Fatih Akin chcel po čase natočiť niečo ľahšie a rozhodol sa pre niečo ako komédiu. Dopadlo to tak, ako by asi dopadol nemecký televízny film z produkcie RTL, pokiaľ by sa rozhodli natočiť nejakú komédiu z kulinárskeho prostredia na stredajší večer. Je to trochu nadnesené, ale v Soul Kitchen som nezaznamenal žiadne náznaky umenia a s humorom je to bohužiaľ podobne. Scenár je značne chaotický, veci sa riešia divným spôsobom, pretože sa postavy nechovajú dvakrát logicky. Keďže sme v súčasnom nemeckom filme, tak nesmie chýbať Moritz Bleibtreu, ktorého postava pôsobí ako stereotypná figúrka a podľa vzoru malých amerických nezávislých filmov je tu aj hviezdne cameo, tentokrát v podaní Udo Kriera.(23.10.2013)

Nadmíru videoklipový film a nečekaně také trochu crazy komedie.(24.7.2010)

Po dvou bezvadných filmech Akina jsem se moc těšila na Soul Kitchen, ale nějak se u mě žádná euforie nedostavila. Nejen, že těch komediálních prvků jsem moc nezaregistrovala, ale chvílemi jsem měla pocit, jako kdybych přepínala moc rychle kanály u telky. K hereckým výkonům určitě žádné výhrady nemám. protože výborného Moritze už znám i z jiných filmů a Adam Bousdoukos v rol Zinose byl opravdu moc sympatickej. Jsem ale přesvědčená, že můj dojem z celého filmu ovlivnil i fakt, že jsem ho viděla dabovaný, takže příště ani náhodou.(13.11.2012)

Zatial som od Akina videl len film Im Juli a to bola neskutocna pecka. O to viac som bol sklamany z tohto filmu. Ustredna llinia je prilis riedka. Reziser chcel evidentne natocit len taky jednoduchy pohodovy film, ale podla mna sa mu to prilis nepodarilo. Sice som sa priamo nenudil, ale celkovo to pôsobilo dost nevyrazne. Asi za to môzu nezaujimave postavy, ktore mi boli ukradnute a obcas mi boli sympaticke len vdaka hercom. Ci uz vdaka môjmu oblubencovi Moritzovi Bleibtreuovi alebo nadhernej Anna Bederke. Vysledok ma fakt mrzi, pretoze teraz mam strach vyskusat dalsie Akinove filmy. 5/10.(2.6.2012)

Budu muset přehodnotit svou topku režisérů, protože Akin už začíná být sázka na srdeční jistotu. Nezklame a i když jsem na Soul Kitchen dneska trochu přísnější, tak jen proto, že jsem zmlsaná - Proti zdi a Solino jsou filmy z Ráje.(30.7.2010)