Prokletí domu Winchesterů

Haunting of Winchester House

Horor

USA, 2009, 86 min

• Tuax

Podle zdejšího průměru a počtu hodnocení, asi nejpovedenější film Marka Atkinse, ale i tak mi to přilo jako ptákovina. Vizuálně to vypadalo hrozně, na horor si to jen hrálo a to že to má pod záštitou Asylum tak nějak hovoří za vše. Dialogy neměly moc hlavu a patu, herci spíše přehrávali moc se snažili, než že by doopravdy hráli. Vše nabourávalo atmosféru o kterou se tedy tvůrci pilně snažili, leč s tím co předvedli to moc válné nebylo. Díky slušně vypointovanému závěru, který je sice mockrát použitý, ale zde působí docela pěkně a je to asi nejpovedenější věc ve filmu jsem i uvažoval o dvou hvězdách. Jenže jako celek to strašně selhává ve všech směrech, takže nakonec zůstanu u jedné hvězdy. 2/10(18.4.2012)

Velice zajímavý "případ". Video film, ve kterém je hlavní další dům, v něm poltergeist a nastěhuje se tam nic netušící rodinka. Kdo kouká na horory tak tohle viděl hodněkrát. Od začátku vidíme, že herci moc ve svém oboru chodit neumí a při pohledu na režisérskou filmografii Marka Atkinsona zjistíme, že Prokletí domu Winchesterů je vlastně to nejlepší, co zatím natočil. Může za to, kupodivu, vcelku dobře napsaný scénář který, ještě více kupodivu, si Arkins napsal sám. Nejde sice o dílo hodné nobelovky, ale v žánru "house hororů" je to to lepší. Když přivřeme oči nad viditelně horší vizuální stránkou, kdy i scéna v pokoji byla točena na zelené plátno, nebo to, že se Atkinsovi tak nějak do záběru dostala kamera i mikrofon, tak se ve filmu cca 60 minut pořád něco děje. Ano, také jsem se tomu divil. Začátek (3-5min) je zajímavý, pak jen cca 10 min nějaká vata (nicméně pro snímek klíčová) jak přijíždějí a pak následuje 60min akce. A i přes horší vzhled vůbec ne špatné. Duchové jsou na slušné úrovni, atmosféra také a celkově to dokáže člověka dobře vtáhnout do děje tak, že na vše okolo skoro zapomene. Samozřejmě se čas bojuje s tím, že rodinka na duchy nechce uvěřit, pak musí vlastně pochopit co se děje a proč a podle toho jednat. Vcelku přímé, ale Atkins tohle dokázal na stopáž moc dobře roztáhnout tak, že to prostě funguje. A když člověk už myslí, že je konec, tak zjišťuje že není. Někdo to čekal, někdo ne. Celkově Prokletí domu Winchesterů nemohu označit (i přes někdy opravdu hroznou vizuální a hereckou stránku) za špatný film, jelikož své zápory velmi dobře vyvažuje, až převažuje klady.(2.5.2013)

• corpsy

Je tu veľmi badateľné, že ide o The Asylum production. Ale predsa, niektoré momenty sú ako z iného súdku. Vyvolajú patričné napätie a majú profesionálny nádych. Možno by sa toto štúdio mohlo obrátiť na hororovú nôtu. Podotýkam, s minimálne tak dobrým kolektívom, ako tu.(9.4.2016)

Ušlo to, není to morbidní, ale strašidelné(16.10.2009)

Celkem koukatelný filmeček. Myslím, že by si zasloužil o hodně víc pozornosti a mělo by se o něj také více mluvit, protože to není jen tak nějaký beznadějný výtvor, jak se na první pohled zdá. Ne moc vysoké hodnocení se dá celkem chápat, protože na některé lidi může film působit ne moc dobře a nedokouká jí to, ale to je ta největší chyba, protože konec je opravdu dobrý, možná i trochu předpovídatelný. Z herců mě ale bohužel téměř nikdo nezaujal, ani trochu. Horor je to vcelku dobrý, ale něco mu prostě chybí, aby měl trochu úspěch, takhle se z něj bohužel stal jen podprůměrný film. Já si určitě myslím, že je to film maličko nadprůměrný, ale ne zase moc. co je na filmu dobré je, že má film dobré tempo a i nějaké lekačky se tam najdou. co jsem si tu četl komentáře, tak jsem narazil na komentář uživatele J*A*S*M ten napsal, že film by nedoporučil, já bych se jej ale doporučit nebál, duchařské fanoušky by to mělo bavit. Hodnotím 60%(5.11.2011)