Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Už se Vám někdy stalo, že jste se svému psu dívali do tváře, dali jste hlavu na stranu a on to udělal též? A už se Vám to stalo s Vaším robotem? Magické, že? Ehm, počkat! V současnosti u nás na jednu domácnost spadá 0 robotů, pokud tedy nepočítáme automatickou pračku, kávovar, který jedním tlačítkem udělá jakoukoliv kávu, nebo televizi na dálkové ovládání a nemyslím tím ovládáním koště :o) Ale věřím, že robot s tváří a „duší“ je snem každé dívky :o) Takže když ho nemůže vlastnit, alespoň si užívá film, ve kterém takový robot je :o) Real steel je rodinné drama v hávu robotických zápasů. Kdo čeká, že jsou ale roboti hlavními hrdiny, toho asi jeden z nich udeřil. Hlavním hrdinou je špatnej taťka a jeho syn, kterého nikdy neviděl, ale osud je k sobě zavedl. Takže je naprosto jasné, jak se film bude ubírat a kolik klišé sebou přinese. Linie táta a syn silně připomíná, nebo respektive kopíruje Stalloneho filmy Do útoku a závěrečný boj by se dal zase nazvat robotický Rocky Balboa. A ač to může naštvat, stejně to působilo. Mě osobně nejvíc mrzí, že se film nepokusil trošku více rozvést trénink Atoma a dával opravdu největší prostor těm dojemným slzám, přičemž mě nejvíc dojímalo, když Atom dostával na… plechovou držku, ale stejně vstal a bojoval dál. Takže ač to nebylo dokonalé, jak jsem si přes půl roku přála, moje srdéčko dostalo, to co chtělo a tentokrát za to ani nemohl Jackman :o) PS: Taky bych chtěla roztancovat robota :o)(14.11.2011)

Stavbou príbehu je Real Steel naozaj podobný starým dobrým 80s filmom. Námet je zaujímavý a hlavné postavy sympatické. Chcel som však viac akcie (tá úvodná s býkom bola parádna), viac emócií a viac adrenalínu. Jednohubka je to však príjemná a pohodová.(10.1.2012)

Wolverine, malej Thor a robotickej Rocky v nejemocionálnšjím blockbusteru letoška? Hell yeah!(24.11.2011)

Príjemný jesenný blockbuster, ktorý však dieru do sveta nespravil. Pokiaľ hľadáte pobavenie, tak dostanete nárez, pokiaľ hľadáte nárez dostanete pobavenie. Kiežby som mal o desať rokov menej a užíval by som si každú jeho minútu. Rodinné hodnoty boli strašne okaté už od začiatku a celý príbeh priam kričal jednoduchosťou scenára, alebo neschopnosťou tvorcov zabaliť ho do serióznejšieho a nevotrelejšieho obalu. Občasné klišé v príbehu a dialógoch striedajú minúty originálnosti, dobrých hlášok a efektov. Inak herci vcelku príjemní, hlavne Hugh a Dakota to zvládli spolu prekvapivo prirodzene. Technicky je film zvládnutý na maximálnu spokojnosť, všetky akčné scény do detailu vyšperkované a to je jeden z hlavných aspektov prečo som sa priklonil k štvrtej hviezdičke. 75%.(29.11.2011)

Obsahuje to snad všechny žánrová klišé ("záporáci" mají ruský přízvuk, hlavní hrdina dostává druhou šanci v osobním i profesním životě), je to velmi předvídatelné a rozmanitostí arén, kterými si Atom musí projít, než stane proti soupeři nejvyššímu, to připomíná počítačové hry. Jenže co naplat, když tenhle Rocky 21. století vypadá na velkém plátně tak dobře a o co více je zapomenutelný, o to lépe se sleduje.(29.10.2011)

• - Na zápasy boxerů, jejihž pohyby se pak technologií motion capture digitalizovaly a převedly do podoby robotů, dohlížel také slavný Sugar Ray Leonard. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Sponzory robotích zápasů jsou např. Nokia, Bing, Coca Coca, Cadillac a box 720, o které se mluvilo jako o nástupci Xboxu 360. Nástupcem se však poté stal Xbox One. (Blackhand47)

• - Společnost Legacy Effects vytvořila pro film spoustu různých robotů odlišitelných nejen vzhledem, ale také chováním a i když jsou větší než lidé, stejně jsou antropomorfní, tedy připomínají nás ve velké míře. Až na stroj jménem Twin Cities, který má dvě hlavy. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)