poster

Cela 211 - Vězeňské peklo

 • Španělsko

  Celda 211

 • Francie

  Cellule 211

 • Slovensko

  Cela 211

 • Velká Británie

  Cell 211

Drama / Thriller / Akční

Španělsko / Francie, 2009, 110 min

Režie:

Daniel Monzón

Kamera:

Carles Gusi

Hudba:

Roque Baños

Producenti:

Álvaro Augustín
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  První den ve vězení bývá těžký. Nedíváte se do očí, žvýkáte žvýkačku, staráte se o své a pak se stejně dostanete na celu ke stopadesátikilovému chlupatému Hispánci, co vám oznámí, že vás za chvíli zbaví análního panenství a protože o sobě tvrdí, že je ohleduplný, zeptá se, jestli to chcete s Krémem nebo bez. Pak je otázka, jestli je horší, že Krém je přezdívka jeho spoluvězně s kapavkou a nebo že ve věznici vypukla vzpoura a vy jste vlastně nový dozorce, co se ocitl v nepravý čas na nepravém místě. Nastává čas rozehrát partii s cílem přežít, ale to nakonec možná nebude to nejobtížnější.. Herecky obstojné, hlavně Luis Tosar v roli kápa Malamadreho, navíc obvyklé klišé vězeňských dramat zůstalo pěkně pod zámkem na samotce, ale hlavně v druhé půli mi scházelo přesvědčivější režisérské vedení, které by mě více vtáhlo do děje a pomohlo uvěřit pohnutkám hlavních postav. Jinak další důkaz toho, že se do práce nemá chodit dřív a už vůbec ne o den. Vždyť ona není zajíc, aby někam utekla..(10.4.2012)

 • Pepinec
  *****

  Bývalí vězňové z řad ČSFD by nám mohli říct, jak to doopravdy ve vězení vypadá. Mám totiž za to, že se Monzón docela trefil. Žádné přehnané americké kecy, žádné přehnané americké tahání super tajných zbraní ze zadku, žádná přehnaná americká krev tam, kde není nutná. Syrovost je mnohem účinnější zbraní a jsem moc rád, že na to Španělé nezapomínají. Pátá hvězda je osobní pochvalou Danovi, protože po Labyrintu smrti jsem se do Cely pustil s rozestlanou postelí...(10.4.2012)

 • Roman.Ticka
  ****

  První polovina slabší průměr, na tlupě bezdomovců od každé popelnice za rohem a prázdném tlachání nebylo nic zajímavého, skoro nic se nedělo. Než přišel zlom v podobě akční vzpoury. Mezi nejemocionálnější scény patřil moment střetu dvou světů, styčný bod mezi jednou a druhou stranou. Byly to vteřiny, ale silný zásah do nitra každého z nás, zamyslet se, jak je ta hranice reálná a křehká. Další nej scénou byla pochopitelně závěrečná extáze a apokalypsa v jednom, ač očekávaná, přesto bravurně nasnímaná, zahraná a vypointovaná. Mě sedla postava Malamadreho, hlavně pro jeho pevné místo ve vězeňské komunitě a jasnou vizi ve svých plánech a postupech. Zdaleka to nebyl jeden z mnoha do počtu tlupy. Opravdu minimálně pozoruhodný snímek, navíc další z rozšiřující se řady mých oblíbených filmových témat.(9.4.2012)

 • Šakal
  ****

  Monzónova " lehce " syrovější a nutno podotknout, že VELMI působivá odpověď na otázku, co se změnilo na poměrech ve věznicích od dob http://www.csfd.cz/film/7826-brubaker/. Robert Redford by s největší pravděpodobností z tohoto " posunu " radost neměl, ale z výsledné podoby snímku si troufám tvrdit, že ano. Základem je již překvapivě ( pro mě ) chytře napsaný scénář a výborné herecké výkony. Ano, zde opravdu můžeme mluvit o hereckých výkonech, což se o mnohých snímcích podobného ražení rozhodně říct nedá. Tenhle snímek má drajf. Tvůrci ( troufám si tvrdit ) přesně věděli co chtějí natočit, šli si nekompromisně ( bez nijakých zbytečných rušivých odboček ) za svým cílem a také toho ke spokojenosti diváka docílili. V mém případě tedy rozhodně ANO. 85%(30.10.2010)

 • swamp
  ****

  Supr překvapení, které uběhne, ani nebudete vědět jak. Vězeňské prostředí jako cumel, hodně mi to připomínalo Das Experiment či 3. sérii Prison break.(4.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace