Informátorka

The Whistleblower

Drama / Životopisný / Krimi

Kanada / Německo / USA, 2010, 112 min

• lopata555

Vojnou postihnuté krajiny bývalej Juhoslávie, organizácia spojených nádorov, obchod s bielim mäsom, hľadanie spravodlivosti, jeden bojovník za spravodlivosť proti všetkým, chudoba a utrpenie nevynních, film podľa skutočnej udalosti, Rachel v hlavnej úlohe a ja som sa nudil ! Takto nezvládnuť potenciál filmu som dávno nevidel, príliš, príliš slabé ...(14.10.2013)

Tohle je bohužel svět, v němž žijeme, v němž máme zdánlivě vše. Bezpráví na každém rohu, nemožnost s tím něco dělat, prohnilost a násilí. Dovolání se spravedlnosti skoro nemožné. Film je o to působivější, že je založen na skutečném příběhu.(1.10.2013)

,,dívky byly odvlečeny a prodány“ ....MŮŽETE TO ZMĚNIT?....... /// Když v Kyjevě řekne máma holce ,,dělej si co chceš, jsi dospělá“, (asi) netuší, že ji pak bude Američanka Kathryn hledat v Bosně. Jo, jo, svět je malej a o náhody tu není nouze. Film se rozjíždí pozvolna (chápu, Kathryn Bolkovac je skutečná postava) a všechno je tak naivně jednoduchý. Naštěstí Bosna je specialistka na nechutný věci (a nejen díky místním). Rachel (celkem ji to ,,sekne“) čmuchá a slibuje. Čímž vyhlašuje válku tisícihlavý sani. Film s (téměř) autentickým prostředím i drsnými prvky vytváří solidní prostor pro emoce, takže ti slabší si budou donekonečna opakovat ,,je to jenom film, je to jenom ....“. Je to opravdu jenom film? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na misích SFOR jsem chodil do baru Florida. 2.) Na misích SFOR jsem píchal i v jiných barech. 3.) Včera mi řekli: ,,až si odpracuješ svůj dluh, budeš volná“. 4.) Thx za titule ,,ni.na29“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(5.9.2011)

Nadprůměrný politický thriller o obchodu s bílým masíčkem v čerstvě rozpadalé Jugině pod drobnohledem OSN. Rachel Weisz výborná jako vždy, když se celý film točí kolem ní. Zájemce o drsnější formu bordelu odkážu sem, zájemce o ještě lepší politický thriller s Rachel odkážu sem. 75%(25.5.2015)

Informátorka mohla dopadnout mnohem hůř. Happyend se přímo nabízel, kolik jen jsme už viděli příběhů, kdy za beznadějné situace zasáhne bojovník s neřádstvem a dokáže ostatní strhnout a se zlem zatočit. Tvůrci zůstali naštěstí nohama na zemi a vznikl sympatický televizní film, který pranýřuje obchod se ženami a korupci mezinárodních institucí. Že filmaři potřebovali nějakou mezinárodní hvězdu, aby k projektu přitáhla pozornost, je naprosto pochopitelné. Že volba padla na Rachel Weisz, je ale trochu nešťastné. Do role nekompromisní tvrdé policistky (takové ženské obdoby Serpica) se hodí dle mého stejně, jako Dáda Patrasová do role partyzánky. K tomu si přidejme poněkud lacinou úlitbu americkému publiku (ano, při několika ušlechtilých frázích na téma neúplatnosti amerického soudního systému a tamních úřadů mi zacukaly koutky úst) a vychází mi to na silné tři hvězdičky. Celkový dojem: 65 %.(2.9.2015)