Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

Pri tejto dvojke vlastne platí, to čo i pri jednotke... vtipné momenty tam samozrejme boli ale akosi to aj tak na mňa nezapôsobilo. Optimizmus sa občas pri filmoch nevypláca ale možno trojka ma konečne presvedčí.(13.2.2013)

• Xmilden

Podobné jako v případě pokračování Hangover anebo Cars, z logru již prostě dobré kafe udělat nejde. Kung Fu Panda dopadl ovšem ještě malinko hůře než Wolfpack, protože již první pandí titul mě kdovíjak neohromil. Takže je tady zbytečná dvojka. Více akce, ještě méně vtipu, děj kvaltuje kupředu, postav přibývá. Nesnesitelněji se přitom jeví nejvíce otravná postava houseřího tatínka. Zastavte prosím někdo v Hollywoodu tyto nechutně plánované pokračování. Prakticky ani jedno letos nedopadlo nijak valně. Z obchodního hlediska tedy nejspíše ano.(12.12.2011)

Minimálne tak slušné ako jednotka, čo s a v prípade sequelov nestáva často. Najmä ak príbeh zdanlivo nemá čo viac ponúknuť. Dobrým ťahom bola žena na režisérskej stoličke, a tak okrem akcie a humoru pribudla aj nejaká tá citlivá scénka, čo rozhodne pridalo na kvalite. Predovšetkým je to však o spomínanej spontánnej zábave, dokonalej práci s kamerou, kung-fu serepetičky sú tu vyšperkované do najposlednejšieho detailu a choreografie akoby mal pod taktovkou sám Bruce Lee. Akcie je teda požehnane, niekedy som nestíhal spracovávať ten akčný nátresk, čo znamená, že nudiť sa rozhodne nebudete. Nezostáva nič iné, len sa tešiť na tretiu časť. 85%.(27.11.2014)

Příběhově beze změny, akčně (hlavně co se choreografie týče) nejlepší animák svého druhu, kde i v tom nejrozmáchlejším souboji zbývá místo pro opravdu podařený humor. Už hodně dlouho jsem se nebavil tak, jako tomu bylo při sekvenci s "drakem", kterou následovala honičkou na rikšách. Chce to trojku.(31.5.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(24.1.2012)