Máma mezi Marťany

John Powell

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang

Rozpočet $150miliónovTržby USA $21,392,758Tržby Celosvetovo $39,549,758Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,277,433 //počet predaných kusov 85,201Tržby za predaj DVD v USA $2,323,617 //počet predaných kusov 130,691║ Otrasnosť skoro po všetkých stránkach! A ešte za aké peniaze. Dejovo prázdnota až to bolí, ťažko pochopiť vôbec akú cieľovú skupinu chceli tvorcovia týmto paškvýlom osloviť, čo je asi najhoršie tak počítačová grafika, tá nesiaha ani len na podpriemer ale rovno spodina dnešnej doby(2011), takto nemôže vypadať film za 150milionov dolárov, fakt nepochopiteľné, niekedy nebolo v obraze pre tmavosť rozpoznať ani len obrysy, hlavné postavy odpudivé bez náznaku zaujímavejšieho charakteru, nuž nudný a nezábavný výplach.... toto fakt len obísť. /15%/(1.9.2011)

Najcennejšie na filme je myšlienka, technická stránka mohla byť lepšia. Deti do desať rokov si azda užijú zábavy, mňa potešila hudba pri dramatických scénach.(8.7.2011)

• Segrestor

Jedna hvězda za tvůrčí odvahu vrazit balík peněz do animáku, kde není jediný sympatický hrdina. Do animáku, který není pro nejmenší a dospělé může iritovat. Do animáku, který vlastně animákem být nemusel. S normálním hraným filmem by tvůrci uspěli spíš a debilita chlapce v hlavní roli snížená na polovic by tomu též dost pomohla. Určitě by renomé filmu vylepšilo i to, kdyby scénář napsal někdo, kdo umí psát scénáře, kdo je talent na příběhy.(3.12.2011)

Ano, je to americká moralita o tom, že máme mít rádi své rodiče, protože jedině rodina nás obklopí tou šílenou láskou. Ano, je tam znát vliv mnoha filmů (Hvězdné války, Total Reccall, Sexmise)... ale asi jsem měl dneska záchvat regrese, ale opravdu jsem se bavil...(14.8.2011)

Naprosto průměrná podívaná, ale jelikož mé slabé místo jsou rodinné vztahy tak jsem si i pobrečela... Proto přidávám jednu hvězdičku za hlavní myšlenku. Je to relativně energický film který s trochou dobré vůle nenudí a dobře zaplácne volné odpoledne. Akorát ta vizuální stránka mi vůbec nesedla a koukalo se mi na to nepříjemně. 50%(15.4.2012)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)