Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

V podstatě restart série. S jedničkou to má společné skoro všechno. Úzkou partu lidí, survival styl - tedy minimum rozmáchlého děje, žádná mytologie, nedozvíme se nic navíc. Scénář těží pouze z toho, jak různorodé postavy jsou a jak moc silná je motivace jednotlivých členů přežít. Nic moc jiného tu nenajdete. Možná tak digitálního psa a pár luxusně udělaných nestvůr. Chemie mezi postavami celkem funguje a tak je tady ve finále i několik slušných hlášek a vtipmých situací. Není to úplně hloupé ani úplně špatné, jen to bude zklamání pro ty, co čekají pokračování druhého dílu. Tohle je jen a pouze o tom, že Riddick je natolik zajímavá filmová postava, že se z ní dá vždycky nějaká ta koruna na lístkách do kina vytřískat.(8.9.2013)

Po prehnane ambicióznej (a nie príliš vydarenej) dvojke aj sám Vin Diesel musel uznať, že space opera nie je štýl, ktorý by magorovi Riddickovi sedel a tak sa znova dal dokopy s kamošom Twohym a po asi sto rokoch nakrútili trojku, ktorá sa k dvojke hlási len v úvode a následne sa vydáva smerom k Čiernočiernej tme, čo hodnotím ako fanúšik jednotky a nie príliš veľký fanúšik dvojky pozitívne. Nanešťastie, hoci je atmosféra príjemne temná a celé je to drsné a pomerne komorné, dosť tomu podráža nohy nie príliš zaujímavý scenár, dosť nudné vedľajšie postavy a príliš veľké množstvo nie príliš zaujímavých efektov. Stroskotanecký začiatok je super, ale potom sa do zvrhne do prehliadky priemernej akcie a neatraktívnych CGI a tronko sa začal nudiť. Značne, značne, značne!(6.1.2017)

Film vznikl za podpory Výboru pro film a televizi Quebecu, takže jsem něco málo francouzštiny očekaval, nicméně jsem film viděl v angličtině s českými titulky a špetkou španělštiny doplněné čínským audiokomentářem. Ne nebyl to bonus na DVD či Blue Ray, ale skupina čínský mluvicích diváků v kině Galaxie o řadu nade mnou. K ději samotnému? Potomci Antonia Quintany (Zatím spolu, zatím živi) zchudli a změnili si jméno na Santana. Jeden z nich se stal lovcem odměn. Riddick, je opět drsnou osinou a děla problém i problémy řeší za pomoci svého přerostlého pražského krysaříka s leopardím potiskem. Vzdálená sestřenice Starbucks (Battlestar Galactica) je už jen třešničkou na dortu.(26.9.2013)

,,NEJSEM TO JÁ, ČEHO BYSTE SE MĚLI BÁT…“ /// Říká se, že 2x nevlezeš do stejný řeky, takže nejdřív moc nechápu, proč Twohy a Diesel porušujou zažitý pravidla… Naštěstí Riddick, frajer se zvířecíma instinktama kosí příšery, lidi a sere na nějaký debilní pověry. A ještě do toho při tý hře ,,na retardy“ stihne vypouštět ucházející hlášky. Na konci chápu Twohyho i Diesela. Dostal jsem totiž mnohem víc, než jsem čekal. Fajnový akční béčkový sci-fi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že každá prvnička by měla dostat šanci na reparát. 2.) Protože: CO ZABIJEŠ JE TVOJE! 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(21.12.2013)

Riddick je po tolika letech zpět a opět ve skvělé formě. Vin Diesel je ve skvělé formě, ovšem oproti Kronice Temna se tento díl vydal po stopách Černočerné tmy, tedy typického hunting filmu a Riddick tak nemá prostor se pořádně porval s armádou lidských protivníků. Řekl bych, že je to taková jednička s vyšším rozpočtem, ale co fungovalo tehdy, tak samozřejmě na někoho nemusí fungovat teď. Recenze zde...70%...[06.09.2013_Cinestar_Plzeň](6.9.2013)

• - Vin Diesel riskoval pri snímke Riddick, že príde o dom. „Musel som založiť svoj dom. Ak by sme nedokončili film, bol by som bezdomovec," prezradil vtedy 46-ročný herec. (HOMERjeALIEN)

• - Natáčanie trvalo 47 dní a prebiehalo v Montreale. (Shakers)

• - O rolu Dahl (Katee Sackhoff) sa uchádzala aj Keri Hilson. Napriek tomu, že neuspela, David Twohy bol tak ohromený jej charizmou, že napísal malú úlohu aj pre ňu. (misterz)