Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

Proč být uvolnění, když můžeme být vážní a melancholičtí, že pane Vejdělek. Promarněná šance, která chce mít vagínu, ale má penis o velikosti václavské klobásy, přičemž ani neví, co si s ním počít. Hm... rozhodně bych ho nestrkal tam, kam každý druhý český filmař...(19.3.2010)

Sympatická moderná česká komédia, ktorá aj napriek povrchnému ladeniu vie dobre zabaviť, upútať a berie si na mušku súčasné osobnostné črty. Príjemne zahrané, zručne zrežírované, milá oddychovka. 80%.(12.11.2013)

Česká romantická komedie? Ano. Příběh je romantický, komediální pasáže jsou skutečně vtipné a celý film je (alespoň v rámci žánru) uvěřitelný. Vejdělek opět režíruje s jistotou sobě vlastní a dokonale zvládá přepnout z odlehčeného tónu na ten vážnější. Herci hrají, jak nejlépe umí a Eliška Balzerová má Českého lva jistého. Občas to trochu šustí papírem, scénář se poněkud nevyváženě věnuje postavám a product placement je jako vždy otravný. Film je to ale stejně zábavný a pohodový, jak pro slabší polovičky, tak pro jejich mužský doprovod.(12.8.2010)

• NinadeL

Tak tohle je ten legendami opředený surový útok na už tak dost nízkou úroveň českého filmu? A já pořád, kam se schoval. Eli Balzerová se zapoměla na divadle a Vojtík Dyků se po éře Hádka a Kotka-Mádla stává novým univerzálním souložníkem českého kina. Tak báječný mladý muž a už činoherec! Není to báječné, holky? V kombinaci s nevšedně trapným Macháčkem je to skutečně lahoda. Bod čistě za propagaci antikvariátu v Bělehradské. Mínus za to, že jsem to minula v Otavě, ale plichta za pozvánku do multiplexu.(31.3.2010)

Příjemná česká komedie, vhodná na nedělní odpoledne a na oddych, s výbornou Eliškou Balzerovou excelující v roli nestárnoucí babičky proutnice. Vyvážený podíl tragiky a komiky, film, který rozhodně pobaví nenásilnou formou. Pan Vejdělek konečně našel styl, kterým by se mohl ubírat i nadále a natočil divácký hit, který neurazí ani kritiku.(14.11.2010)

• - Dům, ve kterém Helena bydlela, je v ulici Glinkova 2 na Praze 6. (Hismael)

• - O práva na film mělo zájem několik zahraničních producentů z toho nejzajímavější je producet Iain Canning (Králova řeč(2010)). V současné době se čeká, zda opravdu vznikne první zahraniční verze původního českého filmu. (ryhy)

• - V horolezeckých scénách je několik zřejmých nesmyslností. Když Helena leze na skálu, je jištěna horním jištěním ze střední části stěny. Přitom není jasné, kdo jistící bod založil, když tam byl Michal sám. Následuje scéna, kdy Helena dosahuje vrcholu skály. Přitom má vedle sebe stočené lano, které ji mělo jistit a brzy ji dolézá Michal, aniž by kdokoliv jistil jeho. Takový způsob lezení by na životě ohrozil oba lezce a i pro laiky postrádají některé scény logiku. (Boulderman)