Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

Tlustá, čiernobiela panda je stále lenivá a pažravá, ale keď ide do tuhého, bojuje ako malý kung-fu boh. Potrebuje nájsť vnútorný mier i svoju minulosť, preto vyráža do sveta lámať kosti... O čosi slabšie pokračovanie, čo cítiť hlavne poklesom humorných scén, no tvorcovia to nejako vyvážili dvojitou dávkou akcie. Z jeho nekonečnej chuti do jedla a lenivosti sa dalo určite vyťažiť humoru podstatne viac. Jedine to mi chýbalo, pretože inak všetky slabšie momenty tvorcom odpúšťam. Postavičku kung-fu pandy mám fakt rád. „Tche-tchééé...“ 80%.(3.2.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(24.1.2012)

Sice má Kung Fu Panda 2 oproti prvnímu filmu slabší příběh, ale stále jde o parádní akční jízdu. HODNOCENÍ 70%(14.6.2011)

Atraktivita a humor se vytratily s precizností tichých ninjů, kterých se možná dočkáme ve třetím díle. I přesto je ale Kung Fu Panda 2 výbornou jednohubkou na nedělní odpoledne, ve které se akcí nešetří a nuda při ní nehrozí. Škoda, že jsem neměl možnost (v Praze!) vidět film v originálním znění - o dabing se postaraly opravdové hvězdy, a člověk při závěrečných titulcích jen smutně kroutí hlavou, že to musel poslouchat v češtině... Nejvtipnější postava bezesporu kudlanka.(19.6.2011)

Dvojnásobně pandastické? V rámci filmové nudy určitě. Druhá Kung Fu Panda je dějově vyloženě řídká (s tímhle materiálem by měl film mít okolo 45 minut), akční scény používá spíš k nastavování stopáže než jako prostředek k vyprávění a i humor je poměrně vyvanutý. Ke všemu mě šíleně iritovala snaha tvůrců o zesměšňování žánrových klišé, když příběh samotný je v podstatě jedno klišé vedle druhého bez jakékoliv přidané hodnoty. Motiv hledání sama sebe mě nudil už po pěti minutách, subplot roubující na sebe minulost titulního hrdiny a hlavního záporáka byl tak trochu na facku (hlavně kvůli prologu, který vyspoileruje v podstatě všechno) a těch zdánlivě krátkých 90 minut působilo dojmem rozšířené verze Společenstva prstenu. Never more... trojka syndrom "shrekitidy" jistě naplní až po okraj. 5/10(23.5.2011)

• - Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)

• - Původně se měl snímek jmenovat Kung Fu Panda - Pandamonium. (Xpat)

• - Filmári zo štúdia DreamWorks Animation využili výkonné pracovné stanice HP Z800. Pomocou nich mohli vytvoriť všetko, čo potrebovali, od vírenia vody, sviežu zeleň, až po veľké scény bitiek s tisíckami bojovníkov. (Duston_Movie)