Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

|| Scenár: John Gatins / Story by Dan Gilroy, Jeremy Leven | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Shawn Levy, Susam Montford, Don Murphy | Distribúcia: Touchstone Pictures | Štúdio: Dreamworks Pictures, Reliance Entertainment, 21 Laps Entertainment | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 295,120,796 $ || Hugh Jackman zase trochu inak, a to je dobre. Ukazuje svôj ďalší rozmer, podobne ako Shawn Levy, ktorý konečne dostal pod ruku námet, ktorý má hlavu a pätu. V podstate tomu filmu nič nechýba, má ohromný vizuál, skvelé herecké obsadenie, nenápadnú, ale trafne dokreslujúcu hudbu a hlavne fungujúci scenár. Ajkeď je vidieť snaha o zmiernenie amerických potrieb, preexponovaný happyend rujnuje ako vždy celkový zážitok. I tak mainstreemový nadpriemer.(29.1.2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Pre mňa najlepší blockbuster tohto roka. Podobné pocity som zažíval keď som prvý krát videl TRANSFORMEROV. A hoci sa film opiera o štandardné (klišé) rodinné hodnoty, vôbec mu to neškodí. Práve naopak - ide to ruka v ruke s kvalitnými hereckými výkonmi, namakanou akciou a dynamický dejom. Film predstavuje dokonalú kombináciu emócii, akcie a vtipu a zanecháva tak príjemné pocity a výborný filmový zážitok. Veľká spokojnosť. Proste tento film ma kvalitne natankoval energiou. :) Bring ti on! (25.11.2011)

• LIVINGDEAD

Rodinný film ala Nickelodeon a Disne´y Channel. Hugh Jackman se na fotra nehodí. Chvilkami jsem se nudil a tak jsem si prohlížel leták Kaufland.(18.1.2012)

one hell of a lot of adrenalin.. Skvělé písničky, skvělý herci a naprosto dokonalé robot box zápasy. Závěrečný zápas jeden z nejsilnějších sportovních zážitků, jaké jsem kdy zažil. A musím říct, že tenhle box na mně zapůsobil mnohem víc než kdy na mně zapůsobil jakýkoliv lidský zápas. ATOM ATOM ATOM PS: Dakota Goyo - konečně zase neotravný dětský hrdina PPS: Evagenline Lilly bude dobrá elfka(26.1.2012)

• Radek99

Spojením všech těch klišé boxerských a rodinných filmů vznikl celuloidový moloch. Jestli tohle je budoucnost, tak to potěš...(29.8.2012)

• - Originální scénář, který vznikl z pera Dana Gilroye, odkoupilo studio DreamWorks v roce 2005 za 850 000 amerických dolarů. (Martrix)

• - Všechny tři dívky, které se objeví na začátku filmu, jsou režisérovy dcery. (michael2684)

• - Úvodní americké tržby 27,3 milionu dolarů jsou historicky největším zaoceánským debutem pro film o boxu. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)