• tron
  *****

  Čo piješ, Fincher? Hovoriaci tučniak, nadržaná Helena Bonham Carterová ako návštevníčka klubu pacientov s rakovinou semenníkov, mydlo, anarchia, chaos - a predovšetkým vynikajúci spôsob, ako dať výpoveď zo zamestnania a ešte na tom poriadne zbohatnúť (ďalej napr. AMERICKÁ KRÁSA). Kino Považan 2000(1.11.2004)

 • Boss321
  *****

  Tak tomuhle říkám nářez!!! Edward Norton a Brad Pitt tu předvádějí jedny ze svých nejlepších výkonů. David Fincher nám naservíroval neuvěritelně syrový, temný film, plný skvělých dialogů, který přímo přetéká nenávistí. Film, který ve mne zanechá neopakovatlný pocit na hodně moc dlouhou dobu...... Společně s Čistou duší nejlepší film o schizofrenii.......(13.12.2007)

 • Malarkey
  ****

  Finchera mám hrozně rád, ale tenhle film mi furt tak nějak mezi prackami unikal, až jsem si ho nakonec chyt a s chutí se na něj podíval. Už ze začátku jsem totiž cejtil, že tady koukám na něco, co mě zase dokáže na dlouhou dobu zarazit do křesla a tak se tomu skutečně stalo. Jen jsem po půlce filmu zjistil, jak to ve skutečnosti je, a celý příběh se mi trošku zprotivil, ale né že bych mu to měl za zlé, jen se mi ten obrat nelíbil natolik, nakolik by režisér chtěl, i když jsem asi jeden z mála. Na druhou stranu by to zase nemělo ty tajuplné a mysteriózní prvky, který rád Fincher do svých filmů cpe. Tím mi to trošku zazdil, já totiž nevěděl co si o tom filmu mám myslet, celé to v tu chvíli bylo hrozně zapeklité a jediné co mi dokázalo zlepšit náladu byl závěr samotný, ale naplno to bohůžel nedokázal. I přesto mám Finchera hrozně rád. Čekáte kopu rváčů a hromadu zpřeráženejch nosů a dostanete mysteriózní příběh, který na ty řízky zas tak často nenarazí, ale určitě si na nich vybere svou daň.(12.4.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Hned při první scéně, kde má hlavní postava (Edward Norton) na parkovišti udeřit Tylera (Brad Pitt) "silně, jak jen může", Norton opravdu trefí Pitta do ucha, ač měl úder jen předstírat. To proto, že si režisér David Fincher před scénou vzal Nortona stranou a řekl mu, ať Pitta udeří doopravdy, aby záběr vypadal zcela reálně. Proto ve výsledné scéně můžeme vidět, jak je Pitt skutečně v bolestech a Norton se jen směje. (cihlenka)

 • - Termín "papírová ulice" je používán pro ulice, které byly navrženy městskými inženýry, ale ještě nedošlo k jejich realizaci či stavbě. Občas se nějaká "papírová ulice" omylem dostane do seznamu ulic, ačkoli v reálu ještě neexistuje. (Ai.ma)

 • - Aby se Brad Pitt během natáčení ztotožnil se svou postavou, měl během natáčení plný přívěs porna. (popos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace