Cela 211 - Vězeňské peklo

Daniel Monzón

Carles Gusi

Roque Baños

Álvaro Augustín

Velmi naturalisticky pojaté vězenské drama,které nestaví příliš na akci, ale na originálním příběhu,který neočekávaným dějovým vývojem udržuje napětí a postupně odhaluje a mění postoje i pohnutky postav.A také na vysoké míře autentičnosti,podpořené kvalitním hereckým projevem ne příliš známých a tedy neokoukaných hlavních protagonistů..Kladem je i povedený "nehollywoodský" konec.(8.10.2010)

Skvělý a velmi autentický syrový snímek z vězení. Díky skvělému castingu polointeligentních otřískaných ksichtů do rolí věznů a jejich negramotnému chování vypadá snímek skutečně reálně. Přesto všechno se ale Celda nevydává dokumentární cestou. Chvílemi pěkně krvavý děj výborně strhne hned od prvních minut a velmi vysokou laťku si udrží až dokonce. Z utajení dozorce mezi vězni ždímá po celou stopáž maximum, a divák je tak napjatej jako struna. Nápady pořád nedocházejí, a tak se nechá snímek sledovat na jedno nadechnutí. Opravdu skvělé vězenské drama. Dalším vydařeným snímkem ze žaláře je Zločinec. Alternativa: Felon, Prophète, R, Animal Factory, Lockdown, In Hell, Lock Up.(17.6.2010)

Nekompromisní drsná podívaná která zaráží svojí skutečností a vlivem nepříznivejch událostí přeměnou charakteru hlavní postavy, přičemž samotnej závěr nedá astmatikům vydechnout ani po skončení filmu. Vězeňský filmy já vůbec nemusim (vždycky mi to přišlo jako hrozná nuda). Tady se ale nikdo s ničim nesere a hned od začátku se jede v adrenalinové řeži plný krve, násilí, zvrhlejch magorů a to všechno za doprovodu perfektní atmosféry, strhujícího příběhu, výborný kamery a v neposlední řadě přesvědčivejma výkonama všech zúčastněných. Vězeňská řezanice tak dobrá, že bych se jí chtěl zúčastnit. Velká bomba, která mě za poslední týdny nadchla jako žádná jiná.(7.7.2010)

Jak může jedno rozhodnutí, jednoho nového zaměstnance věznice ze dne na den změnit úplně všechno co doposud měl. Nebýt jeho aktivity, tak se ze sluncem zalitého, nádherného vztahu s vidinou šťastného rodinného života nedostal do vězeňského pekla a to na samotné jeho dno. Toto špatné rozhodnutí následovalo další, tentokrát jeho kolegy a následný běh událostí na sebe nenechal dlouho čekat. Přehnanou aktivitou zřejmě netrpěl jenom Juan, ale také jeho těhotná žena, která neudržela hormony na uzdě a jela se osobně přesvědčit, že její choť není na seznamu obětí vězeňské vzpoury. Velmi silný a strhující příběh člověka, jenž se snažil přežít díky své duchapřítomnosti a pohotovosti. Je plný jak osobní převahy, emocí, násilí, šílené bezmoci, tak i nečekaně pevného přátelství. A poučení? - nebýt zbytečně aktivní, jen abyste na někoho zapůsobili... rozhodně se to nemusí vyplatit!(26.9.2014)

Ďábelské tempo, houstnoucí atmosféra, skvělý námět a perfektní herecké výkony. Ke konci má film několik slabších míst, ale jako celek působí velmi kompaktně.(1.7.2013)