Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

Zatímco jednička je skoro doslovnou kopií 36 komnat Shaolinu, dvojka je extraktem z mnoha filmů, upravených pro euroamerické publikum. Místní nízké hodnocení moc nechápu a jsem zvědavý na trojku...(1.7.2012)

Kdo by tušil, že páv může být taková svině. Ale upřímně, mě to teda něják extrémně nenadchlo, čekala jsem víc, jednička byla lehce nadprůměrná, tohle teda byl spíš průměrný, až podprůměrný kousek. Byli tam snad jen jediné dvě plus, které se mi líbili. První teda byl způsob jakým ten páv dokázal bojovat a druhý byla ta scéna s čínským drakem, kdy vždycky "sežral" vlka pusou a "vypustil ho" zadkem, nejspíš jediná vtipná scéna v celym filmu. Nakonec dávám 3*(20.4.2012)

Rozpočet: 150 000 000 $ Otvárací Víkend: 47 656 302 $ (v 3 925 Kinách) Tržby USA: 165 249 063 $ Tržby Celosvetovo: 665 692 281 $(2.5.2012)

Nesouhlasím úplně s tím, že je to dějově prázdnější, než jednička, protože ona ani jednička příliš děje nepobrala (nekonzistententnější, to už je druhá věc). Slabší ale každopádně dvojka je a to z jednoho prostého důvodu. Zatímco první Kung Fu Panda byla především křišťálově čistá žánrovka, která si rafinovaně hrála s klišé a principy kung fu filmů a fakt, že panda pořád někam padá něco se od ní odráží, měl opodstatnění právě v tom, že šlo o to najít způsob, jak tento fakt skloubit s kung fu. Druhý díl bohužel tento vývoj ignoruje a panda naprosto nahodile přepíná mezi polohou kung fu machra a totálního trotla pouze za účelem zábavnosti, což nefunguje, narušuje eleganci, ubírá na stylu a zazdívá komplexnost, kterou se právě první díl mohl pyšnit. Zůstává ale stále špičková akce, skvělá hudba, naprosto bezchybná animace a tentokrát přidaná hodnota v podobě mimořádně funkčních emocí. Dvojka tak zůstává "pouze" výtečným akčním rodinným animákem. Což pořád není málo.(27.5.2011)

Příjemné, ale nijak překvapivé. Přesně tohle jsem očekával. Pár dobrých vtípků, někdy přílišná infantilnost, vyzvedl bych především "jinak animované" intermezza (a úvodní sekvenci).(18.10.2011)