Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2017, 73 h 46 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Laurie Holden, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Corey Hawkins, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, M.C. Gainey, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Seth Gilliam, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Sam Witwer, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Jaqueline Fleming, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse Dufour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal
  • Faidra

Ďáblužel mi Walking Dead přijdou od druhého dílu výše poněkud braindead, takže házím pálku do žita...(16.10.2012)

1. sezona - 70%.(6.12.2010)

První tři série a půlku čtvrté je to většinou velmi dobré. Ze všech současných seriálů, s nimiž jsem měl tu čest, mi tento připadá nejlepší. Poté následují rozpačité dojmy z úpadku. Ty napravuje až Terminus, kterým se zabývá poslední díl čtvrté a první díl páté série. Po celý zbytek páté řady jde kvalita do kytek a první půlka šesté je místy až zoufalá (Alexandrie). Několik posledních epizod je však návratem starého dobrého Walking Dead a naděje na důstojné pokračování jsou opět vysoké.(15.2.2014)

Konečne sme sa dočkali seriálu ktorého námet sa odohrával zatiaľ iba vo filmoch a musím povedať, že sa im naozaj vydaril. Dej výborný, neuponáhľaný, atmosféra pekne dramatická a tie masky a kostýmy ? Priam neuveriteľne reálne. Seriál spĺňa všetko čo som očakával 100%....(20.3.2011)

,,Otče náš jenž jsi na nebesích, bdi nad námi v těchto bláznivých dnech“.... Přiznávám se bez kousnutí, že mě tenhle mix zombie filmů, kterej občas fakt neměl daleko k telenovele BAVIL! Hlavně okamžiky, kdy to mělo bejt napínavý! Náramný panoptikum úžasných hnusáků doplňuje optimistickej fakt, že není naděje. Jasně, hra na city šla mimo mě, to nefunguje. Spíš zdržuje. Taky moc sympatickejch hrdinů nepřežilo. Ale třeba se i tohle ve 2.sérii zlepší. Já věřím....dám 4*. NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Sára z Prison Breaku hraje vykulený voči pořád nejlíp. 2.) Chci vidět zombíky papat koníka. 3.) Studuju na řezníka a probíráme ,,bourání“ člověka. 2.SÉRIE: BÝT ČI NEBÝT....(toť otázka).... /// Atlanta je pryč. Čeká je dlouhá cesta a ujetá vzdálenost nebude to nejdůležitější. Rick se neustále přesvědčuje, že bejt vůdce stojí za hovno a když se tvůrcům zdá, že je nuda, udělaj ze všech (na chvíli) idioty a hned je na co koukat. Sára se tváří čím dál víc jako píča (takže vlastně furt stejně, ať už dělá cokoliv) a všichni neustále omílaj dokola ty stejný sračky. Přestože je tu hodně věcí vyvolaných (jakoby) ,,uměle“, vyhrocený vztahy v ,,uzavřený“ komunitě ve světě plným zombíků se mi zdají zajímavější než v 1.sérii. Konečně nastává konec demokratickejch časů a já už se těším na prenatální vitamíny! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem si přál ,,prohrábnout“ vyvrhnutýho chodce. 2.) Tvrdím, že většina by se měla podřídit menšině. 3.) Thx za titule ,,hlawoun“. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** Víte, že? Série vznikla podle komiksu Roberta Kirkmana a Tonyho Moora The Walking Dead? 3. SÉRIE ,,JDEME DO VÁLKY!“...... /// Dvě linie (blondýna Andrea a její story) a …. hele, vždyť jde jen vo to točit (zábavně!) válku se zombíkama. Do toho pár lidskejch sviní se solidním sporákem a spím či bdím … vono to všechno nakonec (aspoň chvíli) vypadá jako ,,Ztraceni“ (dvě komunity, strach o….atd, atd). Snaha tvořit neustálý napětí je fajn a taky se jim daří vzbuzovat emoce. Pěkně mě serou! Béčko, který mě (ještě furt) baví, i když jsem čekal větší finále. Ale stejně doufám, že budou mít co hrát i příště. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt tvrdím, že Černá mamba má bejt černá. 2.) Thx za titule ,,buráček“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * /// 4.SÉRIE ,,…ALE AŽ NA TO PŘIJDOU, BUDOU SE CÍTIT PĚKNĚ HLOUPĚ.“ … ,,PŘIJDOU NA CO?“ … ,,ŽE SI ZAHRÁVAJÍ SE ŠPATNÝMI LIDMI...“ /// V první půlce lidi neválčej s lidma, ale s nákazou. Konec světa hold může mít spoustu podob, ale vždycky bude platit, že nejlepší přítel člověka je zbraň! Je to takový drsnější, bez (zbytečnejch) humanistickejch keců. A vůbec toho vykecávání tady moc není. Snad proto je to asi nejzajímavější série, která v první půlce těží ze zajímavý atmosféry a v tý druhý zase ze sounáležitosti k postavám či z dětskejch nápadů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jakou zbraň si schovat na konec světa. 2.) Thx za titule ,,ACIN“ a ,,badboy.majkl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * /// 5. SÉRIE: „BOJOVALI JSME, ABYCHOM SE DOSTALI AŽ SEM. A MUSÍME BOJOVAT DÁL…“ /// Chodící mrtví bojujou o naději. Série si udržuje nadstandard v napětí, akci a emocích, páč furt ještě (nejen mě) dokážou lidi překvapit. Výhodou tohohle seriálu je, že nemusej vymejšlet extra speciální zápletky. Prostě stačí, když „naši“ potkávaj sráče. V prostředku to sice trochu šlape vodu, ale nakonec (jako vždycky) s husinou po celým těle, čekám na další sérii. VŠICHNI UMŘETE! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zakládám osadu a nemůžu se rozhodnout, jestli přibrat živý nebo mrtvý. 2.) Thx za titule ,,ACIN“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** /// 6.SÉRIE ,,VÁŠ SVĚT SE STANE O HODNĚ VĚTŠÍ…“ /// Tak jsem si myslel, že se na tom nedá nic dokurvit. Nechápu, proč se musej ty postavy po tom všem, co maj za sebou – chovat jako trapáci. Od strašáků (?) a akce se to posunulo víc k psychologii – takže tady snad všichni (naštěstí kromě zombíků) rozjímaj. Srát se s tím přestali až v devátým díle (a konečně někdo umírá)… Normální děj to má asi tak od 12týho dílu. Serou mě. Naplnit sérii vatou – aby ste to neprokoučovali! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pacička pro štěstí se u nás dědí z mrtvoly na mrtvolu. 2.) Mý heslo je: Veškerej život je vzácnej!. 3.) Thx za titule „ACIN a Xavik6“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(14.1.2011)

• Laurie Holden

• - V 8. dílu 7. série "Hearts Still Beating" se poranění Carlova (Chandler Riggs) oka několikrát změní, jednou má vystřelené oko celé, jednou jenom částečně. (Axarus)

• - Spoiler: Robert Kirkman si myslí, že nesmrtelná postava v seriálu je Carol (Melissa McBride) a bylo by hloupé se jí zbavit. (FistoJedi)

• - Ve 2. epizodě 1. série "Pach krve" přelézají zombie plot. Později, v dalších dílech, se pohybují jen tupě kupředu a pokud nezdolají překážku tlakem či nárazem, zastaví se o ni. (honx)