Benga v záloze

The Other Guys

Fízli zo zálohy

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2010, 103 min (SE: 111 min)

I keď každá scénka má svoj vtipný moment, najväčšou chybou je, že sú pospájané absolútne nezáživným príbehom.(7.9.2010)

• POMO

Suchý humor Willa Ferrella mám rád, jeho Ron Burgundy i vedľajšie role vo Frat Pac komédiách (Stiller, Vaughn, Ferrell, Wilson, Carell...) si vďačne vychutnávám. Ale tento film je ukážkou (dúfam že dočasnej) scenáristického a režijného úpadku. Ešte aj akčné scény, ktoré nevyžadujú prácu s hercami a vypointovanie dialógových scén, sú tu katastrofálne neprehľadné. Druhá hviezdička iba za Evu.(2.1.2011)

70%. Akcna blazniva komedia, ktora je az tak blazniva, ze ju budete bud nenavidiet alebo zboznovat, alebo nieco medzitym. Nehladajte tu ziadnu realitu, pretoze vsetko, co sa tu deje, je samozrejme nerealne. Herecke obsadenie je slusne, akcne zabery, vybuchy alebo nahanacky aut nemali chybu. Film sa snazi predovsetkym pobavit divakov, takze scenar nehra ziadnu ulohu. Vidiet Marka Wahlberga ako tancuje balet nemal chybu, hlavne ten dovod vysvetlenia, preco sa to naucil :-) Mozno treba mat na takyto typ komedie jednoducho naladu, nie vzdy to moze fungovat. Reziser Adam McKay natocil este komedie BRATRI Z DONUCENI (2008) alebo RICKY BOBBY: NEJRYCHLEJSI JEZDEC (2006)... 02.11.2010 _______ Samuel L. Jackson - (P.K. Highsmith) +++ Dwayne Johnson - (Christopher Danson) +++ Mark Wahlberg - (Terry Hoitz) +++ Will Ferrell - (Allen Gamble) +++ Michael Keaton - (Kapitán Gene Mauch) +++ Damon Wayans Jr. - (Fosse) +++ Eva Mendes - (Dr. Sheila Gamble) +++ Anne Heche - (Pamela Boardman) +++ Steve Coogen - (David Ershon) +++ Ice-T - (Vyprávač) +++ Produkcia: Will Ferrell, Adam McKey +++ Hudba: Jon Brion +++ (Videl v kine 01.11.2010)(2.11.2010)

Wooden Gun: From the Files of Police Scrap! Z dvojicí Jackson / Johnson začne McKay v nějakém módu, aby Dnem lumíků a otevřených diváckých úst přešel na jiný, tzv.: „My way, or the highway!“ Na dálnici se mi nechtělo a tak jsem se chytil - možná i díky Ferrellovi, který v duchu L.Nielsena prokázal, že nejúčinnější rozbuškou vtipnosti u dementního dění je zachování vážné tváře.. A mimochodem, když si vezmeme slavné detektivní dvojice jako Starsky a Hutch, Crockett a Tubbs, Columbo a doutník, či Zeman a Hradec - jen duo Peacock a Shark může o sobě říct, že se vyzná v baletu i kuplířství..(26.6.2013)

Na rovinu to hodnotím na rozhraní 2* a 3*. První polovina byla slušně našlapaná vtipem, Ferrell a rapl Wahlberg sršely humorem jak už pořádně ujetým, tak i fekálním. Druhá půle je o poznání horší a pro mě nudnější,protože humor vystřídá akce která je bez sebemenšího spádu či napětí, scénáristický úpadek (jak už napsal POMO) to vystihuje přesně.47%(25.4.2011)