Lesní duch

Fede Alvarez

Aaron Morton

Roque Baños

Rob Tapert, Bruce Campbell

Zhlédnuto v kině. Na nový Evil Dead jsem se těšil možná i víc, než malé děcko na Vánoce. Proto jsem si tento film nemohl nechat ujít v kině. A výsledek mě nezklamal. Když se tak koukám a hlavně čtu si ty komentáře kolem sebe, jsem jeden z mála, ale to beru jako následek kolektivní ztráty paměti. Proč? Protože lidi zapomněli na remaky velkých klasik let minulých, které dopadly MNOHEM hůře než tenhle film a byly prakticky nekoukatelné (všichni víme, o kterých filmech mluvím). Kdežto tento film byl opravdu parádní, scény jsou postupně vygradovány až do monstrózního finále, do něhož nám hraje v pozadí i siréna (vím, nejsem první, kdo si toho všiml, ale to neznamená, že to nepochválím) což byl geniální tah. Jediná věc mě trošku štvala a to byly ty tmavé scény, kde se navíc střihač vyřádil až moc - beru, že režisér to bral naturalisticky, takže kde není žádné světlo, bude logicky tma, ale já, jakožto divák, jsem občas neměl dobrý přehled o tom, co se to vlastně děje a to mě dokáže nas… vytočit. :-) Ale jinak, lahůdka. A už se těším na Blu-ray, kde (podle dostupných informací) bude ta nejdrsnější verze, kterou by zřejmě nepustili do kin. 90 %.(10.5.2013)

Technicky bezchybná brutalita... A nic navíc. Není to ani perverzní, je to prostě jenom brutální a nechutné...(4.4.2013)

Slušný detox.. Samotným Raimim vybraný Alavarez se absolutně vykašlal na nějaký černý humor, či pekelný sarkasmus a jen systematicky utahuje závity intenzivních jatek. Odkazy se to zhusta hemží, od sprchy v horké vodě nebývale přímočaré, ale… necítil jsem tam to tvůrčí nadšení originálu, spíš jen snahu zalíbit se sedíc na mráčku sebevědomých proklamací. Každopádně ponaučení, že vulgární označení dámského pohlavního orgánu na pět se nahlas nevyslovuje, obzvláště když to čtete z nějakého Saxánina lexikonu vázaného v kůži. On vám pak totiž do ní může vlézt lesní duch..(26.4.2013)

• Botič

Intervence bez legrace! Devadesátiminutová jízda vydlážděná odpadajícími končetinami, hloupými dialogy, podivně narýsovanými charaktery a nefungujícími vztahy končící jako proti-menstruační manifest o nelehkém údělu ženy, která jednou za čas musí svést boj o vlastní tělo se svým prémiově osobním démonem. Ve výsledku celkem neškodná "zábava" s ponaučením, že lepící páska zastaví jakékoliv krvácení.(6.4.2013)

GUILTY PLEASURE! Alvarézuv debut předčil mé očekávání! Jeho zručnost je děsivá! Režie je úhledná a ohromující s fenomenálními vizuálními efekty a perfektní prací kamery! Evil Dead je vyleštěný,precizní,ultimátní Gore-Fest, při kterém jsem se vrtěl slastí celých 91 minut Terroru! Srdeční záležitost!(18.4.2013)