Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

POMO

Myslíš, teda trp! Chcem vidieť Andrewa Niccola, ako sa tváril pri prvom čítaní Meyerovej veldiela, a aké prášky bral pri jeho prepisovaní do scénáru :-D Hostiteľ je obsahovo plochý a produkčne vypadá ako pilotný diel priemerného seriálu (papundeklové jaskyňné interiéry, do strieborna odfarbené „futuristické“ autá). Z akéhokoľvek logického i myšlienkového hladiska totálne sprasená a znásilnená sci-fi téma „lupičov tiel“, ešte zbytočne rezaná twilightovským motívom rozhodovania sa medzi dvomi chalanmi... Publikum sa bavilo na miestach, ktoré boli myslené vážne, až duchaplno (záver). William Hurt sa za evidentne vysoký honorár vracia k mentorskej, otcovskej roli z Vesnice. Diane Kruger to v bielom sluší a ako jediný prvok vo filme ma ako-tak tešila (výzorom). Asi len za ňu druhá hviezda. Úspech Twilightu chápem, prvý sa mi dokonca páčil, ale toto je fakt mimo. Pustite si radšej Bayov Ostrov - má myšlienku, sympatických a dobre hrajúcich hercov, je rýchly, dizajnérsky vypiplaný a má perfektnú over-the-top akciu. Hostiteľ nemá NIČ. ()

verbal odpad!

Milý deníčku, tak po včerejšku nevím, jestli se budu lýbat s Dušanem nebo Milanem. Jsem opravdu rospolcena! A to se mi stalo naposledy v době, kdy jsem se nemohla rozhodnout, jestli si nad postýlku povjesím Patyzóna nebo Lautnera! Strašlyvé dylema, s jakími se musí dozpívající dívka vypořádávat den co den! Původně byl Dušan jasná volba. Je totiž děsně podobnej Robertovi a od té dobi, co si začal gelovat vlasy a jeho fotr mu koupil u Vietnamců toho křyváka, je totálně xežrání. Navíc mi před týdnem o velké přestávce řekl, že bych mohla bít jeho Bella!. Chápeš??? Bella!!!! Láska až za hrop!! Bila jsem tak šťastná, že jsem celý den nedělala nic jiného, než jsem to vyprávěla holkám na Assbooku! Varovali mě syce, že je Dušan strašnej čurák, ale já byla v ten moment tak šťastná! Dokonce jsem asi zaznamenala svou úplně první SEKSUÁLNÍ zkušenost. Dala jsem si totiž mezi nohy Pusíka, víš, to je ten můj růžový méďa, jak jsem ti řýkala posledně, myslela na to, jaxe líbám s Dušanem, trochu svírala stehna a děly se fakt hustý vjecy. Radši se nebudu moc rozepysovat, páč pančelka řýkala, že rozhodně máme počkat, až dostaneme svou první menztruacy, nebo jak se to píše, ale ať je to cokoliv, i tak to bylo luksusní, šíleně jsem se spotila a myslela jsem, že jsem se počůrala, LOLinky, iksdé, iksdé! Boží, Pusík je prostě boží! Ale zpět k Dušanovi. Všechno vypadalo tak kůl, mněla jsem z něj neustále takové pnutí v podbřišku A on byl úžasný! Dokonce mi dal před školou olízat nanuk a nechal mě kousnout do Snikrsu. No všechny holky se mohly posrat závistí. Dušan je prvotřídní frajer!!!!!!!!!!!!!! Teda vlastně bil.Já kráva jsem si myslela, že mě opravdu myluje a je to jakože navjeki. Ale předefčírem mi ráno fšatně řekl, že s těma novýma rovnátkama vipadám jak piča. Já vím, on to tak asi nemislel a jen dělal borce, ale byla tam skoro celá třýda, všichni se děsně smáli a já se hrozně stiděla! Že jsem se na něj nevysrala hned, na svini. Bila jsem tak blbá! Jediný, kdo se nesmál, bil Milan. Já vím, je sice o hlavu menší, všichni ho většinou bijou a zamikaj o přestávce na hajzlu, ale kdyš se na něj pořádně zadívám, nemít tu akné, vipadá skoro úplně jako Džastýn!!! No nevím, docela bich se asi stiděla se s ním někde ukazovat aspoň do doby, než si ty běďary pořádně vimačká, ale v ten den se mě zastal a řekl, že ksem krásná, i když pak dostal od Dušana a kluků pěkně nadršku. Naštěstí jsem zrovna vyděla novou Stefaný a ta mi ukázala, že pravá láska nemusí bít založena na tom, jak kdo vipadá, ale jaký je uvňytř. A Milan je uvňytř určitě fain človjek a asi mu dám. Pusu, samozřelmě, LOL,LOL, hihi, hihi. Ježyš, ona nám, holkám, tak strašně rozumí, teda jako Stefaný! Asi sy pustím translátor a něco moc hezkího jí napíšu! Já ji tak strašně žeru! Třeba mi i odepýše! Mocinky doufám, že už pýše svou další skvělou a úžasnou kňyhu. Tolik mi už dala, přesně ďýki ní vým, jak vipadá pravá lázka, která všechno překoná a je úplně jedno, že je hrdinka hnusná, nudná, rospolcená a má v sobě trapně užvaněnou, mymozemskou tasemnicy. () (méně) (více)

Matty

Nápad s dvěma ženami v jednom těle by se jistě dal využít k srdceryvnému (bez ironie) vyprávění o tom, jak těžké je pro dospívající dívku být sama sebou, nelpět na povrchu a věřit svým pocitům. Nestalo se. Co se stalo, je kýčovitá, trapně doslovná vykrádačka novohollywoodského dramatu Wanda a zároveň výstižný produkt společnosti spektáklu, v němž musí být pro potěchu oka vizualizovaná i duše. Hrdinka Hostitele (neměla by to být spíše Hostitelka?) po většinu podivuhodně nedramatického filmu putuje svým vnitřním světem, přičemž s orientací jí vzhledem k emocionální labilitě musí pomáhat „racionální“ mužské postavy. Nevadilo by, jak málo se toho ve filmu za dvě hodiny přihodí („ženská“ neakčnost by naopak mohla sloužit za důkaz ideologické podvratnosti), kdyby jeho myšlenkové podloží nebylo tak blboučké. Úzkosti postmoderní společnosti (strach z přistěhovalců, potřeba návratu k jednoduchosti westernových mýtů, emocionální odtažitost přetechnologizovaného světa, útěk od globálního k lokálnímu) jsou nejenže prezentovány v midcultovém balení bez jakékoli znepokojivosti (když se objeví krev, je to malý svátek), ale navíc nám tvůrci hnedle nabízejí pohádkově banální řešení, která jen podporují falešnou iluzi, že vlastně není důvod k obavám a postačí, když se všichni budeme milovat a množit. Na každý z nemnoha kladů (pár působivých záběrů, náznak vizuálního konceptu, doktor s vizáží Obamy) připadá minimálně pětinásobné množství důvodů, proč se tomuhle urážlivě zploštělému příběhu o citové rozpolcenosti mladistvých raději vyhnout (robotické herectví nejen mimozemšťanů, ale i pozemšťanů, žádná gradace, žádné napětí, několik konců a hlavně neodbytný pocit, že se někdo snaží udělat z komára sakra velkého velblouda). Apendix: Fanynky a fanoušci Twilightu nechť můj komentář a hodnocení klidně ignorují. 30% ()

J*A*S*M

Hvězdičku za Radioactive v závěrečných titulcích. Jinak bych si dovolil požádat tu pindu, která to napsala, aby propříště znásilňovala jiné žánry než ty, které mám zrovna já rád. Dělat sci-fi pro lidi, kteří nemají rádi sci-fi, nedává smysl. Nechť si intelektuálně pubertální diváctvo a čtenářstvo klidně dál rochní v pubertálních romantikách - pokud zůstanou na poli romantického žánru. Sledovat v hororových, případně ve vědeckofantastických kulisách příběh, jehož nejsilnějším motorem je hrdinčino rozhodování mezi dvěma hošany, mi pije krev. Nejsmutnější navíc je, že sem tam probleskne i základ nějakého sci-fi motivu, který by se slušel patřičně rozvést. Na to ale bohužel mysl Stephenie Meyerové nestačí. A Andrewa Niccola přestávám považovat za filmaře, kterého chci sledovat. Propůjčit se k takové břečce, fuj. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $26,627,201Tržby Celosvetovo $63,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,158,533 //počet predaných kusov 141,530Tržby za predaj DVD v USA $3,541,995 //počet predaných kusov 190,768║ teda riadne sci-fi s úžasnou romantickou vatou ale našťastie na Twilight to nedosiahlo a dopozerať sa to dalo bez väčšej ujmy, Stephenie Meyer je romantická telenovelová legenda /40%/ ()

Dever

// Distribútor: Open Road Films // Počet premietajúcich kín v USA: 3,202 // Otvárací Víkend USA: $10,600,112 // Pekná myšlienka. ()

EvilPhoEniX

Nuda jako v Pekle! Jestli potřebujete dohnat spánek, perfektní film! Každý aspekt toho filmu je zklamání! Melanie/Wanda vypadali spíše jako Roboti než Mimozemštani. Příběh byl kostrbatý a nedával smysl, celé to bylo pomalé, utahané, zdlouhavé a nedozrálé.. Jestli seš 13 letéj teenager, budeš ten film milovat! Ostatní ruce pryč! Tohle bude jednoznačně jeden z nejhorších filmů roku 2013! ()

novoten

Chtěl bych ze zákonů tohoto světa vědět o hodně víc. Podívat se za hranice vytyčené oblasti místo přebytečných hloubavých chvil v jeskyni. Ale i přes většinou rozvážné tempo mi Niccol kápnul do noty. Tentokrát k tomu ani nepotřeboval svoje obvyklé vizuální i vyprávěcí triky, stačil mu skvělý Pintův soundtrack a fakt, že má před sebou neotřelý námět, který pod jeho rukama ožívá do opatrně hypnotické romantiky. Příběhy podle Stephenie Meyer přece vždycky vybočují mimo své žánrové ukotvení, takže už z přečtení premisy je jasné, že více než na sci-fi notu o invazi se bude hrát na mezilidské vztahy. A nemá cenu zastírat, že právě tam si mě Melanie a spol. získali. Nevšední několikaúhelníky, které jsou vedeny přes překvapení a občasná meyerovsky mile přepálená vyznání, mi do vkusu sedí pravidelně a při takhle sympatickém obsazení (s potenciální hvězdou budoucnosti Maxem Ironsem v čele) tomu ani nemohlo být jinak. Když jsem pak s čím dál větším potěšením sledoval sarkastické dialogy Mel s Wandou, došlo mi, že to u mě Hostitel zkrátka vyhrál. S výhradami, menšími přešlapy? Možná. Ale díky tomu, že má srdce na dlani, tak i vyhrát musel. ()

B!shop

No jo Meyer se nezapre, to zas byla kokotina. Zacatek jeste vypada docela slibne, honicky s hledacema, nekde se skrejvajici lidskej odpor a v hlavni roli fajn Ronan. Kdyz se ale zacne vykecavat hlavni hrdinka "sama se sebou", zaclo mi to trochu lezt na nervy. No a tady je prvni problem, on je vicemene o tom uz celej zbytek filmu, vetsinu deje tak par postav sedi na prdeli v jeskyni a mele a mele a mele. Kdyz se navic zacne resit, ze dva borci milujou dve zensky, ktery jsou ale v jednom tele, zaclo mi rapidne klesat iq. Par napadu je sice fajn, Niccol se nezapre, takze to je natoceny docela slusne a nijak vyrazne to nenudi, krome Ronan tu je fajn Hurt, jenze to je vsechno. Pribehove to je proste naprosty dno. Ale porad lepsi nez Stmivani, slabsi 3*. ()

obitus odpad!

Lidstvo během své krátké existence vyprodukovalo hodně ošklivých věcí. Komunismus, Adolfa Hitlera, AIDS, hrachovou kaši, Renée Zellweger. The Host je v jejich týmu kapitánem. ()

Faidra

Když mi bylo souzeno dožít se toho, že lidé prchají před socialismem do Ruska, tak jsem se nevyhnutelně musela dožít i koktejlu Invaze lupičů těl a Stmívání. Hostitel parazitické neDuše paní Mejerové Andrew Niccol se naštěstí nevzdal bez lítého boje a díky němu je výsledkem jenom přiblblost místo meziplanetární katastrofy... ()

Jara.Cimrman.jr

Až si mou tělesnou schránku zabere jakýsi mimozemšťan, tak se budu hodně bavit nad tím, jak ho budou bolet záda, jak mu občas vypadne koleno z jamky a jak ho zaskočí alergie na jarní trávy. Myslím si, že mi tělo ihned vrátí a půjde si hledat nějaké použitelnější, mladší a krásnější. V tomto snímku zkrátka žádná Duše neběhá v odpudivé schránce a zamilovaní chlapci také připomínají spíše modely spodního prádla než běžné školáky. Ale co naplat, já jsem se celkem bavil, občas jsem se dokonce škodolibě nesmál a musím se přiznat, že jsem Duši do těla nakonec přijal o hodně lépe než jsem původně očekával. ()

M.a.t.t.

Takto to dopadne ak sa niekto pustí do témy, na ktorú nemá. Ale najprv to pozitívne - Niccol vie aj s obmedzeným rozpočtom nakrúcať pekné obrázky, melancholická hudba dokáže navodiť príjemnú atmosféru, Saoirse Ronan ťaží z napísanej postavy maximum a potešia aj menšie roly pre Diane Kruger či Emily Browning. To horšie - nevierohodne vystavaný svet so spornými a klišovitými dejovými zákrutami trestuhodne plytvá potenciálom a zo sľubnej zápletky vyťahuje do popredia banálne, no popritom tradične Meyerovsky prepálené, vzťahy. Vlažné prijatie u divákov a kritiky ma vôbec neprekvapuje a nikto ma nepresvedčí, že je kniha údajne oveľa lepšia ako Twilight, čo tvrdili mnohé hlasy ešte pred premiérou. ()

Gilmour93

Stejně mučivé jako týdenní promítací maraton Posla budoucnosti, jen s tím rozdílem, že tentokrát nejde o pošťáka Keva, ale schizofrenní poštěvák puberťačky Melanie. Kdo je cílová skupina? Dívky pod 14 let? Jehovisté? Žánr sci-fi je jen zneužitá kulisa, Niccolova režijní snaha je jako stříkání parfému z flakónku na nejzasranější toi-toice rockového festivalu. Zaráží mě, jak tak ubohé literární předloze může být věnováno tolik pozornosti přinášející komerční úspěch. Opravdu jsou čtenářky young-adult novel jen jistý druh ptactva, z kterého madam Meyerová trhá psací brka, co pak cpe hluboko do mého chřtánu..? ()

somnar

Furt jsem v tom hledal nějakou mormonskou fantazii nebo alegorii ke konspiračním teoriím o plíživý totalitě ze strany současnýho establishmentu, hledal jsem ale asi zbytečně. Je to hlavně vcelku sympatická schizofrenní lovestory (fakt jsem to napsal?), která vtipně využívá toho, že o tělo hlavní hrdinky se perou dvě osobnosti: ta mimozemská i ta původní. A každá osobnost se samozřejmě zamiluje do jinýho klučiny s vizáží členky kapely One Direction. Sráží to nevýrazná plíživá záporačka Diane Kruger, fakt nelogický tajtrdlíkování mnoha postav, zas to má ale fajn akci na dálnici a je to mnohem míň patetický a do sebe zahleděný než Twilight. Tak já nevim. 50% ()

sniper18

Je to vydarená romantická sci-fi dráma. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v čase, keď ľudstvo napadla nehmotná mimozemská rasa, ktorá si z ľudí urobila svojich hostiteľov, nad ich telami prevzali plnú moc a vytvorili si vlastný typ civilizácie. Mladé dievča, jedna z posledných nenapadnutých je ale tiež chytená a stane sa z nej hostiteľ, lenže jej plné vedomie zostane uväznené vo vlastnom tele a dokáže so svojou mimozemšťankou komunikovať. Spolu uniknú do púšte k zvyšným preživším, kde si postupne všetci k sebe nachádzajú cestu a učia spolu vychádzať, lenže obe duše v jednom tele túžia po inej láske a navyše zvyšní mimozemšťania po nich stále idú. Spracovanie sa mi veľmi páči, ale stále to ešte nie je úplný ideál. Už prvý dojem sa skutočne vydaril a tak som mal z toho veľmi dobrý pocit, ale už čoskoro sa objavuje prvý veľký problém a tým je láska a partnerstvo. Romantická línia je tu už sama o sebe dosť otravná a tá láska k dvom odlišným mladíkom to ešte zvýrazní, ale našťastie nemá zase až tak moc priestoru, aby dokázala pokaziť celý film a veľmi ma potešilo, že je to zároveň aj jediný väčší problém. Inak je to skutočne vydarený film, dej ma aj napriek svojej jednoduchosti bavil po celý čas, je tu viacero perfektných situácií, ktoré si ma úplne získali a nesie sa to v takej veľmi príjemnej, až rozprávkovej atmosfére. A chválim aj ten protiklad oproti takmer všetkým podobným filmom, pretože tu nejde ani tak o ničenie jednej rasy druhou, ako to na prvý pohľad vyzerá, ale skôr o naučenie sa spolužitiu, čo mi určite vôbec neprekáža, keďže mimozemská rasa a ich spôsob života tu pôsobí veľmi milo a mierumilovne. A síce toto je pomerne naivné, ale tým príjemným spôsobom, takže sa nad to dokážem povzniesť. A tak o akciu tu prakticky vôbec nejde, nájde sa tu len jedna aspoň trochu výraznejšia akčná sekvencia, ktorá ale tiež nie je ničím výnimočná, no s tým nemám ani najmenší problém, tento film si vystačí aj bez akcie. Herecké obsadenie je skvelé, perfektná Saoirse Ronan v hlavnej úlohe, ktorá sa tu hodí vynikajúco, o moc nezaostáva ani Diane Kruger, bavil ma aj William Hurt, ktorý poteší aj pár dobrými hláškami a poteší aj Emily Browning v menšej úlohe. No až na tých mladíkov ma bavili všetci. Réžia a technická stránka je perfektná, Andrew Niccol to zvládol skutočne prvotriedne, skvelá vizuálna stránka, príjemná atmosféra a dokonca fungujú aj emócie, tu si nemôžem na nič sťažovať. A k tomu ešte tá nádherná hudba, ktorá aj z takých nepodstatných scén, ako zbieranie úrody dokáže vytvoriť skvelý zážitok. Takže skutočne škoda tej romantiky, bez nej by to bol veľmi dobrý film, ale aj takto som dosť spokojný a ešte si to s radosťou pozriem. A omnoho radšej si pozriem takéto sci-fi, ako väčšinu tých dnešných komerčných, v ktorých ide len o deštrukciu a nudí to takmer celý čas. 78% ()

TheRaven

Já nevim. Půl hodiny a už si z toho pamatuju jen to, že žena jsou vždycky vlastně dvě ženy, a jelikož má každá svou hlavu, tak si obě můžou randit s kým chtěji, aniž by na tom bylo cokoli špatného. Nebylo tohle už v tom tvajlajtu? No, ale kaďák Diane Kruger si tu jednu hvězdičku zaslouží! ()

Ainy

Zpočátku jsem si myslela, že to bude nějaký únik mezi schizofrenické pacienty psychiatrické léčebny na nějakém ostrově a trochu jsem váhala, zda pokračovat ve sledování. Nakonec ani tak moc nelituji. Docela příjemné, romantické scifíčko s velepříjemnou hudbou, navozující stav vyslání mysli někam do éteru mezi hvězdy. Netypický příběh díky už zmíněnému hudebnímu doprovodu způsobil mé odevzdání se, relaxaci a soucítění s mimozemskou duší. ()

Botič

V Hostiteli vidím pořád větší vklad a otisk ze strany Andrew Niccola, než Stephenie Meyer, ale dvouhodinový prostor je i tak zbytečným luxusem, protože film nemá po hodině co nabídnout. Každopádně ve všech směrech přijatelnější a sněsitelnější, než celá The Twilight Saga. ()

castor

O Andrewu Niccolovi je známé, že jeho projekty jsou hodně sci-fi a hodně autorské. A poměrně zajímavé. Jenže akce nestrhne, romantika je vratká, emoce lehce umělé, postavy a dialogy nešťastné napsané, natahované je to až běda a ani se mi nechce přemýšlet nad tím, koho všechno paradoxně tentokrát vykrádá. A je úplně jedno, že to má lidstvo zase spočítané. Je to na jedno podívání, a když se divák při cestě na záchod zdrží o pár minut déle, nic moc mu neunikne. Nevím, jak velkou roli sehrála autorka předlohy dýchající za zády tvůrců, ale tentokrát to prostě moc nevyšlo. Ale zase úplný průšvih to není.. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky