Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Mno. Těžko plácnu něco, co už dávno nevydatloval někdo přede mnou, ale ta úvodní půlhoďka je prostě epickej "unknown planet survival" kousek. Od příletu žoldáků se to pak s narůstající stopáží mírně řečeno už jenom sere, smradu Twohyho hravosti se stejně ale divák nezbaví až do konce závěrečnejch titulí, a to se počítá. Jsou tam bomba hlášky, efektní zpomalovačky i parádní triky. Tihle dva si prostě plní sen, jenomže režisér tu k ruce potřebuje dalšího kámoše, kterej by mu pomohl vypilovat scénář. Takže jednoduše béčko. Ale mohlo to bejt supr čupr áčko!(29.12.2013)

Furiant je zpátky a s ním armáda mimozemských raptorů lačnících po lidském mase. Místo dětí s PMS má k dispozici partičku po čertech drsných žoldáků, další horkem vysoušenou planetu, pár pastiček, několik akciček a alespoň dvě kůůl hlášky. Ale co, tohle heroic sci-fi jiné ambice ani nemá. V daném žánru je to krásných pět hvězd Orionova pásu, i když cítím, že to místy mohlo být krapet lepší, víc tzv. epic. Za vynikající považuji převážně obsazení, v čele s Mattem Nable a Jordi Moliem. Samozřejmě Vin Diesel jako Riddick! Pro mě nejlepší jeho role.(5.9.2013)

• J*A*S*M

Sorry, tenhle předigitalizovaný bordel se neslučuje s mým estetickým cítěním.(17.12.2013)

Párkrát jsem usnul, ale ty nestvůry byly prostě skvělé!!!(30.11.2013)

• KarelR

První půlhodinka super, ale jakmile přiletí banda kokotů s velkejma bouchačkama, jde to do háje. A proč tam vlastně bylo to mladý ucho, jehož funkce v příběhu je naprosto nulová?(25.12.2013)