Černý blesk

Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

• MIGHTTREE

2* za ekologické a šetrné palivo v letajícím automobilu. Je to takový chudý Spiderman bez Spidermana. Ať porovnávám s ostatními filmy, vždy z ringu vychází jiný vítěz. Takový hodně slabý bratříček Teslomobilu.(21.2.2011)

• Gilmour93

„Děkuji Ti, Volhamane!“, aneb svět se v prdel obrací. Jistě, od dob filmů s Vaskou Trubačovem udělala ruská kinematografie mílový krok ke globální konkurenceschopnosti, ale prosím, ne za cenu toho, že se originalita stane sprostým slovem a loupež ctností. Zdejší poměrné vysoké hodnocení je mi záhadou - jen o něco menší, než skutečnost, že si Moskvané docela dlouho nevšímali UFV (Unidentified Flying Vehikl) nad svými hlavami. Chce se mi věřit, že obě "pozorovací anomálie" způsobila jen nadměrná spotřeba vodky.. Fantomasi, kde jsi? Chci, aby tvůj Citröen DS sejmul ten létající symbol nanokokotiny z nebe..(4.2.2013)

Ruský Peter Parker se nad Moskvou prohání v létající Volze a na paty mu šlape diamantový magnát. Parádní superhrdinský biják šmrncnutý poetikou československých seriálů pro děti a mládež. Chci pokračování, ve kterém nakoukneme do minulosti, titulek na poslední straně hlásá: ”Co se to děje za železnou oponou? V totalitou zalité Moskvě pracuje na přísně utajovaném projektu trio nejlepších sovětských vědců. USA se snaží nakouknout pod pokličku a vysílají do Moskvy jednoho ze svých nejlepších agentů (samozřejmě superpadouch se superschopnostmi). Konspirace, špionáž, láska a jedna černá Volha. Již příští měsíc v dalším čísle Černého blesku!”(14.2.2011)

Rusi si spravil taký svoj blockbuster sprvkami komixoviek á la Spider-Man. Ide o veľmi jednoduchú zábavu s fajnovými špeciálnymi efektami, nadupaným soundtrackom a prekrásnou Ruskou v hlavnej ženskej/dievčenskej úlohe. Od filmu netreba očakávať samozrejme žiadne zázraky ale prvoplánovú zábavu. Ak si ulietavate na amerických letných blockbusteroch tak si užijete rozhodne aj toto.(13.8.2010)

A máme tu zábavku pre nenáročného diváka tentoraz v ruskom podaní...príbeh o lietajúcom autíčku, Nasti, hrdinskom hrdinovi...áno je to klišé, ale plné dobrej akcie, efektov...a je to z Ruska..ale hlavne je to dosť cool...a to sa mi na tom páči..výplach mozgu po Rusky(17.7.2010)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)