poster

Informátorka

 • Německo

  Whistleblower - In gefährlicher Mission

 • USA

  The Whistleblower

Drama / Životopisný / Krimi

Kanada / Německo / USA, 2010, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Bylo mě z toho smutno. Cítil jsem obrvskou bezmoc, kterou Rachel prožívala ve snaze zachránit lidský životy. Smutek jsem cítil proto, že víc než film jsem v tom viděl realitu. Realitu ve který mocipáni můžou všechno a ostatní nic. Sere mě to, celý OSN je v dnešní světě zbytečný, ale ono už není jen zbytečný, stačí si přečíst zprávy aniž by člověk viděl tenhle film, ono páchá ve jménu pomoci ty nejodpornější zločiny, resp. pod jeho hlavičkou. Neuděláš nic, svět je jedna velká kadibudka plná sraček, pokrytectví a lží a to ještě v tom "lepším" případě. Informátorka je silnej lomcovák tvých emocí a dost pochybuju, že emotivní složka filmu tě nechá v klidu. Způsob vyprávění, herecký výkon Rachel, námět, zpracování, to všechno je tady na hodně vysoký úrovni.(17.6.2015)

 • castor
  ****

  Téma aktuální dnes, před pěti i před deseti lety. Hlavním a vlastně i jediným důvodem, proč jsem po tomhle lehce nadprůměrném dramatu sáhnul, byla Rachel Weisz. Čmuchá, doufá, bojuje, slibuje. Právě přišla o opatrovnictví své dospívající dcery, vůně zlaťáků a možná i nějaké to poslání ji zavane do Bosny, ve které postupně zjistí, že černý trh s bílým masem je hodně lukrativní byznys, a že jen zarputilost a odhodlání nestačí. Snímek ocejchovaný „podle skutečné události“ táhne do nadprůměru syrová režie (i když je cítit ženskou rukou), netriviální scénář a právě nadmíru přesvědčivá a herecky všestranná Rachel Weisz.(16.10.2012)

 • NinonL
  ****

  Beznaděj, stavění domů z písku, ohrožení vlastního života. Špína zvaná mezinárodní (mírová) politika či diplomacie je prolezlá všude. Pod hlavičkou imunity je napojena na organizovaný zločin, obchod s drogami i lidmi. Podílí se a řídí zotročování, týrání a zabíjení civilních občanů zemí, které kontroluje. Za to inkasují její představitelé miliardové zisky, zakázky jim zadávají vlády nejmocnějších zemí světa. Takový dojem jsem měla z filmu, nehledě na to, že se mi mnohokrát zvedl žaludek. Nechci věřit, že tohle všechno je pravda, proto nedávám plný počet.(4.7.2012)

 • Vančura
  *****

  Nekompromisní filmařská zpráva o jedné smutné kapitole nedávné historie, která je ve skutečnosti pouhou kapkou v moři - při sledování podobných filmů se člověk neubrání bolestnému povzdechu, v jakém světě to žijeme. Herecky excelentní Rachel Weisz se po 5 letech od podobně vážného dramatu NEPOHODLNÝ vrátila k podobné roli ženy, která jde za spravedlností stůj co stůj. Nechala tak vzniknout filmu, který je nesmírně zneklidňující, drásavý, napínavý a do krajnosti naléhavý - pokud už ani takový film nedokáže někoho vyburcovat z otupělé letargie, pak už nic. Považuji za nesmírně záslužný počin, že se ve světě točí takto angažované a společensky kritické filmy - pokud jsou navíc udělány tak brilantně jako v tomto případě, pak je jejich sledování mocným zážitkem, který se dlouho nedostane z hlavy.(14.6.2015)

 • cheyene
  ****

  Tohle je bohužel svět, v němž žijeme, v němž máme zdánlivě vše. Bezpráví na každém rohu, nemožnost s tím něco dělat, prohnilost a násilí. Dovolání se spravedlnosti skoro nemožné. Film je o to působivější, že je založen na skutečném příběhu.(1.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace