Dredd

Dredd

Sci-Fi / Akční

Velká Británie / Jihoafrická republika / USA / Indie, 2012, 95 min

Dredd .. bezcitnej chladnej suchar, kterej to s kvérem umí natolik, že si může dovolit procházku až do dvoustýho patra a ani se při tom moc nezadejchá .. a když už ho něco zabolí, tak s ním nahoru valí trošku magor kámoška, co vám s radostí vleze až do hlavy a udělá tam pořádnej maglajz. A proč tahle tůra v plné polní? V tom nejlepším apartmá úplně nahoře totiž číhá cíl cesty a to neskutečná mrcha jménem Ma-Ma, spousta hajzlíků, co nemají úctu k zákona a občas i nějaké to zpomalené vnímání. Hoďka a půl filmového (drogového) opojení. Já chci ještě ..(23.7.2013)

Netěšil jsem se na to. Komiks neznám, původního Dredda jsem neviděl, prostoduchá akční béčka moc nemusím a trailer mi přišel odpudivý. Zkrátka ideální výchozí pozice pro to, aby mě film mohl překvapit. A taky že jo. Je to nářez, kterej přesně vybalancoval takovou míru a tón přehnanosti, že nepůsobí trapně, ale opravdu cool. Celý je to takový správně přepálený. Vizuál, násilí, dialogy, herci. Všechno over the top, ale ne příliš. Dredd by se dal šmahem odsoudit jako kravina. A spousta lidí to jistě udělá. Nicméně pro mě se jedná o osobité, vtahující, intenzivní a cílevědomé dílo, které ve svém subžánru vlastně nemá příliš velkou konkurenci.(21.12.2012)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $13,414,714Tržby Celosvetovo $40,868,994Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,244,477 //počet predaných kusov 249,872Tržby za predaj DVD v USA $10,365,798 //počet predaných kusov 514,236║ Na Stallona sa to nechytá, Karl Urban je až moc statický nemá si vás čim získať, ako priamočiare krvavé béčko to nie je zlé, neotravuje to ale ani nič zvláštne to na vrch nedá, akcia slušne a fakt to dosť pripomenie akčný nárez Prepadovka, plus štýl filmu ktorý si nemá ako získať širšie publikum tak aj preto taký komerčný prepad. /50%/(21.12.2012)

Béčkovo-komiksové překvapení roku, které se mi osobně líbilo víc než třeba AVENGERS. Nejvíc na mě fungovalo samotné Mega City 1, prodávané přes parádní voiceover a přes svou zmenšenou verzi - přecpanou, bublající a bezútěšnou citadelu ovládanou krutou vládkyní. Když se tahle rakev plná brutálních gangů i nevinných lidí po vstupu sympatické ústřední dvojice zlověstně zaklapla, SMRTONOSNÁ PAST se náhle jevila jako večerníček. Slum v PATROLE sice skrýval víc úchylných tajemství a obdobná klaustrofobická přesilovka v RAID byla zase výrazně akčnější a zběsilejší, taky Lena Headey se mohla do své záporačky víc opřít a mohlo se přitlačit na hláškách, každopádně to šlape jak má, počet průstřelů xichtů a litrů prolité digitální krve je solidní a i bez joysticku to uteče jako voda. A vizuál je na jedničku.(27.12.2012)

Pro sci-fi nerda jasný filmový trhák roku. Roku, který je hodně v duchu sci-fi coverů. A líbil-li se mu Total Fecall, nadšeně usedne i k Dreddovi. A jestli takový nerd neviděl indonesský psí nářez Serbuan maut, o to víc se mu to bude líbit. Ač v jednom roce natočit film, kde jde jen o dobití jednoho zabedněnýho mrakodrapu plného zabedněných lidí, se zdá poněkud až troufalé, neboť příběh je jednoduchý jako wandrwalův mulťák, dá se říct, že to vyšlo. V thajské verzi ale dojde na extrovní fullkontaktní souboje, zatímco v americkém Dreddovi se střílí ze záhadné zbraně. Ta zbraň brzy začne hrát hlavní roli, ale my, diváci, se o ní nic nedozvíme. A tím celá šou končí. Za zmínku stojí samozřejmě Olivia Thirlby, která svým xichtem dává tomuto sci-fi takový zvláštní punc. Nevím, byla super, ne? Do takového postapa se kupodivu hodila, byť vypadala, jako vytažená z Austinové. Jen škoda, že šlo jen o ten pitomý barák ovládaný docela neschopnou feťačkou. Mega City 1 už od první vysvětlovačky nabízelo daleko víc k prozkoumání. Byla to blbost, je tedy reálná naděje, že bude druhý díl, tak snad se, my dreddonerdi, dočkáme. Ale také doufám, že Urban odloží helmiče a vrátí se ke kreslení lidových humorů.(30.1.2013)

• - Mobilní telefon, kterým si fotí jeden z přihlížejících místo pádu mrtvol stažených z kůže, je Nokia E90, která byla představena v únoru 2007. (NemoRoot)

• - Natáčanie trvalo 20 týždňov. (Greenpeacak)

• - Ma-Ma (Lena Headey) byla původně míněna jako starší ženská postava. Lena Headey ale přesvědčila scenárustu Alexe Garlanda, aby vytvořil charakter ženy ve středních letech, co nenávidí muže. (Linkyc)