Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Z pohádek jsem již poněkud vyrostl, ale třeba tu o robotických boxerech jsem si klidně pustil před spaním. Když jsem se však koukal na pohádku, tak jsem očekával pohádkový a nikoli rockyovský konec. Takže autorovi posílám ránu kovovou pěstí do čenichu za to, že jsem měl v noci neklidné spaní a jsem si jist tím, že kromě Jackmanova stínování si za pár dní nebudu ze snímku pamatovat vůbec nic.(6.7.2012)

Jedna z najpríjemnejších hollywoodských mainstreamoviek roku. Síce plná klišé o rodinných hodnotách, ale tentoraz neotravne. Film umne spája osemdesiatkové prvky s modernými trendami a je z neho cítiť, že jeho tvorcovia majú svoj príbeh a postavy radi a na výsledku im záleží. Čo je pri hollywodských mainstreamovakách vzácne (tento rok tým istým – a do ešte väčšej miery – prekvapilo tiež Zrodenie planéty opíc). Shawn Levy sa nakoniec javí ako veľmi dobrý, nadšenecký režisér, len potrebuje kvalitné scenáre (Real Steel ma pohladil po srdci viac nez Spielbergov Tintin). Presne napísané a oddane zahrané postavy Hugha Jackmana a malého Dakotu Goyo robia film osobným a úprimným. Emócie medzi nimi sú vyboostené mrštnou energiou skvelých robotích zápasov, ktoré presne vedia kde ubrať a kde pridať. Film, ktorý ma potešil a nabil pozitívnou energiou. Ďakujem.(6.11.2011)

one hell of a lot of adrenalin.. Skvělé písničky, skvělý herci a naprosto dokonalé robot box zápasy. Závěrečný zápas jeden z nejsilnějších sportovních zážitků, jaké jsem kdy zažil. A musím říct, že tenhle box na mně zapůsobil mnohem víc než kdy na mně zapůsobil jakýkoliv lidský zápas. ATOM ATOM ATOM PS: Dakota Goyo - konečně zase neotravný dětský hrdina PPS: Evagenline Lilly bude dobrá elfka(26.1.2012)

Jsou filmy, u nichž předvídatelnost a klišé vhodně doplňují klasické rodinné příběhy, akurátně naplňují divácká očekávání a příspívají k jakési uklidňující a nebouřlivé katarzi. Co si budeme nalhávat, moc jich není a právě Real Steel se zastavuje těsně před branami k nim. Avšak na poměry tuctového řežiséra může i tento těsně prohraný závod znamenat úspěch, přeci jen na Real Steel se kouká dobře, místy až překvapivě dobře, vstupní myšlenka je osvěžující a sbližování otce se synem má taktéž něco do sebe. Bohužel přílišná infantilnost a zjednodušenost v místech, kde by se mohly lépe projevit sci-fi prvky a již zmiňovaná klišé oplácaná kily patosu sráží dojem blíže k průměru, než bylo nutné. PS: Děcko bylo na facku. 6/10(27.1.2012)

LIDI, DOBŘE SI ZAPAMATUJTE JEHO JMÉNO. ATOM. PŘESNĚ TAK, A-T-O-M. NA TOHOHLE ROBOTA JE RADOST SE DÍVAT....... /// Jsou tady nějací fanoušci ROBOBOXU? (já jsem si to myslel...) Tohle chtěj lidi vidět! Všichni máme tyhle pohádky rádi! Jakmile se někde objeví děcko v doprovodu ,,podivnosti“ (I TY, nebo tenhle kus šrotu) valíme bulvy. A taky jsme rádi, když si taťka najde cestu ke svýmu klukovi. I když jeho kurz na úspěch (v čemkoliv) je nulovej. Cesta za snem, fajn akce, lidský sblížení – fandové Rockyho, Franka Duxe, Brendana Conlona a lidskejch příběhů společně sevřou půlky a fanděj! (Atom! Atom! Atom!) Kov mlátí kov, ocel drtí ocel ... rozhodující zápas je u konce....no a co, přece jde hlavně o lidi (i když tady je ty konzervy šoupnou do pozadí). Tož zamáčkni kroupu a makej na vrakáč! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jakej zvuk vydává zničenej robot (zkuste si to doma. Ty v kuchyni a manželka ať vedle hádá....). 2.) Baví mě rozbíjet Atom. 3.) Transformeři jsou na hovno... 4.) Thx za titule ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(6.1.2012)

• - Sponzory robotích zápasů jsou např. Nokia, Bing, Coca Coca, Cadillac a box 720, o které se mluvilo jako o nástupci Xboxu 360. Nástupcem se však poté stal Xbox One. (Blackhand47)

• - Na zápasy boxerů, jejihž pohyby se pak technologií motion capture digitalizovaly a převedly do podoby robotů, dohlížel také slavný Sugar Ray Leonard. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Hugha Jackmana připravoval na roli osobně Sugar Lee Leonard a Hughův otec, který boxoval v armádě. (=woody=)