poster

Informátorka

 • Německo

  Whistleblower - In gefährlicher Mission

 • USA

  The Whistleblower

Drama / Životopisný / Krimi

Kanada / Německo / USA, 2010, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Handle
  ****

  Velmi zajímavý námět v průměrném zpracování... Ale po přečtení komentáře uživatele Jeremy.jk jsem se rozhodl přidat snímku ještě jednu, trochu neobjektivní hvězdu... :) Ovšem nutno si uvědomit, že vzhledem k takovému tématu mohl být výsledek ještě mnohem více působivější. I tak ale palec nahoru.(28.12.2012)

 • Šakal
  ****

  Bosna je pěkná, zaslíbená to země (nejen) na (po)sezóní dovolenou. Má to však jeden "malý", za to dosti podstatný háček. Musíte být "Jugoš", popř. voják SFOR nastolující (pod hlavičkou OSN) v tomhle "bordelu pořádek" a nikoliv náctiletá ukrajinka. To potom místo lákavé vidiny "lehkého" výdělku v místních "hotelech" si na vás (možná) nezablbnou "hoši s letlampama", to ovšem neznamená, že "vaše prdel nepozná středověk". "Jugoši" jsou totiž "kluci hraví se smyslem pro fantazii a dětské nevinné hrátky", o čemž vás přesvědčí rychleji, než byste odříkali říkanku "řetěz...pouta...Ukrajinka....roztáhni nohy...trubka (rychle) dovnitř.....(pomalu) ven.....balíme to, zítra taky den". Bosna, rok 1999, obchod s "bílým masem v plném rozkvětu" ( ne, o drůbeží zde opravdu nejde) a jedna policistka, co právě ztratila šanci na opatrovnictví své dcery, o to více se zakousla do (beznadějné) záchrany "místních dí(ě)vek pro všechno". Snímku The Whistleblower vévodí přesvědčivá R. Weisz, umně vystavěný příběh, jistá (až na pár vyjímek, (kdy to zavání lehkým amer. patosem) syrová a věcná režie, přesvědčivá kamera a nevtíravý (zážitek nerušící) hudební doprovod. Závěrem si neodpustím poznámku, tento a podobné typy snímků by měly plnit kasy kin a zdejší diskuze a komentáře a nikoliv ....íčoviny typu The Tourists, 2012.....Vždy když shlédnu takovýto typ snímku, se sám (před sebou samým) zastydím, na jaké malichernosti si stěžuju a přitom žiju v takovém blahobytu. Nabízí se otázka, vždyť s tím stejně nejde nic dělat, jsme přeci lidé a ty se nemění!? "Tohle" tady vždy bylo, je a bude. Na druhou stranu, díky za každou " Kathryn Bolkovac". Teď mě pls omluvte, jdu si napustit horkou vanu, otevřít lahvovou plzínku, zakousnout bagetu a koneckonců i to nevinné porno na plazmě (pro ukrácení volné chvíle) neublíží. ANO, i já se řadím mezi ty neustále si na malichernosti stěžující a zády se obracející k důležitým problémům. Pyšný na tuto skutečnost rohodně nejsem, ale zároveň vím, že min v dohledné době se na tomto faktu nic zásadního nezmění. Balit kufry a vydat se vstříc např. Rwandskému "dobrodružství" a pomáhat "třetímu světu" se nechystám....(11.9.2011)

 • pepo
  ****

  Silné, výborne zahrané a veľmi slušne natočené.(10.2.2016)

 • eLeR
  *****

  krásna Rachel proti "celému svetu" ... silný príbeh ... bolo mi z toho všetkého na vracanie ... treba pozrieť(11.9.2013)

 • Zeck
  *****

  Solidní film o pravdivém příběhu. Co víc dodat, snad jen, že se podobné věci běžně dějí i Češkám, které celé nadržené jezdí do Itálie na brigády, a končí v tamních bordelech s heroinovou závislostí omotanou kolem nohou. >90%(7.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace