Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

Animátorům z Dreamworks se jedno musí opravdu nechat - mají kung fu filmy nakoukané a mají je rádi. Ne z důvodů příběhu (což je standartní sequelový odvar který nikoho nezajímá), ale kvůli akčním scénám které jsou stejně jako v jedničce choreograficky výborné a ještě k tomu velice těží z volné kamery v CGI prostředí (efektnější kameru v animáku si pamatuji jen Advent Children... a v jedničce Pandy, samozřejmě). Krom nich ve filmu člověk moc zajímavého nenajde, jde jen o obyčejné pokračování snažící se (v tomto případě vcelku úspěšně) vytěžit z nápadů jedničky co se ještě dá... ale nepříliš překvapivě už postrádá to nejlepší z jejího kouzla. 7/10(24.10.2011)

Nevidět první díl je zdá se výhoda. Jen ta myšlenka "co bylo, jako by se nestalo," se mi moc nepozdávala. 70%.(7.6.2011)

Dvojnásobně pandastické? V rámci filmové nudy určitě. Druhá Kung Fu Panda je dějově vyloženě řídká (s tímhle materiálem by měl film mít okolo 45 minut), akční scény používá spíš k nastavování stopáže než jako prostředek k vyprávění a i humor je poměrně vyvanutý. Ke všemu mě šíleně iritovala snaha tvůrců o zesměšňování žánrových klišé, když příběh samotný je v podstatě jedno klišé vedle druhého bez jakékoliv přidané hodnoty. Motiv hledání sama sebe mě nudil už po pěti minutách, subplot roubující na sebe minulost titulního hrdiny a hlavního záporáka byl tak trochu na facku (hlavně kvůli prologu, který vyspoileruje v podstatě všechno) a těch zdánlivě krátkých 90 minut působilo dojmem rozšířené verze Společenstva prstenu. Never more... trojka syndrom "shrekitidy" jistě naplní až po okraj. 5/10(23.5.2011)

[imdb: 7.6/10] | me: Viac kungu-fu, menej príbehu, čo sa po pandastickej jednotke dalo očakávať. Výborná animácia, kvalitné bojové scény, pekné flashbacky. Dej je síce slabší, ale celkovo je to však svižná rozprávka, ktorá patrí medzi najlepšie svojho druhu.My son saved China - you, too, can save! Buy one dumpling, get one free! [3 a pol *](15.10.2011)

No pokracovani se nese v podstate ve stejnym duchu jako prvni dil. Coz je trochu problem, po prvnim dile by mel bejt Po drtic tezkyho kalibru, ale tady je zase za tu nemotornou tlustou pandu, ktera nevyleze schody a kazdou chvily neco zvore a musi opet podstoupit trenink. Opet tu mame velkyho giga zaporaka, nastesti tvurci nedelaj z toho ptaka nakyho velkyho borce, ale dali mu k rukam zbrane, coz je prijemny spestreni. Jinak po lehce utahanym uvodu se to rozjede a je z toho vicemene nepretrzita rezba, sice bez hlavy a paty a tvurci sem perou, co je zrovna napadlo, ale akce je to povedena, animace je perfektni, takze se na to dobre kouka a film nijak nezaostava za prvni dilem.(19.8.2011)

• - Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

• - Filmári zo štúdia DreamWorks Animation využili výkonné pracovné stanice HP Z800. Pomocou nich mohli vytvoriť všetko, čo potrebovali, od vírenia vody, sviežu zeleň, až po veľké scény bitiek s tisíckami bojovníkov. (Duston_Movie)

• - Původně se měl snímek jmenovat Kung Fu Panda - Pandamonium. (Xpat)