poster

Total Recall

 • USA

  Total Recall

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2012, 118 min (Director's cut: 130 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  ****

  Zábavný a řemeslně vynikající derivát, přesto však derivát. Bez kopírování Blade Runnera, Terminátora, Trona, Star Wars a příležitostně Války Roseových by film doslova neměl stopáž. V remaku se hezky odráží doba vzniku, páč se veze na vlně vyvolané Počátkem, všudypřítomnými konspiračními bláboly a vizemi o světě bez USA (nad Spojenými britskými emiráty, bo co, dosud kolonizovanými americkým přízvukem by si člověk poprskal bryndák kolou). Atmosféra dickovské paranoie zachycena rozhodně lépe než u kdejaké uznávanější adaptace. Těším se na pokračování, v kterém kolonie zachvátí nevyhnutelná ekonomická apokalypsa. PS: na konci psali, že veškeré události a osoby jsou fiktivní a jakákoli podobnost s událostmi a osobami skutečnými je náhodná a nezamýšlená, tudíž usuzuji, že vše ve filmu bylo produktem Rekálu.(17.8.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Strašně zjednodušující a až bolestivě naivní dystopické scífko. Když ale člověk rezignuje na kladení otázek jako "jak" a "proč", tak to docela jde. Vizuálně a řemeslně je film totiž velmi dobrý, jen ten scénář je holt blbost. U některých filmů bych to nepřekousl, zde ano - už jen kvůli dynamickým, nápaditým akčním scénám. Wiseman možná není génius, ale jestli se někdy dostane k dobrému scénáři ... tak bych ho úplně neodepisoval.(14.12.2012)

 • StarsFan
  **

  Zajímavý námět ("ukradený" z původního filmu) zabalený do temně vykresleného prostředí budoucnosti a nerealistických, nezajímavých akčních scén. Film, který se snaží působit na dvou rovinách: Jako post-apokalyptické drama i odlehčený akčňák (odlehčený potom čistě proto, že už předem víte, že ani jedna z tisíců kulek hlavní hrdiny nezraní, i to, že záporáci budou umírat vzestupně podle své důležitosti). A jako takový nefunguje ani na úrovni jedné.(15.9.2012)

 • choze
  **

  Nejnepůvodnější a nejzbytečnější film roku. Tak nějak jsem doufal, že Wiseman zábavně vykastruje originál stejně jako v případě čtyřky SMRTONOSNÉ PASTI, ale bohužel. I když je i tady těch 200 mega dobře vidět na tricích a akci, chybí postavy, které by vám nebyly totálně ukradené, sympatičtější cast a pamětihodné hlášky a momenty jako sestřelování vrtulníku autem nebo souboj tirák vs stíhačka (přestřelka v beztížném stavu má našlápnuto, ale skončí dřív než začne). Den překvapivě zachraňuje Kate Beckinsale, která si svou zlobivou manželku vychutnává se sebejistotou herečky, co má nastříleno a nakopáno z béčkových produkcí a co se každé ráno probouzí vedle režiséra filmu, a s přehledem válcuje matné výkony jinak mnohem lepších kolegů. Z těch zklamal obzvlášť Bryan Cranston, o němž z televize víme, že se umí brejknout bad opravdu výrazně líp. A to, že se nedočkáme pořádného catfightu Beckinsale s Biel, to je u mě epic fail.(27.8.2012)

 • Tuxedo
  **

  Téměř doslovný přepis Verhoevenova Total Recall, v němž jsou všechny případné změny ve scénáři vlastně tím nejhorším z filmu. Dále tu máme vizuální krádež Spielbergova Minority Report, roboty z Já, robot. Hlavní postava se ke své škodě snaží projít podobným vývojem jako Jason Bourne (jeho osobnost byla vymazána, ale když to potřebuje, bojové instinkty se ozvou) a to je jen počátek logických děr. Zatímco u Verhoevena logické prohřešky patřily k věci, Schwarzeneggerova postava měla jen základní (skoro až „videoherní“) motivaci a děj se zkrátka přizpůsoboval faktoru zábavy, Wiseman to celé bere až příliš vážně, ale nemůže se opřít o kvalitní scénář ani herce. Naštěstí to má dobré triky, více než slušnou akci a scénu s pianem, která by se skvěle vyjímala v docela jiném filmu.(17.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace