Rallye smrti 2

Death Race 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

Na áčkovou jedničku to nemá. Tohle je béčko a je to špatně ? Rozhodně připomínám, že zbožňuju jak áčka tak béčka. Režisér tohoto filmu mě překvapil filmem Smrtící zbraň se Seagalem. Dokázal, že je schopný B-režisér. Toto pokračování předchází jedničku - prequel. Rozpočet 7 mil.USD a já jen zírám, čekal bych tak 13. Technická stránka filmu dobrá. Akční scény - ty závodní jsou skvěle natočeny, ikdyž mohlo být více nápadů. 1/2 filmu neobsahovala závody rallye, což nevadí. Souboje před rally nic extra. Ale aspon mě pobavila honička na začátku filmu, kdy hlavní hrdina uniká před policií. To mi krom závodů pak přišlo jako nejlepší scénou. Příběh dost dobře promyšlen - tu nemám problém. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Hlavní hrdina Luke Goss silně zaujal. Stejně jako charsimatický Ving Rhames nebo záporák Sean Bean. Ještě víc mě zaujal Danny Trejo. Lauren Cohan mě chytla okamžitě. I zbytek hereckého obsazení bez problému. Nyní k záporům. Mohlo bát víc závodů, ale nevadí. Spíš mě vadily spomalené scény, nejen ty akční. To bylo docela divné. Spomalené a ještě takové s efektama. Nejvíce mě zklamal konec filmu, který mi teda přišel dost nedořešený a strhnul mi dost % z filmu, který hodnotím. To je asi tak všechno. Kdyby byl větší rozpočet, nepokazili konec a nebyly spomalené scény, které mi přišly divné a nelíbily se mi, tak bych dal s odř.ušima tu pátou hvězdu. Takhle je to horší. Přesto celkově docela povedený film, který pobaví. Takže vysoký nadprůměr to je. Celkově hodnotím na slušných 77% = ****(18.1.2013)

• teutates

Mám Dilema s veľkým "D" (D ako deň D, ha) ako je možne tuna vidieť... nadávať či nenadávať, to je otázka...echm, pri tomto exemplárnom snímku... ja som dobrý synek a preto poviem len... Luke Goss v roli leukemika, chce pred smrťou urobiť pár dobrých skutkov, jeho veľmi dobrý priateľ Sean mu poskytne (nepriamo samozrejme) teplo domova, kde Luke môže uskutočniť svoj sen a stať sa obávaným jazdcom. Medzi tým, stále Luke hej, stretne veľmi priateľského mexikana Dannyho Treja, borec omylom nenosí trikot, myslí si, že každy stoji o jeho mexikanu na jeho mužnej hrudi (no to už je iný príbeh)... do toho cézar-us Ving-us Rhames-us, heeej prečo... je toto vážne potreba?! Peniaze daňových poplatníkov rozflákane po zemi, skopané G(r)ossom aaa... dosť! Jedina cica-mica, ktorá v tomto stojí za zmienku je slečna Lauren Cohan, "eine bose mitze katze", miaau... 1/10 Inak hrala aj Vampire v deníku Vampira, ale už skonala v tom seriali samo...(7.2.2011)

Film z blízké budoucnosti, kdy věznice musí vykazovat zisky. CITÁT - Svět se hroutí a Manchester united s ním...... Snímek v produkci a podle příběhu Paula W. S. Andersona. A proto není divu, že se zde objevuje společnost, která má hodně společného z příběhy o Vetřelcích a Predátorech. Ano je zde společnost Weyland. Nehledejte však žádnou spojitost, jde určitě jen o irelevantní záležitost. Paul to napsal a tak určitě jen podvědomě použil společnost Weyland jako vzpomínku na jeho blízká setkání z Vetřelci. Ale k filmu : CITÁT - Ztlumte světla, masakr začíná......... Ve snímku hraje Danny " Machette " Trejo ( mimochodem hrál i ve filmu Predátors ) a to postavu se jménem Goldberg. CITÁT - Jsi poslední Mexickej žid, nebo co ?..... Já se u filmu docela bavil, musíte vypnout mozek a pak to můžete sledovat. V poslední době jsem viděl tolik nudnejch, stupidních a odpadovejch snímků, že mi tohle připadalo jako Oskarovej zážitek. Ztlumte světla, masakr začíná !!!! Jedna hvězda za Paula W. S. Andersona, druhá za Dannyho Treju a třetí za odvahu to natočit.(10.3.2011)

Proč jsem filmu dal jen tři hvězdičky? Především to je hlavně díky tomu, že jsem dlouho čekal, kdy se konečně bude jezdit s auty, když už se začalo jezdit auty, tak ty závody nebyly realistické. Byl souboj mezi dvěma závodníky, žádná jiná auta nebyla okolo vidět a vzápětí jsou zase všechny auta pěkně u sebe a dále za to, že při pěstních soubojích bylo častokrát vidět, že se vlastně herci do sebe nestrefují, ale jen máchnou před někým rukou a druhý se složí. Jinak zase chválím to, že jde vlastně o události, které předcházely jedničce.(15.12.2013)

• viperblade

Lidé častou nechápou, co mají, dokud nepřijde změna a oni to ztratí. Vemte si třeba Death Race. Je to sice hloupý, předvídatelný a „…“ (za tyto tečky si dosaďte jakákoliv přídavná jména, která vás napadnou) film, ale je na něm vidět, že to točil někdo, kdo tomu alespoň trochu rozumí a má hodně velký smysl pro akci. Navíc v tomto filmu máte chodící charisma v podobě Jasona a to už je polovina úspěchu. A v tomto pokračování (vlastně, v tomto začátku) všechny tyto věci chybí. Luke Goss má možná nějaké to charisma, ale tady nemá šanci se více projevit, snad poprvé jsem viděl Vinga Rhamese a Seana Beana přehrávat a to tak, že dost (mají to tito herci zapotřebí, hrát v D2D filmech?) Navíc akce je zde místy nepřehledná a ta, co přehledná je, je zase pěkně na nic, slušně řečeno (sprostě řečeno je na hovno, ale nebudu sprostý. :-)) Prostě a jednoduše první díl se u mě stal stálicí na poli "tak blbé, až to je krásné", ale tohle si spíše budu pamatovat jako "tak špatné, až to je na nic". 40 % s tím, že jsem ve velmi, velmi dobré náladě. P. S. A kdo nadává na Andersona a jeho styl, měl by zhlédnout tohle, aby pochopil, že je rozdíl mezi "neumět" (umět jen akce, ale skvěle) a neumět (kopírovat prakticky každý motiv z předešlého dílu).(21.1.2011)

• - Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)

• - 14K je pri súboji s Xanderom zasiahnutý sekerou do chrbta. V ďalšom zábere, keď lezie na vrak autobusu, je však jeho tielko celé a bez krvi. Až ďalší strih ukáže zranenie v celej kráse. (Sociopath)

• - Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (Iks)