poster

Černý blesk

 • Rusko

  Čjornaja molnija

 • Rusko

  Chyornaya molniya

  (Rusko)
 • Rusko

  Чёрная молния

  (Rusko)
 • slovenský

  Čierny Blesk

 • anglický

  Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  **

  4.8.2010 ~ Timure, ty blbče, cos' to vynes' na světlo? ~ Timur Bekmambetov, Rus, který se přes zvláštně zajímavé Noční a Denní hlídky dostal do hledáčku Hollywoodu, kde upachtil nijak zvlášť zajímavý Wanted, vyprodukoval v Rusku tohle hollywoodsky vypadající akčně-dobrodružné sci-fi. Popsat děj Černého blesku jako béčkový by ale mohlo udělat šrám na duši béčkovým filmům. Je to jeden velký efekt obalený nijak zajímavou příběhovou vatou a odehrávající se mezi bytovkami a paneláky. Zážitek to není žádný a možná se tak s tím časem setkáme v noci na ČT2 v některém z Filmových klubů. ~ Mladý ruský a nikterak průbojný student se ve škole zakouká do asi nové studentky, jeho průbojnější kamarád se ale šancí snaží chopit dříve. Mladý ruský student tak jen zpovzdálí zírá. Vrstevníci jsou cool, on out a ani auto nemá. Postupně se ale tohle všechno začne měnit, když od svého otce dostane hodně starou ruskou černou Volhu a začne si přivydělávat jako rozvážka květin. Volha je to hnusná a stará, ovšem skrývá tajemství. Byla po mnoho let zakopána kdesi v tajné podzemní zapomenuté laboratoři, kde se kdysi vědci snažili vynalézt superpalivo, které pohánělo nanokatalyzátor, superúčinný zdroj energie. Samozřejmě ho dali asi kam, co? A tak po jedné tragické události získá Moskva svého ničitele bezpráví v létající černé Volze, studentík si najde pomalu cestičku ke krásné přítelkyni a všechno by to bylo éňo ňůňo žůžo, kdyby nebyl v Moskvě zloun, prahnoucí po diamantech, které lze získat jen zničením Moskvy a pozabíjením všech nevinných lidiček v tomhle městečku. A k tomu potřebuje nanokatalyzátor. Sežene si tak staré vědce, nechá si stvořit další superauto a spolu s mladým studentem si půjdou po krku. A to je vše. ~ Pokud od toho budete čekat něco inovátorského, nedočkáte se ničeho jiného než létajícího vraku a jednoho klišé vedle druhého. Timur se asi musel zbláznit, že s něčím takovým spojuje svoje jméno, byť jen jako producent. Tohle je totiž ta nejšablonovitější pitomost za poslední dobu.(25.3.2013)

 • LiVentura
  ****

  Zdařilý ruský "komiksový hrdina"... proč ne, dobré!(8.8.2015)

 • pakobylka
  ****

  Zvláštní ... jakoby se přítomnost na chvilku zastavila - a dovolila minulosti, aby ji dostihla. Jakoby se z jejich setkání zrodil příběh, který nese znaky obou. Je poskládaný z prvků, které opsal z různých zdrojů, přesto je dostatečně přitažlivý, aby dokázal zaujmout. Ruského původu ve spojení s bezelstnou neobratností i osobitou lyrikou dokonale využívá ve svůj prospěch, neboť právě originální mix jeho vlastností ho staví do odlišného světla - a umožňuje mu vyniknout. Budiž mu přáno, navzdory všem svým nedostatkům má srdce na správném místě, mládí na své straně - a budoucnost před sebou.(4.2.2013)

 • Davies182
  ****

  Ruský fanboy s penězi od Bekmambetova (efekty jsou úžasné) si natočil vlastní verzi Spider-mana 2. Místo vystřelovaných pavučin použil černou Volhu, jinak je výsledek vážně úplně stejný. Přehnané, téměř televizně pojaté a úchylné, ale ohromná legrace a ani na vteřinu nuda! Prostě takový super úlet z Moskvy; slabší čtyři.(18.1.2012)

 • Shit
  ****

  Radši jsem od Black lightning neočekával žádnej scénáristickej záblesk geniality, ale spíš menší mozkovej výtok a udělal jsem dobře, protože podle očekávání se nejedná o žádný geniální veledílo, ale jen o obyčejnou zábavu, která je tak trochu podavaná po americku, takže si to bere předlohu z různých amerických hrdinských blockbusterů jako Spiderman a spol a snaží se to naroubovat na příběh o vymakaným lítacím autě, což se tomu daří celkem slušně a hlavně docela zábavně, obsazení taky obstojný na rusáky a dokonce i sympatický, což se zase tak moc často v Rusku nevidí a co se týká triků, tak řekněme, že z nich oči nebolí a dá se na to docela pěkně koukat a akci, která je zejména na konci nabušená, to neruší a dokonce jí to i v některých momentech zdatně podporuje.(1.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace