Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

Jupííí, jupííí a ještě jednou jupííí. Tak jsem zase dočkal nějakého filmu z domácích luhů a hájů, který mně nepřipadal laciný svou kalkulovanou podbízivostí nebo "humorem" na hraně. Neříká, že je to dokanalé dílo, ale pocit z něj přemlátí vše ostatní.... Dobrá práce... 70%(6.9.2010)

Především musím říct, že jsem se výborně bavil. Oddychovka natočená s osobitým přístupem scénáristy a režiséra v jedné osobě. ... Pokud někdo točí filmy pro širší masy s vkusem a herci mu hrají tak, že vám není ani na chvilku trapně, já nemám co vytýkat. .... Lenka Vlasáková nám nenápadně dopěla na úplnou špičku své herecké generace (pro mě i exteriérově :)(30.11.2010)

Sympatická, šmrncovná oddychovka so závanom dobre vyváženej tragikomiky. Ako primetimeová náhrada víkendového výletu na chatu kvôli upršanému počasiu výborné. Vejdělek a Hoffman vedia čo a pre koho filmujú a robia to s ľahkosťou i vkusom.(3.5.2010)

• Bluntman

ŽENY V POKUŠENÍ jsou nejlepším, protože na nic si nehrajícím a svou cílovou diváckou skupinu nejlépe oslovujícím Vejdělkovým filmem, ale i tak se jedná o neředěné měšťácké peklo, s kterým nelze za žádných okolností jako rozumná a slušná lidská bytost souhlasit. Ono je totiž problém v tom, že dost dobře nelze převzít určitý model, jako je v tomto případě ten ze SEXU VE MĚSTĚ, a přitom opomenout jeho národní specifičnost. Nemůžu ocenit s přehledem zvládnutou formální stránku, kdy klasicky hollywoodský "neviditelný" styl za pomocí "graphic-matchů" slouží vyprávění s motivovanými vzpomínkami a citem pro načasování, když ta slouží implicitnímu významu, který říká, že je bezva být kurva. Zatímco čtyři americké kamarádky byly emancipované natolik, že měly práci a byly finančně zabezpečené, a tak si nezávazně užívaly života, v české nápodobě je vše podřízeno optice hedonistické rašple, která si může vyrazit z kopýtka a dovolit si luxusní styl života, pokud dostatečně otevře svou bezednou pičku. Pokud dáváte vysoké hodnocení a neuvědomujete si, co je vám filmem podsouváno/nechcete to řešit - jedná se přece o "zábavu", tak s sebou snadno necháte manipulovat.(17.9.2010)

BrainStorm v opačném genderovém gardu (dokonce i ve stejném baráku a se shodnou profesí). Jediný větší rozdíl je, že Epstein je přeci jen lepší scenárista než Vejdělek.(3.4.2010)

• - Strašnické krematorium, ve kterém se koná Vilmin (Eliška Balzerová) pohřeb, umožňuje nahlédnutí na zesnulého pouze v místnosti k tomu určené, nikdy v prostorách obřadní síně, jak je tomu ve filmu. V prostorech síně je rakev vždy zavřená a navíc na katafalku, nikde jinde. (funhouse)

• - Eliška Balzerová získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, film získal ještě druhé ocenění jako divácky nejúspěšnější film. (M.B)

• - O práva na film mělo zájem několik zahraničních producentů z toho nejzajímavější je producet Iain Canning (Králova řeč(2010)). V současné době se čeká, zda opravdu vznikne první zahraniční verze původního českého filmu. (ryhy)