Na doraz

Deadline

Nadoraz

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2010, 91 min

Prvých 20min nieje ktovie čo ale potom to naberá grády a vzniká veľmi vydarená komédia s kopou dobrých scén a podareným soundtrackom, fajnová pohodovka.(3.2.2011)

Nevšední dvojice v často nevšedních situacích, i když vše ostatní jede v nepřekvapujících kolejích. Downeymu zjevně role povýšených chlápků sedí. Rozhodně doporučuji jako perfektní oddechovou zábavu, byť si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem víc.(28.8.2012)

Scénář: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel, Todd Phillips .. Taková přesvědčivá sedmdesátka, kterou rád zaokrouhluji nahoru - jelikož jsem Due Date viděl v dvojbloku se sedmým HP, který mne opravdu znechutil a znudil, takže tohle přišlo jako svěží, zábavný a vtipný vyproštovák! A tím také po většinu času je, byť Downey nejde tak na drsno jako Galifianakis a občasným momentům by slušelo dopracování.(11.12.2010)

• - Úvodní scény na letišti byly vytvořeny na několika různých lokacích. Maketa kokpitu letadla byla postavena ve studiích Warner Bros, chodník, u kterého Peter (Robert Downey Jr.) i Ethan ( Zach Galifianakis) zaparkují svá auta, byl natočen na letišti Ontario v Kalifornii a letištní kontrola a interiérové scény z letiště byly natáčeny uvnitř Světového kongresového centra v Atlantě v Georgii. (Matt007)

• - Alan Arkin natočil několik scén v roli Peterova ztraceného otce, ale do konečné podoby filmu se scény nedostaly. (HellFire)

• - Na ridičském průkazu Ethana je datum narození 1. záží 1969, ve stejný den se narodil Zach Galifianakis. (HellFire)