Legenda o Tarzanovi

Legenda o Tarzanovi

Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 110 min

• Cervenak

Zďaleka najhorší film, aký som tento rok videl v kine. Má to úplne debilný príbeh, celá tá zápletka s "priveď mi z Anglicka Tarzana a ja ti dám za vrece diamantov a budeš ma môcť zotročiť" je príšernosť, zasadenie do historického kontextu zbytočné a nefunkčné. Celý film nemá ani náznak nadhľadu, tobôž humoru (keď tam máte S.L. Jacksona ako komickú postavu, tak je jasné, že niekto tu niečo nepochopil). Triky sú miestami OK, ale miestami strašné, hlavne to stádo na konci, vrchol filmu, je ako z čias prvého Jurského parku (a to som teraz veľmi urazil prvý Jurský park). Nejaká gradácia, tempo či nebodaj napätie Yatesovi vôbec nič nehovoria (napokon, jeho neznesiteľne nudné posledné potterovky to dokazujú). Film nechytí rytmus ani v akčných scénach, ktoré sú tragicky natočené, ešte horšie zostrihané, vždy sa tak nejako rozplynú v čudnom slede spomalených záberov. Hlavný hrdina je dokonale matný a nesympatický, Margot Robbie oblečená (a medzi nami, ona nemá čo iné ponúknuť, je veľmi zlá herečka a bojím sa Suicide Squad, kde je otravne mimo už v traileroch) a Christoph Waltz akoby v každej scéne hral inú postavu, iného zloducha zo svojich predošlých filmov, a až do konca sa nerozhodne, koho presne by mal napodobňovať. Vrcholom trápnosti je jeho zbraň - škrtiť dvojmetrových magorov ružencom? Vážne?(9.7.2016)

Nabízí to poctivou dávku dobrodružství v džungli. Jen to není moc nápadité. Taky se mi zdálo, že Tarzan mohl (resp. měl) zemřít aspoň patnáctkrát. S tím už ale člověk dopředu tak nějak počítá, že zrovna tenhle hlavní hrdina nezemře (a mám podezření, že ani zemřít nemůže). Půl hvězdičky za Margot Robbie: pěkná holka.(10.7.2016)

Tvůrce si řekl, že Tarzana zná každej tak proč ho nejebnout hned na začátku filmu už jako pana kulturního s Jane po boku a jeho zrod a naplnění jejich nehynoucí lásky nenasrat do minutovejch flashbacků, který vás pronásledujou celej film a zaručeně vás budou srát protože jich je asi tolik kolik má Tarzan chlupů na prdeli. Po celou dobu stopáže se tak pachtíte mezi přítomností a minulostí a v duchu dumáte nad tím co vás deptá víc. Když pominu Samíka Džeksnů tak nejlepší herecké výkony předváděj gorily, Tarzan vypadá jak po lobotomii, která dopadla navíc špatně a Jane se snaží celej film ukázat, že má větší kliťák než Leon ptáka a tak koukáme na jejich spory, kdy se Jane dokonce nebojí Leonovi říct, že má špatně zastřiženej knírek. Tak hustokrutopřísná je na chlapa co jí unesl a jejího Tarzíka chce sejmout. Mazec, mně třeba někdo říct, že mám špatně nalíčený oči tak z toho chytnu absolutní depresi a po hodinách brekotu spáchám sebevraždu skokem do lvího výběhu. Leon je ale tuhej parchan , takže tu neuvěřitelnou urážku přejde a spokojí se s tím, že se jen na vteřinu zasekne v chůzi...finále je plný zvířátek všeho druhu a Tarzan si neohroženě liánuje pro svou Jane k vytouženému hepyjendu zatímco Leon se na něj připravuje s krucifixem. Mno...za zvířátka a Samíka dávám dvě a třetí je za zjištění, že Tarzan vynalezl parkour nebo free running.(13.7.2016)

Očakával som úplne iného Tarzana, ale nakoniec som prekusol aj túto verziu. Bolo to pomerne dravé a svižné. Miestami odľahčené možno trocha zbytočným humorom. Zopár scén pritiahnutých za vlasy. Miestami až moc digitálne. Efekty niekedy pôsobili dobrým dojmom, inokedy zase ani moc nie. Skarsgard ako Tarzan vcelku dobrý. Robbie ako Jane až moc pekná. Waltz ako záporák nič moc. Vcelku som sa bavil a stopáž mi rýchlo ubehla. Je to film na jeden pohodový pekný večer pre celú rodinu. Samozrejme Tarzan s Lambertom je o dosť lepší. Prižmúrim oko a dávam hviezdu navyše. 70%(8.7.2016)

Režisér Harryho si ukousl příliš velké sousto. Nadmíru velká očekávání na mou malou dětskou dušičku. Na nového Tarzana jsem se moc těšil. Skvělé obsazení, režisér dětských i dospělých pohádek a hlavně návrat klasické legendy jak ho známe. Není ale tomu tak. Příběh začíná zcela jinak než bych očekával. Zatímco se těším na úvodní hudbu a orkán co bičuje pobřeží tropického ostrova. Tak se dočkávám pouze rychlého představení Waltze jako "toho špatného" a hned potom "vidím toho dobrého". Jenže nemá hnědý kus kůže kolem hýždí a rozkroku. Má na sobě dobový oblek a pije čaj v centru Londýna. Yates vypráví příběh z opačného konce a můj očekávaný začátek v domku na stromě je pouze cestou flashbacku. Tohle je jen, ale drobná výčitka. Pravda je, že celý film je zcela jiný než bych ho mohl očekávat. Nejspíš proto, že ho Yates zkrátka chtěl vyprávět jinak. I když jsou všichni zviřátka dělaná animací, tak přesto moje srdce plesá. Setkání Tarzana s tygry, a nebo souboj s gorilím bratrem. Příběh na mě působí jako šití horkou jehlou. Zatímco klasickou verzi od Disneyho zbožňuju, tak u tohoto jsem se příliš nebavil. Možná mě jen zaskočilo, že Tarzan ze začátku není Tarzan, ale jakýsi John Clayton třetí. Možná jsem ale přeci jen měl přehnané očekávání. I když jsem si Alexandera Skarsgårda oblíbil už v Generation Kill (2008) a jako Tarzan samotný je skvělý a Margot Robbie jako Jane parádní, tak stejně tohle není návrat legendy, jaký jsem si přál. Často nutí diváka do smíchu (neoprávněně) a kromě krásných scenérií mnoho nenabídne. Pro mě osobně je to zklamání roku. (70 %)(18.7.2016)