Benga v záloze

The Other Guys

Fízli zo zálohy

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2010, 103 min (SE: 111 min)

Čítal som viacero výčitiek na adresu Marka Wahlberga, že sa sem vôbec nehodí a veľmi zaostáva za Ferrellom. Nemôžem s tým súhlasiť. Mark je práve v tejto úlohe skvelý a rola večne podráždeného policajta mu sadne ako uliata. Lebo tu sa ten jeho prejav berie humorne. Nesedí mi práve v úlohách drsných chlapíkov vo filmoch, kde má za úlohu ťiahnuť celý film sám (ako Max Payne). Hlavné duo je si teda vyrovnané. Ferrell je ako vždy - veľmi fajn. Je tu aj dostatok humoru. Takže ako komédia to funguje dobre. Škoda však úplne debilného scenára. To už vážne sa nedalo vymyslieť nič lepšie? Záporák a vyvrcholenie filmu sú tiež na facku a rola Steva Coogana úplne zbytočná. Škoda, malo to na 4*. 7-/10(1.2.2011)

Svádí to srovnávat s Kevinem Smithem a jeho Cop Out, ale bylo by to zbytečný, protože Benga v záloze z toho souboje jasně vychází líp. Hlavně díky rozohněné dvojicí The Rock a L Jackson, který film brutálně nakopnou!(20.11.2010)

(UPDATE po druhém dni: Těším se, až to uvidím podruhé, a hrozně moc! Ústřední špičkující se dvojka je prostě k sežrání...) Nejlépe se hodí mírně převrácená metafora o nafouknuté bublině: McKayův film je od začátku plný svěžího vzduchu, postupem času ale úměrně s nabývanými minutami splaskává. Prvních dvacet minut je ohromná jízda, kdy divácké bránice praskají blahem, ke konci už ale spousta podobných vtípků nefunguje. Takže u mě tak půl na půl - první polovina bezchybná komedie (nepamatuji, kdy jsem se někdy v kině takto smál), druhá citelně ztrácí dech a pokulhává. Zkrátit to na délku běžného seriálu, neváhám s maximálním rankem. Jinak tento rok asi těžko najdete v kinech film s více (dobrými) hláškami. A Ferrell je machr. 22.11.2010; CineStar Anděl, ČSFD předpremiéra - thx!(22.11.2010)

Obrovská škoda, že na nemalou porci geniálních vtipů (úvodní akce, vidlička na stole) připadá větší kupa fatální trapnosti (partnerské etudy), což navíc při dvouhodinové stopáži nemilosrdně vynikne. Je to ale paradoxně parodie z ranku Bláznivých střel, kdy se všechno řešilo s nemilosrdně kamenným ksichtem, namísto teatrálního pitvoření. Upřímně si ale myslím, že kdyby si Ferrell s Wahlbergem role prohodili, fungovalo by to lépe.(14.11.2010)

Neskutnečně trapné, neskutečně cool. Přiblblé hlášky, které polechtají bránici a přinejmenším podivné situace, kdy vám jejich nelogické řešení vyrazí dech. Zápletka je v podstatě zbytečná, ale člověk se nepřestane bavit. A ten začátek s Dansonem a Highsmithem je super. Finále je pak vykrádačkou mých eskapád v Grand Theft Auto. Panejo, vy máte ale hebké vlasy.(24.10.2010)