poster

Živí mrtví (TV seriál)

 • USA

  The Walking Dead

 • Slovensko

  Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010, 67x45 min

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Sarah Wayne Callies, Jon Bernthal, Laurie Holden, Steven Yeun, Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Norman Reedus, Melissa Suzanne McBride, Lauren Cohan, Scott Wilson, David Morrissey, IronE Singleton, Danai Gurira, Emily Kinney, Chad Coleman, Lennie James, Lew Temple, Sonequa Martin-Green, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Larry Gilliard Jr., Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Brighton Sharbino, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Michael Cudlitz, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Austin Nichols, Seth Gilliam, Tyler James Williams, Alexandra Breckenridge, Justin Evangelista, Austin Abrams, E. Roger Mitchell, Michael Traynor, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Jason Douglas
 • Aluska88
  ****

  Po nikterak ohromujícím úvodním dílu, který mě nijak extra nezaujal, jsem zhlédla ještě asi dvě následující epizody, které mě jen utvrdily v tom, že z Walking Dead se rozhodně nestane jeden z mých oblíbených seriálů. Očekávala jsem něco zcela jiného. Zombie tématikou se téměř žádný seriál dosud nezabýval a doufala jsem, že převedení tohoto námětu do seriálové podoby přinese svěží závan a vytěží z nabízených možností maximum. Bohužel slibný námět velmi rychle sklouzne k patosu a americkému hraní na city. Kromě zabíjení zombíků a stříkající digitální krve jsem od Walking Dead dostala převážně pouze postapokalyptická Rodinná pouta s telenovelovým scénářem a neustálým probíráním vztahů a citových pochodů postav. Ani samotné charaktery jednotlivých "účastníků výpravy" mě nezaujaly, snad kromě Daryla Dixona v podání Normana Reeduse. Kvůli němu bych se na seriál i dívala, ale bohužel převažují nesympatické a ploché ostatní postavy a tuctový scénář. Asi ve třetím díle, kdy je zombíky napaden jeden z hrdinů a Laurie Holden nad ním v silném emočním rozpoložení pronáší: "Ach Bože, nevím, co mám dělat, nevím, co mám dělat...", začal po tomto zdrcujícím momentu můj zájem o tento seriál zcela opadat a už jsem vůbec neměla chuť se na něj dívat. Kdyby to bylo jen občas, ale podobných laciných melodramatických pasáží a zdlouhavých bezobsažných rozhovorů je tam asi jako Zombíků po vypuknutí epidemie. Po nějaké době jsem přepínala TV a narazila na jeden díl, kde se opět asi půl hodiny řešily vztahy postav a jejich "závažné" problémy, podpořené vskutku nesmírně "věrohodnými" dialogy a dramatickými scénami. Škoda, Walking Dead má velký potenciál, který je však vyplněn velkým množstvím vaty, která za lákavým "Zombie" obalem neskrývá nic jiného než obyčejné, laciné drama se slabým scénářem útočícím na city. Na tomto seriálu bych nejvíce asi ocenila práci maskérů:) Uživatel Morloth to dokázal perfektně vystihnout v jediné větě:)(7.12.2012)

 • kulyk
  ****

  Naděje lidstva spočívá v katatonicích, volové. Potažmo v komatózních gerojích a chlapandách, viz osmadvacet dní po průseru, pResident (is) evil, Triffidí den, momentálně komentovaný serošek....Važme si jich a cpěme jim do kapaček lahodné kousky bonboniér. Až padne lidstvo na samé dno, ze svých nemocničních kumbálů povstane Ariel Šaron, Kája Saudek, Margaretka Thatcherů i jiní momentální povaleči a spolu s Blanickými ležáky udělají ordnung. K seriálu samotnému - Lincoln je herec asi jako já, ta jeho vychrtlá nádhera poulí kukadla jak žába na prameni, zombiči by šli namaskovat o kouda lépe. Pěkný nástup na značky se nám ve druhé sérii pozvolna mění v rodinná pouta. Přesto doporučuji a baf!te se.(30.9.2012)

 • Zeck
  ***

  Naprosto nudný seriál, který má dobrý pilot a tím jeho kvalita končí. Dvě řady, ve kterých autory vůbec nezajímá tak banální věc jako rozmrdaný svět plný zombies, kdy světová populace klesla někam k tisícovce, za to vám naservírují drama jak od Rosamunde Píčer o matce-kurvě, náhradním fotrovi, pravém fotrovi a debilním synovi. Pokud by to někomu nestačilo, je tady nesmělý asiat, vševědoucí dědek-expert na vztahy, jižanský buran s kuší, týraná matko-žena, dementní důchodce-veterinář a blondýna, co jí zvlhne pinda už jen při výstřelu z pistole (takže pindu bude mít mokrou za dvě řady tak třikrát). První řada odehrávající se na nějaké zarostlé louce u lesa a druhá řada (dvakrát delší), co se pro změnu celá odehraje na jedné farmě, kde je největší zápletka ztracená malá kráva, která se bude hledat celých 8 dílů po okolním lese a my u toho pochopitelně nebudeme chybět ani na vteřinu, kdy si detailně vyslechneme všechny ty žvásty, co u těch patnáctiminutových obchůzkách budou pronášet. Uvažování postav snad ani není z apokalyptického světa, ale z nějakého pionýrského tábora, kde se nebere zřetel na to, že by člověk mohl být sežraný zaživa shnilou chodící mrtvolou, ale na podání ruky s vygumovaným dědkem, co si hraje na názorovou kapacitu a hledá respekt ve světě, kde už žádný nezbyl a ani zbýt nemohl. 50%(28.10.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V 8. epizodě 4. série zničí Daryl (Norman Reedus) tank vhozením grantátu do jeho hlavně. Ve skutečnosti takto moderní tank poškodit nelze. Granát by vybuchl v uzavřené hlavni, aniž by to mělo vliv na bojeschopnost tanku. (bjh)

 • - Základna pro přeživší zvaná Terminus stojí ve městě Mechanicsville v USA. (willy1)

 • - V první sérii, která se z větší části odehrává v okolí Atlanty, je mnoho záběrů, na kterých jsou vidět rozsáhlá pohoří. Ve skutečnosti je oblast kolem Atlanty téměř plochá. Jediná "hora" v okolí je Stone Mountain s výškou 251 m a nadmořskou výškou 514 m. (Brody01)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace