poster

Vize - Život Hildegardy z Bingenu

 • Německo

  Vision - Aus dem Leben der Hildegard von Bingen

Drama

Německo / Francie, 2009, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiv
  **

  Velkolepé téma zahozené v mizerném filmu. Jak již napsali předchozí komentátoři - namísto aby zde zazářila osobnost velké světice spolu s jejím odkazem pro budoucí časy, film se pinoží okolo dílčích sporů jakéhosi středověkého pravzoru feministek a vykresluje dosti zvláštní představu o vztazích mezi sestrami a duchovními i mezi sestrami navzájem. Práce filmařů není špatná, vizuální stránka je místy působivá, jenomže to je tak vše. Vcelku zbytečný film. Škoda.(21.3.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $343,195Tržby Celosvetovo $4,951,799(7.6.2010)

 • JANARYBA
  ***

  Největší průšvih dle mého názoru je, že režisérka obsadila do hlavní role svoji oblíbenou herečku, která je v této roli naprosto nepřesvědčivá, pro mne až přesvědčivě nesympatická....Při častých "líbačkách" na ústa mezi mnichy a sestrami mi šel až mráz po zádech...Škoda, že ve filmu prakticky vůbec nezaznělo, že Hildegarda byla naprosto mimořádná osobnost, která v mnoha oblastech předběhla svoji dobu o několik století....(31.10.2010)

 • djcremo
  *

  Tak ako som sa na tento film tešil, tak rýchlo som bol z neho sklamaný. Očakával som od toho filmu nejakú tu mystickosť a že sa oboznámim zo životom vizionárky Hildegardy, že ma filmom bude sprevádzať nádherný gregoriánsky chorál, ktorý benediktíni majú nádherný a nakoniec som videl len nejaké hádky a spory, ktoré pôsobili nezaujímavo ako nakoniec aj celý film.(11.9.2010)

 • Mlle
  *

  Nudné, bezvýznamné a patologicky ahistorické dílo. Snůška chaotických vizí, jimž křesťanské vychování propůjčilo křesťanské významy, společenských šarvátek a bojů o moc v ženském klášteře, místy i s mírně sexuálním, masochistickým podtextem. Ač pro skutečné středověké dívky představoval klášter často ostrov bezpečí, klidu a možností rozvíjet i jiné schopnosti, než mlátit zrno a plodit děti, tady je filmový klášter pro diváka nezáživným vězením, v němž je nucen po dvě hodiny odolávat výměně strojených frází a rozbrojím v ženském kolektivu. Velmi špatný film.(16.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace