Ocelová pěst

Real Steel: Oceľová päsť

Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Plechový roboti a touha zvítězit. Z vraku a šrotu jde udělat silného robota a lze sním dojít na vrchol tohoto sportu. Hugh Jackman a jeho boxerské zkušenosti se nezapřou. Perfektní podívaná a souboje nejrůznějších robotů. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

• verbal

Jak bychom mohli dostat do kina ještě více otylých, dvanáctiletých chlapečků, aniž by si museli baculatýma ručička zakrývat oči před násilím na lidech a zároveň se pobavili i jejich PG, rozuměj stokilové maminky v domácnosti a proplešlí tatínkové s dvojitou bradou, kteří by si zároveň slaboduše odpočinuli od každodenní lopoty za bankovní přepážkou a nádherně se odreagovali při kůl, klišovité zábavě pro celou rodinku a nemuseli rok toužebně čekat, až to poteče na kanále Prima Fuck jako zvratek týdne?? No přeci análně zprzníme Rockyho robotickým dildem! A tak nám ze zabijáckých bojovníků stříká kromě patosu jen mazut z natržených plechů nad obočím, plivou do ringu pouze vymlácené integrované obvody, maminka chroptí jak se jí z toho telenovelového napětí tají dech, tatínek se přiblble usmívá a vzpomíná na časy, kdy ještě měl dost sil zvednout maminku při divokém, minutovém sexu a přes to začínající panděro se dokázal trefit rovnou do hajzlu, no a synáček o sebe nadšeně plácá odulými prstíky a těší se, až večer napíše tomu pedofilnímu strýčkovi na Assbook, co by chtěl nového od Mattela, až zase spolu půjdou po škole do parku. Po představení ještě všichni skáknou do Meka na obvyklé dvojité Big Mac menu s milkšejkem a neodmyslitelným dietním salátem plným vitamínu, doma pak milující rodiče přečtou drahouškovi něco o bradavicích, přikryjí jej pěřinkou s hvězdami a pruhy, popřejí mu krásné tloustnutí a zasednou s lahváčema k Nově, kde za chvíli poběží jednička Transformerů.(9.1.2012)

Už se Vám někdy stalo, že jste se svému psu dívali do tváře, dali jste hlavu na stranu a on to udělal též? A už se Vám to stalo s Vaším robotem? Magické, že? Ehm, počkat! V současnosti u nás na jednu domácnost spadá 0 robotů, pokud tedy nepočítáme automatickou pračku, kávovar, který jedním tlačítkem udělá jakoukoliv kávu, nebo televizi na dálkové ovládání a nemyslím tím ovládáním koště :o) Ale věřím, že robot s tváří a „duší“ je snem každé dívky :o) Takže když ho nemůže vlastnit, alespoň si užívá film, ve kterém takový robot je :o) Real steel je rodinné drama v hávu robotických zápasů. Kdo čeká, že jsou ale roboti hlavními hrdiny, toho asi jeden z nich udeřil. Hlavním hrdinou je špatnej taťka a jeho syn, kterého nikdy neviděl, ale osud je k sobě zavedl. Takže je naprosto jasné, jak se film bude ubírat a kolik klišé sebou přinese. Linie táta a syn silně připomíná, nebo respektive kopíruje Stalloneho filmy Do útoku a závěrečný boj by se dal zase nazvat robotický Rocky Balboa. A ač to může naštvat, stejně to působilo. Mě osobně nejvíc mrzí, že se film nepokusil trošku více rozvést trénink Atoma a dával opravdu největší prostor těm dojemným slzám, přičemž mě nejvíc dojímalo, když Atom dostával na… plechovou držku, ale stejně vstal a bojoval dál. Takže ač to nebylo dokonalé, jak jsem si přes půl roku přála, moje srdéčko dostalo, to co chtělo a tentokrát za to ani nemohl Jackman :o) PS: Taky bych chtěla roztancovat robota :o)(14.11.2011)

Vykonni producenti Spielberg so Zemeckisom spojili sily s reziserom komedii NOC V MUZEU (2006 a 2009) Shawnom Levym a vznikla z toho perfektna rodinna zabava so sympatickym Hackmanom, ale aj s talentovanym Dakotom Goyom, pre ktoreho tento film nie je debutom, zahral si uz v par tv filmoch a serialoch, ale aj v ulohe maleho Thora v sci-fi THOR (2011). Hudba Dannyho Elfmana celkom usla, pribeh aj ked klisoidny a samozrejme predvidatelny mi vobec nevadil, skor naopak, dopadlo to velmi dobre. Preto ak date dohromady filmy ako ROCKY (1976) + DO UTOKU / OVER THE TOP (1987) + TRANSFORMERS (2007), ako uz spomenul uzivatel EdaS vznikne z toho rodinny akcny mix. Ja som bol maximalne spokojny, dokonca film predbehol moje ocakavania, preto 100%. _______ Hugh Jackman - (Charlie Kenton) +++ Dakota Goyo - (Max Kenton) +++ Anthony Mackie - (Finn) +++ Kevin Durand - (Ricky) +++ Hope Davis - (Teta Debra) +++ James Rebhorn - (Marvin) +++ Marco Ruggeri - (Cliff) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Robert Zemeckis, Shawn Levy +++ (Videl v kine 05.11.2011) +++(5.11.2011)

K tomuhle jsem se nejak furt nemoh dokopat a ted uz ani nevim proc, nakonec to byla solidni zabava. Film samozrejme vykrada kde co, cela linie o fotrikovi a synackovi je desne predvidatelna a neoriginalni, ale zapasy stoji za to. Jackman je tu hodne zabavnej a jeho otsovsky metody typu kdyz nezeres hamburger, aspon zbyde vic pro me jsou naprosto dokonaly. Malej kluk neni nijak zvlast otravnej, aspon ne vic, nez jak mu prikazuje role a celkove tvori dobrou dvojku. Misty jsou sice nejaky zbytecne ukecany a hluchy mista, ale kdyz se bojuje, neni si na co stezovat. Roboti jsou trikove povedeny a navic maj bitky skvelou atmosferu, jednak jsou napinavy, ale zaroven i zabavny a je videt, ze Levy se u nataceni musel bavit jak maly dite v hrackarstvi a misty se mu dari tuhle naladu prenest na divaka. Celkove tak slusny 4*.(18.3.2012)