Neklid

Brian Grazer, Gus Van Sant

Elliot Graham

Kostýmy:

Danny Glicker

Neklid je film, který je hodně podobný filmu 50/50. Super příjemní herci, zajímavý příběh ze života a hlavně výsledná radost ze života film o stupínek zaručeně povyšuje. Moc hezky se na to koukalo a když bych někdy měl nějakou dlouhodobou depku, bude tenhle film tím prvním, na který se podívám, protože vím, že mi okamžitě zvedne náladu. Nebo teda hlavně Mia Wasikowska mi ji svojí postavou v tomto filmu zlepší, protože její pozitivní postava byla neuvěřitelně super.(15.11.2012)

Od prvních vteřin mrazení po zádech. Hudba od Elfmana byla opět něco. Herecké obsazení se mi moc líbilo. Já mám prostě takovýhle filmy ráda. Ke konci aj slza ukápla. Takže dávám bez váhání 5 hvězd.(10.3.2013)

Je na prvý pohľad zrejmé, že Gus Van Sant čerpal inšpiráciu zo staršej klasiky Harold a Maude. Nemám rada vykrádanie, ani ak sa jedná o filmové umenie, takže som sa na film dívala pomerne skepticky a pôvodne som sa ho chystala v komentári rozniesť na kopytách. Musím priznať, že som sa však doň ponorila hlbšie, než som čakala a príbeh ma dostal. Predpokladám, že bol mienený, ako oslava lásky a skutočnosti, že si človek má vážiť toho, čo sa mu dostáva, lebo život je prikrátky a každá chvíľa s milovaným príliš vzácna a pomíňajúca. Hodnotím teda skoro plným počtom, pretože toto všetko sú nevyvrátiteľné fakty.(4.8.2013)

• hellstruck

Těmhle pseudo intelektuálním filmům o pseudo divném vyvrženci jsem nepřišla na chuť. Jednak jsou hrozně nudné a kromě toho, že se v nich skrývá nějaké to ponaučení, si z nich divák nic neodnese. Hlavního hrdinu jsem měla chuť nakopnout do rozkroku, toho bych si opravdu ke strávení posledních dnů nevybrala. Zkrátka Neklid je až příšerně klidný (rozuměj vleklý a nudný), o tom duchovi se raději ani nezmiňuji. Divné lidi mám ráda, ale z tohohle zkrátka čiší ta samoúčelovost "jé dáme tam někoho kdo rád navštěvuje cizí pohřby, chodí v černém, neusmívá se a má imaginárního kamaráda". Na mě to vážně bylo přespříliš, nebo lépe řečeno málo...Škoda promrhaných devadesáti minut!(31.5.2012)

Fantastická, a hlavně sympatická, hlavní herecká dvojice. Příběh je nechutně realistický a věřím, že to spoustu lidí zažilo na vlastní kůži. Děj je kouzelný a kouzelná je taky hudba od Elfmana. Restless není žádný zázrak, ale pohladí vás na duši. Budete se smát a budete i brečet.(26.12.2011)