Taková moderní rodinka (TV seriál)

Modern Family

Moderná rodina

Komedie

USA, 2009, 166x21 min

Gabriel Mann

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter, Aubrey Anderson-Emmons, Reid Ewing, Justin Kirk, David Cross, Philip Baker Hall, Chazz Palminteri, Shelley Long, Nathan Lane, Benjamin Bratt, Kevin Hart, Fred Willard, Brandy Ledford, Nolan North, Elizabeth Banks, Edward Norton, Margo Harshman, Eddie Diaz, Marina Valle, Kristen Schaal, Minnie Driver, Blake Gibbons, Judy Greer, Bruce Altman, Jason Antoon, Eric Lange, Tom Wright, Taylor Nichols, Lauren Cohan, James Devoti, Norman Lloyd, Celia Weston, Danny Trejo, Steve Kehela, James Marsden, Jami Gertz, Mary Lynn Rajskub, Rachael Harris, Matt Dillon, Jonathan Banks, Holly Weber, Bob Levitan, Kaitlyn Dever, Greg Kinnear, Mark Povinelli, Carolyn Morse, Nicole Gerth, Phil Hendrie, Tim Blake Nelson, Annie Tedesco, Lusia Strus, Samm Levine, Leslie Mann, Jennifer Tilly, Josh Gad, Micaela Johnson, Ernie Hudson, Will Greenberg, Kali Rocha, John DiMaggio, Ellen Barkin, Bobby Cannavale, Melinda Page Hamilton, Frank Wood, Barry Corbin, Stacey Travis, Matt Prokop, Sarah Baker, Beth Grant, Matt Roth, Rob Huebel, Amir Talai, Matthew Broderick, Stephnie Weir, Andrea Savage, Kevin Daniels, Wendi McLendon-Covey, Michaela Watkins, Matthew Alan, Amy Motta, Rob Kerkovich, Joe Adler, Paul Scheer, Alex Fernandez, Lainie Kazan, Billy Dee Williams, Lyle Kanouse, Jason Mantzoukas, Jamie Anderson, Elizabeth Peña, John Kapelos, Maxwell Caulfield, David Faustino, Annie Mumolo, Craig Stepp, Dina Waters, Justine Bateman, Richard Riehle, Luka Jones, Paget Brewster, Rob Riggle, Matt Malloy, Millicent Martin, Anita Gillette, Ann Magnuson, Caroline Aaron, Amanda Musso, Drew Powell, Mary Jo Catlett, Libby Mintz, Cory Knauf, Troy Glass, Nathan Blaiwes, Stephanie Faracy, Stephanie Beatriz, Scott Beehner, Theo Caesar, Stephen Merchant, Fred Armisen, Patton Oswalt, Adam DeVine, Justin James Hughes, Olivia Rose Keegan, Cole Bernstein, Eric Petersen, Jordan Nichols, Andrew Daly, David Haydn-Jones, Diane Farr, Amy Yasbeck, Peri Gilpin, Jordan Peele, Khamani Griffin, Madison McLaughlin, Ann Morgan Guilbert, Randee Heller, Matt Crabtree, Jesse Eisenberg, Jane Krakowski, Eddie McClintock, Leslie Grossman, Tony Cavalero, John Heard, Rib Hillis, Aisha Tyler, Will Sasso, Alyson Reed, Ray Laska, Rhys Darby, Peter Phelps, Cameron Watson, Jeremiah Birkett, Michael Rupnow, Jeryl Prescott, Brian Metran, Bryce Hitchcock, John Benjamin Hickey, Lexi Medrano, Bernardo Badillo, Angela Oh, Jessica Makinson, Paris Smith, Ron Roggé, Myrna Velasco, Carla Renata, Michael Eric Reid, Christina Ochoa, Michael Benyaer, Cole Sand, Tom McGowan, Chris Prinzo, Ki-hong Lee, Eric Edelstein, James Greene, Rebecca Mozo, Jon Polito, Tyne Daly, Andrea Anders, Steve Zahn, Sam Lloyd, Semi Anthony, Robert Desiderio, Rodney To, Hope Jaymes, Jerry Lambert, Alyssa Preston, Suzy Nakamura, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Trevor Larcom, Tara Leahy, Madison Iseman, Harrison White, Murray Gershenz, Gilles Marini, Anders Holm, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Natasha Leggero, Cole Daniel Hills, Adam Hagenbuch, Lillian Adams, Dylan Riley Snider, Ben Lawson, Mim Drew, Tyrel Jackson Williams, Lex Medlin, Mike Faiola, Terrell Lee, Garrett Boyd, August Roads, Jeffrey Nicholas Brown, Rory Scovel, Finneas O'Connell, Maribeth Monroe, Lombardo Boyar, Jonathan Davila, Emily Liu, Larry Sullivan, Ian Patrick Williams, Aidan Gallagher, Ellis Ann Jackson, Brigitte the Dog, Lucas Di Medio, Roger Bart, Vic Polizos, John Vickery, Charley Koontz, Elimu Nelson, Catherine O'Hara, David Bloom, Lin-Manuel Miranda, Frank Maharajh, Luke Davis, Caleb Thomas, Helen Siff, Don Lake, Mo Collins, Joey Baker, Jonathan Runyon, Jeff Pomerantz, Lou Beatty Jr., Mark Coles Smith, Tony Pasqualini, Lindsey Stoddart, Eve Brenner, Zayne Emory, Mark Proksch, Brian T. Finney, Stoney Jackson, Philip Anthony-Rodriguez, Tia Barr, Artemis Pebdani, Zac Goodspeed, Len Cordova, Brian Oerly, Heather Mazur, Brian Palermo, Marcus DeAnda, Steve Lewis, Lenny Jacobson, Brandon Espy, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Hilary Ward, Lynne Alana Delaney, Steve Hytner, John Cygan, Chantelle Albers, Alexis Rosinsky, Ayumi Iizuka, Kaliko Kauahi, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Elena Campbell-Martinez, Ajay Mehta, Ron Perkins, Isabella Gomez, Laird Macintosh, Rodney J. Hobbs, Millie Bobby Brown, Nathan Fillion, Sam Daly, Dot-Marie Jones, Raegan Revord, Doc Farrow, Alex Wyse, David Jahn, Jenny Curtis, Marcos Mateo Ochoa

Americký smysl pro rodinu se zde vyrovnaně snoubí s komediální stránkou, i když té to trvalo trošku déle, než byla nalistována. Zvlášť oceňuju realistické prvky (marné snažení taťky Philla) i nedementní roli Eda O' Neilla.(8.2.2012)

Taky máte uhozenou rodinu? Kdo nemá, že? Proto jistě nebudete mít problém najít se alespoň v jednom z hlavních charakterů Modern Family. Není důležité, jestli to bude normální Claire, ňouma Phil, dramatický Cameron, upjatý Mitchell, vášnivá Gloria či hlava rodiny Jay, protože ať už tak či tak, u tohohle seriálu se budete bavit, má totiž co nabídnout každému. Výborné scénáře, barvité sympatické charaktery, vypointované vtípky a dokumentární styl padnou sitcomu beze smíchu jako ulité, a po nějakých pěti dílech jsem si na téhle různorodé rodince vypěstoval velkou závislost a stojím si za názorem, že je to nejvtipnější seriál, který se vysílá. Zkuste to posoudit taky, skoro určitě nebudete litovat.(8.6.2010)

Tenhle seriál si mě získal především tím jak široké spektrum situací a vztahů a všeho možného nabízí.Každý sebe nebo někoho blízkého může najít v někom z hlavních postav..Mě osobně nejvíce baví Mitchell a Cameron :-D.(11.11.2011)

Po totálním odsouzení, kdy jsem viděl pár minut z první série (počáteční díly jsou zahřívací), jsem tomu dal během druhý a třetí sezóny další šanci, časem jsem přivykl největšímu problému v podobě mihotavý kamery a najednou se toho nemůžu nabažit. Postava Camerona a Eric Stonestreet samotnej, stejně jako Burrellův Phil, jsou TOP! Od pátý řady už seriálu bohužel dochází dech ...(28.9.2016)

Vtipné i důvtipné zakomponování klasického sitcomu do prostřední novodobé rodiny 21. století. Sledujeme tři něčím unikátní rodinky tvořící jednu velkou bandu ve většině případů "nechtěně" vtipných lidiček. Humor je inteligentní, jemný, kvalitně vypointovaný, ale čas od času udeří i nějakou "jednodušší" bombou smíchu. Charaktery, jakožto stěžejní prvek, jsou dost pestré, různorodé, skvěle se doplňují a oblíbence si určitě najde každý (u mě Phill). Hodně je třeba ocenit minimální koncentraci klišé, popř. kulantní způsob, jakým se s nimi seriál vypořádává. Po dalších sériích musím ještě pochválit vývoj jednotlivých rodinek a s tím i mírně stoupající kvalitu! Moderní rodinka si opravdu našla pevné místo na vrcholu dnešních sitcomů. 9/10(10.10.2010)

• - Eric Stonestreet (Cameron Tucker) za svou roli získal cenu Emmy v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Jonash87)

• - Seriál získal v roce 2011 Zlatý globus v kategorii nejlepší komediální seriál. (Terva)

• - Eric Stonestreet obdržel za roli Camerona Tuckera výhru Emmy 2010 za vedlejší roli v komediálním seriálu a Screen Actors Guild Award 2010 za souborový výkon v komediálním seriálu. Je také nositelem nominací na ocenění Zlatý Glóbus 2010 za nejlepšího herce ve vedlejší roli v seriálu, minisérii a TV filmu a 2010 Critics Association Award. (Roman.Ticka)