Legenda o Tarzanovi

Legenda o Tarzanovi

Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 110 min

• Papekus

Začátek a konec dobrý, střed byl hodně slabý a nudný. Měl jsem si nechat nějaký popcorn a bylo by to lepší :)(14.7.2016)

Nechápem, prečo ak chceli Warneráci začať novú ,,franchise,, pristupovali k látke takýmto spôsobom. Ide skôr o minimálne akčné melodrama, ktoré pôsobí dokonalo zastaralým dojmom ( skôr pripomínajúc červenú knihovňu, či to horšie z tarzanoviek z 30. rokov ). Zaujať dnešnú, v tomto žánri hlavnú divácku skupinu ( 15 - 25 ), na to by trebalo komiksovo podaný nášup, predsa len mladí neradi pozerajú na niečo, v čom sa to nehýbe viac ako 10 sekúnd. Ja som si tento ,,skvost,, užil akurátne, len ma trochu mrzí premárnený potenciál všetkých zúčastnených a rovnako aj premárnený 180 miliónový rozpočet.(12.7.2016)

Zábavná volovina. Obsahově místy až bezelstně tupoučké a brutálně předvídatelné, nicméně skvěle dávkované, obsazené i ohudebněné. Skarsgårdova zadumaně kamenná tvář sedla titulnímu poloopičákovi skvěle, Jackson si vedlejší roličku komického souputníka vychutnal, Waltz si jede svůj spolehlivý standart a Margotka s Djimonem přinejmenším vizuálně potěšili (heh). Škoda, že na tu CGI sebranku afrických živočichů už tak radostný pohled není. Brakovost vlastně tomuhle filmu ani moc vyčítat nedokážu - chvílemi nádherně evokuje atmosféru naivních dobrodružných románů z minulého století, nicméně je pravda, že minimálně na pěti místech jsem se uchechtával věcem, kterým jsem se určitě uchechtávat neměl. I když, kdo ví...(12.7.2016)

Lehce nadprůměr. Jako čtenář HP Yatese moc nemusím, v mých očích filmové sérii víc vzal než dal. Přesto si se svým prvním nepotterovským velkofilmem poradil vcelku solidně. Děj odsýpá, vizuál je kvalitní, Jackson hláškuje a Margot Robbie je klíčovým elementem, bez kterého bych na tohle do kina vůbec nešel. Naopak Skarsgård hlavní roli těžce nezvládá, má sice muskulaturu, ale herecky nemá co nabídnout a je totálně bez charizma. Waltz si nepřekvapivě hraje "to svoje", takže taky neoslní.(7.7.2016)

Nabízí to poctivou dávku dobrodružství v džungli. Jen to není moc nápadité. Taky se mi zdálo, že Tarzan mohl (resp. měl) zemřít aspoň patnáctkrát. S tím už ale člověk dopředu tak nějak počítá, že zrovna tenhle hlavní hrdina nezemře (a mám podezření, že ani zemřít nemůže). Půl hvězdičky za Margot Robbie: pěkná holka.(10.7.2016)