Černý blesk

Čierny Blesk

Black Lightning

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2009, 106 min

Ruský Transformers je jen další béčkárna v řadě filmů, vražda otce podobná jako ve Spidermanovi, je sice hezky dramaticky podána, ale přeci jen už jsme ji někde viděli, stejně jako levné kouzelné auto. Vůbec nic nového ani úžasného nečekejte. Tak dávám třetí hvězdičku, protože mám i přes všechno béčkové zpracování krásný vzpomínky na tento film ;)(8.12.2010)

• Saraswati

Superhrdinská kravina s hudobným podmazom ruského rap-metalu.(28.11.2013)

Ruský Peter Parker se nad Moskvou prohání v létající Volze a na paty mu šlape diamantový magnát. Parádní superhrdinský biják šmrncnutý poetikou československých seriálů pro děti a mládež. Chci pokračování, ve kterém nakoukneme do minulosti, titulek na poslední straně hlásá: ”Co se to děje za železnou oponou? V totalitou zalité Moskvě pracuje na přísně utajovaném projektu trio nejlepších sovětských vědců. USA se snaží nakouknout pod pokličku a vysílají do Moskvy jednoho ze svých nejlepších agentů (samozřejmě superpadouch se superschopnostmi). Konspirace, špionáž, láska a jedna černá Volha. Již příští měsíc v dalším čísle Černého blesku!”(14.2.2011)

Něco jako ruský Spiderman, akorát místo kousnutí pavoukem dostane hrdina filmu starou ojetou Volhu a místo používání pavučin s tou Volhou lítá. A překvapivě to za americkýma filmama stejnýho kalibru nezaostává.(13.8.2010)

• *CARNIFEX*

Toto je asi taký "Harry Potter", ako Ja, kandidát na Nobelovú cena za jadrovú fyziku.(21.6.2014)

• - Auto použité v tomto filmu je Ruský GAZ 21. (Terva)