Na doraz

Deadline

Nadoraz

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2010, 91 min

Scénář: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel, Todd Phillips .. Taková přesvědčivá sedmdesátka, kterou rád zaokrouhluji nahoru - jelikož jsem Due Date viděl v dvojbloku se sedmým HP, který mne opravdu znechutil a znudil, takže tohle přišlo jako svěží, zábavný a vtipný vyproštovák! A tím také po většinu času je, byť Downey nejde tak na drsno jako Galifianakis a občasným momentům by slušelo dopracování.(11.12.2010)

Zach Galifianakis ve svoji standardní roli. Robert Downey Jr. nejspíš hraje jen sám sebe a baví mě hodně. Pro mě stejně dobré jako HANGOVER, je to samozřejmě mnohem míň brutální, ale stále důrazné. "Mexico???" "Eeee, ja chtěl natankovat a myslel sem si, že vidim směrovku na benzínku Texaco."(18.12.2010)

Ak vás prílišna formálnosť Iron Mana neznepokojuje do miery nervozity, spokojnosť sa dostaví. Nemá to na vtipy posledného skauta a iných buddy movie a pchať do filmu zbytočne dakesi citlivé pasáže nedojmu iba zdržiavaju jazdu. Vystúpiť som však nechcel aj keď by sa páni zabili už pri prvej búračke. A ozaj tá stránka naozaj existuje http://www.itsrainingtwoandahalfmen.com/(2.2.2011)

• - Úvodní scény na letišti byly vytvořeny na několika různých lokacích. Maketa kokpitu letadla byla postavena ve studiích Warner Bros, chodník, u kterého Peter (Robert Downey Jr.) i Ethan ( Zach Galifianakis) zaparkují svá auta, byl natočen na letišti Ontario v Kalifornii a letištní kontrola a interiérové scény z letiště byly natáčeny uvnitř Světového kongresového centra v Atlantě v Georgii. (Matt007)

• - Spoiler: V závere filmu si Ethanem (Zach Galifianakis) zahrá v seriáli Dva a pol chlapa (od r. 2003). (marciano)

• - Režisér a producent Todd Phillips se ve snímku objevil jako Barry, muž v domě dealera marihuany. (oje)