Spy Kids 4D: Stroj času

Spy Kids 4D: Stroj času

Rodinný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2011, 89 min

• Payushka

Vlastně je to docela chytrý krok. Rodriguez nemusel natočit žádné veledílo, ale tím, že ke Spy Kids 4D přidal čichací kartičku, udělal z něj hned film, o kterém se mluví ještě před premiérou. Pro děti jistě atrakce, vytrácí se tím ale smysl návštěvy kina. A to sledování filmu. Jakmile totiž začnete stírat políčko, přestanete vnímat dění na plátně. A natěšené děti se také spíše deset minut těší na další smrádek, než aby se soustředily na děj.(11.11.2011)

• Nathalie

Smradi se smradem.(8.11.2011)

• Tom Hardy

Původní Spy Kids trilogii považuju za snesitelnou (včetně trojky, kde mě bavil 4Sly), čtyřka se ale bohužel staví po bok nesnesitelného Dobrodružství Žraločáka a Lávovky. Je to mířené čistě na malé děti a to ještě způsobem, že se tu pořád prdí, krká, blinká a házejí se plné plínky do tváří nepřátelských agentů. Uf. Nebýt slušného vizuálu, mohlo by to působit fyzickou bolest… Více zde.(1.11.2011)

• kaylin

Alexa Vega a Daryl Sabara už přece jen trochu vyrostli, a tak museli přijít noví dětští špióni. Jejich nevlastní matkou je Jessica Alba, sama špiónka, která dokáže ještě před porodem zvládnout hodně náročnou akci. Dobře pro ni. Jenže děti si ji prostě moc neoblíbili. Hlavně nevlastní dcera. To se ale změní ve chvíli, až děti zjistí, že je špiónkou a že vede zajímavý život. Jesica Alba hraje Marisu Wilsonovou, za svobodna Cortezovou. Ano, je to sestra Corteze, kterého si zahrál Antonio Banderas. Na něho se v tomhle filmu nedostalo, ale za to se objeví staří známí, tedy v úvodu zmiňovaní Sabara a Vega. Skutečně zestárli. Je to na nich vidět a už nejsou tak roztomilí. Přece jen, je to osm let od posledního filmu. Nehrají tedy prim, ale jejich roličky potěší. Což je asi tak všechno. Mluvící pes je klišé, docela chybí i camea známých herců, ale člověk se nemůže divit, že se na to Rodriguezovi vykašlali. Kvalita se naprosto vytratila, nějaké ty efekty nepotěší, nemají čím. Příběh je recyklací toho, co jsme viděli dříve, to, že se zde trochu hraje s časem, to nemá žádný hlubší význam. Ani nevím, jestli mám říkat, že je škoda, kam se série dostala. Ona zase tolik nadějí na úspěch neměla. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html(25.2.2013)

• ScarPoul

Zbytočný reštart série, ktorý sa nesie v rovnakom duchu ako predošlá trilógia, len s tým rozdielom, že epizodných postavičiek známych tvári ubudlo a nahradil ich rozprávajúci pes a o trocha znesiteľnejšie a vizuálne pútavejšie akčné scény - ktorých je ale tiež pomenej. Spy Kids nie sú filmom zo zlým vkusom, ale sú tak jednoduché a priamočiare, že sa do dnešnej doby nehodia - minimálne pre deti do 7 rokov. Jessica Alba svojej kariére skôr ubližuje ako keby ju posúvala do vyšších rovín a čo sa týka Rodriqueza tak ten tiež točí jednu hlúposť za druhou. Chýbajú mi tie jeho mexické, hláškujúce akčné rezanice - a ultrablbé pocty ako Mačeta. V tejto pozícií detského režiséra je totiž stratený a bohužiaľ robí viacej týchto filmov ako tých normálnych. Je to strata času, ktorú obohacuje ten 4 rozmer a naivnosť, ktorú našťastie nemôžme brať vážne.(1.3.2012)

• - Ve finále filmu si zahrála i Rodriguezova sestra Rebecca, která si zahrála jednoho z nově recruitovaných dětských špionů. (Chloe..)

• - Robotického psa Argonauta si zahrál pes z útulku. (Chloe..)

• - FIlm se natáčel v Austinu v Texasu. (rafix)