Nebát se a nakrást

Komedie

Česko, 1999, 90 min

• Radek99

To se musel František Filip asi zbláznit, nebo co... :-((14.12.2006)

• Oskar

Zoufalý Luděk Sobota dostal kdysi příslib od Vladimíra Stehlíka (ano, TOHO Vladimíra Stehlíka), že mu bude financovat film. A tak sedl ke stroji a sešil dohromady své osvědčené divadelní výstupy, připsal pár nových a celé to nazval Rudá záře nad skladem. Co se stalo se Stehlíkem všichni víme, tak to přepsal na film o řediteli továrny Vladimíru Sýkorovi :-), okrádaném dvěma zlými náměstky. Záhadným způsobem to protlačil do realizace a vznikl "film", který můžeme hodnotit dvěma způsoby: Po profesionální stránce je to jeden z nejtrapnějších počinů české porevoluční kinematografie. Zvlášť scéna v jeskyni pod vodopády s neuvěřitelnou zadní projekcí se prostě musí vidět! Scénář evidentně nespatřilo oko dramaturga, zápletka nestojí za řeč atd. Viděno z tohoto pohledu by to byl odpad. Ale když film rozdělíte na jednotlivé skeče "Sobota na tenise", "Sobota točí reklamu", "Sobota na koncertě" atd. a budete to sledovat jako něco na způsob Show Bennyho Hilla, není vyloučeno, že se vcelku pobavíte. Místy. V každém případě aspoň odpadly uslintané sprosťačinky z Ještě většího blbce, než jsme doufali. 40%(23.1.2006)

• igi B.

Nebát se a nasrat!...(23.1.2006)

• Stegr

Plyšový lev 1999(4.11.2008)

• salahadin

Nebát se a nakrást (1999) aneb skutečné motto komunistické strany Čech a Moravy.(19.10.2008)

• WANDRWALL

Výzva jako HROM! Pro všechny, kdo mají rádi peníze.(29.8.2010)

• Fingon

Na Nebát se a nakrást se dá najít pouze málo pozitivního. Psychiatr Jana Kanyzy a podvodníček Václava Postráneckého jsou vpodstatě jediné světlé momenty filmu, spolu se soudružskou známostí druhého náměstka na ministerstvu vnitra. Body musím přidat i za výkon Táni Medvecké. Jinak děs, bída, nuda, otřesný zvuk (některým dialogům vůbec není rozumět) a především Luděk Sobota, včetně jeho vlastního scénáře. Ještě méně vtipnější než Ještě větší blbec, než jsme doufali... Délka: 110 nesnesitelných minut.(26.5.2011)

• DJ Obelix

igi B.: Tak tenhle komentář mě ve své jednoduché genialitě naprosto odrovnal. Ono to v podstatě reflektuje celý film. Nebát se a nas*at všem filmumilovným divákům. Nebát se a nas*at na filmové umění a vytřít si pr*el celuloidem. Nebát se a nas*at svým dílem všechny, kteří do toho vložili nějaké peníze...(13.9.2008)

• sinp

Patrně to nejhorší, co naše kinematografie zplodila v devadesátých letech a možná i zpátky. Sobota zde vypadá jako jakýsi klaun, kterého se ještě snažili připodobnit k Paolo Villaggiovi v jeho posledních letech (jinak řečeno slizoun) a podobně "vábně" vystupují i další karikatůry, podle optimistického soudu prý herci. Scénář je nouze z těch nejhorších a je až nehorázně trapný, humor neexistuje. Režie kterou Filip překonal i Olmera je další "bravůra". Naštěstí zapomenutá komedie, kterou díky bohu ani v televizi nevidíme - to radši netočit nic, než tohle!!!(24.9.2005)

Nemohu se ubránit alespoň 3 hvězdám, neboť se dost často vyžívám ve sračkách (rozuměj filmových) a tohle je opět tak neuvěřitelný srágora, že je vlastně kouzelná, odpadá onen pocit trapnosti, neb crew minimálně tuší, že točí sračku a vám nezbývá než se bavit tím, jak blbí někdy filmový tvůrci zvláště u nás můžou být. Redy, Fredy, Fanda....Jessie. To je pivo... scéna u vodopádů je opravdu úlet... Navíc mám k filmu osobní vztah, orig. VHS byla kdysi kamarádem odcizena z videopůjčovny a stala se pak legendou mnoha bytových mejdanů.(15.7.2006)

• Terva

Neubráním se salespoň jedné hvězdě a Luděk určitě hvězda je.(4.11.2012)

• rt12

Nestačím se divit kdo to režíroval. I mistr tesař se utne.(21.5.2014)

• Jigy

Škoda že místo hodnocení "odpad" tu není "průjem". měl jsem pocit, že z tohodle kousku jsem ho dostal.(19.7.2011)

• stration

Neskutečná kravina! Luďku, prosím, už přestaň! Kam zmizel František Koudelka?(7.11.2008)

• JKL

Hlas Luďka Soboty: "Fuj, to jsem se ale lek', jaký filmy někdo může točit."(10.1.2009)

• spikey1

velmi nepovedené... velmi... všechno ne... škoda herců takových kvalit kteří jsou zde přímo znásilňováni perverzností scénaristů a režiséra(29.1.2009)

• Šimpy

Tohle se snad ani nedá nazvat filmem.(5.12.2008)

• wosho

Ale trošku to k zasmání bylo. Tento film neměli producenti dávat do kina. Měli jej rovnou pustit do televize, na nějakou ubrečenou neděli-alespoň, by si starý matador Filip nekazil na stará kolena reputaci. Sobota si napsal dvojpostavu přímo na tělo, ale na ostatní jaksi pozapoměl. A to, že ani producenti filmu moc nevěřili (nechápu proč do něj šli) je krásně vidět na technické kvalitě filmu-rozpočet musel být minimální.(10.4.2009)

• xaver

I mistr tesař se občas utne. V daném případě se uťal mistr režisér. A pořádně. Takhle promarnit potenciál hereckých hvězd, to se hned tak nevidí. A tak za svůj herecký výkon si snad zaslouží alespoň jednu * Václav Postránecký s Janem Přeučilem.(16.6.2012)

• Paity

Tohle je typicky Sobotovská komedie po pádu opony. Nestojí to za nic. Legrace je nahrazena trapností a takhle bych mohl pokračovat. Ne, díky, nechci.(2.7.2013)

<< předchozí 1 2