• Anderton

So žiadnou osobou z tohto filmu by som sa nikdy nechcel stretnúť. Jeden z viacerých českých pokusov o psychologický art, ktorý je príliš vyumelkovaný na to, aby sa za art mohol vydávať. Dialogy sú na hrane uveritelnosti a tým pádom neverím ani tomu, že takéto postavy by mohli reálne existovať. Oni by mohli, ale to by musel byť film nakrútený iným spôsobom. Film má svoje svetlé momenty, svojim spôsobom sa jedná o sympatický pokus, ale cítiť z neho pachuť akejsi autorskej chcenosti, ktorú nedokáže Sedláčková zakryť. Ani prechody medzi minulosťou a prítomnosťou nie sú zvládnuté bez problémov, nedodržujú totiž žiaden časový rytmus, proste ak sa prechod chodí, tak tam je a je jedno, že raz po pár minútach a potom zase po pár sekundách.(25.2.2016)

Osudové přitažlivosti neutečete, i když se budete bránit jakoukoliv formou. Láska se na váš názor neptá. Roden opravdu vynikající. To tedy byl výkon. Prolínání dvou časových rovin byl dobrý nápad.(16.10.2009)

Herecky skvělé, především Karel Roden a nádherná Monika Hilmerová jasně vévodí. Obsahově již o něco slabší, ale stále se pohybující na pomezí mezi průměrem a precizně vykresleným nevšedním a silným sourozeneckým poutem, které již přesahuje onu hranici sourozenecké lásky. Téma mohlo být zpracováno více do hloubky, ale i tak se jedná o zajímavý a zapamatovatelný počin. Jediný, kdo se mi příliš nelíbil, je Vladimír Škultéty coby mladý Mirek. Jeho herectví mi přišlo dost slabé a oproti špičkám tohoto filmu i docela bídné.(24.5.2012)

Nadprůměrné intimní drama, které se od zbytku české produkce odlišuje precizními hereckými výkony (Roden, Roden, Roden), originálním námětem a zajímavou režií. Velmi povedený debut.(2.12.2002)

roden ***** - 8/10(24.4.2006)