Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• Caelos

Na stejné úrovni jako jednička. Režisér kopíruje neschopnost Andersona téměř neustále, i jeho oblíbené featurky jako debilita a ty další věci co tak dobře umí. Jako třeba zpomalovačky! Při každé ráně, nárazu, kdyby hlavní hrdina snad sral, tak i to by bylo zpomaleně, ať si to můžu pořádně užít. Příjde mi, že Anderson se naučil zpomalovačky, řekl si že to vypadá děsně cool, tak je prostě používá do zblbnutí. Připomíná mi to situaci před čtyřiceti lety, kdy se Hong Kongští filmaři naučili používat zoom. Z herců se mi nelíbil nikdo. Aut jsem si moc neužil. Za něco stojí začátek a konec, scéna s granátama je pěkná (a hlavně pomalu zpomaleně zpomalená!). Vlastně, jedničku si moc nepamatuju, ale trochu mi přišlo, že příběhově je na tom dvojka dokonce lépe, i když zase postrádá tokový ten dirty look, tady to spíš vypadá trochu jako Flatout říznutý Crashday. Tvůrci se snažili o určitou "špinavost", ale vyznívá to hrozně čistě, asi jako když v práci děláte hovno, ale aby to tak nevypadalo, tak si uděláte šmouhu na tváři, aby to vypadalo že jste makali. Hm, když to vezmu kolem a kolem, tak jsem od tohohle filmu vlastně dostal to co jsem čekal.(17.2.2011)

Že prý se tu nic neděje? Pche .. během úvodní "nejezdící pětačtyřicetiminutovky několik "death matchůˇ", přesdržkovaná ve věznici, loupež banky atd ... Druhá půlka má tu smůlu, že musí přednavazovat na Death Race 1, takže je celkem křečovitá a bez pořádného konce (něco jako Pomsta Sithů ve Star Wars :-D), ale filmík jako celek je nařachané krvavé a prsaté béčko s prima herci. Doufám a věřím v trojku.(1.1.2011)

Žeru tyhle béčka, který jedni sundaj už například jenom proto, že se točí kolem filmu, se kterým nemá nic moc společnýho...nebo že to točí režisér, kterej v samotné podstatě stojí za hovno a kritika ho vždycky strhá. Líbí se mi, jak tady pak ten film dostává od zdejší elity do držky tak, že se vůbec divím, jak se dokáže zvednout a na sebe vydělat. Vždyť není zase až tak špatnej. Herci? Jsou ok. Příběh? Dobře, od toho nemůžu ani nic čekat...ale akce? Ta je podle mě naprosto dostačující. Představte si film, který byste podle prvního pohledu na tenhle film čekali. Béčko? Jasný...Bláznivý béčko? Proč ne. Proč by to béčko ale nemohlo bejt dobrý? Malý počet peněz na natočení filmu je pořád suma, za kterou se něco dá natočit. A pokud na to nebudu nahlížet jako kretén, kterej předem ví, že uvidí sračku, tak se i docela pobavim. Vždyť právě o tom jsou filmy tohodle typu točeny, nebo se snad pletu a režisér to všecko myslí smrtelně vážně?(27.1.2011)

• Chrustyn

V dnešní době je čím dál tím populárnější dělat místo všemožných pokračování raději různé restarty aby diváci věděli, jak vše začalo a ve filmu mohli hledat všemožné odkazy na to co už znají. Nevadí to u filmů jako "Star Wars" ale proč proboha dělat restart béčkového filmu o automobilových závodech v prostředí věznice (ačkoliv se mi původní Rally smrti opravdu líbilo)? Tím jsem ve zkratce popsal o co zde jde a pokud si někdo pamatuje maskovaného fantoma z prvního filmu, tak pokračování je přesně o tom, proč musí skrývat svůj ksicht pod onou, nepříliš stylovou maskou. Standardní béčko, které šlo rovnou na DVD není vyloženě průserem, jen vyloženě zbytečným filmem, který nepřinese nic nového a vše co už bylo viděné, nedokáže ukázat o nic lépe.(28.12.2011)

• Isherwood

Když budu chtít charismatického Luka Gosse, dám si Bladea 2, když Robina Shou, sáhnu po Mortal Kombat, a když se budu chtít mrknou na pořádné kozičky a prdelky, prostě si pustím porno. Tohle je totiž tak strašlivě neumětelsky, zhovadile a celkově anti-cool natočená slátanina, až je mi za samotné tvůrce stydno. Nejde mi o ten (ne)děj, to je klasický béčkový vývar, ale o to, že Reiné je totální tragéd, který kamerou, střihem a celkovou kompozicí akčních sekvencí definuje nové odstrašující příklady. Dokonalý opak ‚geniální‘ jedničky.(4.1.2011)