Ocelová pěst

Real Steel: Oceľová päsť

Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Na začátku mě ten malej spratek docela dost iritoval, aby se však později stal snesitelným, ba dokonce milým článkem filmu. Jackman dobrý, role mu sedla slušně a vcelku si ji i užíval. No a hlavní prvek filmu, roboti a jejich zápasy: efekty vypadají prvotřídně, vzezření robotů supr, zápasy mohly být promakanější, chtěl jsem vidět víc kombinací, technik a kick ass momentů. Absolutně jsem nepobral to ovládání robotů, jednou hlasem, pak zase pohybem operátora, Atom si vystačil s joystickem, Zeus potřeboval partu lidí a holografické projekce, přičemž pohybově si byli téměř rovni. Klišovitý scénář pomrkává na filmy jako Rocky nebo Over the top stejně intenzivně jako zpitej barman na spoře oděnou slečnu na tanečním parketu, nechybí slzopudné finále a hollywoodský konec. Ačkoliv se stopáž přenesla lehce přes dvě hodiny, přišlo mi to soudržné a celkově pohodové. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/295,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.4.2012)

|| Scenár: John Gatins / Story by Dan Gilroy, Jeremy Leven | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Shawn Levy, Susam Montford, Don Murphy | Distribúcia: Touchstone Pictures | Štúdio: Dreamworks Pictures, Reliance Entertainment, 21 Laps Entertainment | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 295,120,796 $ || Hugh Jackman zase trochu inak, a to je dobre. Ukazuje svôj ďalší rozmer, podobne ako Shawn Levy, ktorý konečne dostal pod ruku námet, ktorý má hlavu a pätu. V podstate tomu filmu nič nechýba, má ohromný vizuál, skvelé herecké obsadenie, nenápadnú, ale trafne dokreslujúcu hudbu a hlavne fungujúci scenár. Ajkeď je vidieť snaha o zmiernenie amerických potrieb, preexponovaný happyend rujnuje ako vždy celkový zážitok. I tak mainstreemový nadpriemer.(29.1.2012)

Ne příliš originální galimatyáš spousty věcí, od Čísla 5, přes Rockyho, až po Speed Racera. Přesto velmi funkční a filmařsky vyzrálé (tuplem na Levyho poměry) drama se sociálním podtextem, které, narozdíl od třetích Transformers (ano, oficiálně to uznávám) je stále především o lidech a nikoliv o robotech. Svoje chybičky to má (uspěchaná poslední třetina, nedostatečná gradace finálního zúčtování), přesto palec jednoznačně nahoru. Vkusné a inteligentní. Toho bych se od režiséra Nocí v muzeu nenadál...(10.1.2012)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $85,468,508Tržby Celosvetovo $295,468,508Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,252,357 //počet predaných kusov 1,040,902Tržby za predaj DVD v USA $24,987,033 //počet predaných kusov 1,449,664║ Nečakal som od rutinéra Levy-ho zázraky a ani som ich nedostal, dej len obohraná kostra, spoznávanie tatka z nechceným synom cez nejaký spojovací element(robot), Hugh Jackman prevažne nečakane otravný, na druhú stranu synček(Dakota Goyo) a robot ATOM maximálne roztomilí vo vyhrajkaných záberoch production a la Spielberg, proste kamera v podaní Mauro Fiore robí film elegantným a necháva nás vychutnať technickú trikovú brilantnosť, v podstate to čo nám ponúkli Transformers 3 to isté máme aj tu len našťastie v znesiteľnejšom prevedení, takže len priemer. /60%/(27.2.2012)

Od tohoto filmu jsem od začátku moc nečekal. Trailer mne spíš odrazoval, myslel sem, že půjde o nějakou dětinskou blbůstku. A ono i když tomu tak na jednu stranu je, tak ten film je prostě strašně zábavnej, divák tomu chtě nechtě propadne a i když je plný klišé od 80.let, možná proto se nám to z nostalgie líbí... Souboje robotů jsou super, ale i výkony hlavních herců a celej ten emocionální "doják" kolem toho prostě funguje ať chceme nebo ne. Výborná oddechovka, která si na nic nehraje, ale s milým úsměvem chce prostě pobavit. A to se cení. Moc fajn film!(5.1.2012)