• Německo

• Německo

Templár

Akční / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA / Německo, 2011, 121 min

Tak takhle si nějak představuji dobrý středověký film, který má vše, co by měl mít. Ironclad je jeden z nejbrutálnějších středověkých filmů, co jsem snad viděl. Musím pochválit děj, poněvadž je zvládnut dobře a člověk se nezačne nudit. Pořád se něco děje a nejlepší na tom je, že se objevuje spoustu brutálních soubojů, které vždy rád vidím. Krutost Jana (Paul Giamatti) je tak brutální, že jsem si živě představil, jak musí být protestantovi, který se mu postavil. Nechtěl bych takové věci rozhodně zažít, ale on tu roli zvládl vážně dobře. Samozřejmě nesmím opomenout hlavního hrdinu a templáře Williama Marshalla (James Purefoy). Ten se do takového filmu hodil, ač jsem to ze začátku moc nečekal. Sečteno a podtrženo, Ironclad doporučuji na plné čáře... 8/10 = 85%(6.8.2011)

Středověk, mlátek na maso, divadlo jak cip kuva... chtěl jsem tím říct, že jakýkoli tupý objekt a pár oddaných křesťanů, co bojujou za svobodu slova a je to tady. Je to fakt kvalitní řezničká zabíjačka, vypadá to tu přesně tak, jak když jsme ještě doma na východě SR kosili svině. Paul Giamatti jako obvykle úžasný záporak. Neskutečná surovost a je tu docela hodně středověkých vychytávek co se boje týče, potěšil i Zlatovlas a Templář. 7/10(14.7.2011)

Je to vydarený historický film z britskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh z časov stredoveku, kedy krutý anglický kráľ chce získať späť svoju krajinu, k čomu mu majú pomôcť aj dánski bojovníci, ale mnohí angličania sú proti nemu a tak schopný templár spolu so skupinou bojovníkov obsadia významný hrad, ktorý chce ale získať aj kráľ. A tak ho musia udržať čo najdlhšie. Spracovanie sa mi páči, dej je síce dosť jednoduchý a úplne priamočiary, ale tu to neprekáža ani trochu, film zaujme už od začiatku, následne zoznámi s templárom, ktorý si vie hneď získať sympatie, netrvá až tak dlho, kým sa dej začne venovať samotnému hradu a na to sa už pozerá veľmi dobre, malá skupinka udatných bojovníkov, ktorí sa snažia zo všetkých síl udržať hrad pred mnohonásobnou presilou je jedna z najlepších tém, akú môže historický film mať. Takže za celý čas som nenašiel žiadne slabé miesto. Samotných bojových scén je tu pomerne dosť a je aj dosť vydarená. Až tak moc mi nesadla kamera, niektoré zábery sú príliš zblízka, alebo nie sú až tak moc prehľadné, ale to je asi to jediné, čo sa jej dá vytknúť, inak sú všetky akcie obsahovo dobre zvládnuté, aj keď ničím originálne, či už menšie akcie medzi pár vojakmi alebo tie veľkolepejšie, no hlavne až mimoriadne drsné. Ani neviem, či som vôbec niekedy videl takto krvavý historický film, kde akcia pôsobí nanajvýš surovo a je tu plno useknutých rôznych častí tiel a drsných deštrukcií vojakov na rôzne spôsoby. Ani neviem vybrať to najlepšie, všetka akcia je na tom dobre. Herecké obsadenie je výborné, charizmatický James Purefoy v hlavnej úlohe, dobrý výber jeho spolubojovníkov, obzvlášť Brian Cox alebo Jason Flemyng a ani záporáci nie sú zlí, ale viac než Paul Giamatti v úlohe kráľa ma bavil veliteľ dánskych bojovníkov. Réžia a technická stránka sú až na tie spomínané zápory v bojových scénach v rámci žánru úplne ideálne. Ironclad určite nie je žiadny vrchol žánru, ale dostal som presne to, čo som aj chcel, správne surový historický film s dobrých príbehom a obsadením. 77%(28.5.2012)

Středověký masokombinát Ironclad nabízí: dánskou sekanou, porcované baronovy nožičky, anglickou krkovičku, škvařené vepřové sádlo, špikovaný Kulich a jako specialitu dne ovar Jana Bezzemka! Za relativně málo peněz se vám dostane syrovosti, krve a humánních středověkých kratochvílí. Trochu zkrátit o zbytečnou linii s nadrženou hradní paní, co se chce dostat do drátěných templářských spodků plus schopnější osobu na režisérském trůnu a byl by filmový hrad Rochester ubráněn se ctí. Co se týká výše zmiňované nabídky masných výrobků - prodej oblíbeného úplavicového prejtu ze zadele anglického vladaře byl zakázán Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí..(29.12.2011)

Drsný. Kdybych ten film potkal v hospodě, tak bych se ho bál(26.10.2012)

• - Úvodní prolog o princi Johnovi a Magna Cartě byl dodatečně přidán díky nápadu režiséra Jonathana Englishe. Prolog namluvil Charles Dance.
    (Dalfor)

• - Paulu Giamattimu zabralo natáčení jeho role pouhých 7 dní. (Conspi)

• - James Purefoy se kvůli roli musel nejen naučit špičkově zacházet s mečem, ale také nastudovat mnoho informací o templářích. (Olík)