Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2016, 62 h 16 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa Suzanne McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Laurie Holden, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Corey Hawkins, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, M.C. Gainey, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Seth Gilliam, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Sam Witwer, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy

Jak nejednou dokázal již Romero, tak zombie žánr se dá uchopit nesčetně způsoby. Rozhodně ale ne jako táborová selanka, kde snůška antisympatických papírem šustících postav popíjí pivko a řeší "problémy" jak vystřižené ze špatné telenovely. Tady sice po čtyřicet minut nikdo hubu nezavře, ale ve výsledku nikdo nic neřekne. Že ty postavy před sotva pár (tý)dny přišly o všechno a o všechny? Že jsou všude kolem milióny (ne)mrtvých? Že tu panuje každodenní boj za zachování základních hodnot? Že se musí nasazovat krk pro získání okoralé skývy chleba? Že i přesto touží po přežití, po špetce naděje? Kde nic tu nic. Oprava v Darabontově pilotu tohle všechno je přítomno v množství větším než velkém a až pak "kde nic tu nic". O to více bolí, že právě po skvostném úvodu následuje pět epizod krutého a nezáživného vystřízlivění. Nedaří se zachovat pulpovou atmosféru předlohy a tak jediné dobré co z této série vzniklo je tato "studie" (doslova) o hovně a stejnojmenný "interaktivní herní seriál" od Telltale. Druhá sezóna pak přišla s větším počtem dílu při nižším rozpočtu, ale výsledkem je nemlich to samé, co v první sezóně. Tedy naprosto vynikající úvodní a závěrečné epizody s telenoveloidní vatou mezitím plnou plochých charakterů, papírem šustících dialogů a vztahů vykreslených tak, že by se za to styděla i leckterá nezdařená mexická soap opera. | S1: 3/5 | S2: 3/5 |(6.12.2010)

Telenovela...(3.11.2010)

První série: 60% Druhá série: 30% Třetí série: 80%(5.2.2013)

Seriál mě natolik vtáhnul do děje, že musel jsem sledovat alespoň 3 díly denně. Seriál WALKING DEAD je pro mě tak trochu vysněný sen, který jsem si přál po zhlédnutí ÚSVIT MRTVÝCH a REC. 28 dní poté Darabontův WALKING DEAD strčí do kapsy. Působivé napětí v každém díle. Vztahy a konflikty mezi postavami jsou výborné a k nakousnutí (jako chodec do potravy). Kdo se rád dívá na zombie a akce v plném rozsahu hororového prostředí s napětím na maximum, každodenním přežití a tísnivého strachu, kdy se možná budete v noci při sledování otáčet za své záda - ten nesmí zaváhat a musí Walking Dead zhlédnout, protože to opravdu stojí za to. Seriál, který se nezastaví ohledně sledovanosti, ale půjde nahoru k vysokému hodnocení a k velké oblíbenosti. A ta vyvražd'ovačka - mé gusto. Seriál, který chci, aby trval věčně a nikdy neskončil a je mi jedno jestli budou stejné kulisy, herecké obsazení, nebo kam bude příběh směřovat. ****************************** 1. Série 95%, 2. Série 90%, 3. Série 70%.(14.3.2012)

Svěží hřbitovní vítr něžně rozčeřil zahnívající hladinu rodinných seriálů. A pobaví se skutečně celá rodina! Maminky zajisté ocení citové trauma hlavního hrdiny při zoufalém hledání manželky a synáčka, tatínky nadchnou strhující baseballové sekvence a hlavně vy, milé děti, budete nepochybně okouzleny přehršlem roztomile ohlodaných mrtvol, vyhřezlých střev, mozků a jiných vnitřních orgánů, které vám tolik chyběly v Herym Potratovi!(12.11.2010)

• Laurie Holden