poster

Riddick

 • USA

  Riddick

 • Slovensko

  Riddick

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Nemá to tempo. Riddick je po dvojce vládce těch Nekrokrugerů, nebo jak se jmenujou, ale ti se ho zbaví fintou, kterou by prokoukl i Otík z Vesničko má středisková. Vysadí ho na další pustou planetu, kde se to hemží alienoškorpiony a jakýmisi zebročokly. Tam si 40 minut hraje na Beara Gryllse, a poté aby se dostal pryč zavolá námezdní lovce, které postupně oddělává. To je asi nejlepší část filmu. Riddick je masér a oni z něj maj hrozný psycho, což mě bavilo. Horší už byla nepochopitelná etuda s bateriemi do lodi zamčenými ve skříňce zajištěné bombou. Úroveň demence postav v této scéně přesahovala veškeré limity. No a pak už mě to bavilo čím dál méně. Viděl bych to tak na 50% a už se na to nikdy znova nepodívám.(9.8.2014)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,117 // Otvárací Víkend v USA: $19,030,375 //(7.12.2013)

 • castor
  ***

  Tyhle atmosférické výlety charismatického tvrďáka Vina Diesela mumlajícího hlášky do béčkových vod jsem dosud prakticky ignoroval, jeho poslední pouť mě ale v prvních desítkách minut sakra bavila. Tahle komorní zručně natočená záležitost po příjezdu namachrovaných chlapáků slibuje sci-fi řežbu, která se hodně inspiruje jinde. A ta přijde. Nakonec pro diváka jenom dobře, že se u ní hodně řadí z trojky na čtyřku, i když nutno přiznat, že často zbytečně podřazuje až někam na dvojku. Může za to šablonovité pojetí, které toho ve své druhé polovině pro diváka nakonec příliš nemá.(4.6.2014)

 • H34D
  **

  Vin Diesel prý není žádný génius, ovšem podepsat se pod takto obludný scénář a zkurvit jednu z jeho nejvíc cool rolí vyžadovalo pěknou dávku demence. Postavy patří mezi tu nejidiotštější sebranku, jaká se kdy na filmovém plátně sešla. K tomu místo, aby je pan Twohy vybavil dialogy, sestavil spíše jen sekvenci tvrdých hlášek, kterými se loutky střídavě častují. V podstatě cokoli, co postavičky ve filmu dělají, nedává smysl. Tedy kromě erektivní vojandy Katee Sackhoff, jenže film nakonec nezachrání ani její sideboob... Zakomponování humoru do úvodní části k filmu absolutně nesedí a okamžitě zabíjí návaznost na vcelku fajnovou atmosféru Kroniky temna. Vůbec nechápu, proč se fantasy svět, načrtnutý druhým dílem, absolutně nerozvíjí, ba naopak, proč se vyloženě zazdil. Při vypnutém mozku si můžete užít alespoň ty akční scény... 5/10(3.12.2013)

 • Boogeyman
  ****

  První cca polovina, kde megamachr Riddick čelí různým potvorám na neznámé planetě je tak boží, že to nekazí ani ten trapnej CGI čokl, kterýho si ochočil. Po příjezdu žoldáků jde kvalita dolu, ale pořád solidní přímočará zábava.(22.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace