Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Riddick je slušná survival Scifárna s temným,desertním vizuálem a perfektním Vin Dieslem a Jordi Mola opět v excelentní roli perfektního slizkého záporáka,který mu neuvěřitelně sedne. Hlášky jsou povedené, akce a gore taky slušné, ale poněkud mi chybělo napětí a celková atmosféra filmu mě nepohltila, tak jak jsem očekával, ale čert to vem, zábava to je fajn. 75%(7.9.2013)

Třetí seanci vesmírného rebela Richarda B.Riddicka lze rozdělit na tři sekce sestupné kvality. Neandrtálský, animální úvod sžívání se s planetou a její faunou dokáže upoutat pouze obrazem, působivou výpravou, či designem monster. Prostřední část bych označil jako machistické „dick measuring“, s tím, že pravítko samozřejmě ukáže nejvyšší číslo u nádobíčka zbroušené rohovky a hned na druhém místě je překvapivě objekt, který ani nemá co měřit. No a pak přišlo vyvrcholení, co mě otrávilo stejnými jedy, jako první rozhodně ne bílá tma (absence dějové gradace, směšný heroismus, digitální bordel). Pokud se však ten amatérský kynolog a profesionální vrah vydá s Twohym znova do akce, chci být u toho..(31.10.2013)

65%(7.9.2014)

No tak musím konstatovat, že pro mě se jedná o solidní překvapení. sérii s Riddickem až tak úplně nemusím. Černočerná tma mi jako taková pecka zase nepříjde a Kroniku temna jsem málem ani nedokoukal jaká to byla sračka. Moje očekávání ohledně trojky tak byli naprosto nulový a nakonec jsem dostal víc než jsem čekal. Minimálně nejlepší díl série to určitě. ano lze tu samozřejmě oprávněně reklamovat, že něco jako scénář tu prakticky neexistuje. ano to nepopírám, ale nebylo mi to tu až tak na překážku. Atmosféra je místy opravdu temná a hutná. Film je celkem drsnej žádnej čajíček pro děti. Nejvíc mě asi bavila ta úvodní dvacetiminutovka kdy Vin Diesel sám na neznámé planetě bojuje s nejrůznějšími monstry. Úvod se opravdu vydařil. Z příjezdem žoldáků co ho přišli lovit už to takovej nářez není, ale udržuje si to solidní tempo vizuál opravdu temnej a depresivní. Monstra na cizí planetě hustě udělaný. Dojde i na nějaký ten boj se žoldáky z kterých mě nejvíc baví ten jehož hlava nakonec skončí v bedně i když původně měl drsný kecy, jak si v ní odnese tu Riddickovu. No co se týče Vin Diesela nemění se nic na tom, že ho nijak zvlášť nemusím, ale tahle role k němu celkem pasuje a nemám s ním žádný větší problém. Takže abych to shrnul nic úžasnýho nebo nezapomenutelnýho pro mě tenhle film nepředstavuje, ale rozhodně je to pro mě nečekaně velmi slušný nadprůměr a nejvydařenější film ze série Riddick. 65%(22.9.2013)

Furiant je zpátky a s ním armáda mimozemských raptorů lačnících po lidském mase. Místo dětí s PMS má k dispozici partičku po čertech drsných žoldáků, další horkem vysoušenou planetu, pár pastiček, několik akciček a alespoň dvě kůůl hlášky. Ale co, tohle heroic sci-fi jiné ambice ani nemá. V daném žánru je to krásných pět hvězd Orionova pásu, i když cítím, že to místy mohlo být krapet lepší, víc tzv. epic. Za vynikající považuji převážně obsazení, v čele s Mattem Nable a Jordi Moliem. Samozřejmě Vin Diesel jako Riddick! Pro mě nejlepší jeho role.(5.9.2013)