Zinos, mladý majiteľ reštaurácie, nemá práve veľa šťastia. Jeho priateľka Nadine sa odsťahovala do Šanghaja, zákazníci jeho reštaurácie Soul Kitchen začali bojkotovať nového šéfkuchára, a Zinos má ešte k tomu problémy s chrbticou! Veci sa začnú obracať k lepšiemu, keď ľudia prichádzajú na chuť jeho novej kulinárskej koncepcii. To však nestačí na to, aby Zinos našiel pokoj v duši. Rozhodne sa preto odletieť za Nadine do Číny a dať všetko do poriadku. Reštauráciu nechá na starosti svojmu nespoľahlivému bratovi Illiasovi. Oba kroky sa ukážu ako katastrofické: Illias vďaka pochybnému realitnému agentovi príde o reštauráciu a Nadine už má nového milenca! Zostáva mu ešte posledná šanca, aby spolu s bratom Illiasom získali späť Soul Kitchen. Na to by však museli prestať s hádkami a začať pracovať ako tím. (oficiální text distributora)

Aljak

Nemecká comedy-drama celkom prekvapila. Možno aj preto, že som nemal absolútne žiadne očakávania, keďže nepoznám ani režiséra, ani hercov a v podstate moc ani nemecké filmové komédie. Ale bolo to veľmi príjemné, jednoduché a priamočiare - takže akurát tak dobrý oddych. Veľkým plus bolo viacero skvelých scén, ktoré dokázali rozosmiať. Ale okrem komédie to malo aj jemné črty drámy, a ani romantika nemohla chýbať. Proste jednoduchá oddychovka, a miestami síce klišé, ale aj tak to stálo za to. Hoci takýchto filmov z prostredia reštaurácií je už kopa, toto ma celkom bavilo - aj tie herecké role boli veľmi vhodne rozdané. ()

smeeky

Až se sám divím, jak mě film nadchnul. Možná to má na svědomí fakt, že jsem ho sledoval v němčině a s anglickými titulky, a tak jsem měl na konci radost, že jsem to pochopil i bez špetky jazyka českého. Nebo jsem to možná nepochopil vůbec. Každopádně jde o pohodovou komedii, která v sobě však nese i nějakou tu hloubku. Člověk po shlédnutí zatouží, alespoň na chvíli, patřit do nějaké takové Soul kitchen, jelikož jde o místo s neuvěřitelnou atmosférou… ()

Autogram

Staničný bufet by dieru do sveta asi neurobil aj keby sa volal Duchovná kuchyňa a niekto by tam začal variť vyberané jedlá ako z kuchárskej súťaže. Vo filme tureckého režiséra o dvoch neschopných Nemcoch gréckeho pôvodu sa to ale stať môže. Tak sme svedkami rozháraného príbehu o jedle, láske a priateľstve s často do stratena ubiehajúcimi linkami a celkovo neurčitým vyznením. Dojem ale nezostal zlý hlavne kvôli pozitívnemu aj keď absolútne nezmyselnému záveru. ()

Martin741

Nemecka kinematografia sa teda zase ukazala! A to v tom zmysle, ze dokaze vyplodit bud nejaku hrozu a la Uwe Boll, alebo len priemerny film. Ako je tento Soul Kitchen. Namet o majitelovi restauracie, ktory ma problemy /s chrbticou, zakaznicky bojkot, odisla frajerka ....../ fajn, ale herecke vykony boli len mdle a nevyrazne. Chybala aj vyraznejsia dejova linia. 51 % ()

danoo

Odľahčený pohľad Fatiha Akina na všetky možné a nemožné životné peripetie mladého Gréka v Nemecku akého je schopný len naturalizovaný turecký Nemec, ktorého filmy sú tým najzaujímavejším, čo v poslednom čase v Európe vzniká (v protiklade napríklad so stagnujúcim Francúzskom). Akinova komika je viac situačná, nevyvoláva výbuchy smiechu, skôr pousmiatie a príjemný pocit, umocnený režisérovov empatiou, sebairóniou a v neposlednom rade zdravou živelnosťou. ()

• Film je založený na príbehu hlavného hrdinu Adama Bousdoukosa na základe jeho vlastných skúseností majiteľa gréckej reštaurácie s názvom Taverna Sotiris, kde bol režisér filmu Fatih Akin pravidelným zákazníkom. (temporalnaut)