Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Monumentálně macho film. Monumentálně hloupý, velice zábavný.(9.10.2013)

• J*A*S*M

Sorry, tenhle předigitalizovaný bordel se neslučuje s mým estetickým cítěním.(17.12.2013)

Výborná a myslím, že veľmi prospešná bola zmena pre Vin Diesela, vycúvať z nekonečného pokračovania Rýchle a zbesile a postaviť sa zoči voči nespútanému príbehu. Navyše, takáto forma sci-fi žánru mi vyhovuje, kde sa netočí všetko len vo vesmíre a kde filmom neoplýva prevažne umelá inteligencia a lesk vesmírnych lodí. Všetko dobre doplnili aj zvolené efekty a výzor jednotlivých živočíchov na vyprahnutej planéte. Celé to má aj skryté myšlienky ako napríklad verné priateľstvo psa a človeka, či pravdivý odkaz pre zatrpknutého otca. Jediným zaváhaním bolo obsadenie do týmu lovcov odmien mladého ašpiranta teológie, ktorý sa správal ako vyliahnuté kuriatko, ktoré o svete nič nevie a hrabe tam kde nemá. D.Twohy dokázal znovu zovrieť režisérsku päsť a rozpútať boj o život, v ktorom je každé rozhodnutie a moment nesmierne dôležité, presne tak ako vo filme Dokonalý únik. Mať doma dingo-donga, tak verím tomu, že ma nikto nevykradne : ) 80%(20.1.2014)

• - Natáčanie trvalo 47 dní a prebiehalo v Montreale. (Shakers)

• - O rolu Dahl (Katee Sackhoff) sa uchádzala aj Keri Hilson. Napriek tomu, že neuspela, David Twohy bol tak ohromený jej charizmou, že napísal malú úlohu aj pre ňu. (misterz)

• - Vin Diesel riskoval pri snímke Riddick, že príde o dom. „Musel som založiť svoj dom. Ak by sme nedokončili film, bol by som bezdomovec," prezradil vtedy 46-ročný herec. (HOMERjeALIEN)