Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Pro me solidni zklamani. Nevadi mi, ze to je prakticky jak remake prvniho dilu, protoze ten me hodne bavil. Jenze tohle me moc nebavilo. Vlastne nic moc novyho, Riddick se snazi vymlatit skupinku zoldaku, takze se ruzne skrejva ve stinech, sem tam nekoho oddela, vyjimecne hodi nejakou hlasku, prvni pulku filmu se nedeje prakticky nic, druhou uz je to akcnejsi, protoze prijdou i potvory, ale proste nic, co by clovek uz nevidel, navic tempo dost vazne, nijak zvlast cool to nepusobi a triky jsou vicemene prumerny. Pro me prumer a nejslabsi dil serie.(12.12.2013)

• Isherwood

Po většinových reakcích Twothy vytušil, že nová space opera mu na Riddickových bedrech nenaroste a vrací se pokorně do vod černočerného prologu, přičemž zapomíná, co jej třináct let nazpět dělalo dobrým (silný moment překvapení z nového hrdiny zaskočil nejen diváky, ale evidentně i Furyanovy stvořitele za kamerou); druhá třetina hrající na notu „Riddick predátorem“ je absolutorium, ale ta první zdlouhavým prologem bez podstaty, protože skoro všechno beztak víme, a závěrečný akt patetickou lavinou, která definitivně Riddicka pohřbí jako legendu, jíž jsme si vymodlili a vlastně nikdy opravdu nedostali.(4.10.2014)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,117 // Otvárací Víkend v USA: $19,030,375 //(7.12.2013)

,,NEJSEM TO JÁ, ČEHO BYSTE SE MĚLI BÁT…“ /// Říká se, že 2x nevlezeš do stejný řeky, takže nejdřív moc nechápu, proč Twohy a Diesel porušujou zažitý pravidla… Naštěstí Riddick, frajer se zvířecíma instinktama kosí příšery, lidi a sere na nějaký debilní pověry. A ještě do toho při tý hře ,,na retardy“ stihne vypouštět ucházející hlášky. Na konci chápu Twohyho i Diesela. Dostal jsem totiž mnohem víc, než jsem čekal. Fajnový akční béčkový sci-fi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že každá prvnička by měla dostat šanci na reparát. 2.) Protože: CO ZABIJEŠ JE TVOJE! 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(21.12.2013)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $42,025,135Tržby Celosvetovo $98,337,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,762,298 //počet predaných kusov 468,828Tržby za predaj DVD v USA $13,302,175 //počet predaných kusov 569,820║ Hlavne prvá tretina je dosť dobrá keď Riddick bojuje z divočinou tamojšieho sveta a zo samým sebou, vtedy to má grády, akčnosť, nádych drsnosti, samozrejme ten ochočený psík to potom dosť kazí, tak trošku sa to mení na rodinné dobrodružstvo, príchodom lovcov príde na zbytočnú vatovú výplň, škoda, lebo niektoré úseky sú tam zbytočne ukecané a lovci sú povrchný a nemajú správne grády, takže všetko musí zachraňovať len účasť Riddicka, ináč v pohode pokračovanie natočené za rozumný rozpočet. /videl v kine: 70%/ __moja recenzia(18.9.2013)

• - V úplně první verzi scénáře měla být Riddickem žena. (Toreador)

• - Herečka Katee Sackhoff popsala svou postavu Dahl jako tu nejtvrdší, jakou kdy hrála. (deadman93)

• - Přestože se většina diváků domnívala, že Katee Sackhoff byla obsazena na základě jejího výkonu v seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004), není tomu tak. Vin Diesel ani David Twohy seriál nikdy neviděli. (deadman93)