• Německo

• Německo

Templár

Akční / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA / Německo, 2011, 121 min

Slušná porce krve a sraček z Anglie třináctého století. Za mě 80%(23.7.2013)

Excelentní vybíjená. Můj sadistický klád je z toho vážně jako ajron!(20.11.2012)

Prvotřídní středověká nakládačka, kterou mi trochu pokazily jen občasné záblesky jakési televiznosti. James Purefoy po ztvárnění Solomona Kane opět potěšil, excelentní Brian Cox nebo Paul Giamatti rovněž. Z prostinké báchorky na téma „Král je zmetek, ale když ubráníme tenhle hrad, možná půjde do kopru“ se díky příjemnému scénáři dávajícímu každé postavě prostor pro to, aby se stala zapamatovatelnou, vyklubal hodně, hodně podařený příběh, jenž ani přes dvouhodinovou stopáž nenudí. Bitvy jsou neskutečně drsné (přepůlení barbarského otrapy obouručákem, například) a krví se nešetří, ovšem nic není jen pro efekt, všechno tu má svoje místo. Stejně jako ta, no, dá se říct romantická linka. Kromě režiséra patří pochvala také povedené hudbě Lorne Balfeho. Silné čtyři hvězdy.__P.S. Při scéně, kdy barbarská armáda obléhající hrad začala "něco stavět", přičemž to "něco" bylo ze dřeva, bylo to vysoké a mělo to pomoci dobývání hradu, jsem se začal smát. Ale za to mohla vzpomínka na Monty Pythony a jejich Svatý grál.(15.11.2011)

Krvavé střetnutí, v němž pár desítek statečných brání hrad i svá práva proti svévoli krále Jana mi přišla jen jako pouhá záminka k velké exhibici bojových scén, kdy vzduchem sviští šípy a lidé se válejí v krvi, žel v nelítostné seči válečné vřavy jsou kaskadérské boje poněkud zmatené. Historizující naivní pohádka sice nenudí, ale dlužno dodat, že taky nenadchne. Nicméně brilantní kulise středověkého hradu nelze nic vytknout.(14.1.2012)

Poctivá porce anglické středověké řezničiny, plná osekávání údů (včetně končetin) hnusně vypadajícími sekyrami, filetování smradlavých žoldáků a odpaňování zpocených Templářů. Prostě romantický středověk, jak má být. I za pár šupů se dá s pár mastňáky zmáknout, byť trochu naivní, kulantní historický spektákl, ve kterém neváhala zaúčinkovat snad každá aspoň trochu profláklá anglická držka, včetně Dereka Jacobiho a jiných sýrů. Navíc Pavlík Džamáti ty bezskrupulózní zmrdy prostě umí a jeho král Honzík je téměř dokonalý. Třešničkou na dortu je charismatické, dvoumetrové vikingské hovado Vládi Kulicha, kterému jsem odpustil i to, že si jako jediný myl před natáčením hlavu a jeho blonďatá řepa bez lupů se tak za úsvitu Albionu trochu moc leskne.(12.7.2011)

• - Úvodní prolog o princi Johnovi a Magna Cartě byl dodatečně přidán díky nápadu režiséra Jonathana Englishe. Prolog namluvil Charles Dance.
    (Dalfor)

• - Do role Neda Coterala byl zpočátku zvažován Angus Macfadyen. Po opětovném oživení projektu, jež provázely finanční potíže, jej nahradil Jamie Foreman. (Conspi)

• - Paulu Giamattimu zabralo natáčení jeho role pouhých 7 dní. (Conspi)