Sto padesátá sedmá adaptace příběhu, kterak chudinká dívka ke štěstí přišla. S písničkami (nebo jen jednou?) z Moulin Rouge a milionkrát ohranou story, že když mě nechtěj jako hvězdu, budu tam aspoň uklízet záchody, a vono to jednou vyjde... Prvních dvacet třicet minut se nezbavíte pocitu, že PŘESNĚ tohle už jste někde viděli anebo ještě výstižněji a dokonce nedávno takhle. Tyhle věci už tu byly, nefungujou a do budoucna už nikdy fungovat nebudou. Pak je tu ale muzikál. Cher, co vypadá v pětašedesáti líp než před třiceti lety, a pokud se za ní chlapi pořád otáčí, nemusí to být nutně úchylové. Stanley Tucci, umělecký šéf, v další superiorní roli (vzpomeňme na Ďábel nosí Pradu. Hezounek "Chirurg" Eric Dane a jeho pitomá snoubenka kdesi na druhé straně Států. Zlá holka Kristen Bell, která urazí všechno a všechny, ale má "zlatou" povahu a nakonec uzná, "jak hluboce se mýlila". A samozřejmě Christina, kterou jsem nikdy hudebně nemusel, ale která si mě asi tentokrát získala. Taky pár nesmyslů "na efekt", třeba že C. A. v improvizovaném výstupu zpívá začátek písničky do mikrofonu, který je ale jen rekvizitou v představení plném playbacků, a zbylou část odzpívá vepředu, ale obojí je skvěle slyšet. Ejhle, i po stopadesáté sedmé to funguje.(8.2.2011)

Christinu Aguileru bezmezně miluju. Její osobnost, hlas, projev, songy, texty. Burlesque možná je typickým muzikálem s klasickým schématem "o nalezení štěstí a zasloužení dostat se na vrchol" a všemi těmi klišé. Má ale natolik skvělé obsazení, scénář a především také hudbu, že v tomto případě mu to klidně všechno prominu. Dokonce i Christinino herectví vyznívá velmi přirozeně a její vztah s Camem Gigandetem, o němž jsem předpokládala, že bude zpracován tuctovým způsobem, mi díky všemu tomu jejich laškování, vtípkům i dialogům přišel zábavný a osvěžující. Při scéně, kdy Kristen Bell zlomyslně vyhodí playbackovou aparaturu a těší z toho, jak se Ali ztrapní, mě mrazilo. Ten Christinin nástup na scénu je fenomenální!:) Také se mi líbilo, že v roli, kdy se z holky z malého městečka stane hvězda, dokázala Christina ukázat jak tu počáteční nezkušenost své postavy Ali, tak zároveň v ní byla vidět pěvecká i taneční suverenita a sebevědomí jí, coby Christiny Aguilery, malé ženy s velkým hlasem.(28.7.2013)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $39,440,655Tržby Celosvetovo $89,504,400Tržby za predaj DVD v USA $18,949,078 //počet predaných kusov 1,134,494║ Nepozerá sa na to zle ale keď si človek uvedomí na akom chatrnom prevarenom deji je všetko postavené ostanú len videoklipové spomienky na pár dobre natočených hudobných choreografii, postavy odbité doslova bez zaujímavejších charakterov, chladné. Cher je tak trošku do počtu a taktiež neviem na čom tu bol utopený ten rozpočet, že by asi na honorároch? /40%/(28.4.2011)

Shoduji se s tím, že se jedná o poměrně jednoduchý příběh, který ku prospěchu filmu není na škodu. Když k tomu přidáte milé herce a výborně zazpívané písně, kostýmy a choreografie, máte vydařený snímek.(15.3.2011)

Gilmore girls meets Moulin Rouge a není to vůbec na škodu. Nejlepší taneční choreografie posledních let.(9.2.2011)

• - Do role Marcusa bol zvažovaný Patrick Dempsey, známy najmä vďaka Klinike Grace, no nakoniec úlohu dostal jeho seriálový kolega Eric Dane. (Fabrinka)

• - Režisér Steve Antin dostal nápad na tento film při sledování výkonu Christiny Aguilery hostující jako vokalistky při vystoupení kapely Pussy Cat Dolls v roce 2002. (oje)

• - Do role Nikki byla zvažována Jessica Biel a Lindsay Lohan. (oje)