Američan

The American

Američan

Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 105 min

Stylová lahůdka pro labužníky. Pro Bebáčka: Violante Placido je samozřejmě krásná baba. :)(11.12.2010)

Nájemný zabijáky mám rád, ale chudák George už je takovej vyzáblej, aby vypadal rádoby mladě a nemotornej, že jeho akční pohyb by se dal přirovnat k souboji důchodců o televizor, když jede Růžová zahrada, takže film se musí z větší části obejít bez jakýkoliv akčnější složky, ale George rychlou chůzi zvládá celkem slušně a tu a tam se pokusí i vystřelit, takže se to dá přežít, nicméně ani příběh nenabízí žádnou extra zábavu ani napětí, hlavní postava se drží hodně v ústraní, takž nejzajímavější scéna je asi ta z bordelu, kde Violante Placido úkáže pěkný pohoří, ale jinak je film více méně o ničem(28.10.2010)

,,Všichni lidé hřeší. Někteří více než druzí. A vy jste spáchal mnoho hříchů pane Clarke. A pořád je pácháte“..... Jack je vyznavačem hesla ,,nejlepší parta je jeden“, nemá problémy s erekcí, má práci a celý film mu jde o život. Pokud chcete mrknout na pokus o filmový expresionismus (??? či jak to nazvat??) – tedy umění, nepřekvapí vás líné tempo známé z (některých) mafiánských filmů či westernů. Režisér na něj klade od počátku důraz a spolu s G.Clooneym vládne tomuto snímku, kde se toho vlastně moc neděje. Trocha toho napětí přichází až v (romantickém) závěru a já celkem chápu hodnocení 2*, ale i 4*. Je si totiž třeba ujasnit priority. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci poznat italský venkov. 2.) Mám rád filmy Sergio Leoneho. 3.) Trocha umění a G.Clooney mě nezabijou PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(4.11.2010)

Jakto, že Eda nepíše, že Violante Placido je krásná baba? :)(16.12.2010)

To je přesně ono. Krásný vánoční dárek pro milovníky Melvillea, noirů, melancholických filmů a osamělých charakterů. Zdejší hodnocení mě vůbec netrápí, aspoň i dalším generacím budou zářit oči, až objeví nějakou tu "nedoceněnou zapadlou pecku". Zábavné je, že když se na podobné filmy natočené v 70. letech dnes díváme v televizi, tak je to "oldschool kriminálka", ale ty nově natočené jsou "artová nuda".(12.12.2010)