Taková moderní rodinka (TV seriál)

Modern Family

Moderná rodina

Komedie

USA, 2009, 166x21 min

Gabriel Mann

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter, Aubrey Anderson-Emmons, Reid Ewing, Justin Kirk, David Cross, Philip Baker Hall, Chazz Palminteri, Shelley Long, Nathan Lane, Benjamin Bratt, Kevin Hart, Fred Willard, Brandy Ledford, Nolan North, Elizabeth Banks, Edward Norton, Margo Harshman, Eddie Diaz, Marina Valle, Kristen Schaal, Minnie Driver, Blake Gibbons, Judy Greer, Bruce Altman, Jason Antoon, Eric Lange, Tom Wright, Taylor Nichols, Lauren Cohan, James Devoti, Norman Lloyd, Celia Weston, Danny Trejo, Steve Kehela, James Marsden, Jami Gertz, Mary Lynn Rajskub, Rachael Harris, Matt Dillon, Jonathan Banks, Holly Weber, Bob Levitan, Kaitlyn Dever, Greg Kinnear, Mark Povinelli, Carolyn Morse, Nicole Gerth, Phil Hendrie, Tim Blake Nelson, Annie Tedesco, Lusia Strus, Samm Levine, Leslie Mann, Jennifer Tilly, Josh Gad, Micaela Johnson, Ernie Hudson, Will Greenberg, Kali Rocha, John DiMaggio, Ellen Barkin, Bobby Cannavale, Melinda Page Hamilton, Frank Wood, Barry Corbin, Stacey Travis, Matt Prokop, Sarah Baker, Beth Grant, Matt Roth, Rob Huebel, Amir Talai, Matthew Broderick, Stephnie Weir, Andrea Savage, Kevin Daniels, Wendi McLendon-Covey, Michaela Watkins, Matthew Alan, Amy Motta, Rob Kerkovich, Joe Adler, Paul Scheer, Alex Fernandez, Lainie Kazan, Billy Dee Williams, Lyle Kanouse, Jason Mantzoukas, Jamie Anderson, Elizabeth Peña, John Kapelos, Maxwell Caulfield, David Faustino, Annie Mumolo, Craig Stepp, Dina Waters, Justine Bateman, Richard Riehle, Luka Jones, Paget Brewster, Rob Riggle, Matt Malloy, Millicent Martin, Anita Gillette, Ann Magnuson, Caroline Aaron, Amanda Musso, Drew Powell, Mary Jo Catlett, Libby Mintz, Cory Knauf, Troy Glass, Nathan Blaiwes, Stephanie Faracy, Stephanie Beatriz, Scott Beehner, Theo Caesar, Stephen Merchant, Fred Armisen, Patton Oswalt, Adam DeVine, Justin James Hughes, Olivia Rose Keegan, Cole Bernstein, Eric Petersen, Jordan Nichols, Andrew Daly, David Haydn-Jones, Diane Farr, Amy Yasbeck, Peri Gilpin, Jordan Peele, Khamani Griffin, Madison McLaughlin, Ann Morgan Guilbert, Randee Heller, Matt Crabtree, Jesse Eisenberg, Jane Krakowski, Eddie McClintock, Leslie Grossman, Tony Cavalero, John Heard, Rib Hillis, Aisha Tyler, Will Sasso, Alyson Reed, Ray Laska, Rhys Darby, Peter Phelps, Cameron Watson, Jeremiah Birkett, Michael Rupnow, Jeryl Prescott, Brian Metran, Bryce Hitchcock, John Benjamin Hickey, Lexi Medrano, Bernardo Badillo, Angela Oh, Jessica Makinson, Paris Smith, Ron Roggé, Myrna Velasco, Carla Renata, Michael Eric Reid, Christina Ochoa, Michael Benyaer, Cole Sand, Tom McGowan, Chris Prinzo, Ki-hong Lee, Eric Edelstein, James Greene, Rebecca Mozo, Jon Polito, Tyne Daly, Andrea Anders, Steve Zahn, Sam Lloyd, Semi Anthony, Robert Desiderio, Rodney To, Hope Jaymes, Jerry Lambert, Alyssa Preston, Suzy Nakamura, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Trevor Larcom, Tara Leahy, Madison Iseman, Harrison White, Murray Gershenz, Gilles Marini, Anders Holm, Matthew Risch, Sunkrish Bala, Natasha Leggero, Cole Daniel Hills, Adam Hagenbuch, Lillian Adams, Dylan Riley Snider, Ben Lawson, Mim Drew, Tyrel Jackson Williams, Lex Medlin, Mike Faiola, Terrell Lee, Garrett Boyd, August Roads, Jeffrey Nicholas Brown, Rory Scovel, Finneas O'Connell, Maribeth Monroe, Lombardo Boyar, Jonathan Davila, Emily Liu, Larry Sullivan, Ian Patrick Williams, Aidan Gallagher, Ellis Ann Jackson, Brigitte the Dog, Lucas Di Medio, Roger Bart, Vic Polizos, John Vickery, Charley Koontz, Elimu Nelson, Catherine O'Hara, David Bloom, Lin-Manuel Miranda, Frank Maharajh, Luke Davis, Caleb Thomas, Helen Siff, Don Lake, Mo Collins, Joey Baker, Jonathan Runyon, Jeff Pomerantz, Lou Beatty Jr., Mark Coles Smith, Tony Pasqualini, Lindsey Stoddart, Eve Brenner, Zayne Emory, Mark Proksch, Brian T. Finney, Stoney Jackson, Philip Anthony-Rodriguez, Tia Barr, Artemis Pebdani, Zac Goodspeed, Len Cordova

Seriál sice nacpaný vtipy, ale extrémně doplácejí na záplavy moralizování. Sestava plná homosexuálů, kolumbijců, tlusťochů, prcků, starců a samozřejmě ideálního obyčejného středotřídního bílého páru ve středním věku s trojicí dětí ve věku školka-škola, je přímo líhní pro ponaučení, dojemné prozření, teatrální odbourávání předsudků a především vyzdvihování rodinných hodnot. Každý díl tak končí nekonečným štěstím v rodinném kruhu, kde jsou všichni spokojení a mají se rádi. Krok za krokem si našel "důstojného" nástupce. Ale jinak je čemu se smát a to je hlavní.(9.1.2012)

Tenhle seriál si mě získal především tím jak široké spektrum situací a vztahů a všeho možného nabízí.Každý sebe nebo někoho blízkého může najít v někom z hlavních postav..Mě osobně nejvíce baví Mitchell a Cameron :-D.(11.11.2011)

Komentář sepisuji po první zhlédnuté sérii, ze které jsem upřímně (a svým způsobem nečekaně) nadšený. Na pozitivních dojmech se velkou měrou podílí mimořádně povedený český dabing. Zvlášť při srovnání s nepovedenými „počeštěními“ mnoha dalších zahraničních sitcomů jeho kvalita opravdu potěší. Při dabingu se patřičně „vyřádil“ především Aleš Procházka, jehož hlasem promlouvá roztržitý Phil Dunphy, dle mého názoru nejvtipnější a nejzajímavější člen celé rodinky (často vás rozesměje již jen jeho letmý pohled do kamery). Ostatní rodinní příslušníci jsou ovšem též velmi sympatičtí a skvěle napsaní a je velmi snadné si je oblíbit všechny bez výjimky. Seriál je silný jak v dialozích, tak v prostých, leč zábavných námětech jednolitých epizod a ve využití situační komiky. P. S. Slyšet Eda O’Neilla promlouvat hlasem Pavla Zednička je hřejivě nostalgické :-)(27.12.2011)

• IQ Tiqe

Byť jsem se celkem bavil, přišly i momenty, kdy jsem si připadal trapně. Taky mi nesedí dokumentární forma, takže po 2 dílech prozatím 50%.(5.10.2009)

Nevím, tenhle seriál mě nijak moc nenadchl.. Ano, některé vtipy byly dobré a Ty Burrell s Ed O'Neillem byli opravdu skvělí (podle mě to nejlepší na tomto seriálu).. Ale co se týče Ariel Winter, ta byla jednoduše hrozná.. Respektive její postava, která je podle mě vymyšlená absolutně hloupě.. Je to přeplácané všemi možnými i nemožnými postavami a to na mě bylo trochu moc.. Když ještě přidám tu kameru, ze které mě ke konci dílu začínaly bolet oči, tak to na víc jak 3* nevidím ;)(6.1.2012)