• Česko

Sekretariat: Příběh šampiona

Odvážna žena

Sportovní / Drama / Rodinný / Historický

USA, 2010, 123 min

Vděčný příběh o koni, co rád vyhrával...Ale dvě hodiny neutáhne ani Secretariat. Ta stopáž je vážně hrozně dlouhá a snímku vůbec nesluší. I když jsem počítala s tím , že Secretariat vyhraje, pokaždé když běžel, držela jsem palce a skoro nedýchala. Ale z dostihového prostředí se mi asi víc líbil Seabiscuit. Teď už jenom doufám, že se v Disney někdo zmíní o Železníkovi...(10.2.2011)

jak gavora skřížená s jonátánem skříženým s čtyřkolkou tyvole >> http://www.youtube.com/watch?v=V18ui3Rtjz4(29.9.2013)

Krásně napsané i natočené. Nejsem žádný velký fanda Malkoviche, ale když už mu někdo napíše roli na tělo, tak září. Tady s ním září i Diane Lane a vůbec z celé té party sálá taková pohoda, že vám film zaručeně musí zvednout náladu.(19.8.2012)

Cítím z toho televizní inscenaci.(10.4.2015)

Prozatím nejlepší film o koních který jsem viděl. Děj je plný síly a odhodlání. Pěkný zážitek. 4 *.(22.1.2016)

• - Časovač ukázal, že Secretariat v Belmont Park prekonal rekord o viac ako 2,5 sekundy. (blanes)

• - Trofej za víťazstvo v "The Triple Crown" použitá vo filme nebola kópia, ale skutočný originál, ktorý pre natáčanie požičalo múzeum z Kentucky Derby. Trofej však musela mať špeciálny dozor počas celého natáčania a prevozu z múzea i späť. (U_S_O)

• - Secretariat sa narodil 30.3. 1970 a zomrel 4.10. 1989. (JimWayne)