Luftbusiness

Komedie

Švýcarsko / Lucembursko, 2008, 89 min

Antoine Jaccoud

• bassator

DER FILM 2009 - FESTIVAL DEUTSCHSPRACHIGER FILME - Festival německy mluvených filmů - Luftbusiness / Život na prodej - 3. 10. 2009 - kino Světozor - Velký sál - Praha - 40%(10.10.2009)

Slaby scenar u tohoto snimku. Nejak jsem moc nepobral, proc postavy v druhe polovine tolik blbnou.(11.10.2009)

Squateři, skoro bezstarostně žijící s heslem „vše je jen hra“, potřebují také peníze (jinak to ani nejde) a objeví kouzlo internetového obchodování. Co všechno lze na něm prodat? – zdá se, že úplně všechno. V první části filmu se jen seznamujeme s aktéry a jejich netradičními způsoby obživy, druhá část … je rozhodně zajímavější právě důsledky „povedených kšeftů“ Na světě je to (někdy) zařízeno tak, že nic není zadarmo... Částečně komedie, částečně smutný příběh ( občas i duše zabolí) plyne až příliš kontinuálně a popisně, přesto je tento výborný námět zajímavě zpracován, například pro neotřelý pohled do spodních pater společnosti. Milovníci Tiger Lilies budou vrchovatě spokojení, film dokreslují jejích písně. Ani bych nevěřil, čím vším se lidé živí.(5.10.2009)