý thriller o psychopatickém zabijákovi, jakých v usa vznikají stovky. Jediný, co z tohodle filmu stojí za zmínku, je pár detailů - například krátké záběry z basketbalového utkání, hudba kapely The Drovers, a především pak Madeleine Stowe a Aidan Quinn, kteří to činí alespoň koukatelným, když už ne originálním.(26.10.2012)

"Co to znamená ?? Že vaše oči jsou jako lokomotiva a váš mozek něco jako poslední vagón ?? Chvíli to trvá ??" ;)(11.9.2014)

Hodnotím jako vyvedený thriller. Tady se vzhledem k ději nevyhnu hodnocení práce s kamerou. Hlavní hrdinka, po operaci očí, vidí svět kolem sebe zkresleně. Nejen díky výkonu M. Stowe, ale právě i kameře, toto vše snímku dodalo kýženou temnou atmosféru, ale také svižný děj a spád. Rozhodně jsem se nenudila a chvílemi jsem se i bála. Závěr byl sice trochu přitažený za vlasy a moc mne neuspokojil, očekávala jsem ho dramatičtější. Bohužel nijak nevybočil z předepsané škatulky, a byl přesně takový, jak se dalo očekávat, což u mě filmu ubralo na dvou bodech.(6.11.2012)

• vesper001

Ale jakýpak thriller, podprůměrné drámo to je. Slepá hudebnice s traumatem z dětství (= rodinné drama) díky moderní medicíně prozře, a hned uvidí, co neměla (= kriminální drama). Pochopitelně se ocitá v nebezpečí (= akční drama), naštěstí má ale k ruce nadrženého detektiva (= romantické drama), a tak pokud ji někdo nezavraždil, hudlá dodnes… Nejdramatičtější ale musela být úporná snaha tvůrců vyhnout se originalitě, invenci a napětí za každou cenu. Ale podařilo se.(18.12.2013)

• Paity

Jak už tu někdo psal, film viděl někdy před lety, stejně jako já, a vůbec mu ani nechybí. Prostě šáhněte po něčem jiném.(2.9.2013)

Zcela průměrný thriller s dobrým námětem a nemastným neslaným zpracováním, škodlivě se vychylujícím nejednou mimo tradiční žánrové postupy budování atmosféry a děje. Film drží v koukatelných proporcích jen půvabná a herecky dobrá Madeleine Stowe. 50%(13.12.2013)