Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

• Bluntman

ŽENY V POKUŠENÍ jsou nejlepším, protože na nic si nehrajícím a svou cílovou diváckou skupinu nejlépe oslovujícím Vejdělkovým filmem, ale i tak se jedná o neředěné měšťácké peklo, s kterým nelze za žádných okolností jako rozumná a slušná lidská bytost souhlasit. Ono je totiž problém v tom, že dost dobře nelze převzít určitý model, jako je v tomto případě ten ze SEXU VE MĚSTĚ, a přitom opomenout jeho národní specifičnost. Nemůžu ocenit s přehledem zvládnutou formální stránku, kdy klasicky hollywoodský "neviditelný" styl za pomocí "graphic-matchů" slouží vyprávění s motivovanými vzpomínkami a citem pro načasování, když ta slouží implicitnímu významu, který říká, že je bezva být kurva. Zatímco čtyři americké kamarádky byly emancipované natolik, že měly práci a byly finančně zabezpečené, a tak si nezávazně užívaly života, v české nápodobě je vše podřízeno optice hedonistické rašple, která si může vyrazit z kopýtka a dovolit si luxusní styl života, pokud dostatečně otevře svou bezednou pičku. Pokud dáváte vysoké hodnocení a neuvědomujete si, co je vám filmem podsouváno/nechcete to řešit - jedná se přece o "zábavu", tak s sebou snadno necháte manipulovat.(17.9.2010)

Já ještě neskončil pořádně s Kajínkem a už zase vidim jak zdejší machři přes filmy opět znehodnotili jeden velice příjemný a neskutečně pohodový film. Pročítám si takhle komentáře a nestačim se divit. Naši uličníci odborníci totiž dostali zdarma propustku na předpremiéru a srazili filmu hřebínek tak, že mu sebevědomí muselo klesnout k bodu mrazu. 60ti procentní hodnocení tak nenechalo dlouho čekat. Každopádně já jsem si počkal a po necelém roce si všim, že film nakonec vyrost do červených čísel. A při psaní komentáře drží v ruce solidních 73 čísel z celé stovky. Panejo páni odborníci. Kde to asi vzal? Že by přecijen v něm něco bylo? Něco co ocení jen slušný divák, který chce filmy vidět, a ne je kritizovat za to jaké jsou a jaké nejsou? Škoda že se z téhle kovbojky jen tak neprobojujete a budete si svoje rozumy hlásat dál. Jak vidíte, poslední dobou už Vám na ně nikdo není zvědavej. Strčte si tak svoje průměrná hodnocení s body, která určili, že právě vaše hodnocení bude na špici, s prominutím do řitě, a nechte obyčejné diváky sledovat filmy, které si to skutečně zaslouží. Ženy v pokušení jsou totiž naprosto pohodová zábava, která sice příběhem občas trošku blbne, ale kdo kdy řekl, že vztahy musejí mít přesně ucelený směr, takže bych si i ohledně této kritiky vůči Vám ten komentář odpustil. Na ty Vaše rádoby chytrý názory skutečně už není moc lidí zvědavejch. Takhle jste za poslední rok sundali už několikátej českej film. Po Tobruku, Kajínkovi a Bobulích to je tak další zářez, kterého já se nezúčastním. Ten film si prostě zaslouží vyzdvihnout, to spíše Vaše komentáře si nezaslouží zveřejnění.(30.8.2010)

• Morien

Vojty Dyka jsem se dotknula kolenem a stejně neomdlívám pokaždé, když se objeví v záběru, zbytek mužů byl jen tak do počtu, zobrazené ženy mě nepřitahují a ani je neobdivuji, dokonce jsou mi i se svými problémy docela ukradené. Vadilo mi, že se nedívám na film, ale na omalovánky, na šablony. Jediným pro mě zajímavým motivečkem pro mě byl manželský pár Martina Pechláta a Evy Leinweberové, ale ten se tak nějak prosouložil do ztracena. Kategorie společensky nebezpečných filmů dostává netušené rozměry. Ještě chvíli nad tím budu rozjímat a potom si myslím, že tento film označím za exploatační.(16.1.2011)

Byl jsem poměrně překvapen sledovatelností, tří hladových dam na honu za nějakou tou zábavou. Sem tam slušný fór a většinou i poměrně dobré herecké výkony. Všechno dopadlo více méně jak jsem čekal, ale pár příběhových zákrut mě mile zaskočilo. Slušná oddychovka.(25.10.2015)

• PinokKio

Asi mi na lepší hodnocení něco dole přebývá.(11.9.2010)