Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

• CANNIBAL

Jedním slovem - debilita!(8.5.2015)

,,NEJSEM TO JÁ, ČEHO BYSTE SE MĚLI BÁT…“ /// Říká se, že 2x nevlezeš do stejný řeky, takže nejdřív moc nechápu, proč Twohy a Diesel porušujou zažitý pravidla… Naštěstí Riddick, frajer se zvířecíma instinktama kosí příšery, lidi a sere na nějaký debilní pověry. A ještě do toho při tý hře ,,na retardy“ stihne vypouštět ucházející hlášky. Na konci chápu Twohyho i Diesela. Dostal jsem totiž mnohem víc, než jsem čekal. Fajnový akční béčkový sci-fi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že každá prvnička by měla dostat šanci na reparát. 2.) Protože: CO ZABIJEŠ JE TVOJE! 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(21.12.2013)

Je to dosť dobrý akčný dobrodružný sci-fi film s Vinom Dieselom, ktorý je už tretím dielom tejto vydarenej série. Má veľmi dobrý príbeh o Riddickovi, ktorý sa síce stal právoplatným vládcom, no to sa moc nepáčilo mnohým jeho podriadeným a tak ho zradili a skončil sám na nehostinnej planéte. Tu je opäť nútený dostať zo seba úplné maximum, no keď si uvedomí, že sa blíži nezvládnuteľné nebezpečie v podobe početného živočíšneho druhu, dá o sebe vedieť a prichádzajú dve skupiny žoldnierov, ktoré urobia všetko preto, aby ho dostali. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce možno trochu zamrzí, že tento diel už prakticky neprináša vôbec nič nového a iba využíva jednotlivé výrazné prvky z predchádzajúcich dvoch filmov, ale keďže ma tie prvky bavia a podobne kvalitné sú aj tu, nemôžem si výraznejšie sťažovať. Film je rozdelený na tri úplne odlišné fázy, prvá dobrodružná, v ktorej si Riddick vystačí prakticky úplne sám sa na moje prekvapenie až mimoriadne vydarila, na čom má podiel aj zaujímavý mimozemský pes a navyše tu majú priestor aj flashbacky, z ktorých sa dá zistiť, ako a prečo sa sem Riddick dostal. Druhá so skupinami žoldnierov svoj potenciál využíva zo všetkých najmenej, hlavne by som ocenil viac likvidácií, ale stále je veľmi dobrá a zvyšok filmu presne v štýle Čiernočiernej tmy tiež. Takže som veľmi spokojný, dej je po celý čas výborný, je tu množstvo perfektných situácií, no hlavne to celé povyšuje samotný Riddick. Len ma trochu mrzí ten úplný záver, ktorý síce je sám o sebe dobrý, ale trochu degraduje práve samotného Riddicka. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tentoraz sa tu už nenájdu rôzne dlhé akčné sekvencie, ako v predchádzajúcom diely, prípadne napínavé scény ako v tom prvom, skôr sa jedná o rôzne maličkosti, ale tie sa vydarili prakticky všetky. Či už Riddickove strety s dravými mimozemšťanmi alebo rôzne likvidácie ľudí, všetko sa mi páčilo a vrcholom je v rámci celého kontextu rozhodne scéna s mačetou, to sa mimoriadne vydarilo. Herecké obsadenie je výborné, Vin Diesel už síce má svoj vek, ale tu je výborný a jeho Riddick sa definitívne stáva jednou z mojich najobľúbenejších filmových postáv vôbec, v každej svojej scéne je perfektný, pričom aj tá aura dokonalosti, ktorá okolo neho vyžaruje mi skvelo sedí a je skutočne radosť pozerať na ten jeho prehľad, keď je vždy o krok pred všetkými a stále nechýbajú ani dobré hlášky. Ale chválim aj zloženie skupín žoldnierov, hlavne Jordi Mollà a Matt Nable ako velitelia, ale aj Katee Sackhoff a Dave Bautista, no nie je tu nikto, kto by prekážal. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, vizuálna stránka mohla byť o niečo kvalitnejšia a tiež napätie mohlo fungovať o trochu lepšie, ale v rámci filmu je to všetko úplne zanedbateľné, výborne mi sadlo aj toto prevedenie. Takže tento diel je z celej série kvôli neoriginalite najslabší, no aj tak som stále veľmi spokojný, postavu Riddicka mám veľmi rád a dúfam, že toto nebolo jeho posledné filmové dobrodružstvo. 79%(29.12.2013)

Nejde o regulérní třetí díl, ale o remake jedničky jedna ku jedné v jiném prostředí. Já jen abychom měli jasno. Co z toho plyne? Jednak určitá zbytečnost a pak to, že jak se vám (ne)líbila jednička, tak se vám (ne)bude líbit i "trojka".(5.9.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Návrat bystrozrakého holohlavce neproběhl podle mých představ. Zejména úvodní půlhodinka, při které si hrál na honěnou s všelijakými potvorami, mne spolehlivě unudila. Od chvíle, kdy si na pustou planetu přivolal dva taxíky, se sice situace o hodně zlepšila, ale mé procitání z počáteční hybernace bylo příliš pozvolné na to, abych si to užil na víc než dvě hvězdy.(30.1.2014)