• Boss321
  *****

  Tak tomuhle říkám nářez!!! Edward Norton a Brad Pitt tu předvádějí jedny ze svých nejlepších výkonů. David Fincher nám naservíroval neuvěritelně syrový, temný film, plný skvělých dialogů, který přímo přetéká nenávistí. Film, který ve mne zanechá neopakovatlný pocit na hodně moc dlouhou dobu...... Společně s Čistou duší nejlepší film o schizofrenii.......(13.12.2007)

 • Djoker
  *****

  Když se ve filmu sejde můj nejoblíbenější režisér s mými nejoblíbenějšími herci, tak to snad ani nemůže dopadnout špatně. Když si navíc začnou utahovat z konzumní společnosti, tak jsem na vrcholu blaha. Kdo by se taky nepobavil na úkor lidí, kteří rezignovali a žijí podle šablony. Klub rváčů je prostě taková pecka, že se ihned pasoval do role mé absolutní jedničky. Jak bývá u Finchera zvykem, tak nechybí prvotřídní gradace děje s náběhem na závěrečné vyražení dechu. Klub rváčů se stal mojí srdcovou záležitostí.(6.1.2010)

 • Renton
  *****

  Scénář: Jim Uhls .. I am Jack's broken heart. _ Naprosto jedinečný film, s neporazitelným Fincherem, který tvrdě a nekompromisně sází ostrý úder omezené části lidstva, které dobrovolně naslouchá diktátu médii a reklam. Bravo! Jak tak čtu, někomu se líbí průběh filmu, ale ne pointa a někdo to má zase naopak. Podle mě by jedno bez druhého nefungovalo. Přiznám se že napoprvé jsem ten film nějak nevstřebal, ale po několikerém zhlédnutí jsem objevil spoustu úžasných věcí, vychutnal si Jackovy počáteční problémy se spánkem (tam jsem se až nepříjemně ztotožnil s jeho osobou) na které si našel zajímavou „léčbu" .. jenže ta také nevydržela dlouho, do všeho vstupuje žena - ovšem pak potká Tylera a konečně nastává zlom v jeho dosavadním životě! Po počátečních neshodách společně založí Fight Club, díky kterému se rozhodnou současnou společnost chytit za koule a ... !!! Pro mě nejlepší Fincher! Jeho mistrná režie, úchvatná kamera a pánské herecké duo vytváří mocnou sugestivní depresi nabourávající spoustu ideálů společnosti a třese jejími základy. Nutně vyžaduje mozek - jinak neručím za výsledek!.. 100%.(29.3.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Kavárenský řetězec Starbucks odmítal, aby ve filmu byla zničena jeho provozovna nebo produkty, takže byl název Starbucks ve scéně, kdy velký glóbus ničí kavárnu, odstraněn. (Ai.ma)

 • - Telefonní číslo Marly Singer (Helena Bonham Carter) je 555-0134, tedy to samé, které měl Teddy (Joe Pantoliano) ve filmu Memento (2000), je to také stejné číslo pro Hong Kongskou restauraci ve Špionka Harriet (1996), číslo Eddieho Aldena (Hugh Jackman) v Animální přitažlivosti (2001) a číslo pro mentální instituci v epizodě show Millenium. (Zdroj: BuzzFeed) (Ai.ma)

 • - Původní verze filmu měla 153 minut a obsahovala všechny vystřižené a alternativní scény, které jsou k nalezení na DVD. Film navíc neobsahoval skoro žádnou hudbu od Dust Brothers, pouze ruchy a industriální hudební sekvence. (Ai.ma)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace