Total Recall

Total Recall

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2012, 118 min (Director's cut: 130 min)

Nonstop akčná eye candy jazda s parádnym vizuálom kde akčné scény sú prispôsobené neopozeranej architektúre budúcnosti. Scény ako automobilová naháňačka a la Minority Report, útek pred terminátorkou Beckinsale v transportných kockách, či záverečná akcia v bezváhovom stave v Páde pri prechode zemským jadrom sú parádne rovnako ako kopa malých odkazov na pôvodný film. Vrazené peniaze sú na filme vidieť a pôsobý to veľkolepo. To sú asi jediné klady filmu. Proste to čo bolo na origináli slabé je tu lepšie. V ostatnom vyhráva na plnej čiare Schwarzeneggerova/Verhoevenova/Goldsmithova kultová pecka. Monumentálna hudba ktorá zaujme hneď ani sa poriadne neposadíte do kresla (tu to akurát rozprúdi dubstepový song Typhoon od Foreign Beggars pri stretnutí s trojprsou kočkou), bombastické must see efekty nahradili reálnejšie ktoré ani nedávajú šancu tušiť aký je pôvodný film parádny (vyrezanie mobilu z ruky či holografická hlava nemôže konkurovať vyberaniu vysielačky z hlavy či rozkladacej maske Schwarzeneggera po príchode na Mars) a PG rating s nevhodným hereckým podaním podtrhujú celkové nevýrazné vyznenie filmu spolu so scenárom ktorý postavám nedáva šancu zaujať. Nejednoznačnosť konca na čom originál staval tu aby človek lupou hľadal.(14.8.2012)

"Tak aspoň že ta Beckinsaleová měla na začátku hezký spoďáry", řekl (americký) divák, dosrkal kolu a odešel domů. /// Wiseman je lišák a půjčuje si leckde. Ve výsledku to není žádná tragedie, protože dokázal prvky z Minority Report, Blade Runnera a původního TR zručně zkombinovat, aniž by však vytvořil jakýkoliv zárodek kultovního filmu. Akce je velmi solidní (bitka v Recallu, honička na dálnici, změna gravitace v Zeměpádu), ale dechberoucí scény nečekejte. /// Charismatický Cranston na minimálním prostoru předvádí maximální výkon, Farrell je obstojný, ale s ženami je to už o dost horší - otravná domina Beckinsale, extrémně nevýrazná a mdlá Biel. A těch blbostí - časovač bomby (na konci), stejný čas v Austrálii i Anglii a vlastně i zápletka - dělníci by se dali zabít rychleji a úsporněji. /// 125milionový rozpočet je na filmu vidět - vizuální efekty jsou skutečně velmi zdařilé, ale stávají se jen kulisou nevzrušivého příběhu. Lehce otravná je hudba, zdá se totiž, jako kdyby Gregson-Williams znal snad jen kontrabasy nebo něžný klavírek. *Spoiler* No a na konci nám vyjde sluníčko, Hauser se rozpomene na svou lásku a dvojice se políbí. Kurňa, to je děsné klišé! Jenže co od scenáristů Ultraviolet nebo Útěk na Horu čarodějnic (ech) čekat. 65 %. [Kino](9.8.2012)

Návrat tajného agenta, který mistrně dokázal zmást sám sebe, mne bavil víc, než jsem ochoten připustit. Pod tíhou důkazů musím uznat, že moc originality nepobral, ale cestování zeměpádem považuji za skvělou atrakci a být při něm podložen z jedné strany Kate Beckinsale a z druhé Jessicou Biel můj zvířecí pud prostě muselo uspokojit.(19.11.2012)

• Bloody13

Nazdar bejku, kam deš takhle večer? A co takovej výraz? - Ále, du z kina domu. - Aha, a na čems byl? Něco českýho? - Né vůbec, novej Total Rektal. - Počkej, to scífko se Šváňou? Dyť ten je starej jak já! - Né, tohle je nová verze, víš? - Aha, a dobrý? - Vůbec. Vizuál sice hezkej a ty dvě čundy taky, no ale když tam furt něco bouchalo a střílelo se, tak mně to bylo docela šumák. - Takže trapný jo? - Hmmm... - Hele, a nechceš zajít na pivko? To ti zvedne náladu! - Né dneska už ne, pudu domu, dám si špeka a mrknu na ňáký porno, to mě taky zvedne. - Hehe, to je fakt! Tak jo draku, měj se a o víkendu se u tebe stavim jo? - Dobrá, mrknem na ten novej kinorip Promethea. To by mohlo bejt už super. - Oká, tak čus.(16.8.2012)

• Cervenak

Za mňa teda nie. Vôbec nie. To akčné remeslo je fajn, ale bohužiaľ je v službách tak zbytočného, sterilného a v porovnaní s originálom totálne vykastrovaného filmu, že už v polovici som otrávene zíval. A ku koncu to bolo len horšie a horšie. Kravina, v ktorej nie je takmer nič pôvodné. A to málo, čo je, je stupídne až beda.(20.8.2012)