Na doraz

Deadline

Nadoraz

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2010, 91 min

Nevšední dvojice v často nevšedních situacích, i když vše ostatní jede v nepřekvapujících kolejích. Downeymu zjevně role povýšených chlápků sedí. Rozhodně doporučuji jako perfektní oddechovou zábavu, byť si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem víc.(28.8.2012)

[imdb: 7.2/10] | me: Podarená komédia, ktorej celková sila spočíva v hereckom obsadení. R. Downey Jr. a Z. Galifianakis proste šlapú ako dobre namazaný stroj. Všetko ostatné je už len (viac, či menej) pozitívnym sprievodným javom. Samozrejme, aj tu sú miesta (no nie je ich veľa), ktoré by som vynechal, resp. zjemnil (s cieľom odľahčiť prílišnú "divočinu" danej situácie), ale celkovo to nijako výraznejšie neovplyvňuje podstatu, vtip a dojem. Jedná sa o dobrú komédiu, ktorá nadpriemerne pobaví. Dad... You were like a father to me.(8.11.2010)

Po The Hangover přichází další snímek Todda Phillipse, kde opět hraje Zach a kde jsem se (opět) skvěle pobavil. Due Date je navzdory všem špatným kritikám vtipná komedie, která umí kombinovat i vážnější scény, aniž by to nějak zásadně narušilo atmosféru filmu. Ty scény prostě vyplynou ze situace a nejsou (teda, alespoň mně to tak nepřišlo) tam uměle "našroubované". Robert Downey Jr. hraje skvěle (občas mi ho bylo až líto) a Zach "jeho příjmení stále nedokážu napsat" mě opět neskutečně pobavil. V pár minutách se objeví i překrásná Michelle, drsná Juliette či Jamie Foxx. Po tomhle jsem ještě více natěšený na The Hangover Part II. Zkrátka a dobře, pokud se chcete pobavit, neváhejte a sáhněte po tomhle filmu všemi deseti. 90 %.(19.2.2011)

Velmi sympatická komedie na jedno použití, zvlášť pokud neznáte trailer obsahující cca polovinu hlášek zpaměti (tady v Británii ho z nějakého důvodu museli pouštět před každým filmem). Nejzábavnější film roku si sice představuju jinak a Downey už hrál lepší (vtipnější) role, ale pokud to berete jako velmi příjemnou oddechovku, asi nebudete zklamáni. Tak tři a půl hvězdy.(7.11.2010)

Zach Galifianakis jako Marlon Brando byl úžasný - bohužel scéna, kterou dabing určitě zabije... pohodová road movie, u které jsem se příjemně bavil. Mé hodnocení 3,5 hvězdičky...(1.2.2011)