poster

Živí mrtví (TV seriál)

 • USA

  The Walking Dead

 • Slovensko

  Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010, 67x45 min

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Sarah Wayne Callies, Jon Bernthal, Laurie Holden, Steven Yeun, Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Norman Reedus, Melissa Suzanne McBride, Lauren Cohan, Scott Wilson, David Morrissey, IronE Singleton, Danai Gurira, Emily Kinney, Chad Coleman, Lennie James, Lew Temple, Sonequa Martin-Green, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Larry Gilliard Jr., Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Brighton Sharbino, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Michael Cudlitz, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Austin Nichols, Seth Gilliam, Tyler James Williams, Alexandra Breckenridge, Justin Evangelista, Austin Abrams, E. Roger Mitchell, Michael Traynor, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Jason Douglas
 • Aluska88
  ****

  Po nikterak ohromujícím úvodním dílu, který mě nijak extra nezaujal, jsem zhlédla ještě asi dvě následující epizody, které mě jen utvrdily v tom, že z Walking Dead se rozhodně nestane jeden z mých oblíbených seriálů. Očekávala jsem něco zcela jiného. Zombie tématikou se téměř žádný seriál dosud nezabýval a doufala jsem, že převedení tohoto námětu do seriálové podoby přinese svěží závan a vytěží z nabízených možností maximum. Bohužel slibný námět velmi rychle sklouzne k patosu a americkému hraní na city. Kromě zabíjení zombíků a stříkající digitální krve jsem od Walking Dead dostala převážně pouze postapokalyptická Rodinná pouta s telenovelovým scénářem a neustálým probíráním vztahů a citových pochodů postav. Ani samotné charaktery jednotlivých "účastníků výpravy" mě nezaujaly, snad kromě Daryla Dixona v podání Normana Reeduse. Kvůli němu bych se na seriál i dívala, ale bohužel převažují nesympatické a ploché ostatní postavy a tuctový scénář. Asi ve třetím díle, kdy je zombíky napaden jeden z hrdinů a Laurie Holden nad ním v silném emočním rozpoložení pronáší: "Ach Bože, nevím, co mám dělat, nevím, co mám dělat...", začal po tomto zdrcujícím momentu můj zájem o tento seriál zcela opadat a už jsem vůbec neměla chuť se na něj dívat. Kdyby to bylo jen občas, ale podobných laciných melodramatických pasáží a zdlouhavých bezobsažných rozhovorů je tam asi jako Zombíků po vypuknutí epidemie. Po nějaké době jsem přepínala TV a narazila na jeden díl, kde se opět asi půl hodiny řešily vztahy postav a jejich "závažné" problémy, podpořené vskutku nesmírně "věrohodnými" dialogy a dramatickými scénami. Škoda, Walking Dead má velký potenciál, který je však vyplněn velkým množstvím vaty, která za lákavým "Zombie" obalem neskrývá nic jiného než obyčejné, laciné drama se slabým scénářem útočícím na city. Na tomto seriálu bych nejvíce asi ocenila práci maskérů:) Uživatel Morloth to dokázal perfektně vystihnout v jediné větě:)(7.12.2012)

 • Faidra

  Ďáblužel mi Walking Dead přijdou od druhého dílu výše poněkud braindead, takže házím pálku do žita...(16.10.2012)

 • Ded@M@tes
  ****

  Hodně velká sestupná kvalita jednotlivých epizod. / Viděné epizody z 1-3 série *35.dílů / Co série to kvalita padá a akce se vleče. V nouzi možná sledovat budu, ale zatím ne. ( Hodnocení: 7/10 )(8.11.2015)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Scott Wilson (Hershel) a IronE Singleton (T-Dog) jsou jedinými herci v seriálu, kteří se narodili v Atlantě ve státě Georgia, kde se příběh odehrává. (TwoFace)

 • - Spoiler: Medzi seriálom a komiksom, z ktorého vychádza, môžeme nájsť pár rozdielov, ako napríklad: Daryl (Norman Reedus) v komikse nie je, Guvernéra (David Morrissey) zabila Lilly (Audrey Marie Anderson), namiesto Hershla (Scott Wilson) si jeho smrť vytrpel Tyreese (odseknutie hlavy), Tyreese (Chad L. Coleman) aj Hershel zomreli pri okupácií väznice a taktiež Guvernér stratil v komikse ľavé oko a pravú ruku, zatiaľ čo v seriáli len pravé oko. Rick (Andrew Lincoln) má v komikse 29 rokov, kým v seriáli 36 a Abraham Ford (Michal Cudlitz) je ľavák, kým v komikse je pravák. (BaffoSK)

 • - Ve 14. epizodě 4. série, kdy jde Tyrees (Chad Coleman) zabít chodce na kolejích, mění se v jednotlivých záběrech poloha stromu, ležícího na kolejích. (Jirka_Globus)

 • Michael Rooker, Andrew Lincoln

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace