• NinadeL

Bella/Rosemary. Nikdy bych od této frenčízy nečekala porod jako z koncentračního tábora.(21.1.2013)

• Fr

,,JÁ, EDWARD CULLEN ... SI BERU TEBE, BELLO SWANOVÁ... ZA SVOU PRÁVOPLATNOU MANŽELKU. V DOBRÉM I ZLÉM. V CHUDOBĚ I BOHATSTVÍ. V NEMOCI I VE ZDRAVÍ. BUDU TĚ MILOVAT A CTÍT, DOKUD BUDEME OBA ŽÍT“..... /// A byla svatba. Místo záběrů z pařby v baru z rozlučky se svobodou nám Edwík řekne něco ze svý temný minulosti, ale jejich lásku to (překvapivě) nenahlodá. Láska je totiž láska. A pak to přichází.... Uhhh jak romantické! (zařval bych, bejt mi o 200 let míň) ...nevěsta v bílejch šatech kráčí mechem, všechno kvete bíle (bílej je i strom – sorry, v botanice jsem nebyl nikdy dobrej) a zamilovaný pohledy mě propalujou plazmu – proč tu proboha píšete, že to není tak trapný??? Čtvrthoďka snů vdavek chtivej patnáctek je pryč... kecám dvacetiminutovka... (KECÁM půlhodina!) a máme tu líbánky. Sláva! Romantickej ostrov, Bella si 5minut holí nohy, aby mohli... no vždyť víte (nebo aby si ji nespletl s vlkodlakem?)... ,,TOHLE BYLA NEJHEZČÍ NOC MÝHO ŽIVOTA“..(jeho ty vole!!!)...,,JSI NEJLEPŠÍ“ (já vím!!!) a pak – věřte nevěřte – zpožděná perioda! Konečně se děj začne motat kolem něčeho jinýho, než Belliny vagíny! Sladkej příběh z vaší ulice, vylepšenej 2ma akcičkama a porodem, kterej by udělal radost i Dr. Housovi. Co říct závěrem....,,Bello, proč máš tak rudý oči?“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy, který jsou pro mládež (i všechny ostatní) OD 12ti let nevhodný. 2.) Knížku od Stephenie Meyer ,,Breaking Dawn“ číst nebudu (to je kurva jediná jistota v mým životě!). 3.) Thx za titule ,,Hlawoun“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(21.2.2012)

lautnerovi stale nezacali rast chlpy na hrudi, ale za to sype ako o dusu, patizon sa stale nenaucil hrat a kristinka je stale krasna, aj s hnusnymi kruhmi pod ocami od tej malej potvorky, co ju vyciciava! prvych patnast minut som si myslela, ze poziadam o dobrovolnu hospitalizaciu v cvokhause, po druhej stvrthodine iba o ambulantnu liecbu, no a po tej tretej som si povedala, ze sa s radostou preliecim iba doma, lebo strata zdraveho rozumu nebola az taka tragicka. Akurat, ze mi zosedivelo par vlasov, ale to je v mojom veku uz normalne :) takze, twilight je stale rovnako naivny a debilny pribeh, ale stale sa na to da pozerat a snivat o krasnom princovi na Volve, s uzasnym domcekom na plazi... alebo v lese... alebo... proste niekde.(26.1.2012)

Odsoudit je snadné, ale zajímavější je zamyslet se, proč zrovna tato série je takto populární, proč ženy přitahuje (= nejenom puberťačky, v kině bych si tipla věkový průměr tak na dvacet pět let), co čtenářkám a divačkám nabízí tak jedinečného. Můžeme se na Stmívání dívat jako na něco, co ve dnešním světě feminismu a promiskuity hlásá naopak velmi konzervativní hodnoty, kde je primární on, ona a dítě. A to je pořád vnímáné kladně určitou skupinou publika a nemyslím si, že to má co do činění s inteligencí či nedostatkem vkusu a soudnosti. Rozbřesk tyto hodnoty ze všech dílů ukazuje nejsilněji a je v tom poměrně funkční. Škoda že po vynikajícím třetím díle míří zase spíše do průměru, kdy první polovina je skutečně pomalá a svatební šílenství až náročné sledovat. Každopádně po líbánkách se to zlomí a ukazuje to až určitý bolestivý rozklad a za průlet Belliným tělem by se nemusel stydět ani doktor House. Navíc soundtrack je jako vždy výborný a návrat k hudebním tématům prvního dílu potěší.(20.12.2011)

Nadhodnotila jsem, ale Rozbřesk má několik vlastností, které ho posouvají do hranice 5*. Předně musím říct, že bodově hodnotím tento film jinak než ostatní. Jestli kvalitou spadá do 5* kategorie asi není nutné rozebírat, ale je nutné ho srovnat z předchozími díly, kterým jsem dala od 3 do 4 a vzít v potaz, že má vzor v knize! Za prvé se všichni herci posunuli na vyšší úroveň. Bella tolik nevzdychá, Edward není tak protivný a Taylor nasadil o pár pohledů víc než obvykle a byl mi ze všech nejsympatyčtější. Za druhé si tento film pro sebe ulovili asi vlci. Scény s nima se mi líbily ze všeho nejvíc. Dalším plusem byla podobnost s knihou (podobnost je slabé slovo, kopie je lepší), kdy byly vyvedeny detaily které bych nikdy nečekala. Zároveň nás scénáristi ušetřili od spousty hádek, keců a pří mezi základním triem, což hodnotím velkým plusem. Zajímavý je návrat k hudebnímu doprovodu. Prvních 15min je hudba špatná, ovšem pak se promění v super soundtrack který musím mít, včetně všech písniček co zazněly. Takže shrnutí: Twilight má něco unikátního, co jiné filmy nemají. Možná patříte to Edward Teamu nebo Jacob Teamu a nebo nesnášíte Bellu a nebo všechny najednou. Málokterý film má ale tak silné vedlejší postavy, že si zamilujete je. At už je to Carlise, Esme, Alice, Emmet, Jasper nebo Charlie...nebo banda vlků. Twilight má hodně silné vedlejší postavy, které často film táhnou a kdyby je kniha i film neměli, byl by to asi problém. První část čtyřky se dělí ještě na jednu půlku: nudnou romantickou část a pak tu super akční, kde Edward konečně na Bellu zařve, kde se Bella konečně postaví Edwardovi, kde vlci pořádně nakopou Cullenovým prdel, a kde se Jacob otiskne do Renesmé, což je asi best scene z celého filmu. A na závěr transformace Belly? GREAT.. nečekala bych že to řeknu, ale opravdu se těším na druhou část...A propo. Kdo z vás vydržel až do konce titulků?;-)(17.11.2011)