Záblesk ve tmě

Dante Spinotti

Brad Fiedel

Rick Shaine
  • vesper001

Ale jakýpak thriller, podprůměrné drámo to je. Slepá hudebnice s traumatem z dětství (= rodinné drama) díky moderní medicíně prozře, a hned uvidí, co neměla (= kriminální drama). Pochopitelně se ocitá v nebezpečí (= akční drama), naštěstí má ale k ruce nadrženého detektiva (= romantické drama), a tak pokud ji někdo nezavraždil, hudlá dodnes… Nejdramatičtější ale musela být úporná snaha tvůrců vyhnout se originalitě, invenci a napětí za každou cenu. Ale podařilo se.(18.12.2013)

Hodnotím jako vyvedený thriller. Tady se vzhledem k ději nevyhnu hodnocení práce s kamerou. Hlavní hrdinka, po operaci očí, vidí svět kolem sebe zkresleně. Nejen díky výkonu M. Stowe, ale právě i kameře, toto vše snímku dodalo kýženou temnou atmosféru, ale také svižný děj a spád. Rozhodně jsem se nenudila a chvílemi jsem se i bála. Závěr byl sice trochu přitažený za vlasy a moc mne neuspokojil, očekávala jsem ho dramatičtější. Bohužel nijak nevybočil z předepsané škatulky, a byl přesně takový, jak se dalo očekávat, což u mě filmu ubralo na dvou bodech.(6.11.2012)

Průměrnej film po všech stránkách. Čistejch 50% + menší plusovej bod za půvabnou Madeleine Stowe.(11.9.2014)