David Fincher mi jedno nedělní ráno ubalil takovou pumelici, že jsem se z ní sbíral celý den. Pořád jsem si myslel, že se ubráním, Fincher jen takticky kroužil kolem, ale nedal mi tu nejmenší šanci anticipovat. A pak náhle se svět kolem zpomalil, hlava mi ztěžkla. Přišel nečekaný, navíc bleskový a přesně umístěný k.o. úder (zvrat), po kterém jsem šel k zemi, a zbytek dokoukal v takovém polo-snu. Obě hlavní role skvěle zahrané, Pitt nemohl mít víc než 3% tělesného tuku. Silné, těžké, tvrdé, výborné! 63 miliónů dolarů(rozpočet)/101 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.10.2008)

Interpretačně nejbohatší film, který znám. Kritika konzumu, satira na ultrapravicové a anarchistické spolky zároveň, či jen provokativní thriller o potřebě násilí? Možná všechno v jednom. Každopádně to chce mít pořádný kus génia v hlavě, aby to i přes tu svou vyblýskanou fasádu nepůsobilo podobně jako mladá rozhněvaná generace, která chce spasit svět s dlažební kostkou v ruce, ale spíše jako vážný antický filozof, který to má všechno do posledního detailu promyšlené. A co v Klubu rváčů vidím já? Stále a pořád dokolečka film o chlapech a pro chlapy, který bez nějakých okolků tvrdí, že na tomhle světě to prostě jde i bez ženských… většinou. :) And she ruined... everything. Životní film!(21.11.2008)

Psychicky hodně náročný (jako u Finchera vždycky), tentokrát ale tak nějak "jiný" film. Sedm, Hra i Vetřelec 3 byly taky ujeté, ale určitě byly lehčeji stravitelné. Tohle je na můj vkus silné kafe a kdyby na konci nečekalo ono překvapení, asi by ten film ode mě nedostal ani 3 hvězdičky. Ale jinak musím uznat, že Pitt a Norton jsou opravdu skvělí.(6.8.2002)

• - V roce 2007 se věta: "The first rule of Fight Club is you don't talk about Fight Club" umístila na 27. místě v anketě o 100 nejlepších filmových vět v americké mutaci časopisu Premiere. (Ai.ma)

• - Milostná scéna Brada Pitta a Heleny Bonham Carter je z velké části dělaná počítačově. (Ai.ma)

• - Edward Norton má silné antipatie vůči Bradu Pittovi. Ačkoli s ním hrál v tomhle filmu jednu z hlavních rolí, při rozhovorech se držel tak daleko a tvářil se tak moc nepřátelsky, jak to vůbec šlo. (Nancy...)