Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2017, 74 h 2 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Laurie Holden, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Denise Crosby, Marcus Hester, Tate Ellington, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Robin Taylor, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Corey Hawkins, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Seth Gilliam, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Jaqueline Fleming, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad L. Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Griffin Freeman, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa

Vir se šíří rychlostí blesku .. lidí zbývá už jen hrstku .. miluji je všechny stejně .. i když zůstanou jen na chvilinku .. Walking Dead je jako sen .. sleduji ho každý den.(8.12.2016)

Franku Darabontovi se zřejmě v Mlze zalíbilo tak, že v intencích jejího ponurého světa přeskakuje do paralelního vesmíru světa seriálu Walking Dead. Coby zombie soft horor (zároveň ale hlubší postapokalyptický projekt) vynikající a díky stylu, jakým je tenhle projekt koncipován, se ani nebojím, že by mne začal nudit... Rodinný seriál pro 21. století. :-) Série 1: 80%, série 2: 70%, série 3: 80%, série 3: 65%, série 4: 75%, série 5: 80%(20.11.2010)

První tři série a půlku čtvrté je to většinou velmi dobré. Ze všech současných seriálů, s nimiž jsem měl tu čest, mi tento připadal nejlepší. Poté následují rozpačité dojmy z úpadku. Ty napravuje až Terminus, kterým se zabývá poslední díl čtvrté a první díl páté série. Po celý zbytek páté řady jde kvalita do kytek a první půlka šesté je místy až zoufalá (Alexandrie). Několik posledních epizod je však návratem starého dobrého Walking Dead a naděje na důstojné pokračování jsou opět vysoké. Sedmou sérií se bohužel Walking Dead dostává na dno. Z každé epizody je podstatných tak 10 - 20 minut, zbytek je obludně zbytečná vata. K tomu nelze nepřipočítat hrozné digitální efekty a přemnožení nezajímavých postav.(15.2.2014)

Sice finišuji teprve pátou řadu, ale pochvalný canc si prostě nemůžu nechat ujít. Poslední dobou jsem neviděl seriál, který by mě tak bavil. A to i přesto, že v mnohých dílech je tolik vaty, že bych si z toho mohl přifouknout svou visco matraci. I přesto, že čtvrtá řada zavání epizodností a pátá je z rozjezdu dost nudná. Ovšem i tak... Mně se to prostě tak strašně líbí! Okamžitě do topky s tím! Seriozní psaní dodám až po zhlédnutí všech řad.(4.7.2015)

Češi prej chystaj vlastní verzi tohohle seriálu - o vraždících důchodcích. Prej se to bude jmenovat "Walking Děd"(2.6.2012)

• Lauren Cohan

• - Spoiler: V 14. epizóde 3. série v čase 20:28 min, kedy sa snaží dostať Andrea zo zajatia "chodcov", strom naľavo od nej sa začne silno kývať zo strany na stranu, takže je vidieť, že nejde o pravý strom. (adamix)

• - Tvůrce komiksové předlohy Robert Kirkman prozradil, že Negan (Jeffrey Dean Morgan) se měl původně jmenovat Nagus. (Lucasion)

• - Scott Wilson (Hershel) přiznal, že při natáčení scén na začátku třetí série, kdy je v bezvědomí, často usínal. (TwoFace)