poster

Zbytečná krutost

 • český

  Zbytečná krutost aneb žena, pistole a obchod s nudlemi

 • Čína

  San qiang pai an jing qi

 • anglický

  Simple Noodle Story, A

 • anglický

  Woman, a Gun and a Noodle Shop, A

 • anglický

  First Gun, The

Drama / Komedie

Čína, 2009, 95 min

Režie:

Yimou Zhang

Scénář:

Joel Coen (původní scénář), Ethan Coen (původní scénář)

Kamera:

Xiaoding Zhao

Producenti:

William Kong

Střih:

Mo Zhang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sobis87
  ****

  Yimouova Zbytečná krutost se na rozdíl od originálu bratří Coenových odehrává ve starověké Číně, rozdíly mezi oběma verzemi lze zpozorovat ale i z hlediska žánru. Zatímco původní film byl temný thriller, tato verze, ačkoliv také velmi poctivě buduje napětí, je humorná až groteskní. Postavy tu postrádají hlubší psychologii a fungují více jako karikatury (např. tlouštík s neskutečně velkými předními zuby, šilhající náčelník, atd.), s čímž jde ruku v ruce i výrazné přehrávání protagonistů. Rozdíly lze nalézt i v samotném příběhu (celý úvod s perským kupcem je zcela odlišný), avšak stěžejní scény původního filmu zůstávají zachovány.(20.6.2011)

 • JFL
  *

  Ponechme stranou, že Zhangův pokus o komedii je nekoukatelně otravný sled troškovských jalovostí a stupidity. Pokud bychom hledali ospravedlnění existence tohoto remaku, nabízí se snad jen to, že čínská kinematografie chtěla té americké předvést svou moc. Styl filmu mísí křiklavě opulentní estetiku předchozích režisérových snímků s typicky přízemní pitvořivou komikou typickou pro čínské lidové komedie, čímž se vysmívá vlastně v prvé řadě výchozímu americkému žánru. Zhangova "Zbytečná krutost" představuje jakýsi anti-noir vůči Coenovic neo-noiru, který se oproti klasickým žánrovým kriminálkám 50. let vyznačuje vypjatou vážností a zbytněle ponurou atmosférou. A tak jestliže americká kinematografie se vrací ke svým ikonickým žánrům a vystužuje jejich stěny tvrdým vizuálem, pak Čína je zesměšňuje stejným stylem jako se na alegorických vozech z májových průvodů či propagandistických plakátech dehonestovaly symboly Západu.(4.7.2012)

 • Slarque
  **

  Ne že by ten jednoduchý příběh nemohl fungovat ve středověké Číně, ale režisér ho vyloženě zabil. Jediným plusem tak zůstávají úžasné záběry v exteriérech, ale film by se měl jmenovat spíš Zbytečná blbost. :((15.7.2014)

 • FrodoF
  ***

  Tento film mi znovu potvrdil, jak geniální film je Blood Simple. Nic víc. Každopádně to má hezký vizuál, vtipy však jsou slabší až špatné.(1.4.2011)

 • Adrian
  ***

  Presun zo zapadu na vychod, Zhangovove vyrazne farbicky z casti utlmene. Hlavnym posunom oproti Coenovcom je prechod od ciernej komedie k cistemu, situacnemu humoru v prvel polke snimku (ktory mi moc nesadol), pricom ten ciernohumorny prichadza az s bliziacim sa zaverom (a hned to zacne byt stavnatejsie). Snaha postupne minimalizovat dialogy a rozpravat co najviac obrazom mi prisla zaujimava a zvacsa aj obhajitelna. [EFM 2010](16.2.2010)

 • Ni Yan

 • - Natáčení filmu začalo v červenci 2009 a skončilo v prosinci téhož roku. (Rugero)

 • - Film je asijskou verzí snímku Zbytečná krutost (1984) režijní dvojice bratří Coenů. (Rugero)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace