Reklama

Reklama

VOD (1)

Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

(více)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

mattaaa

úplne súhlasím! keby chcel tak by ich pozabíjal ako nič a vo filme by to zabralo 20 min. mal by priestor hľadať Vaaka, odstrániť zradcov....

na příspěvěk reagoval Dantte..

mattaaa

mattaaa (hodnocení, recenze)

Absolutní zklamání. Riddick už není ten inteligentní temný hrdina se smrtícím úderem a ještě víc smrtícími hláškami. Akorát trapně machruje, vše má na háku a snad umí číst i budoucnost. V ději jsou takové nelogičnosti, že nad tím rozum zůstává stát (proč odhodil zbraně a šel za nimi, když je mohl zabít a odletět, ani zabíjet je nemusel, mohl odletět i tak. a ne, on se nechá dobrovolně uspat, spoutat a nechá si zabít psa). Jednou to vypadá, že by ho nesejmula ani rána z děla, pak ho položí na zem osten té potvory, o chvíli pozděj šplhá na skálu a udrží si to od sebe i holýma rukama...Vůdce jedněch žoldáku je hysterický idiot, vůdce druhých žoldáků je horší než ubrečená ženská...Zlatá kronika temna, o černočerné tmě nemluvě...

na příspěvěk reagoval Johnny_SVK

Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

movieband

no však Riddick sa pýtal Vaakovej ženy či žije alebo zomrel Vaako ona povedala "obojí"... to by mohlo znamenať že bude pokračovanie v štýle Kronika temna... v to aspoň ja dúfam

na příspěvěk reagoval movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

lidi jak mám brát ten konec v DC verzi? SPOILER Riddick už nebyl Lordem Maršálem to je jisté .. ale co Kron? Co byl on? zprvu sem si myslel, že on je lord Maršál, ale jak sa tam pak ozval Vakoo s jeho nadřazeností a pak sem byl v koncích ... tak jak? 

na příspěvěk reagoval Johnny_SVK

Dantte..

Dantte.. (hodnocení, recenze)

Terepin

Já na to byl v kině, takže jsem prodlouženou verzi neviděl, což jak vás tak poslouchám, budu to muset napravit. Riddick rulezz.

Dyas

Dyas (hodnocení, recenze)

Jakmile jsem se tu dočetl o tom konci, musel jsem si tu prodlouženou verzi pustit. Je skvělá, líbila se mi mnohem víc :)

 

 

 SPOILER SPOILER SPOILER Pochopil jsem ale správně ten konec, že Vaako dosáhl Nesmíru a tím, že ta ženská odpověděla OBOJÍ na otázku, zda-li je Vaako mrtví či živí, takž znamená, že se stal stejně mocným jako poslední Lord Maršál? Riddick se jen dívá do toho kruhu a pak tam zazní, že Vaako chtěl nadřazenost a vlastně ji díky tomu získal.

 

Já osobně doufám v zázrak aby na svět přišel další díl ve stylu dvojky, kde Riddick sejme Vaaka a uvidíme nějakou epickou bitvu proti nekrům :)) Podle tržeb na tom ale nebyl ten film nejhůř ne? Ještě tržby z DVD a BR...

Celosvětové tržby $98,337,295

na příspěvěk reagoval movieband

Mikeska

Mikeska (hodnocení, recenze)

Tak jsem si dal dneska ještě jednou prodlouženou verzi a musím říct, že fakt by to chtělo další díl. Už jenom kvůli tomu závěru právě z prodloužené verze (nekončí to rozloužením v lodích :) ). Jinak je to pro mě nejlepší díl série.

na příspěvěk reagoval ywo666

Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

Segrestor

Tak prepáč :), ale takto by mohli kľudne natočiť aj Riddick 17... "beštie" sa dajú stále vymýšľať a jeden film bude o tom čo zažil na rôznych planetách....

na příspěvěk reagoval Segrestor

Dyas

Dyas (hodnocení, recenze)

Mě se dvojka taky moc líbila a škoda, že to nebyl hit a nedalo to alespoň 350 mil :) Navíc se mi zdá, že čím víckrát ten film vidím, tím víc se mi to zdá lepší a možná tomu nakonec nadělím těch 5* :)) 

Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

Johnny_SVK

já ti dám zvieratá!!! to byly bestie, krvelačné vesmírné bestie, k posraní nebezpečný a ten furiant je kosil div né holejma rukama a v tom tkvělo kouzlo toho snímku, dvojka standard s nějakým vesmírným zlem, zííív... :)

na příspěvěk reagoval Johnny_SVK

Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

Segrestor

o všetko! :D
v jednotke zvieratá = nuda

v trojke zvieratá = nuda (bohužiaľ tu sú aj tie zvieratá zaujímavejšie než ľudia...)

dvojka ľudia - zápletky, zrady, klamstva proste všetky ľudské super vlastnosti na stvorenie deja :D

na příspěvěk reagoval Segrestor

dj_wes

dj_wes (hodnocení, recenze)

Mě se taky kronika líbila a to dost!! :) Pro mě je to nejlepší díl z této série :P

Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

myslím, že problém je právě v té "odbočce" jinak jako samostatný film by to docela ušlo. jde o tu odbočku, uznej, že to dokáže nasrat.

 

Johnny_SRK: a o co, že nebola? :))

na příspěvěk reagoval Johnny_SVK

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Segrestor

No, asi ano, ale myslím si, že nebudeme až v nějaké úplné menšině. Příčinou jsou i zkreslená očekávání po jedničce, odbočka prakticky k space-opeře, i když v mnohem temnějším hávu, než je zvykem, mnohým asi nesedla :) Zase neříkám, že je Kronika nějaké geniální dílo, ale jako taková ponurejší jednohubka s největším vesmírným bouchačem? Proč ne 

na příspěvěk reagoval Segrestor

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Nic proti návratům ke kořenům, ale po té perfektní dvojce jsem čekal teda mnohem více. Ale opět tu máme postav na kterých nikomu nezáleží, absenci jakéhokoli děje a spoustu do očí bijících nesmyslů.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Související novinky

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

Reklama

Reklama