Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2017, 73 h 46 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Laurie Holden, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Corey Hawkins, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, M.C. Gainey, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Seth Gilliam, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Sam Witwer, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Jaqueline Fleming, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse Dufour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen

Na seriálové poměry odvážný mix, který nemusel vyjít, ale aspoň v mých očích splnil všechna očekávání a ještě dává pomýšlet na snahu o poslední hvězdičku. Darabontova ruka je jasně patrná, stejně jako kvalitní výběr herců a pořádné peníze nasypané do vizuální stránky. Ta hledá těžko konkurenci a bude jen otázkou, kam dál. Větší důraz na svět, na to co se stalo, na postavy, na rodinné hodnoty v zničeném světě? Motivů je tu dost a jsem rád, že jsem komiks nečetl a budu dále v rámci možností překvapován (průhlednost se seriálu nedá nepřiznat, ale který je na tom lépe?). Druhá sezona přišla s trochu jiným pohledem, více společenských problému "přeživší" skupiny a také mnohem více debat, než je zdrávo. Na druhou stranu, tahle vize světa po "zombie" apokalypse se drží až nepříjemně reálných mantinelů...(13.1.2011)

| Scenár: Frank Darabont | Hudba: Bear McCreary | Produkcia: Gale Anne Hurd, David Alpert, Robert Kirkman, Charles H. Eglee | Distribúcia: AMC, Fox International Channels | Štúdio: AMC Studios | 1. sezóna: Zo začiatku pomali sa rozbiehajúci, ničím výnimočný zombie počin, ktorý ale svojou Darabontovskou precíznosťou rastie kúsok po kúsku do nadpriemerných výšok. Výprava je úžasná a Atlanta je svojou prázdnosťou atmosferická ako New York v I, Legend. Detailné vykreslovanie postáv a ich vzťahov sa zúročuje postupne, a dodáva celku tu správnu mieru gradácie emočnej i akčnej stránky. Tematika a priestorové zasadenie poslednej epizódy je vynikajúce, avšak trochu oneskorené, možno si to žiadalo časový priestor dvoch epizód. Napäto čakám, čo prinesie 2. séria :)(27.2.2011)

První série: moc nechápu, proč museli tak masivně přepsat děj a přidat nové postavy, ale duchu předlohy to věrné je, funguje to a casting se povedl. Utkvěl mi hlavně druhý díl, kde se postavy nemohly dostat z města.(13.12.2013)

ATMOSFÉRA - to především. Walking Dead je jako zázrakem seslaným z nebes. Přímo z božských rukou Franka Darabonta. Na převážnou většinu celkové stopáže mě pohltil tak úzkostlivý pocit napětí a strachu, že jsem v několika scénách zapomínal dýchat. Nepřeháním. Všechny zombie a hororové filmy (Já, legenda, Úsvit mrtvých, dokonce trochu i [REC]) vedle tohoto díla vypadají jako nemotorně se potácející batolata. Je neuvěřitelné, co dokáže jeden zručný režisér udělat s hororovým seriálem. Vážně, tento rok jsem zatím nebyl z ničeho tak paf: od prvního záběru po titulky (pilotu) rozhodně ne. Navíc s dalšími díly přibývají velice zdařilé dramatické linky přeživších... Jestli tempo nepoleví, máme tu bezesporu jeden z nej dramatických survival seriálů vůbec (polevilo trochu, ale WD je seriál hlavně o LIDECH, ne o zombies). *IN LOVE* 21.03.2012 - Tak já vám řeknu, jak Walking Dead vyšoupli z TOPky Fringe! Jednoduše... zatímco čtvrtá série příběhů o nadpřirozených jevech se už dobrou polovinu série plácá v bahně (přestávám sledovat) a vyčnívá tu jen pár výjimečných epizod, tak celá druhá sérka survival dramatu o zombících je nabitá energií. Až po okraj - a je jedno, že leckdy to je právě díky dialogům. Nepřijdou mi zdlouhavé ani nudné, ale naprosto úžasné, stejně jako celé dílo. Letím do shopu pro předlohu, a uvidíme se opět v říjnu!! UPDATE: Jako furt mě to po větší části epizod ze čtvrtý série hodně baví, ale dělám místo peckovýmu True Detective, už to není vončo.(3.11.2010)

po prvom diely zatiaľ spokojnosť, má to dobrú atmosféru a nádych drámy, 2 a 3časť sa dobre dopĺňajú, zombíci zatiaľ robia len krovie pri stupňujúcom sa dramate skupinky ľudí skrývajúcej sa v lese __pozrel komplet 1 a 2 sériu a celkom dobre sa to rozbehlo __na konci 6.séria to začne haprovať prílišnou banálnosťou__ /80%/(14.4.2012)

• Laurie Holden

• - V 5. díle 5. série si Eugene (Josh McDermitt) čte na zádi hasičského auta knihu s názvem ''The Shape of Things to Come'' od spisovatele Herberta George Wellse. (willy1)

• - V první sérii, která se z větší části odehrává v okolí Atlanty, je mnoho záběrů, na kterých jsou vidět rozsáhlá pohoří. Ve skutečnosti je oblast kolem Atlanty téměř plochá. Jediná "hora" v okolí je Stone Mountain s výškou 251 m a nadmořskou výškou 514 m. (Brody01)

• - Spoiler: Poté, co Andrea (Laurie Holden) ve 2. sérii omylem střelila Daryla (Norman Reedus), byli fanoušci pobouřeni a posílali herečce výhružky smrti.

(s.m.43.)