Záblesk ve tmě

Scénografie:

Dan Bishop

Kostýmy:

Susan Lyall

Jeden z těch filmů, který jsem viděl v době jeho premiéry v kině v roce 94 a od tý doby už ne...až do včerejška, kdy ho dávali na nova cinema. Po všech směrech průměrný klišovitý thriller o psychopatickém zabijákovi, jakých v usa vznikají stovky. Jediný, co z tohodle filmu stojí za zmínku, je pár detailů - například krátké záběry z basketbalového utkání, hudba kapely The Drovers, a především pak Madeleine Stowe a Aidan Quinn, kteří to činí alespoň koukatelným, když už ne originálním.(26.10.2012)

"Teď, teď tu byl! Teď jsem ho viděla. Je to sotva pár hodin." ... tolik obživlá fotografie z Blow-Up či magnetofonová páska z Blow Out, coby médium a důkazný materiál, však jen trošku pomalejší, zamlženější a nedůvěryhodnější. Zato ale půvabnější, zamilováni se hodnější a zavražděníhodnější (nejsem hodný na češtinu, já vědět) v zápletce tolikrát již v mnoha filmech viděné.(7.8.2006)

• kingik

Když bylo Emě osm let, rozbila ji její matka v záchvatu zuřivosti zrcadlo o hlavu a dívka přišla o zrak. Z Emy vyrostla krásná a nadaná houslistka, která se po letech konečně dočkala transplantace oční rohovky. Operace, jež jí má vrátit zrak, se sice povede, Ema však trpí retroaktivními halucinacemi. Život jí navíc zkomplikuje vražda sousedky. Ema totiž zahlédla muže, který má možná zločin na svědomí. Thriller, který je další variací na téma postižené ženy ohrožené zločinem. Zní to sice otřepaně, ale slibně. Ovšem jeho zpracování je podprůměrné a nudné a nic na tom nemění fakt, že Madeleine Stowe nehrála vůbec špatně. 40%(22.2.2009)

"Co to znamená ?? Že vaše oči jsou jako lokomotiva a váš mozek něco jako poslední vagón ?? Chvíli to trvá ??" ;)(11.9.2014)

Průměrnej film po všech stránkách. Čistejch 50% + menší plusovej bod za půvabnou Madeleine Stowe.(11.9.2014)