Všetko tu uvedené myslím smrteľne vážne: Najlepší Tvajlajt. Prvý Tvajlajt, ktorý nie je totálna sračka. Áno, je to námetom a celou svojou podstatou hrozný hnoj. Ale o to viac skladám klobúk pred Condonom, že to natočil ako nie-nechcene-smiešnu romantickú drámu s veľmi slušným tempom, dokonca napínavými scénami a viac ako znesiteľnými hereckými výkonmi. Inak povedané: Bavilo ma to bez toho, aby som sa tvorcom vysmieval.(27.11.2011)

Ono to překvapivě slušně odsýpá. Dokonce jsem se místy bavil (změny "výrazu" v Patizónově tváři jsou něco nepopsatelného). Udivuje mě ale to, že tohle závěrečné krvavé inferno se do filmu s přístupností pro děti dostalo a v Expendables 2 příjdeme kvůli Chucku Norrisovi o všechnu legraci. Nespravedlivý svět.(27.1.2012)

• NinadeL

Bella/Rosemary. Nikdy bych od této frenčízy nečekala porod jako z koncentračního tábora.(21.1.2013)

• johnn333

Cítil jsem se, jako kdybych koukal na Ezo.tv. Nepopsatelná, nehodnotitelná dekadence a porod, při kterém srkáte krev z plastového kelímku a porodíte digitalní upírodítě jménem Renéesmé. OMG!(23.11.2011)

V první polovině se Rozbřesk velmi limitně blíží "kvalitám" nového měsíce. V momentě, kdy Jacob nakopne motorku, se ale láme a vydává se směrem nečekaným a v rámci série nejenom značně novátorským, ale také krajně odvážným. Condon je pro sérii něčím, čím byl Yates pro Potterovskou sérii. Tedy člověkem, který vnesl svěží dech do stagnující látky, dal jí velmi specifickou atmosféru a nebojí se v, doposud v podstatě nevinném a zidealizovaném univerzu jít na dřeň a najednou ukazovat věci, které rozhodně nejsou hezké na pohled. Na umření bledá a pohublá (byť digitálně) Bella a její lámání páteře mi zůstane v hlavě hodně dlouho a krásně vystihuje zpětnou demytizaci vší té znaivizované dokonalosti (a to jak z hlediska diváků, tak z hlediska postav samotných). Navrátivší se Carter Burwell znovu vytahuje hudební motivy z jedničky, aranž se ale mění a z pochmurně krásných tónů jsou rázem nepříjemné předzvěsti. A i když všichni okolo mě hejtují (a ono rozhodně stále je do čeho kopat - šmouhatá akce, například), stalo se mi opakovaně, že jsem čuměl na plátno s papulou až na zem a říkal si "No ale kurva... ?". A ještě za jednu věc, musím Condonovi vyseknout poklonu. Nevím, jak se mu to podařilo, ale Taylor Lautner podává velmi slušný výkon... První hodinu ignorovat. Ta druhá se ale řadí jen malinkatý kousek za jedničku, kterou, s odstupem času, stále více a více akceptuji jako velmi dobrý film.(17.11.2011)