poster

Cela 211 - Vězeňské peklo

 • Španělsko

  Celda 211

 • Francie

  Cellule 211

  (Francie)
 • slovenský

  Cela 211

 • anglický

  Cell 211

Drama / Thriller / Akční

Španělsko / Francie, 2009, 110 min

Režie:

Daniel Monzón

Kamera:

Carles Gusi

Hudba:

Roque Baños

Producenti:

Álvaro Augustín
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Drsný snímek ze špinavého prostředí španělské věznice, kde není tak úplně jasné, zda je zlo za mřížemi nebo před ní a že vězni mohou být více lidé než dozorci. Téma zajímavé ale z prostředí vězení existuje spousta daleko lepších a drsnějších snímků.(18.4.2012)

 • heyda
  ****

  Jednoznačně to mohlo být lepší, ale já chci ocenit zejména španělskou syrovost a brutalitu, která prostupuje celou stopáží. Navíc je to film na přemýšlení, ačkoli se to na první pohled nezdá. Palec nahoru a 4 hvězdy!(15.11.2015)

 • mat.ilda
  ***

  Tragédie téměř antická - místo, čas i děj - a deus ex machina za pomoci těch nejhorších bohů rozhodla o osudech několika hrdinů... Každopádně tento výlet do míst vězeňské vzpoury stál za námahu, ačkoliv bylo nutno překonat místy až fyzickou nevolnost z lidí ze strany zákona i mimo něj, ale zároveň autor poselstvím ostrým jak žiletka z filtru cigarety píše vzkaz na velké plátno - lidsky se lze projevovat všude, jen je potřeba mít stále na paměti, že jsem člověkem (neplatí pro drogerii dm :-D). Exkurze do světa, kam se nikdo z nás nechce dostat, s excelentním Luisem Tosarem a autentickou kamerou.(23.5.2012)

 • iamek
  *****

  Jeden z nejlepších filmů z vězeňského prostředí. Herecké výkony jsou bombastické stejně jako atmosféra. Když ktomu přidám neamerický konec musím dát jasný plny počet. Film má hodně luxusní tempo a díky němuse prostě nenudíte ani sekundu stopáže a hlavně film vypadá strašně zkutečně. Ve snímku jsem nenašel ani jednu chybičku a zrodilo se zatím největší překvapení roku 2010.(5.5.2010)

 • MMR
  ****

  Dost napínavé a plné zvratů. Hlavní hrdina působí inteligentě a je velice přizpůsobivý. Ovšem po určitém incidentu ztratí veškeré zábrany a člověk neví, co od něj může čekat.(28.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace