Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Pakliže si pamatuju dobře, tak Černočerná tma měla drsnýho hrdinu v drsném prostředí s drsným a dobře vykonstruovaným příběhem. Proto mě to pak bavilo. Dvojka už pak byla jenom jízda plná efektů, ve které příběh neměl moc místo a mně se vůbec nelíbil. Na třetí díl jsem pak ve výsledku zvědavej byl. A to i přesto, že se mi nalíbilo, jak ho tvůrci pojmenovali, respektiv nepojmenovali. Na první pohled to totiž vypadá spíš jak nějaký další restart série, jak je v dnešní době populární. A ono to tak úplně není. Na druhou stranu to taky ale není nic, k čemu bych se rád vracel. Opět totiž tenhle díl má drsného hrdinu v drsném prostředí, což je základ. Příběh ale opět přináší jednoduchou symboliku jdi, neotáčej a zachraň se a nic významnějšího v tom není. Vin Diesel je totálně bez emocí a veškeré emoce za něj musí vyburcovat digitální monstra, která se s ním buď zkamarádí nebo nezkamarádí. Mrzí mě, že dávám tři hvězdičky, ale nepřijde mi, že tenhle díl by si zasloužil víc.(27.9.2014)

Největší výhodou Riddicka je, že si na nic nehraje. Tenhle film přesně ví, že béčkové vody jsou pro něj typické a David Twohy konečně zahodil ambice o áčkovou ligu (předchozí díl). Odměnou je divákovi procitnutí bestie, kterou v sobě Riddick má. Návrat ke kořenům, které jsou jen mírně upravené oproti jedničce, ale zajímavě rozvádějí Riddickův svět. Tohle má potenciál, tenhle zaprášený svět a hledání Furye mě baví a chci víc. Proč? Protože tenhle hrdina je v současném filmové scéně naprosto ojedinělý úkaz. A ví to. A sladce nám to šeptá.(7.12.2013)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,117 // Otvárací Víkend v USA: $19,030,375 //(7.12.2013)

„Najviac vás zrazí rana, ktorú nečakáte.“ Po prehnane ambicióznej (a nie príliš vydarenej) dvojke aj sám Vin Diesel musel uznať, že space opera nie je štýl, ktorý by magorovi Riddickovi sedel a tak sa znova dal dokopy s kamošom Twohym a po asi sto rokoch nakrútili trojku, ktorá sa k dvojke hlási len v úvode a následne sa vydáva smerom k Čiernočiernej tme, čo hodnotím ako fanúšik jednotky a nie príliš veľký fanúšik dvojky pozitívne. Nanešťastie, hoci je atmosféra príjemne temná a celé je to drsné a pomerne komorné, dosť tomu podráža nohy nie príliš zaujímavý scenár, dosť nudné vedľajšie postavy a príliš veľké množstvo nie príliš zaujímavých efektov. Stroskotanecký začiatok je super, ale potom sa do zvrhne do prehliadky priemernej akcie a neatraktívnych CGI a tronko sa začal nudiť. Značne, značne, značne!(6.1.2017)

Riddick je slušná survival Scifárna s temným,desertním vizuálem a perfektním Vin Dieslem a Jordi Mola opět v excelentní roli perfektního slizkého záporáka,který mu neuvěřitelně sedne. Hlášky jsou povedené, akce a gore taky slušné, ale poněkud mi chybělo napětí a celková atmosféra filmu mě nepohltila, tak jak jsem očekával, ale čert to vem, zábava to je fajn. 75%(7.9.2013)

• - V úplně první verzi scénáře měla být Riddickem žena. (Toreador)

• - Společnost Universal dala filmu zelenou na základě úspěchu Dieselova předchozího filmu Rychle a zběsile 5 (2011). (S.W.A.T)

• - Přestože se většina diváků domnívala, že Katee Sackhoff byla obsazena na základě jejího výkonu v seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004), není tomu tak. Vin Diesel ani David Twohy seriál nikdy neviděli. (deadman93)