poster

Dredd

 • Velká Británie

  Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Kdo by řekl, že v dnešní potemnělé komiksové éře vznikne film barevný jako omalovánky pětiletého dítěte milujícího Pokémony. A teď vážně:). Dredd je přímočarý, jednoduchý, efektní. Struktura děje ala The Raid je oproti zmíněnému filmu vystavěna trochu odlišné (prakticky žádný boj zblízka) a soudci to při jeho vykonávání dobře sedí. Karl Urban si svou postavu užívá a klidně bych se na něj i s Olivii Thirlby znovu podíval. Mimochodem je dobře, že autoři zvolili uzavřenější přístup (ušetřilo se za zbytečně mnoho opakujících se exteriérů) a Mega City 1 se snažili ztvárnit jako variaci na dnešní velkoměsta a nechali být všechny vize ala Blade Runner nebo Pátý element. Jen ty motorky mohly být lepší... PS: všimli jste si na konci toho zvířete z drátků na koberci, když je záběr na ležící "soudkyni"?:-)(26.12.2012)

 • kinej
  ****

  Režisér Travis odvedl kus skvělé práce. Za nevelké peníze dokázal natočit zábavný a důstojný komiskový film, který rozhodně nenudí a ničim neúráží. Pravda, sice v něm jde především o akci a příběh je poměrně jednoduchý, ale to přece není nic špatného. Ten malý výsek světa Mega City One, který nám tu rvůrci předložili je propracovaný, vyšperkovaný spoustu dobrých nápadů (efek slo-mo, telepatie) a je patrné že i z omezených rozpočtových možností se vyždímalo maximum. Jméno Alexe Garlanda, coby scénáristy je zárukou blbovzdornosti. Herecké osazení je také slušné, Lena Headey dokonce předvádí něco jako zajímavý výkon, což není v prostoru který má vymezený málo. Nějaký sequel, který by postavu Dredda trochu rozváděl, by vůbec nebyl od věci, tedy pod podmínkou že by zůstal stejný realizační tým.(6.5.2013)

 • J*A*S*M
  ****

  Netěšil jsem se na to. Komiks neznám, původního Dredda jsem neviděl, prostoduchá akční béčka moc nemusím a trailer mi přišel odpudivý. Zkrátka ideální výchozí pozice pro to, aby mě film mohl překvapit. A taky že jo. Je to nářez, kterej přesně vybalancoval takovou míru a tón přehnanosti, že nepůsobí trapně, ale opravdu cool. Celý je to takový správně přepálený. Vizuál, násilí, dialogy, herci. Všechno over the top, ale ne příliš. Dredd by se dal šmahem odsoudit jako kravina. A spousta lidí to jistě udělá. Nicméně pro mě se jedná o osobité, vtahující, intenzivní a cílevědomé dílo, které ve svém subžánru vlastně nemá příliš velkou konkurenci.(21.12.2012)

 • kulyk
  ****

  U castingu byla poměrně hoňka, protože sehnat frajera, který má xicht jako baset po obrně a k tomu chodí stylem kulturisty po řídké střevní pohromě, není výzva z nejjednoduších! Povedlo se. Urban v urbanizovaném světe zaklepal jednomu ,,paláci" u bran a započala jízda, které se dá vytknout snad jen to, že k rozpočtu mohl šábesovec přihodit o nějakou tu nulu více, popřípadě lépe vytěžit trikového mistra. Ovšem některé momentky se vysloveně povedly. Bylo to pěkné, takové naturalistické, když obsahy hlav gangmanů třísnily plátno. Nedělám to rád, rve mi to mé ubohé pozůstatky varlat, ale musím tímto poděkovat uživateli Yoshitsune za tip.(6.1.2013)

 • castor
  ***

  Muži a ženy zákona jsou tu soudci a rovnou i vykonavatelé. Padouchů je přehršel, není čas se s ničím párat a raději hned tasit rychlopalnou pistoli. Postavy se tu chovají samozřejmě absurdně, takže to raději v ulicích aglomerace zabalíme a (kvůli rozpočtu) se přesuneme do jednoho paneláku, ve kterém se tísní (!) desetitisíce lidí a kterému šéfuje stylově zjizvená Lena Headey. Sedmnáct let po Slyovi se k téhle látce nikdo nepřiblížil, až nyní si na ní pokusil nevylámat zuby tvůrce svižného Úhlu pohledu Pete Travis. Vznikl tak syrový sci-fi thriller plný krve (bez alespoň průměrného scénáře), ve kterém Dredd s nováčkovským obličejem Olivie Thirlby porcuje vše, co mu stojí v cestě. Správně přepálené, jednoduché a přímočaré s otravnými zpomalovačkami, místy efektní a docela slušivé, přesto pořád jen dietní béčko. Asi každého musí napadnout, že to připomíná americko-indonéský Zátah, který nedávno předhodil nenasytnému divákovi luxusní porci nekompromisní řežby. Jenže kde tehdy vystřídaly náboje mačety a holé ruce, Travis stále používá to samé, až se to celé začne nepříjemně zajídat.(1.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace