Černý blesk

Čierny Blesk

Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

Zvláštní ... jakoby se přítomnost na chvilku zastavila - a dovolila minulosti, aby ji dostihla. Jakoby se z jejich setkání zrodil příběh, který nese znaky obou. Je poskládaný z prvků, které opsal z různých zdrojů, přesto je dostatečně přitažlivý, aby dokázal zaujmout. Ruského původu ve spojení s bezelstnou neobratností i osobitou lyrikou dokonale využívá ve svůj prospěch, neboť právě originální mix jeho vlastností ho staví do odlišného světla - a umožňuje mu vyniknout. Budiž mu přáno, navzdory všem svým nedostatkům má srdce na správném místě, mládí na své straně - a budoucnost před sebou.(4.2.2013)

Jistě se mezi ruskými kráskami ještě najdou takové, které vyhledávají týpky v naleštěných Mercedesech, ale ty vychytralejší již jistě vyhlížejí na obloze nějakou tu létající Volhu, neboť superhrdinové jsou v Rusku stále ještě nedostatkovým zbožím. Přesto si myslím, že vlastník nadhledu, se schopností orientace mezi všemi těmi Viktory Alexandroviči a Olgami Andrejevnami, si tuhle ptákovinu, nestydatě kopírující emerické ptákoviny, může užít bez zásadních následků pro duševní zdraví.(27.2.2013)

Tak kopie pavoukomuže jak vyšitá, ale protože jsem na Raimiho mutantí filmy koukal spíš s hubou nakřivo, jsem u Černého bleska nakonec spokojenější. Prvních 30-45 minut se sice táhlo neúměrně dlouho a financí na to Ivani asi taky moc nevyčlenili, jenže jak se stařičká Volha začala prohánět vzdušnym prostorem Moskvy a přilehlých oblastí, bavil jsem se vskutku královsky. Jen to podprahový poselství si mohli Rusové odpustit. Mercedes bych za Volhu fakt nevyměnil. :D 60%(2.11.2013)

• paascha

Poměrně slaboduchá volovina pro pubertální pitomečky, které zachránila krk jen pěkná stará sviňa (ta volha, myslím) a sedmička moc dobrého žernoseckého:-)))(21.5.2010)

Teda rozhodně velice příjemný počin. Nečekal jsem něco tak chytlavého, příjemného a hlavně s tak sympatickými herci. Sice tak trochu Spiderman v ruštině, ale jinak docela sranda.(15.8.2010)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)