Lesní duch

Robert Gillies

Kostýmy:

Sarah Voon
  • paascha

Rozdíl mezi původním filmem a touto novodobou imitací je asi jako mezi původní Felícií a tou druhou. Ano, jezdí, slouží, funguje, ale už na ní sbalíte jen slaboduchou Maruš z vedlejší vesnice(14.9.2014)

Paráda!! Celej film je taková rekapitulace první verze 1981, atmosféra skutečně docela chybí, brutalita mi nepřišla zas tak extrémní, jak všichni zmiňovali ... Tak nějak bych řekl, že to docela vhodně oslavilo původní kult ... U mě se to pohybovalo tak mezi 3* až 4*, než přišel závěr, přesně asi 10 min 52 sec, na kterej jsem asi nějak podvědomě čekal a to byl fakt absolutní masakr, úplně vytouženejch 10 minut toho největšího náseru, kdy se spustil hlas syrén v kombinaci s "kostelním" chorálem ve stylu The Omen 1976, začala pršet krev a .... takhle vygradovanej konec jsem neviděl ani nepamatuju, jako by z úplně jinýho filmu ... Na dnešní dobu plnej počet 5/5 ... Jinak ve srovnání s originálem se to může jít zahrabat (myslím 1981) ...(5.5.2013)

Zatím zklamání a nuda :-( Ještě mně snad ohromí, až to bude na BLU RAY a k tomu si dám pro lepší vstřebání portské víno. Dne 05.07.2013 koukáno na BLU RAY a hodnocení upravuji ze 40% na 80%. Na film jsem koukal po půlnoci, popíjel portské víno a bavil jsem se......Skvělý snímek - příjezdová cesta - povodeň, sekundová záležitost ale nezapomenutelná.(28.4.2013)

Tam bylo tolik krve, že jsem si chvílema myslel, že sleduju nějakou Toulavou kameru z ostrova Utoya. 70%(3.4.2013)

Zhlédnuto v kině. Na nový Evil Dead jsem se těšil možná i víc, než malé děcko na Vánoce. Proto jsem si tento film nemohl nechat ujít v kině. A výsledek mě nezklamal. Když se tak koukám a hlavně čtu si ty komentáře kolem sebe, jsem jeden z mála, ale to beru jako následek kolektivní ztráty paměti. Proč? Protože lidi zapomněli na remaky velkých klasik let minulých, které dopadly MNOHEM hůře než tenhle film a byly prakticky nekoukatelné (všichni víme, o kterých filmech mluvím). Kdežto tento film byl opravdu parádní, scény jsou postupně vygradovány až do monstrózního finále, do něhož nám hraje v pozadí i siréna (vím, nejsem první, kdo si toho všiml, ale to neznamená, že to nepochválím) což byl geniální tah. Jediná věc mě trošku štvala a to byly ty tmavé scény, kde se navíc střihač vyřádil až moc - beru, že režisér to bral naturalisticky, takže kde není žádné světlo, bude logicky tma, ale já, jakožto divák, jsem občas neměl dobrý přehled o tom, co se to vlastně děje a to mě dokáže nas… vytočit. :-) Ale jinak, lahůdka. A už se těším na Blu-ray, kde (podle dostupných informací) bude ta nejdrsnější verze, kterou by zřejmě nepustili do kin. 90 %.(10.5.2013)

• - Ve skutečnosti se nejedná o remake, ale spíše o reboot či dokonce přímé pokračování původní série. Nasvědčuje tomu hned několik odkazů ve snímku samotném, ale především vyjádření tvůrců, kteří do budoucna kromě pokračování tohoto snímku zvažují i pokračování filmu Armáda temnot (1992) a poté poslední, finální sedmý film, kde se mají střetnout světy původního Evil Dead (1981) a nového Evil Dead. (PanTumnus)

• - Jedním z hlavních důvodů, proč Alvarez na natáčení přistoupil, byla skutečnost, že se film obejde bez původní postavy hlavního hrdiny Ashe. (Ownerko)

• - V lese, v ktorom prebiehalo natáčanie, sa taktiež nakrúcali časti seriálov Xena (1995), Herkules (1995) alebo Legenda o Pátračovi (2008). (Steny94)