Spy Kids 4D: Stroj času

Spy Kids 4D: Stroj času

Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 89 min

• Payushka

Vlastně je to docela chytrý krok. Rodriguez nemusel natočit žádné veledílo, ale tím, že ke Spy Kids 4D přidal čichací kartičku, udělal z něj hned film, o kterém se mluví ještě před premiérou. Pro děti jistě atrakce, vytrácí se tím ale smysl návštěvy kina. A to sledování filmu. Jakmile totiž začnete stírat políčko, přestanete vnímat dění na plátně. A natěšené děti se také spíše deset minut těší na další smrádek, než aby se soustředily na děj.(11.11.2011)

• becki_tu

První tři díly Spy Kids byly snesitelné. Čtvrtý je ale už tak trochu "over the top". Rodriguez zřejmě pozřel vetší dávku halucinogenních houbiček než bylo obvyklé u předchozích dílů a vznikl paskvil, ze kterého se budou některé děti počůravat až do osmnácti. Chápu, že Spy Kids jsou určeny především pro ty menší, ale když si vezmu, že stejná kategorie chodí houfně na Harryho Pottera, pak si dovedu představit jejich reakce, když jsou z kina z téhle šílenosti. Potěší přítomnost Jessicy Alby, starých známých z předchozích dílů a Joela McHalea - seriálového Jeffa z Community. Doufám, že tohle byly poslední Spy Kids a že se Rodriguez začne plně věnovat už jen "dospělým" projektům.(1.12.2011)

• Tosim

Tak nevím, jestli to Robert Rodriguez dělá tak dobře, nebo špatně. Tedy ohledně dospělých, díky Jessice Albě v tom koženém oblečku jsem se míň soustředil na to blbé kolem. 30%.(11.11.2011)

Nemůžu si pomoct od silného podezření, že Rodriguez přes začátkem natáčení nakoukával jihoindické akční komedie. Některé akční vychytávky jsem totiž viděl zatím pouze v nich a ve Spy Kids 4D. A co víc - čtvrtá Špiončata jde dokonce podobnými slovy jako průměrný drávidský akčňák i ohodnotit - atraktivní vizuál, hromada nadsázky, exaltovaný důraz na rodinné hodnoty, glorifikace vlastních hrdinů, odkazování na jiné filmy a zvrtané vyprávění, které negraduje a na několika místech se zatočí v kruhu. A k tomu ta zpropadená čichací kartička, co mi odmítala fungovat, i když jsem ji stíral jako o život...50%(15.11.2011)

• Langy10

No takže největší sklamanost! Já jsem čekal, že to bude nic moc, ale zajímala mě atmosféra 4D a ta mě absolutně zklamala. Vůně, který měli provázet určité momenty z filmu vůbec neodpovídali a navíc se mi zdálo, že vše má stejnou vůni. A co se týče filmu, tak je to přehnaná děcká "Kravinka"... Doufám, že timto dílem skončí celá série! :-) 11%(4.12.2011)