Myšlenkový labyrint. David Fincher usedl do režijního křesla s pozlaceným opěrákem s halucinogenně prošitým vláknem, kde s okamžitým usednutím se začal vítr obracet. Daleko před tím, než se Fincher chtěl vracet Zodiacem do škatulky temného thrilleru, vybavil si knihovničku ultimátím dílem Chucka Palahniuka. Svéráznou beletrii, postmoderní duchem i stylistikou převedl film, který pojednává o zdánlivě běžných věcech. Kdo by ostatně někdy nemohl usnout? Těžko se určuje, kde končí realita a začíná halucinace v každodenní rutině v pohlcení Edwarda Nortona s Bradem Pittem a Helenou Bonham Carterovou v dramatu s kterým jsme v kontaktu po celých 140 minut. Sofistikovaný snímek, který mě uchvátil a mám chuť' se už nikdy neprobudit.(12.11.2011)

Helena Bonham Carter, která v době natáčení jela už svoje čtvrtý gumy, mi přišla na diblíka s culíkem opravdu už trochu stará a k chlapcům se mi nějak nehodila, ale třeba to Palahniukova předloha takhle chtěla. Každopádně hodně hustá záležitost s brilantním Pittem, bohužel pro hovada s IQ tykve může fungovat inspirativně.(6.3.2005)

V osemnástich, keď som bol naštvaný na systém a ulietaval som na Doors (ako hudbe) a PULP FICTION (ako filme), by to bol film môjho života. Ale dnes Nemyslím si, že by som nemohol byť filmová hviezda, keby som to naozaj veľmi chcel a urobil pre to všetko. A v systéme som sa už pohybovať naučil. Nie je to snáď dostatočný dôvod na to, aby mi tento film pripadal iba ako jedna veľmi, ale nozaj veľmi efektne natočená hovadina?(23.2.2003)

Nejhůře stravitelný, ale názorově a myšlenkově nejnabitější a pro někoho asi i nejpodnětnější Fincherův film. A po zralé úvaze i můj nejoblibenější. Anarchie, bitky a chvílemi i bezvýchodná situace, deprese a beznaděj. Ale hlavně toho života v něm! Živoucí energie všech povah na jakoukoli denní, noční či osobní dobu.(20.8.2006)

Jejich velkou krizí je jejich život.... Partyzánští teroristi, kteří neustále o chlup unikají životu, aneb jaké to je, když máte vážný problémy a nepožádáte o pomoc odborníka! To vše v DOKONALÉ REŽII D.Finchera (teď už se nedivím, že dokázal natočit výbornej film o kravině jako je Facebook). Příběh sám o sobě je ,,ujetina“, kterou zřejmě ti mladší budou (MUSÍ) obdivovat. Já, i když souhlasím a vidím spoustu dokonalosti + velký potenciál pro několikanásobný shlédnutí - po tom prvním zůstanu někde uprostřed. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Pravidelně beru Diabonal a Wisterol. 2.) Otevírám fabriku na výrobu mýdla. 3.) Nevím, co je to schizofrenie. 4.) Moje nejoblíbenější věta je ....,,VŠÍ SILOU MĚ PRAŠTI!“. PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(25.1.2011)

• - Když má Tyler (Brad Pitt) proslov v Klubu rváčů, kde zmiňuje rockové hvězdy, tak se dívá přímo na charakter Jareda Leta - frontman skupiny 30 Seconds to Mars. (Zdroj: BuzzFeed) (necisty)

• - Ve scéně, kdy Tyler (Brad Pitt) po přistání letadla odjíždí autem, je možné všimnout si, že skáče do auta a bez jeho nastartování odjíždí. (dc125)

• - Celý film nám Fincher předhazuje mnoho vodítek k rozřešení pointy, např: ***SPOILERY: Když Tyler (Brad Pitt) opouští po autonehodě Jacka, Jack usíná s modřinou na hlavě. Když se druhý den probudí, modřinu už nemá. Když Jack (Edward Norton) zvedne telefon a začne mluvit s detektivem, okamžitě ustanou zvuky nahoře souložících Tylera a Marly (Helena Bonham Carter). Když Tyler a Jack vstupují do Louovy taverny, chlápek u dveří absolutně ignoruje Tylera. Jack a Tyler mají v letadle stejné kufříky. Když Lou udeří Tylera do břicha, v dalším záběru i Jack vypadá, jako by právě dostal ránu do břicha. Když Jack a Tyler demolují baseballovými pálkami auta, alarm začne znít, až když udeří Jack, i když Tyler udeří dřív. Na začátku filmu je možno zahlédnout Jacka jako odraz Tylera v okně. Když Tyler a Jack nastupují do autobusu, Jack vždy platí jen za jednu osobu. Když Tyler a Jack nasedají do auta po tom, co Jack zmlátil Jareda Leta do bezvědomí, oba samozřejmě nastupují stejnými dveřmi. V téže scéně poslíček říká: "Vše je připravené pane Tylere", ale přitom jej úplně ignoruje a dívá se na Jacka. Po srážce Tyler vytahuje Jacka ven z auta dveřmi u řidiče, i když řídil Tyler. Když Jack po tom, co mu vyhoří byt, volá Tylerovi, můžete si na telefonním přístroji všimnout nápisu: Příchozí hovory nepovoleny! Když se mezi Jackem a Tylerem prodírá člověk v autobuse, Tylerovi se vůbec za odstrčení neomluví, jen Jackovi. (Ai.ma)