Dredd

Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

• Gilmour93

Soudce Vřed - ano, až tak mi byl protivný.. Takže si to shrňme: a) autor komiksu John Wagner byl spokojen, b) zápletka odpovídá prostotě žánru, se Serbuan Maut se údajně navzájem nevykrádá, c) extrémně zpomalené záběry ala nálet orla na rybičku z National Geographic jsou údajně velice koncepčně řazeny, ale já mám za to, že Travis chtěl být hlavně cool a to až tak, že občas nepoznal míru, d) brutalitou a krvavostí se dohání nedostatky v akční invenci, e) pokusy o nějaké hláškování leží schoulené ve stínu duchem podobně pravoúhlého Útěku z MS-1, f) Karl Urban. Z kadeřnictví odešel i se sušákem na vlasy a pokyny: „Mluv drsně, když nemluvíš, vysuň dopředu spodní ret a bradu.“ Osobně si myslím, že kdyby byl na jeho místě náš stejnojmenný kreslíř anekdot, nikdo by nepoznal rozdíl - snad jen záběry z profilu by odhalily pivní mozůlek nemilosrdně okopírovaný elastickou soudcovskou uniformou.. Jedna věc by mě ale u vykonavatele spravedlnosti z Mega City One zajímala. Když si ten fašounský Harry Callahan tak hladce poradil s Ma-Ma, zvládl by i Mama Kami? Tak průraznými náboji nejspíš chlapec nedisponuje.. Negotiation´s over. The sentence is two stars..(11.1.2013)

Jen poznámka pro těch 1327 z vás, co to pokládáte za vykrádačku The Raid:______ "Dredd's screenplay was written in 2008 and leaked online in 2010. Principal photography on Dredd took place between November and December 2010. The Raid did not go into production until November 2010, and was filmed in March 2011."http://www.imdb.com/title/tt1343727/faq#.2.1.10(4.1.2013)

Mega City One mi sice přišlo dost sociální a nemělo vůbec futuristickej look, ale jinak jsem si ten film užil. Je to fakt takovej remake The Raid, bez bojovýho umění, ale ty přestřelky mě bavily. Hodně tomu taky pomáhala hudba. Dredd je správně drsnej a i ta holka byla fajn. A fakt mě bavily ty sjetý slo-mo scény. A vůbec bych se nezlobil, kdyby někdo udělal na motivy tohoto fakt dobrou počítačovou hru.(26.1.2013)

„Práve myslí na to, že vám vezme zbraň.“ – „Dobre.“ – „Už na to nemyslí.“ – „Dobre.“ Wow, super, bomba. Extra nudná komiksová postava sa v minulosti dočkala len o čosi menej nudnejšieho filmu so Stalloneom, ale až toto je parádny Dredd a pritom si ho taká postava možno ani nezaslúžila. Karl Urban sa pre túto rolu zrejme narodil a hoci bol rozpočet nie vysoký, po vizuálnej stránke je to (práve vzhľadom na skromný rozpočet) miestami až nepochopiteľne a neuveriteľne veľkolepé a skvelé. Tony vynikajúcej akcie, skvelé postavy (v rámci možností :-) ) a prekvapivo dobrý scenár. Škoda, že sa dvojky tak skoro nedočkáme, ale Alax Garland každopádne znova potvrdil, prečo je mojím obľúbeným tvorcom.(6.1.2017)

PURE JOY!(22.12.2012)

• - Megamrakodrap Peach Trees, v ktorom sa odohráva v podstate celý film, dostal názov podľa rovnomennej reštaurácie, kde sa tvorcovia filmu prvýkrát stretli. (Greenpeacak)

• - Těsně před odjezdem Dredda a Anderson do Peach Trees můžete na obrazovce počítače spatřit všechny zločiny probíhající v Mega City 1. Na jedné z obrazovek vidíme zločin, který byl přidělen soudci Hershey, což je jedna z hlavních postav komiksu Soudce Dredd. (HellFire)

• - Když byl spuštěn ochranný perimetr budovy a byly spuštěny ochranné štíty, těžké dveře rozmačkaly bezdomovce. Po otevření těchto dveří nebyla ale po jeho mrtvole ani stopa. (Timak)