[imdb: 7.2/10] | me: Podarená komédia, ktorej celková sila spočíva v hereckom obsadení. R. Downey Jr. a Z. Galifianakis proste šlapú ako dobre namazaný stroj. Všetko ostatné je už len (viac, či menej) pozitívnym sprievodným javom. Samozrejme, aj tu sú miesta (no nie je ich veľa), ktoré by som vynechal, resp. zjemnil (s cieľom odľahčiť prílišnú "divočinu" danej situácie), ale celkovo to nijako výraznejšie neovplyvňuje podstatu, vtip a dojem. Jedná sa o dobrú komédiu, ktorá nadpriemerne pobaví. Dad... You were like a father to me.(8.11.2010)

Prvých 20min nieje ktovie čo ale potom to naberá grády a vzniká veľmi vydarená komédia s kopou dobrých scén a podareným soundtrackom, fajnová pohodovka.(3.2.2011)

„Teraz ti niečo poviem. Nechám ťa tu. Nie preto, že ma kvôli tebe vyhodili z lietadla. Ani preto, že ma kvôli tebe strelil federálny agent gumovým projektilom. Ani preto, že si nás takmer zabil pri úplne zbytočnej autohavárii. Dokonca ani preto, že mi kvôli tebe dal nakladačku chlap na vozíku a ty si mi nepomohol. Nechám ťa tu preto, lebo sa mi HNUSÍŠ.“ Ak by som od večera v kine nechcel nič, len relaxovať pri dobrej americkej komédii s fajn hercami, dobrými dialógmi a vtipnými scénami, zvolil by som tento film. Robert Downey Jr. a „tučný Ježiš“ z režisérovho predchádzajúceho hitu VO ŠTVORICI PO OPICI tomu veľa dávajú i v scénach, v ktorých tomu veľa nedáva scenár. Iste, celé je to dosť neoriginálne (9 z 10 divákov vedelo hodinu dopredu, že skôr či neskôr dôjde na „varenie kávy“) a niektoré myšlienky nie sú dokončené (Jamie Foxx), ale podľa mňa to šliape tak, ako má.(1.4.2011)

Todd Phillips sa pekne rozbehol.Po minuloročnej pecka Hangover prichádza s ďalším nárezom a opäť so Zachom Galifianakisom.K Zachovi sa pridá aj sympaťák Robert Downey Jr. a hneď máme skvelo hlavné duo.Dej je opäť štýloví a film je super blázniví.Presne tak ako pri Hangover len tu som sa nasmial o trochu menej.Rozhodne stojí za pozretie.Scená s kávou je fajnovo dobrá :-) 85% - 4*(12.3.2011)

Zach Galifianakis je tady ještě větší giga hovado než v Pařbě ve Vegas, což už je teda co říct, Robert Downey ho slušně doplňuje a spolu absolvujou brutální cestu opět do LA. Několikrát jsem se bavil fakt královsky, nicméně takový scény jako honitbu před spaním bych určitě vynechal, i když to bych pak asi nikdy neviděl honícího se psa a to by byla určitě škoda.(31.1.2011)