poster

Riddick

 • USA

  Riddick

 • Slovensko

  Riddick

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

 • Malarkey
  ***

  Pakliže si pamatuju dobře, tak Černočerná tma měla drsnýho hrdinu v drsném prostředí s drsným a dobře vykonstruovaným příběhem. Proto mě to pak bavilo. Dvojka už pak byla jenom jízda plná efektů, ve které příběh neměl moc místo a mně se vůbec nelíbil. Na třetí díl jsem pak ve výsledku zvědavej byl. A to i přesto, že se mi nalíbilo, jak ho tvůrci pojmenovali, respektiv nepojmenovali. Na první pohled to totiž vypadá spíš jak nějaký další restart série, jak je v dnešní době populární. A ono to tak úplně není. Na druhou stranu to taky ale není nic, k čemu bych se rád vracel. Opět totiž tenhle díl má drsného hrdinu v drsném prostředí, což je základ. Příběh ale opět přináší jednoduchou symboliku jdi, neotáčej a zachraň se a nic významnějšího v tom není. Vin Diesel je totálně bez emocí a veškeré emoce za něj musí vyburcovat digitální monstra, která se s ním buď zkamarádí nebo nezkamarádí. Mrzí mě, že dávám tři hvězdičky, ale nepřijde mi, že tenhle díl by si zasloužil víc.(27.9.2014)

 • Ainy
  ****

  V začátku bych chtěla napsat, že tahle role byla Vin Dieselovi opravdu ušitá jako na míru, nedokážu si představit, že by Riddicka hrál někdo jiný. Byl to muž, oplývající zvláštními nadlidskými schopnostmi, třeba mě překvapil jak zázračně rychle se mu uzdravila zlomená noha, že byl na ni schopen i bez sádry skákat a běhat. Holt sci-fi ... to jsem se dozvěděla díky všímavému čtenáři mých komentářů ;-) Děj byl od začátku velmi napínavý, takže jsem se ani nestihla nudit. Líbilo se mi jeho přátelství s nalezeným tygropsem a závěrečný boj o život. Přece jenom ... nevím sice co, ale něco mi brání dát plný počet ... zdá se mi, jakobych očekávala trochu víc. Já vím, že tenhle rádoby důvod, na snížení hodnocení není to pravé ořechové, když já ten svůj pocit ale nedokážu lépe popsat, no ... :-)(16.9.2013)

 • Marigold
  ***

  Lord Helma z něj nebude, černočerně už taky nikdy nenaloží, ale jinak je tahle přehlídka nonsensů a DIY meducíny docela sympatická, pokud ji totiž čtete jako třeskuté béčko o frajerovi, který se promachroval do své vlastní lehké parodie.(15.1.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - O rolu Dahl (Katee Sackhoff) sa uchádzala aj Keri Hilson. Napriek tomu, že neuspela, David Twohy bol tak ohromený jej charizmou, že napísal malú úlohu aj pre ňu. (misterz)

 • - Díky výrazně menšímu rozpočtu narozdíl od předchozího snímku série nechalo studio tvůrcům větší volnost. (deadman93)

 • - Matt Nable, představitel Johnse, je ve skutečnosti jen o tři roky starší než Cole Hauser, jenž ve filmu Černočerná tma (2000) stvárnil roli Johnsova syna, Johnse "juniora". (Tony-Z)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace