Černý blesk

Čierny Blesk

Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

Nečekaná filmová pecka z producentské dílny Timura Bekmambetova, která je variací na ty nejklasičtější americké komiksy typu Batmana nebo Spidermana. Nic vyjímečného jsem si od toho nesliboval, ale o to větší bylo nadšení u záverečných titulků. Zdá se, že moderní ruská kinematografie má také co nabídnout rozmlsanému divákovi amerických mainstreamových dobrodružných spektáklů. A v tomto případě i některé z nich strčí pohodlně do kapsy. 90%(22.10.2010)

• Gilmour93

„Děkuji Ti, Volhamane!“, aneb svět se v prdel obrací. Jistě, od dob filmů s Vaskou Trubačovem udělala ruská kinematografie mílový krok ke globální konkurenceschopnosti, ale prosím, ne za cenu toho, že se originalita stane sprostým slovem a loupež ctností. Zdejší poměrné vysoké hodnocení je mi záhadou - jen o něco menší, než skutečnost, že si Moskvané docela dlouho nevšímali UFV (Unidentified Flying Vehikl) nad svými hlavami. Chce se mi věřit, že obě "pozorovací anomálie" způsobila jen nadměrná spotřeba vodky.. Fantomasi, kde jsi? Chci, aby tvůj Citröen DS sejmul ten létající symbol nanokokotiny z nebe..(4.2.2013)

A máme tu zábavku pre nenáročného diváka tentoraz v ruskom podaní...príbeh o lietajúcom autíčku, Nasti, hrdinskom hrdinovi...áno je to klišé, ale plné dobrej akcie, efektov...a je to z Ruska..ale hlavne je to dosť cool...a to sa mi na tom páči..výplach mozgu po Rusky(17.7.2010)

Celkom pecka. Taká mierne dospelejšia verzia prvého spíďa. Nj, okrem Defoa. Inak poriadna vykrádačka - objavia sa tu scény so všetkých troch dielov Raimiho trilógie a dokonca herci stvárňujúci hlavnú postavu a jeho "loved one" vyzerajú ako ruská alternácia Garfielda a Stoneovej z Amazing-břečky. Zvyšok je zasa šlohnutý z Green Hornetta, a tak nejak pekne to k sebe celé pasuje. Well done, guys, ja som sa bavil.(24.11.2013)

Něco jako ruský Spiderman, akorát místo kousnutí pavoukem dostane hrdina filmu starou ojetou Volhu a místo používání pavučin s tou Volhou lítá. A překvapivě to za americkýma filmama stejnýho kalibru nezaostává.(13.8.2010)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)