Prokletí domu Winchesterů

Haunting of Winchester House

Horor

USA, 2009, 86 min

• cariada

Horor, který tu už byl v několika verzích na mátkou http://www.csfd.cz/film/16758-smrt-prichazi-v-bilem/ či http://www.csfd.cz/film/167242-na-pul-cesty/ a nebo http://www.csfd.cz/film/43063-dvere-do-ticha/ a určitě další. Netřeba o tom víc psát, už je vám asi jasné o co tam jde.(18.5.2013)

• Chatterer

Na tomhle filmu si mi líbila asi jen hudba. Jinak celkově hodně slabé.(6.1.2010)

Niterný neklid, vibrace pulsující tajemným sídlem... Stačí mít otevřené oči. Duchové jsou všude kolem nás. Někdy je můžete cítit jako vítr, jako chlad, jako vlhkou skvrnu na zdi. Takovými a jinými způsoby, o sobě dávají vědět; chápete..(13.9.2010)

• sidzej

Keby som si predom nastudoval kto tuto vtakovinu reziroval, usetril by som hodinu a pol premrhaneho zivota. Neskutocny amaterizmus citit zo vsetkych stran- ci uz ide o logiku, postavy, dej, vizualnu stranku, kameru, masky, hudbu ci strih.(11.11.2010)

Velice zajímavý "případ". Video film, ve kterém je hlavní další dům, v něm poltergeist a nastěhuje se tam nic netušící rodinka. Kdo kouká na horory tak tohle viděl hodněkrát. Od začátku vidíme, že herci moc ve svém oboru chodit neumí a při pohledu na režisérskou filmografii Marka Atkinsona zjistíme, že Prokletí domu Winchesterů je vlastně to nejlepší, co zatím natočil. Může za to, kupodivu, vcelku dobře napsaný scénář který, ještě více kupodivu, si Arkins napsal sám. Nejde sice o dílo hodné nobelovky, ale v žánru "house hororů" je to to lepší. Když přivřeme oči nad viditelně horší vizuální stránkou, kdy i scéna v pokoji byla točena na zelené plátno, nebo to, že se Atkinsovi tak nějak do záběru dostala kamera i mikrofon, tak se ve filmu cca 60 minut pořád něco děje. Ano, také jsem se tomu divil. Začátek (3-5min) je zajímavý, pak jen cca 10 min nějaká vata (nicméně pro snímek klíčová) jak přijíždějí a pak následuje 60min akce. A i přes horší vzhled vůbec ne špatné. Duchové jsou na slušné úrovni, atmosféra také a celkově to dokáže člověka dobře vtáhnout do děje tak, že na vše okolo skoro zapomene. Samozřejmě se čas bojuje s tím, že rodinka na duchy nechce uvěřit, pak musí vlastně pochopit co se děje a proč a podle toho jednat. Vcelku přímé, ale Atkins tohle dokázal na stopáž moc dobře roztáhnout tak, že to prostě funguje. A když člověk už myslí, že je konec, tak zjišťuje že není. Někdo to čekal, někdo ne. Celkově Prokletí domu Winchesterů nemohu označit (i přes někdy opravdu hroznou vizuální a hereckou stránku) za špatný film, jelikož své zápory velmi dobře vyvažuje, až převažuje klady.(2.5.2013)