Ďábel

Martin Whist

Kostýmy:

Erin Benach
  • xxmartinxx

Hloupý a nudný film, který nebudí jedinou z emocí, které by rád. Vlastně ani nevím, za co dávám tu druhou hvězdu...(28.11.2010)

Sympatický, byť jednorázový film se skvělou technickou stránkou (obzvlášť Velázquezova hudba je opravdu výborná) a málo známými, dobře hrajícími herci. Nebýt onoho ďábla, spíše než horor bych mu ale dal označení thriller - napínavý totiž byl, ovšem nelekal mě a ani jsem se nebál... Scény "Zhasne se - rozsvítí - a už je někdo mrtvý" mi připomněly agathochristiovský detektivní skeč od Monty Pythonů.(21.3.2011)

Po delší době skvělý film. Zajímavé téma, napětí, skvělá kamera a zvuk. Opravdu jsem se pobavil. Dávám 80% !(12.12.2010)

Napriek tomu, že dej sa tam moc nevyvíja a obsadenie je trochu nezáživné, tak to má výbornú atmosféru a dá sa si to celkom užiť. Možno by som uvítal aj viac psycho záberov, pri ktorých divák vidí nejakú príšerku zatiaľ čo hrdinovia filmu nič netušia... ale ako celkom fajn :)(7.6.2011)

Je mi líto Johna Ericka Dowdleho. Vynikající Pásky z Poughkeepsie nikdo nezná, Karanténa je nejzbytečnější film desetiletí a Ďábla zabíjí Shyamalanova tvůrčí krize. Samotný Dowdle má ale řemeslo v ruce a jednou natočí pořádnou žánrovou pecku, alespoň doufám. No nic - věnujme se Ďáblovi. Inverzní úvodní průlet nad městem za zvuků skvělé hudby navnadí dokonale, ve zbytku stopáže to ale jde od desíti k pěti. Technicky je to v pohodě, ale těch pět uvězněných, detektiv, sekuriťáci - prostě všichni do jednoho jsou neuvěřitelně nesympatičtí, chovají se nevysvětlitelně a občas vypustí z úst slova, jež jsem v daném momentě naprosto nechápal. Když k tomu připočteme fakt, že herecký ansámbl hraje dosti bídně, dostaneme se k závěru, že ten film prostě nemůže fungovat. A kromě momentů, v nichž nikdo nemluví, opravdu nefunguje. Pointa sice dává odpověď na otázku "kdo je ďábel?", proč však ďábel činil to, co činil, to pro mě zůstává záhadou. Závěrečnou morální apel vznášející scénu radši ignoruju úplně, jinak bych snad musel jít v hodnocení ještě níž, což pro námět, technické kvality, pár mrazivých chvil a hudbu dělat nechci. 6/10(14.11.2010)

• - Skladba hrající ve výtahu stále dokola se jmenuje „Don't Sit Under The Apple Tree“. (Linkyc)

• - Zápletka a pointa filmu je převzata z knihy „Deset malých černoušků“ od Agathy Christie. (Natabar)

• - Budova se sochou na věži, kterou můžeme vidět na začátku filmu, je radnice města Philadelphie, tuto budovu se sochou jsme také mohli vidět například ve filmu Ctihodný občan (2009). (Koldyn)