Ocelová pěst

Real Steel: Oceľová päsť

Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,440 // Otvárací Víkend USA: $27,319,677 // Nekompromisných 100% za elegantnú audio-vizualizáciu, za režisérsku prácu Shawna Levy, za herecké duo Hugha Jackmana, Dakotu Goya a za zmysluplný a dojímavý dej. Filmy Warior, Rise of the Planet of the Apes a Real Steel sú pre mňa trio najväčších prekvapení roku 2011.(10.3.2013)

• LIVINGDEAD

Rodinný film ala Nickelodeon a Disne´y Channel. Hugh Jackman se na fotra nehodí. Chvilkami jsem se nudil a tak jsem si prohlížel leták Kaufland.(18.1.2012)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(24.1.2012)

Ne příliš originální galimatyáš spousty věcí, od Čísla 5, přes Rockyho, až po Speed Racera. Přesto velmi funkční a filmařsky vyzrálé (tuplem na Levyho poměry) drama se sociálním podtextem, které, narozdíl od třetích Transformers (ano, oficiálně to uznávám) je stále především o lidech a nikoliv o robotech. Svoje chybičky to má (uspěchaná poslední třetina, nedostatečná gradace finálního zúčtování), přesto palec jednoznačně nahoru. Vkusné a inteligentní. Toho bych se od režiséra Nocí v muzeu nenadál...(10.1.2012)

Od tohoto filmu jsem od začátku moc nečekal. Trailer mne spíš odrazoval, myslel sem, že půjde o nějakou dětinskou blbůstku. A ono i když tomu tak na jednu stranu je, tak ten film je prostě strašně zábavnej, divák tomu chtě nechtě propadne a i když je plný klišé od 80.let, možná proto se nám to z nostalgie líbí... Souboje robotů jsou super, ale i výkony hlavních herců a celej ten emocionální "doják" kolem toho prostě funguje ať chceme nebo ne. Výborná oddechovka, která si na nic nehraje, ale s milým úsměvem chce prostě pobavit. A to se cení. Moc fajn film!(5.1.2012)