Benga v záloze

The Other Guys

Fízli zo zálohy

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2010, 103 min (SE: 111 min)

• nunka

Will Ferrel a Mark Wahlberg v dementne komediálnej polohe, kde humor nie je humorom.(14.11.2010)

Už úvodní destruction derby naznačuje, kudy se film bude ubírat a jak se bude tvářit. Jenže já ani několik hodin po shlédnutí nevím, jestli se mi tohle líbí nebo ne. Je to o postoji, který k filmu zaujmete a o nalazení se na (hlavně) Ferellovu vlnu. Když nesedne Ferell, může se z filmu stát docela hustá džungle, kterou se 100 minut těžkopádně prodíráte. Takový pocit z toho prostě mám. Občas tu náročnou cestu osvěží a usnadní několik podařených hlášek, nápadů nebo postav (Faceback, hospodská pitka, Dwayne a Samuel), v cíli ale propadám zjištění, že jsem si to celé nijak neužil, protože mi prostě nesedl průvodce. Moje chyba. 100 miliónů dolarů(rozpočet)/170 miliónů dolarů(výdělek celosvětově, konečné číslo).(16.1.2011)

Tak nevim, jestli jsem koukal na stejnou verzi jako ostatni zde komentujici - ale ja se smal od zacatku do konce. Nektere sceny jsou prehnane, ale running gags ohledne Wahlbergovyho posedlosti drogovym podsvetim nebo parta v Priusu kopulujicich bezdaku me neustale sundavaly ze zidle. Pro me velmi prijemne prekvapeni.(9.1.2012)

(3,5*)(5.12.2011)

Někdo nemůže rozdýchat anabolové mozečky detektivů Dansona s Highsmithem, někomu vadí plochý hrudník Evy Mendes a někdo závidí Willu Ferrelovi jeho vzrušující krásu, ale já se u toho všeho bavil naprosto nadstandardně. Zkrátka chci být detektivem, ale jsem opatrný, takže se nebudu pouštět do těch největších případů, jakými jsou postavení lešení bez ohlášky, protože bych nerad skončil ve Vegas bez bot a bez služební dřevěné bouchačky. Tohle je prostě ta správná komedie pro všechny zoufalce, kteří se v mládí naučili baletit či hrát na harfu, aby se mohli vysmívat těm, kteří to berou vážně. A to jsem přesně já.(23.2.2014)