Máma mezi Marťany

John Powell

Wayne Wahrman

Scénografie:

Doug Chiang

V prípade, že jej veličenstvá Šimon Wells a Wendy Wells sa v budúcnosti plánujú živiť zliepaním podobných scenárov, doporučujem im zmeniť si priezviská na Bells a začať písať pod hlavičkou „Komu zvonia do hrobu.“ Tých 50%, čo tu svieti vpravo hore, je pomerne presných a nebyť zlého načasovania infantilných a niekedy až trápnych gagov, ktoré pošteklia bránice nanajvýš tak osemročného dorastu, súhlasil by som aj s 52 percentami.(11.8.2011)

• MartinezZ

Další film zpracovaný zmršenou Zemeckisovou technologií počítačové animace, u které se zřejmě nějak nepočítalo s animací lidí a jakous takous fyzikou. Jistě, animovat uvěřitelně člověka je zřejmě hodně složité, ale u téhle technologie to vždycky vyznívalo hodně špatně. Lidé od Disneyho asi teď kroutí hlavami nad tím, co za animátorskou společnost to vzali pod křídla. Co film, to více či méně propadák. ~~~ Dobře, odhlédnu od technologie a kouknu na příběh, který už od začátku operuje s několika nelogičnostmi (vesmírná loď s "hyper pohonem" unese mámu, ale přistane o pár metrů dál - asi aby si oddechla a nabrala nezvané hosty - a teprve poté odletí na Mars. To není berlička ale příběhová francouzská hůl.) a cílí právě na dětskou logiku (film výslovně pro děti). Zřejmě proto, že si tvůrci mysleli, že by dětská hlavička nedokázala pobrat nic futurističtějšího, tak je celá marťanská populace chováním, city, trochu vzhledem a hlavně technologií hodně podobná lidem (Obě planety poblíž sebe, stejná galaxie, tak třeba že jo), ale mě to nevyhovovalo a připadalo, že si akorát chtěli tvůrci zjednodušit práci. Celý zbytek příběhu pak byl už jen vycucaný z prstu a jediné, co tak stálo za zhlédnutí, byly závěrečné marťanské sekvence s titulky, kdy se ukáže, kolik a jaké technologie za vším stojí. O to smutnější je, že to celé přišlo vniveč. ~~~ Film pro první stupně základní školy, výš to cílit nemůže. ~~~ ImageMovers Digital a Disney si tohle do výkladní skříně nedají: Rozpočet: $150 millionů ~ Celosvětový hrubý výdělek: $38,992,758(25.6.2011)

• milka

Zemeckis a spol. už by se měli na tu jejich "zázračnou" technologii vykašlat. Nejenom, že se jim pořád nepodařilo dosáhnout toho,co očekávali, ale konkurence jim navíc pořád pěkně ujíždí. Celé mi to hlavně přijde animačně ještě horší než předchozí snímky a kromě celkem slušné animace lidi, jsou všichni ti emzáci a krajina okolo strašně ošklivý. Celé to navíc sázelo spíše na dobrodružnou stránku věci, podobně jako Jak vycvičit draka, a humor se zde vyskytuje jen sporadicky. Což je průser, protože dobrodružná stránka nefunguje vůbec a těch pár vtipných hlášek neuspokojí mě, natož pak děti. Zkrátka prohra na všech frontách.(9.9.2011)

Nejlepší na tom celé je asi to, že všechny postavy tohoto animáku natočili živí lidé v oblecích se snímacími senzory. Jinak celkově animace se mi příliš nelíbila, příběh mě taky nijak moc nenadchl a scény byly po většinou nic moc. I tak se mi to jako rodinné scifi líbilo, přestože je to celé zase takovou agitačkou. Vtip o který se autoři snažili byl nic moc a emoční linka, se taky příliš nevyvedla, je to takové průměrné. A za scifi myšlenku a zpracování marsu jako vícevrstvou obývanou planetu bych to nezatracoval, konečně byli marťani i sympatickými humanoidy a ne zelenáči s anténkami. 5/10(19.1.2012)

Ať si kdo chce, co chce říká, jde o jeden z nejlepších animáků vůbec :-). Kvalitní, i když na jednu stranu malinko kýčovitý (pro děti ale poučný) příběh doplněný nádhernou animací. Po technické stránce je Máma mezi Marťany spolu s Legendou o sovích strážcích a Rangem asi to nejlepší co můžete mezi animovanými filmy nyní najít. Nádherné barevné lokace, pěkné animace lidí i marťanů, jedním slovem pěkné! Nevím proč, ale jediné co se malinko nepovedlo je animace Milovi maminky, ta jediná mi přišla trošku ošizená a nezapadala do nádherných obrazů celého filmu. Po dlouhé době animovaný film, který dává dětem dobrý příklad. Obecně mi přijde, že je dnes zvykem točit animované příběhy pro děti, které vlastně ani pro děti nejsou. MmM jde mimo tento zavedený trend a je to jen dobře. Animáky jsou sice pro každého, bez rozdílu věku, ale stejně si troufám tvrdit, že hlavně děti jsou jejich hlavními diváky :-)(26.8.2011)

• - Jeden z najväčších prepadákov histórie: Počas prvého víkendu si 150 miliónový projekt v kinách Severnej Ameriky a Kanady zarobil 6,9 milióna dolárov. (Hystory)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Berkeley Breatheda z roku 2007. (Terva)

• - Seth Green strávil 6 týždňov v špeciálne vyvinutom motion capture obleku, aby nahovoril hlavného hrdinu filmu, Milu. Počas post produkcie však tvorcovia prišli na to, že jeho hlas znie príliš dospelo, a tak nechali postavu predabovať. (classic)