Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

• CANNIBAL

Jedním slovem - debilita!(8.5.2015)

Monumentálně macho film. Monumentálně hloupý, velice zábavný.(9.10.2013)

Koncept RIDDICKA je důmyslný: návrat k poetice ČERNOČERNÉ TMY, který v kinech ocení oddaní fanoušci i diváci neznalí prvního dílu. Nebudou se přitom ignorovat události z KRONIKY TEMNA, které budou zužitkovány v plnohodnotném pokračování (a proto budou v kinoverzi minimalizovány, zatímco na "modrých" discích bude mytologie rozpracována v prodloužené režisérské verzi). Proč byla třetí část seriálu nezbytná spíše z produkčního než estetického hlediska, jak se to má s pojetím vyprávění napříč několika médii a jakou rétorickou strategii oslovování volí bonusový materiál jsem se rozepsal v BD recenzi.(18.2.2014)

V podstatě restart série. S jedničkou to má společné skoro všechno. Úzkou partu lidí, survival styl - tedy minimum rozmáchlého děje, žádná mytologie, nedozvíme se nic navíc. Scénář těží pouze z toho, jak různorodé postavy jsou a jak moc silná je motivace jednotlivých členů přežít. Nic moc jiného tu nenajdete. Možná tak digitálního psa a pár luxusně udělaných nestvůr. Chemie mezi postavami celkem funguje a tak je tady ve finále i několik slušných hlášek a vtipmých situací. Není to úplně hloupé ani úplně špatné, jen to bude zklamání pro ty, co čekají pokračování druhého dílu. Tohle je jen a pouze o tom, že Riddick je natolik zajímavá filmová postava, že se z ní dá vždycky nějaká ta koruna na lístkách do kina vytřískat.(8.9.2013)

Návrat ke kořenům je sice fajn věc, ale jelikož mě Riddick: Kronika temna bavila o poznání více než Černočerná tma, není pro mě tahle vyvražďovačka ničím víc než solidním zábavným béčkem. Ale plusové body mají tvůrci za obsazení mých velkých oblíbenců Katee Sackhoff a Jordiho Molly.(24.12.2013)