Klub rváčů

Fight Club

Klub bitkárov

Drama / Thriller

USA / Německo, 1999, 139 min

Zajímavej film, ale když se nad tim trochu zamyslim, tak je to naprostá blbost. Magor s rozdvojenou osobností úplně v pohodě přesvědčí davy lidí, který jinak žijou celkem normální život, aby mu dělali poskoka a bezhlavě plnili jeho absurdní rozkazy. Na druhou stranu musim uznat, že i když má film celkem brutální stopáž, tak to docela svižně ubíhá (i když najdou se i nudný pasáže). Hlavně se u toho nesmí moc používat mozek. Klub rváčů je takovej ideální film pro případy, kdy má člověk 2 promile alkoholu v krvi a je schopen překousnout i nějaký naprosto absurdní situace. Obávám se, že tvůrci tuhle debilitu ovšem mysleli vážně. Hodnocení je pro mě dost těžký. Po první projekci (byl jsem vožralej) jsem tady filmu udělil 4 hvězdičky, teď bych dal tak 2. Takže zlatej střed - 3 hvězdičky.(6.8.2008)

rozpocet $63 million trzby celosvetovo $100,853,753(6.11.2006)

No tak tenhle film jsem rozdejchával dlouho. Klub Rváčů je totální úlet miluju filmy kde se hrdina octne ve stavu bezmocnosti a jestli se něco takovýho nevyskytlo tady tak už nevim kde.(9.1.2005)

Když se ve filmu sejde můj nejoblíbenější režisér s mými nejoblíbenějšími herci, tak to snad ani nemůže dopadnout špatně. Když si navíc začnou utahovat z konzumní společnosti, tak jsem na vrcholu blaha. Kdo by se taky nepobavil na úkor lidí, kteří rezignovali a žijí podle šablony. Klub rváčů je prostě taková pecka, že se ihned pasoval do role mé absolutní jedničky. Jak bývá u Finchera zvykem, tak nechybí prvotřídní gradace děje s náběhem na závěrečné vyražení dechu. Klub rváčů se stal mojí srdcovou záležitostí.(6.1.2010)

Nejhůře stravitelný, ale názorově a myšlenkově nejnabitější a pro někoho asi i nejpodnětnější Fincherův film. A po zralé úvaze i můj nejoblibenější. Anarchie, bitky a chvílemi i bezvýchodná situace, deprese a beznaděj. Ale hlavně toho života v něm! Živoucí energie všech povah na jakoukoli denní, noční či osobní dobu.(20.8.2006)

• - Do role Marly byla zvažována i Sarah Michelle Gellar nebo Reese Witherspoon, tu ale zavrhl David Fincher, jelikož byla podle něj příliš mladá. Sama Reese se vyjádřila, že je ráda, že roli nedostala, jelikož je Klub rváčů na ni dost temný. (Ai.ma)

• - Věta "První pravidlo Klubu rváčů je nikdy nemluvit o Klubu rváčů!" zazní ve filmu 4krát. (Nancy...)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 14. (Zdroj: ČSFD.cz)