Videokracie

Videocracy

Dokumentární

Švédsko / Dánsko / Velká Británie / Finsko, 2009, 85 min

Erik Gandini

Dal jsem sice 3* (asi slabost pro Itálii), ale 100% pravdu má liuk.(2.1.2015)

Zajímavý koprodukční dokument o síle mediální manipulace, kterou všehoschopný mediální magnát Berlusconi dotáhl v Itálii k dokonalosti. Bojím se, že za čas k nám do Česka seveřané přijedou točit podobný dokument o mediálním magnátu Babišovi, Berlusconiho dvojčeti...(3.1.2015)

Rozpočet €150,000Tržby USA $20,598Tržby Celosvetovo $1,170,817(30.4.2010)

Celkem asi bych se shodl s ostatními fanoušky zde na čsfd, film nemá moc koncept, je prázdný, technicky slabý. Ale mě právě toto přišlo jako skvělá mozaika zdánlivě nesouvislých segmentů. Film má opravdu VELMI široké, nezpracovatelné téma a raději než popisný kousek jsem dostal náladotvorný rámec s depresivní hudbou Davida Österberga, která připomíná snad i něco z kultovní Quatsi trilogie. Itálii tento dokument nespasí, ale zápisem doby a krize společnosti je brilantním. 75 %(2.1.2016)

Pozadie Berlusconiho tv impéria pohľadom zvnútra televíznych zábavných a politických estrád: hoci v Taliansku sa to mieša jedno do ruhého, keďže šéfom krajiny je majiteľ 90% tv staníc. Osobne sa mi to páčilo viac, než portrét dlhoročného talianskeho premiéra Giulia Andreottiho s názvom Il Divo, nakoľko to bolo zrozumiteľnejšie a hlavne omnoho vtipnejšie.(28.11.2009)