Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2017, 69 h 15 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa Suzanne McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Laurie Holden, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Corey Hawkins, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, M.C. Gainey, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Seth Gilliam, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Sam Witwer, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Jaqueline Fleming, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May

Franku Darabontovi se zřejmě v Mlze zalíbilo tak, že v intencích jejího ponurého světa přeskakuje do paralelního vesmíru světa seriálu Walking Dead. Coby zombie soft horor (zároveň ale hlubší postapokalyptický projekt) vynikající a díky stylu, jakým je tenhle projekt koncipován, se ani nebojím, že by mne začal nudit... Rodinný seriál pro 21. století. :-) Série 1: 80%, série 2: 70%, série 3: 80%, série 3: 65%, série 4: 75%, série 5: 80%(20.11.2010)

Představte si seriál, který mapuje veškeré možné zombie filmy, co kdy byly natočené do samotných, jednotlivých, 45ti minutových dílů. Walking Dead takový je a co se mně líbí je fakt, že zachází ještě dál a postupně vysvětluje, jinou formou, příčinu veškerého dění. A jelikož mám rád postapokalyptický svět a otázku toho, jak by se člověk zachoval, kdyby měl kolem sebe jenom sebe a občas by někoho potkal, prostě tomu musím dát co největší možný počet bodů. Na plnou to ale necítím. To uvidíme v případě, kdy se natočí další díly, kam se samotný seriál zvrhne, protože to je problém každých seriálů. Zatím je ale po technické stránce perfektní a je vidět, že si tvůrci nad nápadem dali opravdu záležet. A ani bych se nedivil, kdyby právě tenhle seriál byl jeden z těch nejnákladnějších, protože mrtvol tam chodí opravdu požehnaně, a efekty nejsou vůbec špatné.(13.1.2011)

• Botič

Pilot: Darabontovo zamilované maso na pochodu aka The Walking Dead je neskutečně působivým kouskem, z kterého jde mráz po zádech. Kouskem, jemuž pomalejší temto sluší a kde Darabont těží emoce ze scén tam, kde by to nikdo nečekal. A když dojde na postapokalyptické celky vládne, jako nikdy předtím. Že by náběh na nejlepší komiksovou adaptaci tohoto roku? Druhý díl přidává na tempu a nešetří stístěnou atmosférou a krvavými hrátkami ("Byl to dárce orgánů"). Když se ke slovu dostanou baseballka a sekera jde mráz po zádech. Tvůrci si hrají s povinným klišé - úkryt v supermárketu / mrakodrapu a vytírají si s ním patřičná místa. Skutečně to vypadá na jeden z nejlepších zombie projektů posledních několika let. Romero promiň! Ve výsledku to není ani méně ani více mainstreamové. Jen přesně vyrýsovaný seriálový průměr, který se dostal do slepé uličky a neví jak dal. Odklon od komiksové předlohy nastává počínaje třetím dílem a směr, jakým se Walking Dead začnou posouvat kupředu je velmi nešťastný. Co naplat, že čím blíž je velké finále, tím víc je pozadí krvavější, ale postavy čím dál tím míň šťavnatější a vlastně až příliš nezajímavé, protože všechno důležité už bylo řečeno v pilotu a druhém dílu. První a Druhý díl za 5*/Třetí a čtvrtý za 4*/Pátý a šestý ODPAD!!!(2.11.2010)

• Isherwood

První díl nadhodí celou vizi a pak se skupinka přeživších vydá dále. A mezitím se čtyři díly nic nestane! Pouze pilot, nabitý emocemi jako Remington ´870, a finále, které přinese něco nového, jsou lehce nadprůměrné, zbylé díly nekoukatelná nuda. To, co tvrvá hodinu, by šlo sfouknout za poloviční čas. Zpětně si nedokážu vybavit, o čem to bylo, když se rodinné rozmíšky vyřeší během chviličky a rozstřelování dokonalých (fenomenální maskérská práce!) zombíků zabírá minimum času. Tak řídký děj by neutáhl ani celovečerák, ne tak šestidílnou sérii. Vlastně jsem to sledoval proto, že jsem čekal na ‚něco‘. Největší past na televizního diváka za hodně dlouhou dobu. Ten divácký úspěch v zámoří je mi záhadou, každopádně chápu, proč v přípravné fázi na druhou sezonu Darabont vyházel všechny scénáristy, byť je mi její vznik vlastně docela putna.(7.12.2010)

První série: 60% Druhá série: 30% Třetí série: 80%(5.2.2013)