poster

Dredd

 • Velká Británie

  Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Nebudu tento remake srovnávat se Slyovým snímkem protože tenkrát byla jiná doba a lidi nevyhledávali temné snímky, jak je tomu nyní. Nový Dredd je efektivní, krvavý a hlavně "přímý". Jde rovnou k věci, přesně jako stroj. Právě ta jednoduchost je ale dvojsečná zbraň - na jednu stranu dělá film efektivní a nenudící blbinkou, na kterou se podíváte rádi i podruhé, na druhou stranu víte, že pokud chcete hledat nějaké propracované charaktery, tak tady je nenajdete. Nicméně to vám nebude vadit, protože soudce Dredd i Ma-Ma (v podání skvělé Leny) jsou postavy, které budete mít rádi nebo je budete rádi nenávidět. Očekávání byla splněna, možná i mírně překročena. 80 %.(10.1.2013)

 • Gemini
  ****

  Shrnuto - On správná hláškující fašistická svině (BTW opravdu nesundá helmu), Ona dosti pohledná s taky docela dobrými hláškami (typová podobnost s Jennou Haze rozhodně není na škodu;)), hlavní záporačka správná odporná psychopatka, spousta barviček (jde tam přece jen o drogy, že), a hlavně spousta starého dobrého ultranásilí;) Vynikající nikam neodbočující žánrovka jdoucí si s trochou toho správně Dreddovsky černého humoru za svým. S ohledem na stopáž výtečná jednohubka, které vévodí nepochybně maskérsky dotvořená brada Karla Urbana (tak dolů stažené koutky jako má po většinu filmu by vyžadovaly buď těžkou mrtvici nebo neméně těžký reverzní lifting), kterému jen tak BTW tahle helma sluší víc než lidsko-elfský gay hybrid s chocholem z kobylího ocasu... Jede to jako namydlené ve svém úzce vymezeném prostoru tak hladce, že si ani moc nestihnete říkat, jaký je ten Dredd ultrafrajer, že mu třeba stačí zašít si průstřel jen z jedné strany;) Jako žánrové cvičení rozhodně parádní, a jeden z filmů, které je rozhodně potřeba vidět v co největším rozlišení (v kinech to prý opravdu ale opravdu nikdy v českých zemích neuvidíme). 80%, i když je to možná přece jen trošku nadsazené (ňadra Olivie Thirlby by vynesla plnou osmdesátku;)).(14.1.2013)

 • xxmartinxx
  ****

  Je až bizarně vtipné, jak strašně moc je tomuhle filmu jedno všechno, co tak upachtěně řeší jiné podobné kousky. Dredd je prostě badass polda, co zabije všechny, co mu chtějí bránit vykonávat povinnost. Nemá pozadí, nemá vývoj, nemá osobnost. Celou dobu vedle něj cupitá sexy blondýna, takže si říkáme "jo, jasně, románek na obzoru", ale kdepak - jemu to ukradené - on si jde za svým cílem. Kašle se tu na klišé i originalitu, prostě se jen jde kupředu. Svým způsobem je ale ten film svou absolutní a místy až absurdní vyprázdněností všeříkající.(27.12.2012)

 • Traffic
  *****

  Famózní příspěvek k pomyslnému žánru "artového béčka", kam třeba letos spadá i poslední Univerzální voják. Je to nesmírně rozvážné, sebevědomě natočené (podobný pocit jsem měl naposledy u Refnova Driveu) a naprosto badass. Dredd mimo jiné ukazuje, že formát 3D má tendenci výrazně zpomalovat průměrnou délku záběru v akčních filmech a vracet do nich přehlednost. Spolu s pátým Resident Evilem největší (guilty) pleasure letošního roku. _____ Dodatek: Tak po měření střihu beru zpět ten výrok o "výrazném" zpomalení průměrné délky záběru, ve skutečnosti se Dredd pohybuje na hraně 3.6 - 3.7 sekund, což, v porovnání s mainstreamovými komiksovými adaptacemi (Iron Man - 3.7, Thor - 3.2...) nevybočuje z normy a spíš se nachází na její horní hranici. Onen neodbytný 80s retro feeling, který je patrný i ve formálním uspořádání filmu, je zřejmě daný souhrou několika faktorů: jednoduchostí celé zápletky; větším množstvím celků a polocelků (a menším množstvím detailů) zapojovaných i do akčních scén; pomalým pohybem samotných aktérů a celkovou prázdnotou okolního prostoru atd. Je ale docela pozoruhodné, jak konstantní tempo si Dredd drží - kromě tradiční křivky v úvodu filmu, kdy po expozici tvořené delšími záběry následuje rychle stříhaná honička na silnici, je střihová skladba filmu z hlediska rychlosti rovná jako přímka: v závěru ani nezrychluje ani nezpomaluje.(20.12.2012)

 • Davies182
  ***

  Co ksakru všichni maj s tim batmaním chraplákem?(29.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace