Klub rváčů

Fight Club

Klub bitkárov

Drama / Thriller

USA / Německo, 1999, 139 min

Tak tomuhle říkám nářez!!! Edward Norton a Brad Pitt tu předvádějí jedny ze svých nejlepších výkonů. David Fincher nám naservíroval neuvěritelně syrový, temný film, plný skvělých dialogů, který přímo přetéká nenávistí. Film, který ve mne zanechá neopakovatlný pocit na hodně moc dlouhou dobu...... Společně s Čistou duší nejlepší film o schizofrenii.......(13.12.2007)

Kvalitne naložený chaos.............. Soundtrack The Dust Brothers : 1. Who Is Tyler Durden? [5:03] ,2. Homework [4:37] ,3. What Is Fight Club? [4:43] ,4. Single Serving Jack [4:14] ,5. Corporate World [2:42] ,6. Psycho Boy Jack [2:57] ,7. Hessel, Raymond K. [2:49] ,8. Medula Oblongata [5:59] ,9. Jack's Smirking Revenge [3:58] ,10. Stealing Fat [2:21] ,11. Chemical Burn [3:35] ,12. Marla [4:22] ,13. Commissioner Castration [3:06] ,14. Space Monkeys [3:24] ,15. Finding The Bomb [6:45],(1.3.2011)

S neskrývaným anarchistickým nádechem neokázalé sraní na systém? Satira na vznik teroristických spolků, které se zdánlivě opírají o dobrý úmysl? Skryté touhy mladého muže, jenž chce být něčím, na co nemá? Možná nic z toho a možná všechno dohromady? V tomhle případě to neřeším. Faktem je, že tohle je brilantní filmařská pecka se spoustou skvělých momentů a podnětů, nad kterými lze přemýšlet. Fincher válí.(13.4.2003)

Skvělej film, Fincher je prostě machr.Brad Pitt a Edward Norton předvádí svoje úplně nejlepší výkony (u Nortona bych to viděl na životní výkon) a ty jejich bitky jsou prostě něco úžasnýho. každá bitka je udělána tak dokonale a realisticky, že byste i uvěřili že přes tu hubu opravdu dostali a naštěstí tu nejsou velký machři který do sebe řežou a nic jim neni, tady jsou od hlavy až k patě krvavý a plivou zuby, prostě paráda(11.3.2005)

Naprosto odzbrojující příběh, začínající jako malá revolta osobnosti, jež nemůže usnout a končící jako revolta celé společnosti, která se potřebuje probudit. Ba co příběh, tohle není jen cool blbinka, tohle je vizitka postpoderní generace, tenhle film nás svým způsobem definuje, tohle dílo můžeme zvednout nad hlavy a pak si s ním navzájem vymlátit zuby. Klub rváčů zvedne ze židle nejen inspirativním dějem, ale i dokonalou filmařskou prací. Genialita! 10/10(7.12.2007)