poster

Živí mrtví (TV seriál)

 • USA

  The Walking Dead

 • Slovensko

  Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2017, 68 h 52 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa Suzanne McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Laurie Holden, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Corey Hawkins, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, M.C. Gainey, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Seth Gilliam, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Sam Witwer, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bebacek
  **

  Seriálová bublina roku. Naprosto nevyužitý potenciál (byť neoriginálního námětu). Postavy ploché jak desky a k tomu, že můžou být divákovi maximálně ukradené, přispívají ubohé herecké výkony postavené na tupém zírání jejich představitelů. Obzvlášť Sarah Wayne Callies by tu pusu mohla aspoň někdy zavřít (a taky by se měla pořádně najíst). Pseudoemoce se na vás hrnou každou minutu ze všech stran, až to do úmoru ubíjí. Stupidita scén se stupňuje o dílu k dílu, až se u těch posledních za "hrdiny" fakt cítíte trapně. Motivace jejich jednání jsou tak nahodilé, že nejde se tomu nesmát. Hlavně, když babka "půl hodiny po dvanácté" vytáhne z tašky granát s tím, že ho tam nosila celou dobu od té chvíle, co jej našla u kohosi v kapse. A tak se po 6. dílu dostáváme zase na začátek. Doufám, že v druhé sérii už je ti zombáci sežerou a bude pokoj. Sledovat to ale nebudu.(6.1.2011)

 • Davies182
  *****

  ATMOSFÉRA - to především. Walking Dead je jako zázrakem seslaným z nebes. Přímo z božských rukou Franka Darabonta. Na převážnou většinu celkové stopáže mě pohltil tak úzkostlivý pocit napětí a strachu, že jsem v několika scénách zapomínal dýchat. Nepřeháním. Všechny zombie a hororové filmy (Já, legenda, Úsvit mrtvých, dokonce trochu i [REC]) vedle tohoto díla vypadají jako nemotorně se potácející batolata. Je neuvěřitelné, co dokáže jeden zručný režisér udělat s hororovým seriálem. Vážně, tento rok jsem zatím nebyl z ničeho tak paf: od prvního záběru po titulky (pilotu) rozhodně ne. Navíc s dalšími díly přibývají velice zdařilé dramatické linky přeživších... Jestli tempo nepoleví, máme tu bezesporu jeden z nej dramatických survival seriálů vůbec (polevilo trochu, ale WD je seriál hlavně o LIDECH, ne o zombies). *IN LOVE* 21.03.2012 - Tak já vám řeknu, jak Walking Dead vyšoupli z TOPky Fringe! Jednoduše... zatímco čtvrtá série příběhů o nadpřirozených jevech se už dobrou polovinu série plácá v bahně (přestávám sledovat) a vyčnívá tu jen pár výjimečných epizod, tak celá druhá sérka survival dramatu o zombících je nabitá energií. Až po okraj - a je jedno, že leckdy to je právě díky dialogům. Nepřijdou mi zdlouhavé ani nudné, ale naprosto úžasné, stejně jako celé dílo. Letím do shopu pro předlohu, a uvidíme se opět v říjnu!! UPDATE: Jako furt mě to po větší části epizod ze čtvrtý série hodně baví, ale dělám místo peckovýmu True Detective, už to není vončo.(3.11.2010)

 • Zeck
  **

  Naprosto nudný seriál, který má dobrý pilot a tím jeho kvalita končí. Dvě řady, ve kterých autory vůbec nezajímá tak banální věc jako rozmrdaný svět plný zombies, kdy světová populace klesla někam k tisícovce, za to vám naservírují drama jak od Rosamunde Píčer o matce-kurvě, náhradním fotrovi, pravém fotrovi a debilním synovi. Pokud by to někomu nestačilo, je tady nesmělý asiat, vševědoucí dědek-expert na vztahy, jižanský buran s kuší, týraná matko-žena, dementní důchodce-veterinář a blondýna, co jí zvlhne pinda už jen při výstřelu z pistole (takže pindu bude mít mokrou za dvě řady tak třikrát). První řada odehrávající se na nějaké zarostlé louce u lesa a druhá řada (dvakrát delší), co se pro změnu celá odehraje na jedné farmě, kde je největší zápletka ztracená malá kráva, která se bude hledat celých 8 dílů po okolním lese a my u toho pochopitelně nebudeme chybět ani na vteřinu, kdy si detailně vyslechneme všechny ty žvásty, co u těch patnáctiminutových obchůzkách budou pronášet. Uvažování postav snad ani není z apokalyptického světa, ale z nějakého pionýrského tábora, kde se nebere zřetel na to, že by člověk mohl být sežraný zaživa shnilou chodící mrtvolou, ale na podání ruky s vygumovaným dědkem, co si hraje na názorovou kapacitu a hledá respekt ve světě, kde už žádný nezbyl a ani zbýt nemohl. 50%(28.10.2010)

 • woody
  **

  Mohla z toho být satira ala Romero. Mohlo z toho být krásné survive drama ala Boyleovo 28 dnů poté (k čemuž měl ostatně první díl směle vykročeno). Čeho jsme se dostali? Soap opery z prostředí atlantského lomu plné uplakaných rozhovorů otravných postav. Každá, skutečně každá slibná dějová odbočka vyšumí do ztracena. Marně přemýšlím, co tam vlastně těch 6 dílů řešili podstatného. Vím jen, že po 4 epizody se všichni pohybovali na prostoru menším jak ostrov v Lostu. Celý způsob vyprávění je jak z 80's, nevzrušivý, ubíjející, člověka to o to více zamrzí, když v ostatních seriálech za 6 epizod sestřelí Air Force One, spáchají atentát na prezidenta a ukradnou atomovku ... Největší zklamání sezóny, dosledované jen ze setrvačnosti.(6.12.2010)

 • Djkoma
  ****

  Na seriálové poměry odvážný mix, který nemusel vyjít, ale aspoň v mých očích splnil všechna očekávání a ještě dává pomýšlet na snahu o poslední hvězdičku. Darabontova ruka je jasně patrná, stejně jako kvalitní výběr herců a pořádné peníze nasypané do vizuální stránky. Ta hledá těžko konkurenci a bude jen otázkou, kam dál. Větší důraz na svět, na to co se stalo, na postavy, na rodinné hodnoty v zničeném světě? Motivů je tu dost a jsem rád, že jsem komiks nečetl a budu dále v rámci možností překvapován (průhlednost se seriálu nedá nepřiznat, ale který je na tom lépe?). Druhá sezona přišla s trochu jiným pohledem, více společenských problému "přeživší" skupiny a také mnohem více debat, než je zdrávo. Na druhou stranu, tahle vize světa po "zombie" apokalypse se drží až nepříjemně reálných mantinelů...(13.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace