• Jeanne
  **

  Ženy v pokušení (tradičně) začínají přeříkáváním vtipů a hlášek a divák jen čeká, kdy už do konverzačního cvičení přijde velká tragédie s (rádoby) poučným a uměleckým přesahem. Samozřejmě, dramatická situace přichází a v tu chvíli už nezáleží ani na tom, že postavy vlastně nemají motivaci ke svým pomateným jednáním...(7.11.2011)

 • Jossie
  ****

  S hodnocením mám trochu problém, protože závěrečná čtvrthodina mi poněkud pokazila celkový dojem, ale nakonec tu 4* přece jen dám, protože mě to prostě bavilo. neberu to jako komedii, já se hláškám povedené babičky nijak nesmála, ale jako velmi příjemnou oddechovku o jedné ženě, která nakonec přece jen vyřešila svou životní krizi. Postava matky mi byla velmi sympatická a novinář byl taky fajn chlap. Trošku líto mi bylo postavy Vojty Dyka, protože to byl moc fajn kluk a nevím, jestli si zasloužil tu malou potvoru.(13.11.2010)

 • Xmilden
  ***

  Konečně se film dostal i ke mě. Nebudu se tady zbytečně rozepisovat jak pohrdám českou kinematografií posledních let. Že je v posledních 10 letech český film v krizi je dostatečně známá věc. Hřebejk točí kraviny, Menzel netočí prozměnu nic a Troška má poprávu každý nový film v černých číslech. Člověka pak zaujme tenhle Vejdělek, který dokázal zabodovat již svými Účastníky zájezdu, z nichž se stal časem autobusový kult když jede člověk na dovolenou k moři. Václav mě moc neoslovil, ale možná bych byl připraven změnit názor. ROMing netřeba komentovat. Když se tak tedy rozhlédnu Vejdělek natočil svůj nejdospělejší kousek. Herecké výkony jsou na patřičné úrovni, humor není prvoplánovaný (nikdo sebou nemlátí o zem, chybí zbytečné vulgarity), dostatečně silný příběh a konečně, konečně (píšu to raději dvakrát) krásný vizuál, krásné kulisy, krásné prostředí, krásná příroda. Jak mi tohle v českých filmech chybí. Sečteno podtrženo, 65%(3.10.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Dům, ve kterém Helena bydlela, je v ulici Glinkova 2 na Praze 6. (Hismael)

 • - Strašnické krematorium, ve kterém se koná Vilmin (Eliška Balzerová) pohřeb, umožňuje nahlédnutí na zesnulého pouze v místnosti k tomu určené, nikdy v prostorách obřadní síně, jak je tomu ve filmu. V prostorech síně je rakev vždy zavřená a navíc na katafalku, nikde jinde. (funhouse)

 • - Martin Pechlát a Eva Nosálková-Leinweberová, představitelé manželů Fabiánových, si spolu zahráli už o několik let dříve ve filmu Účastníci zájezdu (2006). (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace