Na doraz

• SK název

Nadoraz

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2010, 91 min

Inteligentná a civilná road-movie buddy komédia, ktorá vie byť bláznivo WTF a súčasne sa pevne držať na zemi a byť ľudskou. Jadrom vydareného scenáru sú na telo napísané postavy pre Downeyho a Galifianakisa a skvelo fungujúca chémia medzi nimi. Galifianakis tu už nie je iba tichou smiešnou postavičkou, akou bol v Pařbe vo Vegas.(20.1.2011)

Mám rád Phillipse za to, že nechá Galifianakise jít až na dřeň. Krom pár momentů tu toho ale moc nezbylo a při těch hrátkách na vážnější notu to ústřední dvojici šlape výrazně hůř, něž když se snaží prokousat dalším průserem. Phillipsovi tentokrát nevyšlo to dravé tempo a dojíždí i na absenci vyloženě dobrých nápadů, které v Hangoveru sypal z rukávu. A ta psychologie postav není kolikrát úplně konzistentní (Downey hraje Downeyho a zároveň někoho, kdo se snaží být Downeym. A je znát, že se v mnoha scénách vyloženě ztrácí a tohle mu tak úplně stoprocentně nesedlo). Zatímco Hangover uvítám kdykoliv znovu s otevřenou náručí, nad touhle "pousmávací sázkou na jistotu" s pár dobrými fóry se při filmově-opíjecích seancích zřejmě už nesejdeme.(6.11.2010)

• verbal

Posaďte do auta slizkého, řeckého buzeranta, k ruce mu dejte Robertka juniora a nechte je bez tzatziků cestovat po Route 66 na Festival trapnosti. A kdyby jim čistě náhodou cestou došly infantilní humory, nevadí! Vždycky mohou přeci zastavit na nějakém tom odpočívadle, kde si ten ztepilý Apolón vyleští rákos spolu se svým psem, což nepochybně v kategorii 13+ vyvolá salvy dusivého smíchu.(16.3.2011)

Nelze tomu upřít několik nápadů i slušně nastíněné charaktery. Humorem je to ale hrozně nevyvážené, takže film sem tam zcela nerozumně přepne z komediální road-movie do něčeho, co by mnohem líp vypadalo ve filmu Adama Sandlera (třeba bitka s vozíčkářem je úplně mimo). Downey i Galifianakis to táhnou, i když Downey je tentokrát minimálně využit. To Galifianakis působí mnohem živěji a překvapivě utáhne i dramatičtější sekvenci. Je možná škoda, že se tvůrci neodvážili víc zatlačit na dramatickou linku, protože těch několik málo vážnějších momentů je nečekaně silných. Skoro mám podezření, že to na papíře byla hořká komedie a pak někomu došlo „ale sakra, lidi chodili na Pařbu ve Vegas, tak to musí být hlavně taškařice“. Ani ryba, ani rak, ale nenudil jsem se. Více zde.(30.11.2010)

Zdá se mi to nebo jsou poslední dobou v USA schopní scénáristi, kteří dokážou napsat dobou komedii na zavolání. Protože si nemůžu pomoct, ale těch dobrých komedií tam teď vzniká nepochopitelně dost a všecky jsou se stejně podobným humorem, který mi příjde na Ameriku dost v pohodě. Taky za to ale může nová řada herců v čele se Zachem Galifianakisem, kteří do amerických komedií přinesli parádní závan novoty. Do toho ještě vždycky dobrej Robert Downey Jr., výborná spolupráce, pár nezapomenutelných scén a máme tu jasnou čtyřhvězdu, kterou už připisuju bůhví kolikátý komedii.(13.2.2011)

Scénář: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel, Todd Phillips .. Taková přesvědčivá sedmdesátka, kterou rád zaokrouhluji nahoru - jelikož jsem Due Date viděl v dvojbloku se sedmým HP, který mne opravdu znechutil a znudil, takže tohle přišlo jako svěží, zábavný a vtipný vyproštovák! A tím také po většinu času je, byť Downey nejde tak na drsno jako Galifianakis a občasným momentům by slušelo dopracování.(11.12.2010)

Nečakane príjemné a zábavné. Vlastne ma kontrast medzi nudnými trailermi + mojím odporom ku Galifakinikafikanasovi a zábavnosťou filmu priam šokoval. To spojenie dokonale civilného Downeyho a absolútne mimózneho Galifakina-whatever je vynikajúco vyvážené. Chémia medzi nimi funguje bezchybne, k tomu sústredená réžia, ktorá presne vie, kam film smeruje. Mínusový bod za príliš veľký mexický úlet, naopak potlesk za rozhovor o "špeciálnej káve", smial som sa nahlas. Na rozdiel od Hangover je to ale čistá jednorázovka, opakovane by ma to už asi nebavilo. Hoci ktovie.(2.2.2011)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $100,539,043Tržby Celosvetovo $211,739,043Tržby za predaj Blu-ray v USA $27,429,884 //počet predaných kusov 463,586Tržby za predaj DVD v USA $10,235,749 //počet predaných kusov 1,822,104 ║ Todd Phillips je strašne neobratní režisér, čo mi dokázal zo svojimi počinmi už niekoľko krát, lebo za každým má dobrý námet ale nedokáže ho naplno využiť, nuž tu mal šťastie na to že si dvojica Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis si dobre zapasovali a že scénaristi vymysleli dosť dobrých frkov, ktoré sú fakt úderné. /videl v kine: 60%/(20.11.2010)

• Superpero

Jako komedie totální selhání. Usmál jsem se asi 2x za film. Zach Galifianakis hraje v podstatě tu samou roli, jak v Pařbách, ale s Downeym se bohužel tak dobře nedoplňujou. Doporučuju radši Letadla, vlaky automobily se Stevem Martinem a Johnem Candym.(30.7.2011)

Prvých 20min nieje ktovie čo ale potom to naberá grády a vzniká veľmi vydarená komédia s kopou dobrých scén a podareným soundtrackom, fajnová pohodovka.(3.2.2011)

„Teraz ti niečo poviem. Nechám ťa tu. Nie preto, že ma kvôli tebe vyhodili z lietadla. Ani preto, že ma kvôli tebe strelil federálny agent gumovým projektilom. Ani preto, že si nás takmer zabil pri úplne zbytočnej autohavárii. Dokonca ani preto, že mi kvôli tebe dal nakladačku chlap na vozíku a ty si mi nepomohol. Nechám ťa tu preto, lebo sa mi HNUSÍŠ.“ Ak by som od večera v kine nechcel nič, len relaxovať pri dobrej americkej komédii s fajn hercami, dobrými dialógmi a vtipnými scénami, zvolil by som tento film. Robert Downey Jr. a „tučný Ježiš“ z režisérovho predchádzajúceho hitu VO ŠTVORICI PO OPICI tomu veľa dávajú i v scénach, v ktorých tomu veľa nedáva scenár. Iste, celé je to dosť neoriginálne (9 z 10 divákov vedelo hodinu dopredu, že skôr či neskôr dôjde na „varenie kávy“) a niektoré myšlienky nie sú dokončené (Jamie Foxx), ale podľa mňa to šliape tak, ako má.(1.4.2011)

Nevšední dvojice v často nevšedních situacích, i když vše ostatní jede v nepřekvapujících kolejích. Downeymu zjevně role povýšených chlápků sedí. Rozhodně doporučuji jako perfektní oddechovou zábavu, byť si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem víc.(28.8.2012)

• novoten

Čekal bych, že Philips po nalezení svého divácky životního filmu zopakuje schéma v průměrnější (stravitelnější) podobě. Místo toho jde v duchu českého názvu totálně na doraz, neustupuje před nepochopitelně fekálními gagy a humor celého filmu nakonec schovává do škatulky "divný". Ani těch několik vážnějších momentů vlastně moc nedává smysl, protože jsou sice jasně rozpoznatelné, ale okamžitě shazovány a scénář si tak podtrhává nohy v obou rovinách. Chvíli po skončení tak člověku dochází, že být na Downeyho místě někdo neznámý, je vlastně Due Date totálním debaklem. Druhá hvězda tak svítí čistě za zásluhy Iron Mana, který si dokáže udržet tvář a charisma i při rvačce s invalidou nebo tváří v tvář masturbujícímu psovi. P.S.: Když Galifianakis před lety nesměle mentoroval a opatrně hláškoval v Tru Calling, byl strašně fajn. Když se stal známým díky komediální poloze, přál jsem mu to. Ale když hraje počtvrté, popáté zarostlého opilého/zfetovaného blba, nemůžu ho ani vidět. Za tohle Philipsovi těžké mínus.(14.12.2010)

Zach Galifianakis ve svoji standardní roli. Robert Downey Jr. nejspíš hraje jen sám sebe a baví mě hodně. Pro mě stejně dobré jako HANGOVER, je to samozřejmě mnohem míň brutální, ale stále důrazné. "Mexico???" "Eeee, ja chtěl natankovat a myslel sem si, že vidim směrovku na benzínku Texaco."(18.12.2010)

No zadna komedie roku nebo neco takovyho se ani omylem nekona. Proste stokrat omletej pribeh o nesourody dvojce, v tomhle pripade vecne zamracenej architekt a vymletej herec s coklem, ktery jsou donuceny nekam cestovat a samozrejme se musi postupne sblizit. Takze je to takovej sled scenek ultimatni kokotina, hadka, udobreni a tak furt dokola. A popravde receno, celkove tu tech foru zas tak moc neni a tech ultimatnich jeste min. Film se ale nastesti muze oprit o skvelou dvojku, Downey se k Galifianakisovi dobre hodi a skvele si nahravaj na jednotlivy fory. Takze ackoliv sem se nijak zvlast nenasmal, tech 90 minut se u toho da v pohode zabavit.(31.1.2011)

,,Vím, že jsme vykročili špatnou nohou… Jsem dobrák, kterého je třeba pořádně poznat…NO TAK, BUDE SRANDA!!“..... A tak R.Downey Jr., uhlazenej týpek s kurevským sebeovládáním prožije spolu s vousatým Z.Galifanakisem, chlápkem, kterej se dokáže dostat pod kůži, pár šílených dní. A zároveň vytvoří nejzajímavější dvojici poslední doby! Samozřejmě, že série nepatrných incidentů povede Petera k zapracování na své osobnosti, ale hlavně to je často docela prča. Rozhodně větší, než poslední romanťárny. Pařba ve Vegas však byla jiný kafe! A přiznávám, že taky ten druh humoru byl někdy ,,nevybíravej“. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem chlápek s trvalou. 2.) Chci se seznámit s chlápkem, kterej mě dokáže postřelit a pozvracet zároveň. 3.) Proč nedat dítěti jméno Sunny? 4.) Libuji si v drsnějším humoru a trapnějších situacích. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(5.2.2011)

(Taková ta "středně zábavná komedie", ne moc vtipná, ale dobře dívatelná - tak teda průměrná. Nebýt charismatické ústřední herecké dvojky, stálo by to za úplný hovno.) EDIT - Vida, na podruhé lepší, takže zvyšuji až na 4*.(24.2.2011)

Ak vás prílišna formálnosť Iron Mana neznepokojuje do miery nervozity, spokojnosť sa dostaví. Nemá to na vtipy posledného skauta a iných buddy movie a pchať do filmu zbytočne dakesi citlivé pasáže nedojmu iba zdržiavaju jazdu. Vystúpiť som však nechcel aj keď by sa páni zabili už pri prvej búračke. A ozaj tá stránka naozaj existuje http://www.itsrainingtwoandahalfmen.com/(2.2.2011)

• BadoXXII

Na čom som sa mal akože smiať? Že Ethan smiešne chodí? že si honí v aute on aj jeho pes? Naozaj pramálo vtipných momentov. Veľa scén je až príliš vyhrotených.(10.2.2011)

Od režiséra Pařby ve Vegas jsem čekal trošku zábavnější komedii, než jsem nakonec dostal. Herecké obsazení je více než dobré a ke konci jsem si i říkal, že ústřední dvojka se k sobě přece jen hodí. Robert Downey Jr. má hodně velké charisma a Zach Galifianakis je vtipný. Film je ovšem nevyvážený, vážné scény příliš nefungují a vyloženě „topjoke“ scén tady moc není. Potěší menší role Foxxe, masturbující pes a Dva a půl chlapa. 6/10. Jsem vcelku rád, že jsem se na Due Date nedostal do kina, jak jsem měl v plánu.(1.2.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41