Total Recall

Total Recall

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2012, 118 min (Director's cut: 130 min)

• Lima

Vizuálně strhující první půle polaská srdéčko každého scifisty. A přitom ani nevadí, že asijská architektura, věčný déšť a paraplíčka vykrádají ´Blade Runner´, silníční naháněná se vznášedly pak ´Minority Report´. Jenže potom, s přibývajícími minutami, film dá jasně na srozuměnou, že scénář psal nechvalně proslulý Kurt Wimmer, člověk bez talentu a tvůrčí inteligence, takže vršící se otravná klišé a situace jak z těch nejpodřadnějších filmových béček rychle zchladí počáteční nadšení. Kde si starý ´Total Recall´ očividně vytíral zadek s klišoidním Hollywoodem a byl poutavý ve své nejednoznačné odpovědi co je pravda a co sen, tam je Wisemanův film nablblý a žalostně předvídatelný. Je jako „terminátoří“ postava v podání Kate Beckinsale – vizuálně atraktivní a energický, ale tupě přímočarý.(18.8.2012)

• arachneuss

Blade Runner, Minority Report, Bourne či dokonce (co se do stylu humoru týče) Utopenec na útěku. Len Wiseman kradl kde se dalo a tak ani není divu, že jakákoliv snaha o nápaditost byla pohřbena pod tuctovou režií a opravdu silně průměrným scénářem, čímž vzniká slepenec "čehosi". Pár fajnových akčních sekvencí se zde sice najde, ale sejde z očí - sejde z mysli. A ani trojkozá prostitutka to nezachrání. Verhoeven může dál v klidu spát.(9.8.2012)

Čekal jsem daleko větší průser. V mnohe aspektech se mi líbilo nové Total Recall více, než předchůdce. Nepočítám teď "inflační rozdíl" x let, tedy že dnes se dají za vysoké rozpočty pořídit daleko promakanější vizuální kejkle, než dříve. Celkově je snímek překvapivě koukatelný. Wiseman je v rámci akčních scén film od filmu lepší, nápaditější a více strhující. V Total Recall jsem chvílemi ani nedýchal a to už se mi dlouho nestalo. Výborně terminátoří Beckinsale, dobrý Farrell, fantastická výprava. Komentovat to jako vykradačku Minority Report a Blade Runner - ono neni moc dalších možností jak budoucnost natočit tak, aby byla reálná, či alespoň trochu uvěřitelná. Občasná inspirace dle mého názoru nezaškodí a kdyby diváctvo každou věc takto komentovalo, pak bude u filmu za chvíli průser, že nějak začíná, protože začátek filmu jsem ve filmu už viděl hodněkrát atd. Při pořádném ozvučení a dobrém obrazu se vyplatí film možná vidět i vícekrát - i ten lehce pošmodrchaný scénář k tomu přímo vybízí. Akorát mít ocelový tunel skrze zemské jádro - uf. To už prosím nikdy víc.(19.8.2012)

Je smutné vidět, že tak pěkně vypadající akční film je remake s debilním scénářem. Vždyť to kurva chvílema nedává smysl a občas je to až směšný. Verze s Arnoldem měla šťávu, koule a logickou návaznost, která dávala smysl. Toto je sexy vypadající sci-fi, s dobrými herci, ale s přibývající stopáží to zoufale nudí. Já chci nekorektní živelnost, mutanty, vybuchující hlavy a Kuata. Když tam je Cohaagen, kde je kurva Kuato?! Fakt hyperzbytečnost, ze které vám i přes talent Lena Wisemana bude blivno. 5/10(16.8.2012)

Wiseman nabízí parádní řemeslo (takže už se nemůžu dočkat až mu přiklepnou něco opravdu zajímavého), ze svojí ženy na plátně vyrábí terminátorku, která v podstatě zastíní jak Farrella, tak nevýraznou Jessicu Biel, ale absolutní prim naštěstí hraje výprava... ten rozpočet se bude jen těžko vybírat zpátky, ale máme díky němu dost vizuálních nápadů a hračiček, aby to udrželo naši pozornost od veleprůměrného scénáře. Kurt Wimmer naštěstí víc opisoval z originálu, takže jeho prokletá fantazie překáží jen občas. Total Recall je typickým hloupým blockbusterem, oproti Verhoevenově verzi mu chybí nadsázka, ironie a čvachtavé organické efekty. Na druhou stranu se jen těžko můžete trefovat do jeho akčních scén, technického zpracování a hereckých výkonů. Nic z toho neurazí a Wiseman hrne svojí káru napříč dvouhodinovou stopáží tak urputně, že mu stejně podlehnete. Zbytečných, ale přesto příjemných a opakovatelných sedm z deseti.(9.8.2012)

• - Scény boli zväčša natáčané v Toronte, a to hlavne v Pinewood Toronto Studios (Greenpeacak)

• - V režisérské verzi se ve scéně, kdy Quaid (Colin Farrell) hraje na piano, objeví na obrazovce jako jeho alter ego místo Colina Farrella Ethan Hawke, což v rámci děje víceméně nedává smysl. Jessica Biel poté v jednom z interview vysvětlila, že Hawke měl podle všeho původně hrát Quaida v celé úvodní pasáži filmu, a tedy být i na obrazovce ve scéně s pianem, ale nakonec si tvůrci řekli, že by pro diváka bylo příliš složité, kdyby měla jedna a táž postava během filmu dvě různé tváře, a všechny scény tak natočil pouze Farrell. (curfew77)

• - Pro Colina Farrella není film prvním účinkováním v adaptaci povídky Philipa K. Dicka. Zahrál si také ve filmu Minority Report (2002), které bylo shodou okolností zamýšleno jako sequel původního filmu Total Recall (1990). Tvůrci ale od této myšlenky nakonec ustoupili. (FFilipCZ)