,,Holky z Děčína chtěj kluky z Prahy a holky z Prahy zase kluky z Ameriky..."(11.10.2014)

Scenar je sice dost jednoduchy, vubec to ale neni naskodu. Landovskeho civilni projev a ruzne prupovidky jsou temer genialni. Hodne me taky zaujala Regina Razlova, vyborny herecky vykon. Pani Bohackovou bych za matku tedy nechtel:-). Dnes uz klasicky film nasi kinematografie.(3.11.2009)

Veselý film se smutným nádechem, což posiluje zvláštní scénář. Velmi humorné situace střídají rozvleklé a nudné scény. Překvapil mě konec, který jsem nejprve odsoudil, ale po úvaze jsem jej zhodnotil jako velmi vydařený, a proto se přikláním ke čtyřem hvězdičkám.(11.11.2009)

Lanďák mě překvapil, i když vím, že herec je to výborný. Kvůli němu by si tento film neměl nikdo nechat ujít, stojí to za to.(3.11.2009)

Maminka má ze svého Tondy velkou radost. V jejich bytě, který ženské oko dosud nespatřilo, se najednou objevily dvě sympatické děvy a to by bylo, aby Tonda neskončil v chomoutu. Internetová známost Janinka, vybavená nezbytnou znalostí dojení, by byla skromě ochotná s občas vybuchujícím sympaťákem strávit společný život, ale ten se právě zakoukal do světácké stopařky Květy žijící v exotické Praze. Mamince je zcela jedno, která slečna učiní Tondu manželem - důležité je, aby obě neutekly pryč.(21.6.2009)

• - Filmová vesnice, kde žije Boháček (Pavel Landovský), se jmenuje Čičelice. Ve skutečnosti vesnice či město s takovým názvem neexistuje. (M.B)

• - Stella Zázvorková byla pouze o 14 let starší než její filmový syn Pavel Landovský. (rakovnik)

• - Filmování probíhalo v Praze - Slivenci a vesnicích Lochkov a Řevnice. (M.B)