poster

Zbytečná krutost

 • český

  Zbytečná krutost aneb žena, pistole a obchod s nudlemi

 • Čína

  San qiang pai an jing qi

 • anglický

  Simple Noodle Story, A

 • anglický

  Woman, a Gun and a Noodle Shop, A

 • anglický

  First Gun, The

Drama / Komedie

Čína, 2009, 95 min

Režie:

Yimou Zhang

Scénář:

Joel Coen (původní scénář), Ethan Coen (původní scénář)

Kamera:

Xiaoding Zhao
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  **

  Ne že by ten jednoduchý příběh nemohl fungovat ve středověké Číně, ale režisér ho vyloženě zabil. Jediným plusem tak zůstávají úžasné záběry v exteriérech, ale film by se měl jmenovat spíš Zbytečná blbost. :((15.7.2014)

 • FrodoF
  ***

  Tento film mi znovu potvrdil, jak geniální film je Blood Simple. Nic víc. Každopádně to má hezký vizuál, vtipy však jsou slabší až špatné.(1.4.2011)

 • Adrian
  ***

  Presun zo zapadu na vychod, Zhangovove vyrazne farbicky z casti utlmene. Hlavnym posunom oproti Coenovcom je prechod od ciernej komedie k cistemu, situacnemu humoru v prvel polke snimku (ktory mi moc nesadol), pricom ten ciernohumorny prichadza az s bliziacim sa zaverom (a hned to zacne byt stavnatejsie). Snaha postupne minimalizovat dialogy a rozpravat co najviac obrazom mi prisla zaujimava a zvacsa aj obhajitelna. [EFM 2010](16.2.2010)

 • Sobis87
  ****

  Yimouova Zbytečná krutost se na rozdíl od originálu bratří Coenových odehrává ve starověké Číně, rozdíly mezi oběma verzemi lze zpozorovat ale i z hlediska žánru. Zatímco původní film byl temný thriller, tato verze, ačkoliv také velmi poctivě buduje napětí, je humorná až groteskní. Postavy tu postrádají hlubší psychologii a fungují více jako karikatury (např. tlouštík s neskutečně velkými předními zuby, šilhající náčelník, atd.), s čímž jde ruku v ruce i výrazné přehrávání protagonistů. Rozdíly lze nalézt i v samotném příběhu (celý úvod s perským kupcem je zcela odlišný), avšak stěžejní scény původního filmu zůstávají zachovány.(20.6.2011)

 • H34D
  ***

  Ono to vlastně nedopadlo vůbec špatně, film je velmi dobře natočen i včetně pěkného vizuálna, které je pro Yimou Zhanga typické. Problém je, že příběh předlohy je dle mě velmi těžko převeditelný do jiné (starší) doby a jiné kultury. Atmosféra temného děje s kontrastně absurdními momenty tedy znatelně oslabuje. Postavy zde nemají tak silné charisma a typicky Coenovský wtf humor se zde překlápí do o něco divácky přijatelnější a tím pádem pro tento příběh méně vhodné verze humoru. Asijská verze je zkrátka ve všem horší a působí mnohem obyčejněji než poměrně originální a tedy do jisté míry nenapodobitelný Blood Simple. Přesto všechno působí tento kousek pořád relativně dobře. Dokonce se ani nejedná o otrocký remake - paradoxně díky tomu, že je ve všem o něco horší je také i trochu jiný a tudíž "soběstačný". 6/10(17.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace