Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min

Faktem je, že všichni zestárli a docela jsem se divila tomuhle třetímu projektu, ale v mých očích to vyšlo tak akorát a doufám, že naposledy. Jinak mile vtipné, Emma si taky napsala pár řádek do scénáře a dokonce si tam zahrála. Finále se mně jasně, že líbilo, ale už dost páni tvůrci. Dávám čtyřku s chvěním rukou, takže bude hodně slabá.(18.11.2016)

Je fajn, když vaše třetí setkání s Bridget Jones je lepší než to druhé...(22.9.2016)

Zpočátku dost sprosté s jednoduchým humorem, který úplně nemusím. Pak ale nečekaně vtipné. Zejména scénky s Emmou Thompson mě hodně bavily. Místy trochu přeslazené a bláznivé, ale jako oddychová komedie to funguje dobře.(28.9.2016)

Miluju první díl. Nesnáším druhý díl. Třetí kniha byla děs a proto jsem ráda, že se jí film neřídil. Strašně jsem se bála se těšit a mít nějaké odhady toho, jak to dopadne, nicméně jsem věděla, že nebudu spokojená s ničím jiným než s konkrétním výsledkem, který se mi naštěstí splnil, i když jsem teda radši zůstala ostražitá v oslavách až do poslední chvíle. Anyway, z filmu jsem naprosto nadšená, dle mě je srovnatelný s boží jedničkou. Miluju Marka a Colina a přes mou nechuť k Patricku Dempseymu si mě i tak jeho postava Jacka získala. Smála jsem se snad co pět minut, a někdy fakt hodně, a rozplývala jsem se tak nějak podobně. Kupodivu mě film nerozbrečel, až na konci během titulků se otevřely stavidla, jelikož jsem nemohla uvěřit, že to skončilo, jak jsem chtěla, a že film překonal všechna má očekávání a více. Jsem ráda. že se vrátila většina původních postav, Cleaver mi opravdu nechyběl, a nové postavy byly super, jak Bridgetina šílená kamarádka z práce či její nová šéfka, italský číšník, Emma Thompson jako cynická gynekoložka. Musím pochválit naprosto skvělý soundtrack.(18.9.2016)

Pro mě tenhle film úplně nefunguje a rozhodně se nezařadí mezi klasiky, mezi které první Bridget rozhodně patří. Zkrátka nemá to kouzlo a švih. Bridget a její motivace nejsou chvílemi úplně zřejmé a ona se stejně jako v druhém díle jeví jako čůza. A všechny scény z televizního studia jsem na hraně trapnosti (ta moderátorka i Bridget coby producentka by už dávno letěli pro lajdáctví a nedostatek profesionality). Patrick Dempsey je sice sympaťák, ale všichni víme, že proti sucharovi Darcymu neměl šanci a já - stejně jako u Bridget - jsem často absolutně nevěřila tomu, jak se chová. Párkrát se určitě zasmějete (nejlepší je gynekoložka Emmy Thompson!), ale nemůžu si pomoct - na tenhle film se čekalo moc dlouho, až už je coby pokračování zbytečný.(28.11.2016)