Jano, ty kurvo.(31.10.2015)

Osudové přitažlivosti neutečete, i když se budete bránit jakoukoliv formou. Láska se na váš názor neptá. Roden opravdu vynikající. To tedy byl výkon. Prolínání dvou časových rovin byl dobrý nápad.(16.10.2009)

Sourozeneckou závislost s výborným prolínám minulého a přítomného děje drží v mém hodnocení hlavně závěr, který nakonec jednoznačně rozhodl, ale i lehký humor. Film plný hledání, ženského chtíče, obětování se i zrady. Dvojice Roden Chýlková perfektní. S dvojicí Hilmerová Škultéty je to trošku horší, ovšem podobnost herců je skoro dokonalá. Režie slušná, nenucená a chvílemi opravdu překvapí. Na novodobé poměry českého filmu, je tento snímek výjimečný.(10.8.2013)

Největším plusem filmu je jednoznačně Karel Roden. Líbili se mi i vydařené flashbacky. Téma filmu mi ale nesedlo - příliš kruté, mírně ujeté.(21.6.2004)

• Anderton

So žiadnou osobou z tohto filmu by som sa nikdy nechcel stretnúť. Jeden z viacerých českých pokusov o psychologický art, ktorý je príliš vyumelkovaný na to, aby sa za art mohol vydávať. Dialogy sú na hrane uveritelnosti a tým pádom neverím ani tomu, že takéto postavy by mohli reálne existovať. Oni by mohli, ale to by musel byť film nakrútený iným spôsobom. Film má svoje svetlé momenty, svojim spôsobom sa jedná o sympatický pokus, ale cítiť z neho pachuť akejsi autorskej chcenosti, ktorú nedokáže Sedláčková zakryť. Ani prechody medzi minulosťou a prítomnosťou nie sú zvládnuté bez problémov, nedodržujú totiž žiaden časový rytmus, proste ak sa prechod chodí, tak tam je a je jedno, že raz po pár minútach a potom zase po pár sekundách.(25.2.2016)

• - Andrea Sedláčková napsala scénář přímo pro Karla Rodena a Ivanu Chýlkovou. (rakovnik)

• - Natáčení probíhalo v Poličce, Jaroměři či na nádraží v Kladně. (M.B)

• - Inspirací k natočení filmu byla skutečná událost. (M.B)