Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min

Rozhodně nemůžu dát jinak než plných pět hvězdiček, jelikož je to pro mě zatím největší překvapení tohoto roku. Dlouho jsem se nenasmála u filmu tak jako zrovna u třetího pokračování Bridget Jones. I když je tady Hugh Grant ze hry (rozhodně to není na škodu), tak místo něj tu máme sympatického Patricka Dempseyho, kterého si hned od začátku zamilujete. Navíc vtipné scény nejsou vůbec tolik trapné jako v předchozích dílech, takže jsem se necítila nepříjemně. Velkou zásluhu dávám především herečce Emmě Thomson, která spolupracovala na scénáři a právě scénář je na tom to nejlepší, taky mě potěšilo, že se režie ujala Sharon Maguire, která má na svědomí i první díl. Za mě nejlepší komedie za rok 2016!(15.9.2016)

Absolutně jsem nečekal, že to bude takhle dobrý a hlavně jsem se takhle královsky fakt dlouho v kině nepobavil. Bridget byla neskutečně skvělá, humor byl naprosto perfektní a ani trošku nenucený a celkově to jako romantická komedie fungovalo fakt brilantně a takhle by se to mělo dělat! Dokonce i ta zápletka byla fakt zajímavá a možná jen malinko předvídatelná. Povedený soundtrack tomu dal skvělou atmosféru a za mě rozhodně veliké překvapení! Fuck yoga! (19.9.2016)

Miluju první díl. Nesnáším druhý díl. Třetí kniha byla děs a proto jsem ráda, že se jí film neřídil. Strašně jsem se bála se těšit a mít nějaké odhady toho, jak to dopadne, nicméně jsem věděla, že nebudu spokojená s ničím jiným než s konkrétním výsledkem, který se mi naštěstí splnil, i když jsem teda radši zůstala ostražitá v oslavách až do poslední chvíle. Anyway, z filmu jsem naprosto nadšená, dle mě je srovnatelný s boží jedničkou. Miluju Marka a Colina a přes mou nechuť k Patricku Dempseymu si mě i tak jeho postava Jacka získala. Smála jsem se snad co pět minut, a někdy fakt hodně, a rozplývala jsem se tak nějak podobně. Kupodivu mě film nerozbrečel, až na konci během titulků se otevřely stavidla, jelikož jsem nemohla uvěřit, že to skončilo, jak jsem chtěla, a že film překonal všechna má očekávání a více. Jsem ráda. že se vrátila většina původních postav, Cleaver mi opravdu nechyběl, a nové postavy byly super, jak Bridgetina šílená kamarádka z práce či její nová šéfka, italský číšník, Emma Thompson jako cynická gynekoložka. Musím pochválit naprosto skvělý soundtrack.(18.9.2016)

Musím konstatovat, že třetí díl je možná lepší jak první.(21.9.2016)

Přiznám se, že když mi někdo loni oznámil, že se chystá pokračování Bridget Jones, tak jsem se jen nevěřícně ušklíbla ve stylu “no to jsem tedy zvědavá…” Kdo by to byl tušil, že nám tvůrci nadělí nejlepší díl ze všech! Nevím, jestli za těch 15 let nasbírala více zkušeností Bridget nebo režisérka Sharon Maguire, ale prospělo jim to oběma. S Bridget je zpátky vše, čím nám před lety učarovala - její nemotornost, věčně neučesané vlasy, odhodlání ukázat světu, že i přes všechny svoje trapasy není žádný loser - a samozřejmě další trable s opačným pohlavím. Svoji notorickou sebelítost však dávno hodila za hlavu a vyměnila ji za kouzelný šmrnc a nadhled. I když se jí smůla stále lepí na paty (protože je to prostě pořád Bridget), u jejích nových trapasů už si nemusíte trhat vlasy hrůzou, ale naopak se budete úplně lehce smát. Opravdu povedený scénář a spousta skvělých scén se postaraly o výbornou komedii, u které prostě nejde jinak než se dobře bavit! Sama bych si z těch dvou chlapů sice vybrala jinak než Bridget (nebudu spoilerovat), ale i tak jsem z tohohle dílu nadšená. Navíc velmi trefný soundtrack - a zábavná mini role Eda Sheerana! PS: Holky, nefňukejte, Hugh Granta už bylo dost a tady rozhodně nechyběl...(24.9.2016)