Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

vieriX

Stejný génius a floutek jako Tony Stark stejně geniální a arogantní. Až nehoda a cesta za lepším já vše změní.Skvělé obsazení ať už hlavní hrdina a zaporaci. Prostě opět trefa do černého i po vizuální stránce. ()

Mistr_Moon

Marvel si sakra umí vybrat představitele hlavních rolí. Benedict má charisma až na půdu a vylepšuje už tak velmi dobrý film. Nečekejte nic nového, opět je barvičkoidní popcornovka, tentokrát s opravdu vychytanými záběry s ohýbáním prostoru a času. Dr. Strange není žádný tupoun takže se objeví pár chytrých a zároveň vtipných momentů. Akční scény jsou povedené, není to jen prázdné máchání rukama, ale herci jdou zároveň do sebe i kontaktně. ()

Kucino

Vizuálna paráda za 5*. Spomienky na detstvo z čias Spidermana na oko Agamotovo, či horiacu hlavu Dormamu (i keď tu trochu inak) užasné tiež. No dej, ach ten ošľahaný dej ako cez kopirák Marveloviek spravený dej.......dej... :D 7/10 ()

PAVLIS

70% Slibný vývoj tréninku nesympatického Strange moc rychle vyvrcholí a v mnoha směrech šlo jít víc do hloubky, ale vždy ve správnou chvíli přijde sarkastický vtípek, Rachel nebo tak velká nálož počítačových efektů, že naštěstí není moc čas nad vadama přemýšlet. Slušná oddychovka (UPDATE 2019) a momentálně jedna z těch lepších Marvelovek. ()

hiding

Vlastně ani nevím, proč jsem si z toho tak moc sedl na prdel. Jen vím, že jsem hltal každý záběr, bavil se, po odchodu z kina jsem nejenže nelitoval svých peněz, ale zvažoval i možnost zajít na film podruhé, a odcházel i s takovým tím pocitem, že mi film i možná něco dal, něco málo o čem můžu přemýšlet, což jsem tedy z Marvelovky nikdy neměl. Otázkou je, zdali je to skrze to, že byl film perfektně udělaný, nebo moji citlivost na kouzla a magii, ale byl jsem zcela očarován. 90% ()

A_san

Za Mikkelsena, za Cumberbatche a jeho aroganci, za jeho půlroční práci, kterou s hrdostí vystavil, za boží atmosféru a efekty, za vtipné hlášky a pana pláštíka! :D ()

Stranger77

Rozhodně se nejedná o nejlepší marvelovský origin (sorry Civale;), ale o povedený nástup další významné postavy určitě. Marvel víc co dělá, i když to chtělo více času a péče v první polovině, celkově rozhodně spokojenost. Více zde. ()

olmikee

Na co Marvel sáhne to promění ve zlato, respektive v dolary a že jich Strange opět přinese. Měl jsem od toho velké očekávání, když už samotná hlava Marvelu Kevin Feige tak dlouho bojoval za to, aby byl Strange zfilmován a výsledek? Impozantní, úžasné, skvostné, barevné, mysteriózní, mám pokračovat? Nějaké mouchy se najdou, ale ty velice rád budu přehlížet. Doctor Strange je víc než nadprůměrný blockbuster a já se nemůžu dočkat co dalšího nám Marvel naservíruje! ()

mac000

Marvelovština se vším všudy (v dobrém i špatném slova smyslu). Akční scénář, sugestivníhudba a vcelku dobrý výběr herců do hlavních rolí. Pouze Tilda Swintonová mi jako Prastará (The Ancient One) nepasovala. V původním comicsu Dr. Strange byl "The Ancient One" muž (a jedním z adeptů, jež pro roli byl zvažován, byl i Morgan Freeman), ale S. Derricson ve scénáři přepsal "na tělo Swintonové. No proti gustu.... ()

ratpile

Uvod a zrozeni hrdiny opet zabavnejsi, nez hrdina v akci.Dokud se Cumberbatch pohybuje mezi civilem a brdinskym vycvykem v Nepalu, nemohl jsem si stezovat, byt to nebylo nic, co bych nevidel xkrat pred tim. Samotna akce ale desive nudi absenci pravidel. Tu poletuje mrakodrap, tu hop do jine dimenze, a hle, tu se vracime casem a ozivujeme mrtve. Zaporak Mikkelsen je navic trapne nezazivny typek s namalovanyma ocima, coz cele te taskarici na motivaci k dalsimu sledovani neprida. Samotna postava Strange nenudi, Cumberbatch je tak akorat na hrane mezi vtipnym typkem a vaznym hrdinou, aniz by pusobil jako otravny, ukecany ocas. Jiste kouzlo svet Doctora Strange bezespora ma, CGI uspavacka a tragicky zaporak mu vsak podrazeji interdimenzionalni nohy. ()

ervina

Hodně velké fantasy,ale mě se to moc líbilo.Škoda,že jsme to nestihli v kině.Bylo to tak plné triků,až mi tam tentokrát titulky vadily.A bylo to i vtipné.Předposlední scéna s Thorem taky pěkná. ()

Mkartaylas56

Film sám o sobě dobře zpracován, netradiční prostředí v podobě Nepálského města Káthmandú, každopádně v závěru jsem čekal o něco lepší zakončení a proto 4,5 * :). 75% ()

XXXXXXXX

.scifi nedávající Sysla .paradoxy scifi všemožné vykrádající neotřele však Zato. zachechtal dvakrát i kouskům jeho se jsem dokonce a situaci zachránil tam sem ,Supermana ze serval cestou někde Zvláštní pan co ,hadru kus červenej ten že Alespoň. hvězdy retardované silně Dvě ()

adakraj

Ahoj, jsem doctor Strange. Nejsem žádný mistr jsem doctor. Velice pěkné prvky, efekty, a děj. Velice vtipné určité sekvence, které byly přidány do naší skvělé doby. Trošku vytrhnout svůj mozek z reality a nahrát ho do děje Doctora Strange ()

Vykuk

Hodně tomu pomohl Béďa, bez něj by to bylo.. no představte si, že by ho hrál Scot Adkins, který se ve filmu objevil v menším vedlejšáčku, mám ho rád a svoje role mlátiček hraje skvěle, ale není to pan herec, co si budem povídat. Obstojná sólovka pro hrdinu, který mě nikdy moc nezajímal, spíš odrazoval, kouzelník podle mě patří do fantasy typu pána prstenů, ale budiž, rozhodně kvalitní podívaná. ()

johnsnow

DC skapíňa ale Marvelu sa darí a tak je to i u ich najnovšieho počinu Strangea. HERCI: Cumberbatch je perfektný síce okrem tohto filmu som ho videl iba v Pokání ale je to fakt super herec. Swinton ako mentorka nezaujímavá ale čert to ber, ten Číňan nemal chybu, Ejiofor super a keď sa stane záporák(k čomu potitulková scéna aj zodpovedala)bude to cool, Mikelsen ešte nevyužitejší než v Rogue One a tu má raz toľko priestoru ale pohoda, a Adkins sa konečne objaví v komiksovke a takto skončí. O a ešte slečna Mcdams tiež nevyužitá a má málo priestoru. EFEKTY: Brutálne, síce na postavách a havárke je CGI okaté jak sviňa ale tam kde je to potrebné má šmrnca. AKCIA: Vynikajúca, celkom krvavá, samozrejme na PG-13, obzvlášť akčné scény v tých sklených dimenziách sú výborné. ()

dalibor.durcak

Marvel opět nezklamal...moc mne film zaujal, už hereckým obsazením (já toho doktora Cumberbatchovi prostě věřím), ohýbáním měst a světů, paralelními dimenzemi a vším tím okolo! Zkrátka opět skvělý origin! ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení