Dítě Bridget Jonesové

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min

• Xmilden

Mikrosvět téhle britské trubky mě nikdy nebavil a ani třetí díl s tím nedokázal nic udělat. Prostě naše stará Bridget čeká dítě. Nerad to říkám, ale Hollywoodská fabrika vyplivne každý rok zcela určitě lepší romantiku než je tahle zoufalost, ve které divák musí přetrpět otrávený obličej Renné Zellweger. 40%(8.12.2016)

Po dlouhé, předlouhé pauze nová Bridget. A musím uznat, že opět povedená!(14.11.2016)

Deník Bridget Jonesové byl kdysi ideálním představitelem romantické komedie, která láká partnerské dvojice k návštěvě kina, kdy ona bude nadšená a jeho to minimálně neurazí. Po veskrze (pod)průměrné a snadno zapomenutelné dvojce se třetí díl vrací na kvalitativní úroveň prvního snímku. S tím rozdílem, že zatímco soupeření dvou mužů o jednu ženu bylo v jedničce přece jen uvěřitelnější, tady se pohybujeme ve sféře romantické fikce továrny na sny. V reálném životě bych spíš věřil tomu, že nešťastná hrdinka bude marně přesvědčovat kohokoliv, aby se ujal role otce, než že by setkala s takovým zájmem o otcovskou roli. No a druhý handicap představuje věk hlavních hrdinů. Renée Zellweger získala postavení v Hollywoodu až jako poměrně zralá herečka a role bláznivých teenagerek ji minuly. Postavu Bridget Jonesové ztvárnila poprvé už jako třicátnice a po 15 letech, kdy ji navíc poznamenaly i nešťastné plastiky, vypadá už spíš, že by nemusela antikoncepci vůbec řešit. Colinu Firthovi bylo v době natáčení 56 let a na svůj věk taky vypadá. Přirozený důstojný šarm se mu upřít nedá, ale obecně je to spíš někdo, kdo by se měl připravovat na roli dědečka a aktivního důchodce, než zařizovat dětský pokoj a hrát si na tatínka. Mimochodem, kdybych se dostal do postavení filmové hrdinky, snažil bych se přesvědčit sám sebe i svého potomka, že otcem je Patrick Dempsey, i kdyby to stokrát nebyla pravda, protože je neskonale sympatičtější než chladný a aristokraticky odtažitý Colin Firth. Asi nejsympatičtější je sice malá, ale nepřehlédnutelná rolička Emmy Thompson coby gynekoložky. Každopádně jsou to poctivé 3*, v podstatě mám jen výše uvedené výhrady. V tomhle odpočinkovém žánru nemá smysl řešit detaily. Celkový dojem: 60 %.(30.10.2016)

• Sofia

Neustále opakované vtípky (Bridget cupitající jako tučňák, Bridget padající do bláta, Bridget dělající ostudu v televizním přímém přenosu) jsou napotřetí už opravdu otravné. Zestárlý Colin Firth se celou dobu tvářil, jako by chtěl být úplně někde jinde, jen ne v tomhle paskvilu a Patricku Dempseymu jsem jeho nadšení (jak z Bridget, tak z nenarozeného dítěte) nespolkla ani na minutu. Navíc mě po dvou dětech štvou nepravděpodobné porodní historky o tom, jak praskne voda a během minuty naskákají hektické kontrakce a dítě se dere na svět. Takhle to opravdu nefunguje.(16.1.2017)

• 2-Xtreme

No, škoda, že tu už nehrala Renée Zellweger. Možno by to dopadlo lepšie.(5.2.2017)

• - Filmové postavy mají na Twitteru své vlastní účty: @bridgetjoneshf (Renée Zellweger), @markdarcylegal (Colin Firth) a @danielcleaverxx (Hugh Grant). A to od března roku 2011. (KNicole)

• - Když sebou Bridget (Renée Zellweger) plácne do bahna na festivalu, tak se mezi záběry změní pozice jejího kufru. (Patrik256)

• - Hugh Grant sa vo filme neobjavil kvôli jeho nespokojnosti so scenárom. (Zdroj: aktuality.sk) (kacer4)