Prokletí domu Winchesterů

Haunting of Winchester House

Horor

USA, 2009, 86 min

Mark Atkins

Niterný neklid, vibrace pulsující tajemným sídlem... Stačí mít otevřené oči. Duchové jsou všude kolem nás. Někdy je můžete cítit jako vítr, jako chlad, jako vlhkou skvrnu na zdi. Takovými a jinými způsoby, o sobě dávají vědět; chápete..(13.9.2010)

• Chatterer

Na tomhle filmu si mi líbila asi jen hudba. Jinak celkově hodně slabé.(6.1.2010)

• darkrobyk

To byla ale ptákovina...nu, od společnosti Asylum většinou ptákoviny bývají. Jeden si hned vzpomene na Beetlejuice, Karneval duší a řadu dalších o mnoho povedenějších filmů. Závěr je nejen tedy nepůvodní, ale připomíná vyprávění snu, kdy vyprávějící neví jak dál, a tak zazvoní budík. Všechno se dá odpustit, kdyby film člověka chytil a držel. Hudba (Ch.Ridenhour) není špatná, občas i strašidelná, ale bez podpory kamery a scénaře mnoho nezmůže. Otřepané téma strašidelného domu si žádá překvapení, nápad, bizarnost...ani jedno zde nenajdete. A na ducha s pohrabáčem? Cha, cha...(30.7.2011)

• Tuax

Podle zdejšího průměru a počtu hodnocení, asi nejpovedenější film Marka Atkinse, ale i tak mi to přilo jako ptákovina. Vizuálně to vypadalo hrozně, na horor si to jen hrálo a to že to má pod záštitou Asylum tak nějak hovoří za vše. Dialogy neměly moc hlavu a patu, herci spíše přehrávali moc se snažili, než že by doopravdy hráli. Vše nabourávalo atmosféru o kterou se tedy tvůrci pilně snažili, leč s tím co předvedli to moc válné nebylo. Díky slušně vypointovanému závěru, který je sice mockrát použitý, ale zde působí docela pěkně a je to asi nejpovedenější věc ve filmu jsem i uvažoval o dvou hvězdách. Jenže jako celek to strašně selhává ve všech směrech, takže nakonec zůstanu u jedné hvězdy. 2/10(18.4.2012)

• corpsy

Je tu veľmi badateľné, že ide o The Asylum production. Ale predsa, niektoré momenty sú ako z iného súdku. Vyvolajú patričné napätie a majú profesionálny nádych. Možno by sa toto štúdio mohlo obrátiť na hororovú nôtu. Podotýkam, s minimálne tak dobrým kolektívom, ako tu.(9.4.2016)