Benga v záloze

The Other Guys

Fízli zo zálohy

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2010, 103 min (SE: 111 min)

Will Ferrell....jak já ten jeho humor, kde ze sebe dělá idiota prvního stupně, nesnášim. Jenže tady se stalo, že mi vlastně vůbec nevadil, právě naopak. Celý ten jeho smysl pro humor se do tohodle filmu výborně hodil. Nevím jak je to možný, ale v tomhle roce už se setkávám s třetí podobně americkou akční komedií a jsem rád, že takový vznikaj. Když jsou dobří herci, tak to bavit bude a tady je to vyšperkovaný ještě samotnými hereckými rolemi, který zářej. Především teda dvojka správňáků v podání Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson. Ten film je prostě jízda. Ze začátku se rozjede jako snad žádná akční komedie, co jsem předtím viděl. Pozdějc trošku zpomalí, ale stejně tam všichni budou mlejt hubou až jim pant upadne a hlášek se nastřídá celá kopa, že mě to prostě bavit muselo. Benga v záloze jsou super. Opět nechápu zdejší hodnocení odborníků, kterým se nelíbili jednotliví herci a hledali ve filmu snahu o epično. Já si sedl a prostě si užíval parádní jízdu dvou pošuků. Víc jsem po filmu ani nepožadoval.(4.12.2010)

Víte, existují špičkové fóry. Vypointované až na samou hranici geniality, skvěle zahrané, výborně vymyšlené a brilantně vygradované. Jsou tu také slabší fórky, nedotažené, ale zábavné, úsměvné, přitroublé, leč funkční... No a pak jsou ty ostatní... Trapné, roztahané, zabité... Je tu všechno, a ano, bavil jsem se a ani na chvíli nenudil, ale... Poměr, v jakém jsou tyto rozdílné druhy vtipů namíchány bych si představoval dost jinak... Ferrellovo hudební číslo je ovšem výborné :D " ‎...and all the fathers were hanged and the children all got pinkeye..."(23.11.2010)

Tento film mal veľmi veľký potenciál, ktorý sa ukrýval hlavne v originalite charakteru postáv. Dvojica superfízlov, ktorú vytvorili Johnson s L. Jacksonom bola veľmi sviežim doplnením a jej odstavenie hneď na začiatku bolo veľmi dobrým nápadom, pretože filmov o podobnom type hrdinov tu už bolo neúrekom. Do popredia sa tak dostávajú typickí policajti ako vystrihnutí zo všetkých vtipov a keby toto točil Troška, tak by tomu dal určite názov 'Policajňák'. Akcia bola nadupaná, že by sa červenal nejeden 3D prepadák tohto roku, vtipy boli dobre vypointované, miestami trošku infantilné, priam trapne, ale tých momentov by sa dalo spočítať na jednej ruke, kdežto tých na tie dobré by nestačili ani tie na nohách. 75%.(20.11.2010)

Tak nevim, jestli jsem koukal na stejnou verzi jako ostatni zde komentujici - ale ja se smal od zacatku do konce. Nektere sceny jsou prehnane, ale running gags ohledne Wahlbergovyho posedlosti drogovym podsvetim nebo parta v Priusu kopulujicich bezdaku me neustale sundavaly ze zidle. Pro me velmi prijemne prekvapeni.(9.1.2012)

I keď každá scénka má svoj vtipný moment, najväčšou chybou je, že sú pospájané absolútne nezáživným príbehom.(7.9.2010)