Legenda o Tarzanovi

Legenda o Tarzanovi

Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 110 min

• liskam

Dvě hvězdy dávam, protože jsem u tohhle skvostu neusnul. Za mě 46%(8.8.2016)

• MoiJe

Sklamanie. Velke. Skarsgard sa na Tarzana celkom hodi a tesila som sa, ale v celom filme su asi 3 Tarzan sceny akych som dufala bude film plny, zbytok je len... polystyren.(24.7.2016)

|65%| Shlédnuto v kině ve 2D. Trailer mi nepřišel špatný, nějak jsem neměl v plánu na to vyrazit do kina, ale nakonec jsem se bezmyšlenkovitě rozhodl, že tak učiním. Výsledně jsem zklamán rozhodně nebyl. O nějakém nadšení se tu mluvit nedá, ale o neškodné, roztomilé, vtipné a nenáročné jednohubce už jo. Na tenhle film se zlobit určitě nemůžu. Má to určité zápory, nedostatky, ale přesto mě to celkem bavilo. Je to trochu nadlehčené, zejména vedlejší postava, kterou ztvárnil Samuel L. Jackson tomu dopomohla. Opravdu mě tak dlouho Samuel L. Jackson nepobavil. Měl vtipné hlášky a byl zde správně ujetý. Furt se tu něco dělo, i i když nebylo zrovna nejrychlejší tempo. Hlavní hrdina Alexander Skarsgård zde do role Tarzana krásně seděl. Christoph Waltz do záporné role seděl, stejně jako ve Spectre mě bavil až do konce. Potěší i menší role Djimona Hounsou. Akce tu je natočena dobře, sice je tu vidět ta digitalita, zejména na konci filmu, ale to mě nějak netrápilo. Režisér David Yates si mě především získal 4 počinů o Harry Potterovi, a sice: Harry Potter a Fénixův řád (2007), Harry Potter a Princ dvojí krve (2009), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011). Co mi vlastně chybělo v tomhle snímku, když jsem začal tak chválit ? No, třeba nějaké to napětí, nepředvídatelnost, lepší finále a hlavně více scén, kdy Tarzan vyrůstal v přírodě. To tu bylo promítnuté ve flashbacích, ale ne nějak podrobně a jen pár scén se tu zde našlo. No, nevadí, přesto tu bylo pár dobrých scén, i těch akčních. Hudba tu byla teda docela dobrá. Když jsem odcházel z kina, přemítal jsem, jestli nedám tu 4 hvězdu, ale nakonec jsem se rozhodl, že dám tu lepší 3 hvězdici. Nebyl to špatný film, ale dá se na něj docela rychle zapomenout. Ještě jednou bych si ho třeba při správné náladě pustil. To je vše.(7.7.2016)

• Baronne

Ten Tarzan, kterej běžel v televizi skoro každej tejden asi před 15-20 lety byl několikrát lepší... Alexander i přesto, že ho mám rád, tu byl naprosto nesympatickej a čišelo z něj anticharisma.. I na efekty to bohužel těžce prohrálo oproti Džungli nebo Warcraftu.. A ani to neuvěřitelný obsazení tomu vůbec nepomohlo. Hnus velebnosti(6.7.2016)

• Dont

Jako kluk jsem několikrát četl sešit Tarzan a Poklad Oparu a moc se mi to líbilo, takže moje očekávání byla dost velká. O to větší přišlo zklamání... Strašně šablonovité a klišovité, herecké obsazení velmi dobré, ale v těch rolích moc nebylo co předvádět... Celý ten příběh byl neskutečně pitomý.(15.7.2016)