Na doraz

Deadline

Nadoraz

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2010, 91 min

[imdb: 7.2/10] | me: Podarená komédia, ktorej celková sila spočíva v hereckom obsadení. R. Downey Jr. a Z. Galifianakis proste šlapú ako dobre namazaný stroj. Všetko ostatné je už len (viac, či menej) pozitívnym sprievodným javom. Samozrejme, aj tu sú miesta (no nie je ich veľa), ktoré by som vynechal, resp. zjemnil (s cieľom odľahčiť prílišnú "divočinu" danej situácie), ale celkovo to nijako výraznejšie neovplyvňuje podstatu, vtip a dojem. Jedná sa o dobrú komédiu, ktorá nadpriemerne pobaví. Dad... You were like a father to me.(8.11.2010)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $100,539,043Tržby Celosvetovo $211,739,043Tržby za predaj Blu-ray v USA $27,429,884 //počet predaných kusov 463,586Tržby za predaj DVD v USA $10,235,749 //počet predaných kusov 1,822,104 ║ Todd Phillips je strašne neobratní režisér, čo mi dokázal zo svojimi počinmi už niekoľko krát, lebo za každým má dobrý námet ale nedokáže ho naplno využiť, nuž tu mal šťastie na to že si dvojica Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis si dobre zapasovali a že scénaristi vymysleli dosť dobrých frkov, ktoré sú fakt úderné. /videl v kine: 60%/(20.11.2010)

Scénář: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel, Todd Phillips .. Taková přesvědčivá sedmdesátka, kterou rád zaokrouhluji nahoru - jelikož jsem Due Date viděl v dvojbloku se sedmým HP, který mne opravdu znechutil a znudil, takže tohle přišlo jako svěží, zábavný a vtipný vyproštovák! A tím také po většinu času je, byť Downey nejde tak na drsno jako Galifianakis a občasným momentům by slušelo dopracování.(11.12.2010)

(Sebe)destruktivní konverzační roadmovie aneb pojízdná spermobanka s trvalou... I dal jsem si druhýho Todda Phillipse ve dvou dnech a po absurdním úletu The Hangover čekal jsem přinejmenším stejně svižně napsanou a zrežírovanou pohodovku. Jak už mě při pařbě napadlo, tak Phillips objevil mezistupeň mezi kontrolovanou debilitou a nekontrolovatelným magorismem definovaný jako Zach Galifianakis. Takže bylo jen otázkou času, kdy mu nějaký film "ušijí" přímo na tělo a v případě Due Date je dokonce víc než patrný, že těchle pětadevadesát minut sám vyloženě táhne. Nic proti Robertu Downeymu Jr., jemu prostě ten cholericky arogantní "starkovský" výraz sedí, jen tady hraje chvilkama možná až trochu okatý sparing. Ale celkově jsem se bavil, možná o trochu víc než u samotné "Pařby", byť za ní paradoxně v celkovém dojmu Due Date trošku zaostává. Místy vyloženě perfektní dialogy (skvělá reflexe doby - "Až mě líp poznáte, zjistíte, že mam skvělou povahu. Mam 90 přátel na facebooku, 12 váhá, ale i tak jich mam 90!"), vkusně naředěné "emotivními", prostě lidskými chvilkami a ještě navíc velký plus za halucinogenní jízdu v rytmu nezaměnitelný "Hey You" od Pink Floyd. Svižná komedie se scénářem o životě a nebo jen živelný scénář o bizarnosti života. [final rate: 70%](16.4.2011)

Nevšední dvojice v často nevšedních situacích, i když vše ostatní jede v nepřekvapujících kolejích. Downeymu zjevně role povýšených chlápků sedí. Rozhodně doporučuji jako perfektní oddechovou zábavu, byť si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem víc.(28.8.2012)