Černý blesk

Čierny Blesk

Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

Spojte Spidermana a Ironmana, trocha zatrepte...čo vznikne? No predsa Čierny blesk ! Bez nadsádzky, veľmi podarený ruský popcorn, ktorý v sebe spája všetko podstatné a zároveň to najlepšie zo žánru. Neby´t okatej podobnosti so spomínánými filmamy, dám moźno aj 5. (7/10)(27.3.2010)

• honajz

Pro toho, kdo zná podobné filmy žánru, neskutečná nuda. Nejhorší je, že film ani nepřináší nic nového, ani náznak originality, inovátorský přístup. Všechno je nalajnované od prvních minut a jen se trpně čeká, až tedy dojde k závěrečnému odhalení a souboji. Které ani nestály za to.(18.9.2010)

• Fr

Чёрная молния – létající spravedlnost! Чёрная молния- podfuk nebo zázrak? Чёрная молния- národním hrdinou!...... Už je to tak. V Rusku prostě Spiderman létá Volhou a za ženu chce (světe div se) Nastěnku! Filmová vykrádačka, která nudí a štve zároveň. Zachraňuje to pouze můj mladší syn, kterýmu se to laciný trikový dobrodružství, který děsně páchne azbukou (celkem) líbí. Ale já jdu blejt! (Ve skutečnosti je to ještě horší!) Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chystám se rozbít geologický podloží Moskvy. 2.) Chci se stát studentem nanotechnologie na TU v Liberci. 3.) Vždycky jsem tvrdil, že Volha je pekelnej stroj! 4.) Doktor mi doporučil často procvičovat reflex, při kterém je obsah žaludku evakuován ústním otvorem ven. PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(29.1.2011)

Spíš horší průměr. Je to prostě kopie všech možných amerických superhrdinských filmů v ruském kabátě. Takže trošku víc přepálenější, bohužel ale tomu chybí ten správný drajf jako u Hlídek. Takhle to často vyzní dost směšně a trapně. Možná nebyl nejlepší nápad se na to dívat s americkým dabingem.(1.12.2010)

Rusi si spravil taký svoj blockbuster sprvkami komixoviek á la Spider-Man. Ide o veľmi jednoduchú zábavu s fajnovými špeciálnymi efektami, nadupaným soundtrackom a prekrásnou Ruskou v hlavnej ženskej/dievčenskej úlohe. Od filmu netreba očakávať samozrejme žiadne zázraky ale prvoplánovú zábavu. Ak si ulietavate na amerických letných blockbusteroch tak si užijete rozhodne aj toto.(13.8.2010)