Taková moderní rodinka (TV seriál)

Modern Family

Moderná rodina

Komedie

USA, 2009, 166x21 min

Gabriel Mann

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter, Aubrey Anderson-Emmons, Reid Ewing, Justin Kirk, David Cross, Philip Baker Hall, Chazz Palminteri, Shelley Long, Nathan Lane, Benjamin Bratt, Kevin Hart, Fred Willard, Brandy Ledford, Nolan North, Elizabeth Banks, Edward Norton, Margo Harshman, Eddie Diaz, Marina Valle, Kristen Schaal, Minnie Driver, Blake Gibbons, Judy Greer, Bruce Altman, Jason Antoon, Eric Lange, Tom Wright, Taylor Nichols, Lauren Cohan, James Devoti, Norman Lloyd, Celia Weston, Danny Trejo, Steve Kehela, James Marsden, Jami Gertz, Mary Lynn Rajskub, Rachael Harris, Matt Dillon, Jonathan Banks, Holly Weber, Bob Levitan, Kaitlyn Dever, Greg Kinnear, Mark Povinelli, Carolyn Morse, Nicole Gerth, Phil Hendrie, Tim Blake Nelson, Annie Tedesco, Lusia Strus, Samm Levine, Leslie Mann, Jennifer Tilly, Josh Gad, Micaela Johnson, Ernie Hudson, Will Greenberg, Kali Rocha, John DiMaggio, Ellen Barkin, Bobby Cannavale, Melinda Page Hamilton, Frank Wood, Barry Corbin, Stacey Travis, Matt Prokop, Sarah Baker, Beth Grant, Matt Roth, Rob Huebel, Amir Talai, Matthew Broderick, Stephnie Weir, Andrea Savage, Kevin Daniels, Wendi McLendon-Covey, Michaela Watkins, Matthew Alan, Amy Motta, Rob Kerkovich, Joe Adler, Paul Scheer, Alex Fernandez, Lainie Kazan, Billy Dee Williams, Lyle Kanouse, Jason Mantzoukas, Jamie Anderson, Elizabeth Peña, John Kapelos, Maxwell Caulfield, David Faustino, Annie Mumolo, Craig Stepp, Dina Waters, Justine Bateman, Richard Riehle, Luka Jones, Paget Brewster, Rob Riggle, Matt Malloy, Millicent Martin, Anita Gillette, Ann Magnuson, Caroline Aaron, Amanda Musso, Drew Powell, Mary Jo Catlett, Libby Mintz, Cory Knauf, Troy Glass, Nathan Blaiwes, Stephanie Faracy, Stephanie Beatriz, Scott Beehner, Theo Caesar, Stephen Merchant, Fred Armisen, Patton Oswalt, Adam DeVine, Justin James Hughes, Olivia Rose Keegan, Cole Bernstein, Eric Petersen, Jordan Nichols, Andrew Daly, David Haydn-Jones, Diane Farr, Amy Yasbeck, Peri Gilpin, Jordan Peele, Khamani Griffin, Madison McLaughlin, Ann Morgan Guilbert, Randee Heller, Matt Crabtree, Jesse Eisenberg, Jane Krakowski, Eddie McClintock, Leslie Grossman, Tony Cavalero, John Heard, Rib Hillis, Aisha Tyler, Will Sasso, Alyson Reed, Ray Laska, Rhys Darby, Peter Phelps, Cameron Watson, Jeremiah Birkett, Michael Rupnow, Jeryl Prescott, Brian Metran, Bryce Hitchcock, John Benjamin Hickey, Lexi Medrano, Bernardo Badillo, Angela Oh, Jessica Makinson, Paris Smith, Ron Roggé, Myrna Velasco, Carla Renata, Michael Eric Reid, Christina Ochoa, Michael Benyaer, Cole Sand, Tom McGowan, Chris Prinzo, Ki-hong Lee, Eric Edelstein, James Greene, Rebecca Mozo, Jon Polito, Tyne Daly, Andrea Anders, Steve Zahn, Sam Lloyd, Semi Anthony, Robert Desiderio, Rodney To, Hope Jaymes, Jerry Lambert, Alyssa Preston, Suzy Nakamura, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Trevor Larcom, Tara Leahy, Madison Iseman, Harrison White, Murray Gershenz, Gilles Marini, Anders Holm, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Natasha Leggero, Cole Daniel Hills, Adam Hagenbuch, Lillian Adams, Dylan Riley Snider, Ben Lawson, Mim Drew, Tyrel Jackson Williams, Lex Medlin, Mike Faiola, Terrell Lee, Garrett Boyd, August Roads, Jeffrey Nicholas Brown, Rory Scovel, Finneas O'Connell, Maribeth Monroe, Lombardo Boyar, Jonathan Davila, Emily Liu, Larry Sullivan, Ian Patrick Williams, Aidan Gallagher, Ellis Ann Jackson, Brigitte the Dog, Lucas Di Medio, Roger Bart, Vic Polizos, John Vickery, Charley Koontz, Elimu Nelson, Catherine O'Hara, David Bloom, Lin-Manuel Miranda, Frank Maharajh, Luke Davis, Caleb Thomas, Helen Siff, Don Lake, Mo Collins, Joey Baker, Jonathan Runyon, Jeff Pomerantz, Lou Beatty Jr., Mark Coles Smith, Tony Pasqualini, Lindsey Stoddart, Eve Brenner, Zayne Emory, Mark Proksch, Brian T. Finney, Stoney Jackson, Philip Anthony-Rodriguez, Tia Barr, Artemis Pebdani, Zac Goodspeed, Len Cordova, Brian Oerly, Heather Mazur, Brian Palermo, Marcus DeAnda, Steve Lewis, Lenny Jacobson, Brandon Espy, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Hilary Ward, Lynne Alana Delaney, Steve Hytner, John Cygan, Chantelle Albers, Alexis Rosinsky, Ayumi Iizuka, Kaliko Kauahi, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Elena Campbell-Martinez, Ajay Mehta, Ron Perkins, Isabella Gomez, Laird Macintosh, Rodney J. Hobbs, Millie Bobby Brown, Nathan Fillion, Sam Daly, Dot-Marie Jones, Raegan Revord, Doc Farrow, Alex Wyse, David Jahn, Jenny Curtis, Marcos Mateo Ochoa, Vanessa Bayer, Folake Olowofoyeku, Julie Dretzin, Caleb Smith, Peggy Miley, Norma Maldonado, Mike Ostroski, Chad Roberts, Andres Londono, Cameron Protzman

Prekvapivo návykové. A prečo prekvapivo? Pretože keď si človek pozrie popis seriálu, tak smrdí naďaleko prekombinovanosťou a pokusmi o "vtipné" moralizovanie, idealizovanie rodinných vzťahov, a márnou snahou scenáristov žonglovať naraz s 11 loptičkami. Každá rodinka na základe svojho zloženia má iný potenciál humoru a skvelo funguje ich neustále vzájomné prepletanie. Humor tu nie je založený na kameňákoch doprevádzaných sileným smiechom špatne plateného publika. Herci skvelo využívajú gestá a mimiku, ktoré často tvoria samotnú pointu vtipu. Moje najobľúbenejšie postavy sú Cameron, Claire a Alex. 5* seriál, ktorý neprestajne udržiava kvalitu na vysokej úrovni.(17.12.2015)

Tento seriál má nevěřitelné kouzlo, tedy mě určitě okouzlil. Nepamatuji si díl, ve kterém bych se nezasmál. Spíš si pamatuji ty díly, ve kterých jsem se nemohl přestat smát. Každá postava zde má své místo a kouzlo. Ale přesto je asi můj největší oblíbenec Phil. Po třech řadách jsem nadmíru spokojen a už se těším na tu čtvrtou, protože věřím, že si tento seriál určitě udrží svoji kvalitu i nadále. "Vždycky jsem chtěla dceru. Oblékat ji do krásných šatiček, česat ji, starat se o její nehty, dělat jí make-up. Nikdo to neví, ale první rok jeho života jsem z Mannyho dělala holčičku a všem jsem říkala, že je moje dcera. Ale jen párkrát. Nechtěla jsem ho traumatizovat. Když našel fotky, řekla jsem mu, že to je jeho sestra dvojče, která zemřela." // I v páté řadě si tento seriál drží laťku neskutečně vysoko a já se královsky bavím. 9/10(22.8.2012)

Po totálním odsouzení, kdy jsem viděl pár minut z první série (počáteční díly jsou zahřívací), jsem tomu dal během druhý a třetí sezóny další šanci, časem jsem přivykl největšímu problému v podobě mihotavý kamery a najednou se toho nemůžu nabažit. Postava Camerona a Eric Stonestreet samotnej, stejně jako Burrellův Phil, jsou TOP! Od pátý řady už seriálu bohužel dochází dech ...(28.9.2016)

• gilmore_girl

Bavi me jen dvojice Mitchell/Cameron, jinak sed sed sed.(7.10.2010)

Americký smysl pro rodinu se zde vyrovnaně snoubí s komediální stránkou, i když té to trvalo trošku déle, než byla nalistována. Zvlášť oceňuju realistické prvky (marné snažení taťky Philla) i nedementní roli Eda O' Neilla.(8.2.2012)

• - Seriál získal v roce 2011 Zlatý globus v kategorii nejlepší komediální seriál. (Terva)

• - Julie Bowen (Claire) byla v průběhu natáčení pilotní epizody těhotná, její těhotenské bříško je dokonce v některých scénách jasně patrné. Porod svých synů (dvojčat) Johna a Gustava stihla ještě před startem natáčení zbytku první série. (zajda404)

• - Taková moderní rodinka je po dvaadvaceti letech prvním komediálním seriálem v produkci ABC, který vyhrál cenu Emmy. (Maledict)