Cela 211 - Vězeňské peklo

Daniel Monzón

Carles Gusi

Roque Baños

Álvaro Augustín

Bývalí vězňové z řad ČSFD by nám mohli říct, jak to doopravdy ve vězení vypadá. Mám totiž za to, že se Monzón docela trefil. Žádné přehnané americké kecy, žádné přehnané americké tahání super tajných zbraní ze zadku, žádná přehnaná americká krev tam, kde není nutná. Syrovost je mnohem účinnější zbraní a jsem moc rád, že na to Španělé nezapomínají. Pátá hvězda je osobní pochvalou Danovi, protože po Labyrintu smrti jsem se do Cely pustil s rozestlanou postelí...(10.4.2012)

Jednoznačně to mohlo být lepší, ale já chci ocenit zejména španělskou syrovost a brutalitu, která prostupuje celou stopáží. Navíc je to film na přemýšlení, ačkoli se to na první pohled nezdá. Palec nahoru a 4 hvězdy!(15.11.2015)

Strhující vězeňské akční drama. O ději jsem dopředu nic nevěděl, stačilo mi vysoké hodnocení a země původu, aby mě film zaujal a rychle si jej bez dalších otázek sehnal. A opravdu, Celda 211 je velká paráda s dobrým příběhem, vysokým tempem a vynikajícími hereckými výkony, působí velmi autenticky. Celkem adrenalin, doporučuju.(14.5.2010)

Skvělý a velmi autentický syrový snímek z vězení. Díky skvělému castingu polointeligentních otřískaných ksichtů do rolí věznů a jejich negramotnému chování vypadá snímek skutečně reálně. Přesto všechno se ale Celda nevydává dokumentární cestou. Chvílemi pěkně krvavý děj výborně strhne hned od prvních minut a velmi vysokou laťku si udrží až dokonce. Z utajení dozorce mezi vězni ždímá po celou stopáž maximum, a divák je tak napjatej jako struna. Nápady pořád nedocházejí, a tak se nechá snímek sledovat na jedno nadechnutí. Opravdu skvělé vězenské drama. Dalším vydařeným snímkem ze žaláře je Zločinec. Alternativa: Felon, Prophète, R, Animal Factory, Lockdown, In Hell, Lock Up.(17.6.2010)

Adrenalinová pecka, která působí autenticky ( nevím přesně, ve španělským vězení jsem ještě nebyl:) a žádný "Vykoupení" nečekejte ..tenhle film má koule.(14.12.2011)