Lesní duch

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Sarah Voon

Viděno s Ingrid v kině plném pištících teenagerů, kterým naštěstí po 150 reklamách na T-Mobile, smějíc se u toho, jak kdyby je viděli poprvé a prvních 5 minutách filmu sklaplo. A to nemluvě o celé řadě našich "pracujících" spoluobčanů, sedíc pod námi a fotíc se mezi sebou, aby mohli celému Cejlu (Brňák ví) ukázat, že byli na hororu v kině. A teď k duchovi. Co na něm musím vyzdvihnout jsou masky démonů, ty byly naprosto dokonalé a vidět se tahle namaskovaná v zrcadle, tak mě klepne pepka na místě a musí si za mě najít náhradu. Co pozoruji delší dobu na hororech je fakt, že převlečená ženská ať už za zombie, nebo démona působí mnohem strašidelněji, než chlap a teď nevím, jestli je to dobře, nebo špatně:D Lehce pozměněný příběh oproti původnímu The Evil Dead jsem kupodivu přivítala, jelikož nápad s odvykačkou a vůbec úvod filmu mně pomohl moc nesrovnávat Lesního ducha s původní verzí a film byl o to zajímavější. Gore nemá cenu rozebírat, neboť v některých komentářích ho někdy až do detailů popisují a abych řekla pravdu, mnohé jsem neviděla úplně do konce, jelikož jsem musela přivírat oči:) A hlavní nedostatek filmu? Absence atmosféry, nedostatek tzv "lesních zvuků", i když sem tam tu náznak byl, navíc mnohé scény byly hrozně předvídatelné, a i když se snažili o momenty překvapení, tedy lekance, tak ani jednou jim to u mě nevyšlo. Skóre 4 hvězdy s odřenýma ušima i prdelí.(17.4.2013)

Prvé 3 diely nie sú moje šálky kávy. Nemám rád samoúčelné gore/splatter (jednotka), pchanie humoru do hororu (dvojka) a rozhodne bolo originálne v trojke vymeniť horor za fantasy (!), no nebol to príliš vydarený film. Preto som nebral ako rúhanie vznik remaku a nakoniec s ami svojím spôsobom páčil viac, ako pôvodná trilógia, nakoľko nemal až takú výraznú postavu, akou bol v origináloch Ash (ktorý na seba až príliš strhával pozornosť) a navyše nemal humor, ale vážnu hororovú atmosféru, čo mi vyhovuje oveľa viac, ako humor. Bohužiaľ remake v konečnom dôsledku nie je žiadny mega zázrak. Režisér je drsný, producent (Sam Raimi) ho necenzuruje (hoci je na to Raimi expert, viď. situáciu okolo Živého terča Johna Woo) a nakoniec (samozrejme?) príde aj nepostrádateľný (??) Bruce Campbell. Film je paradoxne lepší v prvej polovičke, kedy sa buduje temná atmosféra nebezpečných lesov, než v druhej, kedy sa začína tlačiť na hardcore krvák.(30.1.2017)

• kiddo

Hell Hazers II: The Reckoning, kdyby si neuvědomovali svou odvozenost a stupiditu. Postavy posledních třicet let nesledovaly televizi, a tak dle hesla „logika? Jaká logika“ páchají ta nejdebilnější z debilních hororových klišé. Jedinou sympatickou postavu nepřekvapivě hraje Jewel Staiteová převlečená za Johna Lennona. Naznačené téma absťákových halucinací a mých vizualizovaných nočních můr to ze sraček neodůvodněných remaků nevytáhne.(4.4.2013)

• Botič

Intervence bez legrace! Devadesátiminutová jízda vydlážděná odpadajícími končetinami, hloupými dialogy, podivně narýsovanými charaktery a nefungujícími vztahy končící jako proti-menstruační manifest o nelehkém údělu ženy, která jednou za čas musí svést boj o vlastní tělo se svým prémiově osobním démonem. Ve výsledku celkem neškodná "zábava" s ponaučením, že lepící páska zastaví jakékoliv krvácení.(6.4.2013)

"Groovy" to sice je, ale ne tak, jak bychom si mnozí přáli. Stejně jako řada před ním, i remake Evil Dead je moderní, se špinavým vizuálem a ohromnou dávkou brutality, až se méně otrlým bude zvedat kufr (a to bez prdele, ze sálu odešlo hned několik lidí, viď Balone?). Pořád tu něco teče, mlaská a stříká, ale ten nejdůležitější faktor se ne a ne dostavit. Správně, je to atmosféra. Strašnej průser je v tom, že nová verze Raimiho kultu daruje zlu určitou podobu a tu už jenom obměňuje. Už z úvodního flashbacku jsem neměl dobrej pocit, a ten se prohloubil hlavně v závěrečný třetině, kde dojde na lámání chleba. Mluvím o překročení hranice mezi čistokrevným hororem a "podfuckovou" parodií na sebe sama. Tenhle moment mi už nedovolil plně se soustředit na konečný masakr, v němž se už takhle odvážná brutalita ještě vystupňuje do nevídaných otáček... podobně jako motorovka, co se zařezává do rozkládajícího se těla. K(h)unda vás ale pobaví. (65%)(4.4.2013)

• - Mia (Jane Levy) na sobě má mikinu s nápisem "Michigan State". Stejnou měla v úvodní scéně i Linda (Betsy Baker) v původním snímku z roku 1981. (jiri.psota)

• - Do hlavní role (Jane Levy) byla původně zvažována Gillian Jacobs a na určitou dobu ji dokonce získala Lily Collins. (S.U.E.S.)

• - Natáčení probíhalo v Detroitu v USA a v Aucklandu na Novém Zélandu od 11. dubna do 12. července 2012. (gogos)