Dredd

Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

Dredd .. bezcitnej chladnej suchar, kterej to s kvérem umí natolik, že si může dovolit procházku až do dvoustýho patra a ani se při tom moc nezadejchá .. a když už ho něco zabolí, tak s ním nahoru valí trošku magor kámoška, co vám s radostí vleze až do hlavy a udělá tam pořádnej maglajz. A proč tahle tůra v plné polní? V tom nejlepším apartmá úplně nahoře totiž číhá cíl cesty a to neskutečná mrcha jménem Ma-Ma, spousta hajzlíků, co nemají úctu k zákona a občas i nějaké to zpomalené vnímání. Hoďka a půl filmového (drogového) opojení. Já chci ještě ..(23.7.2013)

• DaViD´82

Jestliže záměrem tvůrců bylo napravit Dreddovu filmovou reputaci po fiasku z pětadevadesátého tak.. No, z bláta do louže a z deště pod okap. Je ovšem pravda, že aspoň zůstali věrni předloze. Každopádně k čemu to, když pouze z nikdy nekončící přehlídky nekompromisního gorefestu a ultraotravných ultrazpomalovaček film (o dobrém filmu ani nemluvě) neudělá ani ten největší filmařský talent. Natož pak takový rutinér jako Travis.(21.12.2012)

Respektuje předlohu. Kdo z vás to má?(26.12.2012)

• Fr

,,MEGA-CITY 1. OSM SET MILIÓNŮ LIDÍ ŽIJÍCÍCH V TROSKÁCH STARÉHO SVĚTA. A V MEGASTAVBÁCH TOHO NOVÉHO. V CHAOSU BOJUJE VE JMÉNU POŘÁDKU JEDINÁ INSTITUCE. SOUDCI.“..... /// A co vám budu vyprávět – celkem si je ty svině dávaj…. Soudce v paneláku - The Raid? - ale kdeže. Tenkrát v tom domečku vo něco šlo (i když to bylo podobně hloupý). Jasně že nejsu blbej a ,,osobnost“ Karla Urbana mě vymezuje do patřičnejch mantinelů. Chlape, třeba Doom nebyla zrovna festivalová záležitost, ale proč né…. ,,JÁ JSEM ZÁKON. A NADEŠEL ČAS ZŮČTOVÁNÍ!“ Bohužel je to celý takový… jako když se seknete v nějakým levelu počítačový hry a ještě k tomu v paneláku. Pak z toho chcete natočit na Youtube nějakej klip a našroubovat to třeba na nějakej komiks. Třeba Dredd už tady dlouho neblil…. Rejža věděl co chtěl točit. Jen to prostě nedokáže. A příběh? Zlatí Indonésané…. ale podle reakcí svýho kluka odhaduju, že ti mladší (do 15ti) můžou bejt nadšení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem na blondýny. A kdyby byla ještě mutant…. 2.) Chystám se točit adaptaci Soudce Dredda. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(28.12.2012)

Fanouškovsky hardcore, ale něco jako aspoň trochu zajímavý scénář zatraceně chybělo.(21.12.2012)

• - Soudce Dredd je postava, jejíž příběhy se na stránkách britského komiksu 2000 AD objevují od roku 1977. Dredd a ostatní soudci představují práci policie, soudce, poroty a vykonavatele ve smyšleném městě v Severní Americe. Mají právo okamžitě zatknout, uvěznit a podle svého uvážení i zabít kohokoliv, kdo porušuje zákon. Postavu stvořili spisovatel John Wagner a umělec Carlos Ezquerra, ve spolupráci s editorem Patem Millsem. (HellFire)

• - Těsně před odjezdem Dredda a Anderson do Peach Trees můžete na obrazovce počítače spatřit všechny zločiny probíhající v Mega City 1. Na jedné z obrazovek vidíme zločin, který byl přidělen soudci Hershey, což je jedna z hlavních postav komiksu Soudce Dredd. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy soudce Deredd (Karl Urban) "vyslýchá'' Afroameričana, přehodí ho přes menší stolek. Při zpomalení záběru lze vidět, že zajatec nemá spoutané ruce, ale když dopadne na zem, zase je spotané má. (wewere)