Máma mezi Marťany

Simon Wells, Wendy Wells

Robert Presley

John Powell
  • Hal_Moore

Jako sledovat půl druhé hodiny dlouhé intro k počítačové hře. Opravdu? Za sto padesát milionů dolarů byli tvůrci schopni přijít s tímto vizuálem? Dobře, k čertu s grafickou stránkou, nápad je to opravdu dobrý, ale když nejlepší a zároveň nejzábavnější částí je hipísácká vsuvka, tak je někde něco špatně. Animované filmy dneška by měly vypadat trochu jinak, jeden případ za všechny - postava matky vypadá, jako by byla věčně pořádně sjetá, na tom Marsu ale musejí mít pořádně kvalitní matroš. Jedna hvězda za Johna Powella a druhá za tlusťocha s Marťankou. Díky bohu za obrovský kasovní neúspěch, Zemeckis se snad bude od nynějška orientovat směrem k hraným filmům a Disney už s experimenty s technologií Motion Capture skoncuje.(13.11.2011)

Po niektorých tých recenziách a hodnoteniach ma to s časti aj odradilo, ale aj tak som si to pozrel a nemôžem súhlasiť s tým že je to zlý animák. Dej je jednoduchý ale pri nízkej stopáži je stále dosť zaujímavý na to aby ste sa nenudili. Akcii sa tu nájde dosť, stále sa tu niečo deje a stále to má nejaké nápady. Za tie prachy mohla byť animácia trošku aj lepšia ale čo už. Je to viac pre deti ako pre dospelých, ale ja som si to fajn užíval ako hudbu Johna Powella. 70% - 3*(8.9.2011)

MARS POTŘEBUJE MÁMY !!..... /// Milo je jeden z těch kluků, kteří si myslí, že život bez mámy by byl lepší. To je totiž samý: ,,ukliď to“, ,,tohle sněz“, ,,vynes odpadky“.... Opačnej názor mají Marťani. Přiletěj a vezmou si co potřebujou. Ovšem Milo letí s nima a má 7 hodin (nebojte se, tak dlouho ten animák netrvá) na její záchranu a dokázat, že není dobrý, když tlupa vetřelců unese (komukoliv) mámu. Ve sci-fi světě plným odpadků a nejmodernějších technologií ho budou honit, střílet po něm a novej kámoš Gribble se bude snažit bejt vtipnej. V rámci dětský – klukovský zábavy jde o normální animák s cílem utužit morálku a rodinný hodnoty. To kolem je sci-fi blbinka, která ani moc nenudí, sice nerozesměje (dospělýho), ale o to víc (děti) napne. A třeba si zapamatujou, že slušní lidi (a mimozemšťani) svoje děti vychovávají sami. Což je rozhodně Gribbletastická myšlenka! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč je potřeba vymyslet VALL-I ho. 2.) Poznám, že marťanští důchodci jsou stejně nerudní jako ti naši. 3.) Spisovatel Berkeley Breathed mi se svojí knihou ,,Mars Needs Moms z roku 2007“ k srdci nepřirostl. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * /// Kluci do 12ti let můžou jít o 1* vejš!(30.6.2011)

Velmi pestře vykreslená prostředí. Strohý jednoduchý příběh - ale co chcete, když je to animovaný film pro děti. I díky krátké stopáži film příjemně utíkal, nikde jsem se nenudil, ba naopak, při pár scénkách jsem se i mile pobavil. Asi nejvíc mě dostala "stírací" scénka s brokolicí! Na závěr bych vyzdvihl perfektní CZ dabing! Dovolím si přidat ještě jednu hvězdičku navíc, protože tento film si nezaslouží dostávat pouze jednu či dvě.(11.12.2012)

• MartinezZ

Další film zpracovaný zmršenou Zemeckisovou technologií počítačové animace, u které se zřejmě nějak nepočítalo s animací lidí a jakous takous fyzikou. Jistě, animovat uvěřitelně člověka je zřejmě hodně složité, ale u téhle technologie to vždycky vyznívalo hodně špatně. Lidé od Disneyho asi teď kroutí hlavami nad tím, co za animátorskou společnost to vzali pod křídla. Co film, to více či méně propadák. ~~~ Dobře, odhlédnu od technologie a kouknu na příběh, který už od začátku operuje s několika nelogičnostmi (vesmírná loď s "hyper pohonem" unese mámu, ale přistane o pár metrů dál - asi aby si oddechla a nabrala nezvané hosty - a teprve poté odletí na Mars. To není berlička ale příběhová francouzská hůl.) a cílí právě na dětskou logiku (film výslovně pro děti). Zřejmě proto, že si tvůrci mysleli, že by dětská hlavička nedokázala pobrat nic futurističtějšího, tak je celá marťanská populace chováním, city, trochu vzhledem a hlavně technologií hodně podobná lidem (Obě planety poblíž sebe, stejná galaxie, tak třeba že jo), ale mě to nevyhovovalo a připadalo, že si akorát chtěli tvůrci zjednodušit práci. Celý zbytek příběhu pak byl už jen vycucaný z prstu a jediné, co tak stálo za zhlédnutí, byly závěrečné marťanské sekvence s titulky, kdy se ukáže, kolik a jaké technologie za vším stojí. O to smutnější je, že to celé přišlo vniveč. ~~~ Film pro první stupně základní školy, výš to cílit nemůže. ~~~ ImageMovers Digital a Disney si tohle do výkladní skříně nedají: Rozpočet: $150 millionů ~ Celosvětový hrubý výdělek: $38,992,758(25.6.2011)