Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Hapretor

Avengers jsou čirá demence a nuda. Tohle přišlo vhod. Trochu změna a invence. Hezký triky, fajn nápad, na pohled působivé. Navíc i docela vtipné. Benedict to zahrál velmi kvalitně. Byl mi velmi sympatický. Konečně něco z komiksových předělávek, co nebyla jen podělávka. ()

M.Myers

Scott Derrickson mě podruhé přesvědčil, že pokud uhne ze svého silnějšího žánru hororu a vydá se cestou komerční scifi, dopadne to poněkud rozpačitě. Mnozí zmiňují perfektní vizuál, já bych však napsal přeplácaný digitální bordel. Když se začne záhy ohýbat realita, vypadá to ještě pěkně a v kině opravdu dechberoucí, oproti tomu záběry z temné dimenze na mě působili jako špatný vtip. Schopnostem se samotný Strange naučil až moc rychle jako nějaký suverén. Jo on to vlastně všechno vyčetl z té knihovny. Já nevím, na rovinu... Prostě mě to celý přišlo jako hrozná kravina. Za mě zklamání a důkaz, že Derrickson by se měl zase vrátit do světa hororu. ()

DEADMANincCZ

Nic jsem nějak neočekával a na druhou stranu se nedá říct, že bych něco extrémního dostal. Ale jako sólovka to víceméně funguje, hlavně nápady s přetvářením reality byly úžasný. Benedict je frajer, ale to je už dlouho. Strange bych si představoval spíš v Avengers. Uvidíme, co předvede v třetím Thorovi. Váhal jsem mezi 3-4*, ale vzhledem k tomu, že nevim, proč bych si ten film měl pustit podruhý, zůstávám u 3*. ()

Wargoo

Jeden z najlepších zážitkov v kine, najmä vďaka IMAX 3D. Rovnako aj jeden z top Marvel Origins. A "vinníkom" je nielen charismatický Benedict ale hlavne ukolísaná réžia. A pritom stratiť sa v jendotlivých scénach by bolo tak ľahké. Vizuálny orgazmus ! 5***** a 82,018% ()

loki5

Co se týče hodnocení jsem asi nefér vůči jiným filmům. ale je mi to jedno. Vizuál je prostě úžasný v každém směru. Takhle nějak měl vypadat Inception. Krásná ukázka, že se stále dá vymýšlet něco nového a originálního. Samozřejmě je tu spoustu věcí co bych normálně kritizoval, ale prostě nechci. The End 90% ()

BOURQUE

Ďalšia (samostatná) časť Marvelovskej ságy celkom solídne rozširuje už aj tak dosť neprehľadný (celkový) dej. Na filmu Doctor Strange by som vyzdvihol hlavne to, že nie je zbytočne predlžený a ide rovno na veci. Tzv. „Inception“ efekty fungujú dobre a aj samotný príbeh je pútavý (aj keď neobsahuje veľké „inovácie“). Hra B. Cumberbatcha je skvelá a elegantná (a bol dobrou voľbu na rolu Dr. Stranga), ale bez prekvapenia. Prečo? Lebo to isté vidíme v „modernom Sherlock“. Takže „mal jednoduchú úlohu“. Bol by oveľa zaujímavejší venovať (ešte väčšiu) pozornosť na zachytenie „premeny“ osobnosti Doctora Strange z doktora/vedca na „čarodejníka“. Dobrá rola pre T. Swinton a pre R. McAdams mám stále slabosť. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

strikeman

Další marvelovka, která patří mezi ty povedenější, ať už obsazením hlavní role, přehledně nasnímanou akcí nebo fungujícími humornými momenty. Až na ten až nechtěně vtipný multikulturní mišmaš a vykradení nápadů z několika jiných filmů dobré :-) 75% ()

hEROic

Tak tohle mi bohužel vůbec nesedlo a co víc vůbec mi tam nesedl Cumberbatch a to ho mám celkem rád. Magie se zde pohybovala na hraně trapnosti, efekty se měli tvůrci inspirovat u Warcraftu, tohle neustálé malování kruhů byl úlet. Příběh průměrný a postavy těžce neosobní. Několik vtipů a soubojů fajn. Snad po některém dalším shlédnutí hodnocení zvednu, ale zatím necelých 65% ()

Wallis3

Těch filmů podle komiksáren už je tolik, že se to slívá v jednu velkou barevnou šmouhu. Ani Doctor Strange nepřišel s ničím dechberoucím, je to prostě průměrná barevná omalovánka. Hergot, ale když dokázal vrtat s časem, proč nezachránil opravdu, ale opravdu ošklivou Tildu?? ()

hazaba

A tak nebylo to špatné, ale řekla bych, že v záplavě různých komiksových adaptací se film v zásadě ztratí, a to i přes docela známá jména. Na jedno pokoukání a odreagování se dobré, ale brzy se vykouří z hlavy. ()

Rathalos

Zvlastny,ale zaroven zaujimavy sci-fi film,ktory ma celkom zaujal,mam rad,ked je namet netradicny,herci to zahrali fajn,takze davam za 4 hviezdicky...:-) ()

skeptic

Fajn blockbuster, dobrá zábava. Vizuálne je to jedná veľká mozaika. Niektorý "majstri" ohýbajú priestor, Doctor Strange čas... Nechýbajú tomu typické hlášky, klasicky (predvídateľne) načŕtnuté dejovo - humorné schémy (napr. knihovník, ktorý sa nikdy nezasmeje Strange-ovím vtipom, aby to nakonci urobil). Ako už spomínali iný chýba výraznejší záporak - Mikkelsen pôsobí ako pešiak; a ten druhý je po väčšinu času príliš "abstraktný". Inak spokojnosť. 75 - 80% ()

Faila

Jelikož jsem netknutá komiksy a jsem fanoušek pouze filmových verzí marvelovského (i DC) světa, Doctor Strange pro mě byl úplně nový hrdina. Z toho důvodu jsem s filmem naprosto spokojená, protože jsem se dozvěděla, jak se hrdina stal hrdinou a jak se nakonec stal tím úplně největším hrdinou. Cumberbatche mám ráda a za jeho obsazení do této role jsem moc vděčná. ()

GOREGASM

Doctor Strange přecijen a naštěstí povětšinou vybočuje y marvelovské stereotypní šablony a vinu na tom nesou nejenom solidní herci. Zástup Cumberbitches se asi zase o něco rozšíří a není divu, protože Benedict je tady opět výborný a není sám. Je opakovaně, ostatně jako skoro u každé marvelovky, škoda, že zase máme nevýrazného záporáka a zamrzí to dvojnásob, když ho hraje Mads Mikkelsen. Veskrze pozitivní zážitek ale neustále bičuje vypiplaná vizuální stránka a je vidět, že Scott Derrikson už jako režisér pár solidních zářezů za sebou má. Obrazově jde určitě, když odmyslím sérii X-Menů, o nejnápaditější Marvel komiks posledních dvou let. Příběh je sice přes komiksový kopírák, ale opět se potvrzuje, že to není jen o hercích, ale především o režisérovi. O kvalitním režisérovi a tím Scotty bezesporu je. Velké mínus, ale vidím u Marvelu obecně. Mě nevadí u filmu vypnout mozek, ale vadí mi necítit žádné emoce, i kdyby to mělo být čisté nasrání :-). 75% ()

Vodny

Marvelovky, moderní filmové pohádky pro děti i dospělé. Nikdy jsem je moc nemusel, protože jsem je nikdy příliš "nestudoval" a celé to universum všemožných postav s nadpřirozenými schopnostmi mi přišlo zamotané a komplikované. Vždycky jsem si říkal, co tam dělá tamta postava, proč tenhle bojuje s tamtím a co bylo před 1000 lety, než se "Thor" vyklubal na svět? Hmm. Tahle Marvelovka je ale ve své podstatě až primitivní a víte co, mě to vůbec nevadí. Naopak, popkornová záležitost je to jako řemen s mistrně zvládnutými triky, špetkou arogantního humoru a jako vždy smyslu pro spravedlnost. Proč mi to mělo být složité, když to může být tak jednoduché? Více takových jednohubek, kde člověk nemá pocit, že musí "ovládnout" a pochopit, oč ve filmu potamžo v celém komiksovém universu jde, ale kde se nechává unášet jednou trikově vytříbenou scénou za druhou. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení