poster

Svět za sto let

 • Velká Británie

  Things to Come

Sci-Fi

Velká Británie, 1936, 100 min

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Scénář:

H.G. Wells

Kostýmy:

René Hubert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karlos80
  ***

  Průměrné scifi "Svět za sto let" (v českém překladu), které vypráví o osudu jedné rodiny z maloměsta Ewerytown v letech 1940-2036. Na tomto snímku mě asi nejvíce zaujaly velmi důvěryhodné futuristické dekorace Harryho Zacha a triky Neda Manna, které vsazují vize příštího století do úchvatných obrazů a rozměrů. Nevím s jakým sci-fi snímkem z této doby bych tento film mohl srovnat (zase jsem mnoho filmů z tohoto žánru a z této doby neviděl), ale film se mi celkem líbil, bylo to pro mě opět něco nového a poučného. 3,5/5.(8.9.2006)

 • Flego
  ***

  Vzhľadom k dobe vzniku je film vizuálne výnimočný. Len škoda každej minúty utopenej v patetickosti.(22.1.2010)

 • honajz
  **

  I když odmyslím dobu vzniku a tudíž dnes směšné trikové efekty, zůstane mi patos, patetické dialogy, přehnané tlačení na pilu, nekonzistentní scénář a nejednotný celek. Když si vezmu, že ve stejném roce vznikla daleko kompaktnější Moderní doba, kde strach z války Chaplin vyjádřil jedinou němou scénou s globusem... Patetické a velkohubé. Zvlášť z pohledu ani ne za sto let od vzniku filmu.(9.9.2010)

 • Dan9K
  ***

  Jako film je Svět za sto let takový nesourodý, nefunkční, trochu zdlouhavý, avšak je svým způsobem unikátní, krásný, pestrý a bohatý a jen někdy jsem zaregistroval patetičnost a naivitu hereckého projevu. Velmi se mi líbilo konečné vyznění filmu i jeho pesimistický průběh (málokdy se ve sci-fi stane, že by jeho tvůrci věřili v rychlost lidského pokroku tak málo, jak tady)(21.1.2010)

 • jonyyy
  ***

  Triky se mi líbily moc na svou dobu, film mi připadal dost vizionářský a bavil mě mnohem víc, jak váš milovaný Metropolis. 68%(21.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace