• TeeAge

|| Scenár: Melissa Rosenberg / Based on Breaking Dawn by Stephenie Meyer | Hudba: Carter Burwell | Produkcia: Wyck Godfrey, Karen Rosenfelt, Stephenie Meyer | Distribúcia: Summit Entertainment | Štúdio: Summit Entertainment, Temple Hill Entertainment, Sunswept Entertainment | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 651,900,000 $ || Paradoxne prvý Twilight, ktorý sa dá brať vážne, a tým pádom stráca svojú schopnosť nechcenej komédie - schopnosť, ktorá z nej robila jedinečný, pre mňa extra zábavný fenomén :)(14.1.2012)

• Zíza

Oh, to bylo tak směšný. Asi jako plakát k filmu. (může se vyskytnou spoiler, ale to je fuk) Svatba -> líbánky -> 1. sex -> Edík už nechce -> Belka nadžená jak sviň -> urputně ho prosí o to, aby jí to udělal -> Blbka zbouchnuta -> všichni to dítě chtěj zabít -> ale ono se narodí a zamiluje se do něj vlkodlak. Ještěže vím, co nás čeká v dalším dílu, jsem ten typ, co to i četl. Oh, to byla romantika.(24.2.2012)

• Darth Sidious

Já chápu, že se to holkám moc líbí. Pro mě je to takový připitomělý romantický film. Absolutně jde tam o hovno. Jen se tam dokola řeší nějaká Bella. Za prvné vůbec není krásná. Nechápu, co na ní každý vidí. Jákob je tak sladkej, že bych mu samou radostí skočil okolo krku a dal mu hudlana. Nebýt počítačového efektu, ještě k tomu příšerného, tak ten film stojí zá úplnou piču. Ti vlci jsou takový drsně trapný. No volovina hadr. Já vlastně ani nevím proč se vůbec dívám dál na pokračování, když je to taková hovězina. Všechny tyhle Stmívání a Rozbřesky a Setmění jsou na hranici s odpadem. Ale dám těm sračkám aspoň po jedné hvězdě. A ani nevím proč.(13.10.2012)

• Fr

,,JÁ, EDWARD CULLEN ... SI BERU TEBE, BELLO SWANOVÁ... ZA SVOU PRÁVOPLATNOU MANŽELKU. V DOBRÉM I ZLÉM. V CHUDOBĚ I BOHATSTVÍ. V NEMOCI I VE ZDRAVÍ. BUDU TĚ MILOVAT A CTÍT, DOKUD BUDEME OBA ŽÍT“..... /// A byla svatba. Místo záběrů z pařby v baru z rozlučky se svobodou nám Edwík řekne něco ze svý temný minulosti, ale jejich lásku to (překvapivě) nenahlodá. Láska je totiž láska. A pak to přichází.... Uhhh jak romantické! (zařval bych, bejt mi o 200 let míň) ...nevěsta v bílejch šatech kráčí mechem, všechno kvete bíle (bílej je i strom – sorry, v botanice jsem nebyl nikdy dobrej) a zamilovaný pohledy mě propalujou plazmu – proč tu proboha píšete, že to není tak trapný??? Čtvrthoďka snů vdavek chtivej patnáctek je pryč... kecám dvacetiminutovka... (KECÁM půlhodina!) a máme tu líbánky. Sláva! Romantickej ostrov, Bella si 5minut holí nohy, aby mohli... no vždyť víte (nebo aby si ji nespletl s vlkodlakem?)... ,,TOHLE BYLA NEJHEZČÍ NOC MÝHO ŽIVOTA“..(jeho ty vole!!!)...,,JSI NEJLEPŠÍ“ (já vím!!!) a pak – věřte nevěřte – zpožděná perioda! Konečně se děj začne motat kolem něčeho jinýho, než Belliny vagíny! Sladkej příběh z vaší ulice, vylepšenej 2ma akcičkama a porodem, kterej by udělal radost i Dr. Housovi. Co říct závěrem....,,Bello, proč máš tak rudý oči?“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy, který jsou pro mládež (i všechny ostatní) OD 12ti let nevhodný. 2.) Knížku od Stephenie Meyer ,,Breaking Dawn“ číst nebudu (to je kurva jediná jistota v mým životě!). 3.) Thx za titule ,,Hlawoun“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(21.2.2012)

V první polovině se Rozbřesk velmi limitně blíží "kvalitám" nového měsíce. V momentě, kdy Jacob nakopne motorku, se ale láme a vydává se směrem nečekaným a v rámci série nejenom značně novátorským, ale také krajně odvážným. Condon je pro sérii něčím, čím byl Yates pro Potterovskou sérii. Tedy člověkem, který vnesl svěží dech do stagnující látky, dal jí velmi specifickou atmosféru a nebojí se v, doposud v podstatě nevinném a zidealizovaném univerzu jít na dřeň a najednou ukazovat věci, které rozhodně nejsou hezké na pohled. Na umření bledá a pohublá (byť digitálně) Bella a její lámání páteře mi zůstane v hlavě hodně dlouho a krásně vystihuje zpětnou demytizaci vší té znaivizované dokonalosti (a to jak z hlediska diváků, tak z hlediska postav samotných). Navrátivší se Carter Burwell znovu vytahuje hudební motivy z jedničky, aranž se ale mění a z pochmurně krásných tónů jsou rázem nepříjemné předzvěsti. A i když všichni okolo mě hejtují (a ono rozhodně stále je do čeho kopat - šmouhatá akce, například), stalo se mi opakovaně, že jsem čuměl na plátno s papulou až na zem a říkal si "No ale kurva... ?". A ještě za jednu věc, musím Condonovi vyseknout poklonu. Nevím, jak se mu to podařilo, ale Taylor Lautner podává velmi slušný výkon... První hodinu ignorovat. Ta druhá se ale řadí jen malinkatý kousek za jedničku, kterou, s odstupem času, stále více a více akceptuji jako velmi dobrý film.(17.11.2011)