Christinu Aguileru zaměstnají jako servírku v pověstném klubu Burlesque Lounge v L.A., se kterým to jde od devíti k pěti. Jeho šéfce hrozí, že zadlužený klub nadobro ztratí, ale ještěže drobné, dobrosrdečné a tak trochu ambiciozní blondýnce, dala flek, protože ta, ač na to nevypadá, je obdařená výjimečným hlasovým fondem a tančí jako bohyně, což se brzy bude hodit. Dívky v klubu totiž zpívají jen na playback a jejich taneční čísla jsou už okoukaná. Aguilera putuje z pódia na pódium, všichni jsou paf a blondýna zachrání klub od zbourání. Scenaristická naivita dosáhla nových rozměrů. Z filmu cítím zklamání, protože nenaplnil svůj potenciál a naopak nashromáždil v sobě všechny scenáristické nešvary a totální průhlednost děje. To sice v hudebním filmu nemusí tolik vadit, ale jak film brát, když od poloviny se stane reklamou na Christinu Aguileru, která v rámci self-promotion nafláká do něj vlastní písničky. Jako paní producentka si to jistě může dovolit. Trochu drzé však od ní bylo, že všechny herce chtěla zatlačit do kouta, ačkoliv její výkon nebyl špatný, tak jako zpěvačka a tanečnice je mnohem přesvědčivější. Někteří herci, jako Cher, Stanley Tucci nebo odvržená konkurenční tanečnice Kristen Bell, se nenechali zatlačit snadno, ale některým nic jiného nezbývalo. Alan Cumming dostal nulový prostor a byl až takřka zbytečný a Cam Gigandet přijal nejtrapnější roli ve své kariéře. Navíc, dvě hodiny jsou na takový film až příliš, ale on to vlastně ani de facto film nebyl. Byl to jeden dlouhý a mírně rozvleklý videoklip s popovou zpěvačkou, která zatoužila být tak moc sexy, až se to tak nějak minulo účinkem.(18.2.2011)

Jakoby nám chtěl někdo připomenout, že Cher ještě žije. Mnohokrát omletý příběh dívky, která se z ničeho vysápala na vrchol, odrazila tak trochu uměle se vyskytnuvší potíže a našla toho pravého. Velký úsměv, opona. Christina Aguilera a Cher umějí sakra zpívat. Jen to jaksi někdo za kamerou neuměl prodat!!(31.5.2014)

• J*A*S*M

Představte si, že dvě hodiny sedíte v kurníku, přičemž každých pět minut přehlušujete kvokání slepic otravnými popíkovými písničkami z vašeho MP3 přehrávače. Takový pocit jsem měl z Varieté. PS: Pár kladů film má, bohužel ty klady nejsou ... ehm ... filmové.(7.2.2011)

Shoduji se s tím, že se jedná o poměrně jednoduchý příběh, který ku prospěchu filmu není na škodu. Když k tomu přidáte milé herce a výborně zazpívané písně, kostýmy a choreografie, máte vydařený snímek.(15.3.2011)

Tato návštěva Varieté naprosto naplnila má očekávání. Silné ženské hlasy mi postavily veškeré ochlupení na mém nedepilovaném těle, sexuální choreografie zase poškádlila jeden z mých orgánů a triviální romantika okořeněná drobným materiálním problémem neměla sílu nějak zásadně rušit velmi dobrý dojem. A ač mé oči přeblikávaly z jedné slečny na druhou, tak hereckým vítězem je pro mne tradičně vynikající Stanley Tucci, i když „kope za růžové".(19.8.2012)