Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

• playboxguest

Animovaná groteska, která snad může doopravdy bavit jen nejmenší diváky, nebo zarputilé milovníky kung fu. Já nepatřím ani do jedné skupiny, tudíž jsem se nudila, až mi z toho koukání pot po čele tekl. Jediný klad jsem tu objevila ve 3D: **** které je opravdu líbivé a v mnohé scéně vyniká opravdu naplno.(17.5.2013)

Kdo by tušil, že páv může být taková svině. Ale upřímně, mě to teda něják extrémně nenadchlo, čekala jsem víc, jednička byla lehce nadprůměrná, tohle teda byl spíš průměrný, až podprůměrný kousek. Byli tam snad jen jediné dvě plus, které se mi líbili. První teda byl způsob jakým ten páv dokázal bojovat a druhý byla ta scéna s čínským drakem, kdy vždycky "sežral" vlka pusou a "vypustil ho" zadkem, nejspíš jediná vtipná scéna v celym filmu. Nakonec dávám 3*(20.4.2012)

Druhý díl pandího dobrodružství jsem viděl v jednom zapadlém vesnickém kině s hordou malých děti, a ty se náramně bavily! Dostaly vtip, bláznivou akci a veselé barvičky. Nevím, jestli porozuměly hledání sebe sama rozpolceného Poa nebo poselství, že třetí díl bude ještě dojemnější. Na tuto část příběhu jsem byl v sále zase já. Takže to máme pro každého něco. V porovnání s jedničkou mi to ale skutečně přijde stejně průměrné, možná jen s tím rozdílem, že první díl si více vyhrál s bojovými scénami.(31.10.2011)

V detailech sympatické, coby celek ale značně nafukované a v zásadě zbytečné pokračování (ve smyslu = nemá moc co vyprávět, převážně exhibuje). V podstatě jsem se nenudil, protože kadence vtípků je na solidní úrovní a akční scény mají docela drajv. Od Disneyho videosequelů to ale v podstatě dělí jen lepší vizuální kabát (a trochu promyšlenější fórky). Solidní datadisk k jedničce? Určitě. Plnohodnotné pokračování? Zdaleka ne. P.S. 3D je ZLO. K ničemu to není a akorát člověk dobrou třetinu mžourá na plátno, protože je v tmavších scénách houby vidět. Celá recenze zde.(1.6.2011)

Kung Fu Panda 2 si dělá srandu z něčeho, čeho pak sám s chutí využívá. Podobně je na tom i příběh, který nenadchne a spíš otravuje svou schematičností (à la hlavní klaďas přece nikdy nezemře a kamarádi jsou nade vše). Proto se divák spíše těší na akční pasáže, které jsou sice povedené, ale scénáři tak ubírají na síle. Ve výsledku jde pak jen o animák, který je nabušený hláškami, ale vlastně nikdo moc neví, o čem byl.(11.11.2011)