poster

Babička aneb Jak to bylo doopravdy

Historický / Komedie

Česko, 2009, 95 min

Režie:

Pjeer van Eck

Předloha:

Božena Němcová (kniha)

Producenti:

Martin Procházka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Magyar
  ****

  Když v Německu začínali Einstürzende Neubauten, patřili k volnýmu hnutí Die Geniale Dilettanten. Pro Pjeer van Ecka je tento film vrcholem jeho tvorby, ale zařadila bych ho stejně. Obvzlášť oceňuju střih. A ještě bych si vzala tyhle pěkné hodiny.(4.3.2011)

 • Belbo
  ****

  Nebýt posledních cca zbytečně rozvleklých 15ti minut, dávám jasných 5. Kurde, to je parodie, kterou český film potřebuje. Nesejdi z cesty Pjeera!!!!!!!!!(24.6.2011)

 • xxmartinxx
  odpad!

  Troška a Poledňáková mají silnou konkurenci. Nevím, co tím bylo myšleno, ale ani to nechci vědět...(14.1.2011)

 • easaque
  ***

  s přihlédnutím k tomu, že se jedná o amatérský film to nebylo špatné a vlastně i lepší než většina českých "profesionálních". Děj je jasný - zparodovat Babičku a zkusit do toho vnést i něco nového, což se povedlo. Humor to mělo, herci se snažili a ostatní filmaři to zvládali docela dobře. Rozhodně je to lepší než filmy od Trošky, který z peněz na film udělá frašku - toto byla přiměřená fraška. Jako amatérskému filmu se dá odpustit i nějaká ta chyba - třeba nevyváženost a závěr do prázdna. Proto lepší 3* a nechám se překvapit, jak bude vypadat další Vaňkův film.(21.12.2011)

 • JFL
  ***

  Dva vtipy (babička je chlap a Němcovou nutí vydavatel psát absurdity) rozvedené na celovečerní film, který místy uhrane výjimečnou bizaritou a nápaditostí, ale jindy otravuje zdlouhavým dojením jednoho nápadu. Pro českou kotlinu potřebný podvratný projekt, který ovšem stojí a padá se známostí Babičky, takže nejen že neřekne nic nikomu za hranicemi, ale ani mnohým mladším ročníkům. Škoda, že to nebylo víc absurdní a nemělo to více schopných komiků jako Martin Procházka, jehož mimické eskapády představují živou vodu do každé uondané scény.(25.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace