Vize - Život Hildegardy z Bingenu

• Německo

Vision - Aus dem Leben der Hildegard von Bingen

Německo / Francie, 2009, 110 min

• Mlle

Nudné, bezvýznamné a patologicky ahistorické dílo. Snůška chaotických vizí, jimž křesťanské vychování propůjčilo křesťanské významy, společenských šarvátek a bojů o moc v ženském klášteře, místy i s mírně sexuálním, masochistickým podtextem. Ač pro skutečné středověké dívky představoval klášter často ostrov bezpečí, klidu a možností rozvíjet i jiné schopnosti, než mlátit zrno a plodit děti, tady je filmový klášter pro diváka nezáživným vězením, v němž je nucen po dvě hodiny odolávat výměně strojených frází a rozbrojím v ženském kolektivu. Velmi špatný film.(16.2.2014)

• djcremo

Tak ako som sa na tento film tešil, tak rýchlo som bol z neho sklamaný. Očakával som od toho filmu nejakú tu mystickosť a že sa oboznámim zo životom vizionárky Hildegardy, že ma filmom bude sprevádzať nádherný gregoriánsky chorál, ktorý benediktíni majú nádherný a nakoniec som videl len nejaké hádky a spory, ktoré pôsobili nezaujímavo ako nakoniec aj celý film.(11.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $343,195Tržby Celosvetovo $4,951,799(7.6.2010)

• kiv

Velkolepé téma zahozené v mizerném filmu. Jak již napsali předchozí komentátoři - namísto aby zde zazářila osobnost velké světice spolu s jejím odkazem pro budoucí časy, film se pinoží okolo dílčích sporů jakéhosi středověkého pravzoru feministek a vykresluje dosti zvláštní představu o vztazích mezi sestrami a duchovními i mezi sestrami navzájem. Práce filmařů není špatná, vizuální stránka je místy působivá, jenomže to je tak vše. Vcelku zbytečný film. Škoda.(21.3.2011)

Největší průšvih dle mého názoru je, že režisérka obsadila do hlavní role svoji oblíbenou herečku, která je v této roli naprosto nepřesvědčivá, pro mne až přesvědčivě nesympatická....Při častých "líbačkách" na ústa mezi mnichy a sestrami mi šel až mráz po zádech...Škoda, že ve filmu prakticky vůbec nezaznělo, že Hildegarda byla naprosto mimořádná osobnost, která v mnoha oblastech předběhla svoji dobu o několik století....(31.10.2010)