Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Legenda světové kinematografie JEAN MARAIS (FANTOMAS, HRABĚ MONTE CHRISTO, KAPITÁN FRACASSE) se představuje v roli krutého prefekta provincie Judea v době života Ježíše Krista. Výpravný historický snímek nás zavede zpět do roku 26, kdy se ujal vlády v Judeji Pontius Pilatus. Mnohými označován za krutého tyrana a nepřítele židovského národa neváhal vnést do Jeruzaléma římské zástavy, což bylo vzhledem k předpisu zakazujícímu zobrazovat živé tvory provokací Židů. Nejtěžší zkouška na něj ale čekala v podobě rozhodnutí o ukřižování Ježíše Krista, čímž jeho postava navždy vešla do dějin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Upřímně, čekal jsem od tohoto pepla trochu víc, zvláště pak, když hlavní roli Piláta hrál znamenitý francouzský herec Jean Marais, který mi ale jinak v této roli docela seděl. Dabing od společnosti Řitka video s.r.o. byl místy hodně nezdařený, zvláště u postavy Ježíše Krista, který byl dabován snad nějakým pomalu ještě puberťákem, tvář Ježíše, jak už napsal Gumli, krom očí v odrazu, je divákovi neznáma, podobně tomu bylo i ve filmu Ben Hur. Barabáš byl slabý, původně jsem si myslel že ho hrál americký herec Sid Haig:-) Abych to nějak shrnul, šlo o politickonáboženský film, který se zaobíral více podrobnostmi pro nás všechny dodnes stále tajemného původu tohoto římského prokurátora, historicky v některých ohledech přesný, avšak místy příliš horečný a matoucí. Samotnému procesu s Ježíšem šlo přidat na zajímavosti a na lepším dialogu a hlavně věnovat mu přece jen více času. Výroba filmu byla silná podobně jako krásná fotografie (Massimo Dallamano) nebo kostýmy. Nej scéna: na nádvoří posvátného židovského chrámu s římskými orlicemi, kde pomalu došlo k masakru. K postavě římského prefekta Judska Piláta - jak on vůbec nakonec dopadl, poté co byl roku 36 n. l. z vrcholné funkce po 10 letech sesazen? Těžko říct, jak by s ním historie naložila, kdyby nebyl znám právě z procesu s Kristem, díky kterému vlastně vešel do dějin, či za stavbu akvaduktu, kdy proti sobě popudil židovské obyvatelstvo, protože čerpal peníze z chrámového pokladu nebo za tvrdé potlačení vzpoury, která ho de facto stála místo, nejspíš nijak. Film skončil, tak jak vlastně začal, u soudu zpovídáním se ze svých činů před novým císařem Caligulou. To se mi celkem líbilo, to bylo docela chytré...:-) ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Byl jsem zvědav, jak si s postavou poradí herec romantických postav a výrazné tváře Jean Marais, mimo jiné fakt sympaťák. Domnívám se, že asi nebylo lehké ztvárnit biblickou postavu Piláta Pontského, protože samotný příběh těží trochu ze směsice faktů a fikce, a možná i proto, že nikdo opravdové vlastnosti krutého Piláta, jeho skutečný život neznal a nezná dodnes. Další herec Livio Lorenzon v roli Barabáše se mi zdál nepovedený. Postava Jidáše se příběhem jen prolíná a nemá žádnou hlubší charakteristiku. Mohu-li soudit, tak tento ztvárněný příběh v tomto podání nijak nevyčnívá z řady průměrných filmů tohoto typu. ()

Reklama

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

U hodnocení filmu, zda-li je křesťanský či nikoli mám jeden základní metr - je v souladu či v rozporu s Biblí? V tomto filmu shledávám jeden hrubý rozpor. Podle tohoto filmu Jidáš přišel za veleknězi z nejasných důvodů a Ježíše zradil omylem, nechtěně, nevědomě - velekněží z něj sami vytáhli kde má Ježíš být pod podmínkou, že si s nim chtějí promluvit. Co provedl si uvědomil až později. Ale Bible říká: "Co mi dáte, když vám ho zradím?" zeptal se. Odpočítali mu třicet stříbrných. Od té chvíle pak hledal příležitost, aby jim ho vydal. (Matouš 26:15-16) Proto ho zařazuji do skupiny rádobykřesťanské. K negativnímu osobnímu hodnocení pak přispělo mmj přílišné násilí... Křesťanské filmy vyhledávám i proto, že u nich očekávám absenci, nebo max nutné minimum násilí a krve (ideálně jen zmínka, žádné scény) A je to jeden z mála filmů u kterého se ptám - který amatér sestavoval tým dabérů?! Jak může třicetiletého muže dabovat dvanáctiletý hoch?!! U nějaké vedlejší postavy bych to přešel. Ale u postavy Ježíše, se to přehlédnout prostě nedá... ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Výpravou na dobu vzniku výborné, sdělovací formou ale už poněkud slabé a nevýrazné a mnohdy divákovi nesrozumitelně nastíněno. Řekl bych, že se zde přespříliš okatě italští tvůrci z Říma snažili Pontia Piláta, zástupce Říše římské v Judei představit v mnohem lepším světle, než ho viděli v té době jeho současníci. Tento film mě osobně bohužel ničím nepřesvědčil o kulturní hodnotě své výpovědi a pojal jsem ho pouze jako zajímavou podívanou na vznešený oděv římských vojáků z dob jejich nebývalé moci. Otřesný dabing společnosti Řitka video můj celkový dojem pak natolik zhoršil, že jsem uvažoval o výměně filmového titulu v přehrávači. Vnutit tak moc nevýrazný hlas Pavla Soukupa drsné tváři římského dobyvatele, to už snad hraničí s nevkusem. Pavel Soukup se svým uhlazeným sametovým hlasem velmi dobře působí v dokumentech (např. momentálně na ČT2 v aktuálním trojdílném "Krajem čapích hnízd"). Ale Piláta?! To prosím ne. O dabérovi Ježíše se ani zmiňovat nemíním, neboť bych muset video studiu nakopat do Řitky. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Film by získal o 100% více, kdyby byl napsán lepší dialog a samozřejmě dabing byl jako kdyby se cvičila kvarta v gymplu v latině. Vadilo mi, že Ježíš Nazaretský zde byl zrzavý jak liška a brán stále zezadu, takže do tváře mu nebylo vidět ani při skoupých odpovědích u Piláta. Myslím si, že scénář byl chabý, a i když byla hlavní úloha svěřena evropské superhvězdě JEANU MARAISI, tak s tím chudák nemohl nic lepšího udělat. Jidáš zapomněl shrábnout 30 stříbrných a Petr zapomněl Krista 3 x zapřít. Ale přes všechny tyto drobnosti se mi to líbilo. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama