Poznáš, až to přijde?

Ako vieš?

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2010, 116 min

• Stanislaus

Vedle "You Again" je pro mě "How Do You Know" druhým zklamáním letošního roku na poli romantických komedií. Největší slabinou tohoto slibně herecky obsazeného snímku je absence jakkoli smysluplného scénáře, který by alespoň na chvíli dokázal upoutat divákovi pozornost. Chvílemi jsem měl opravdu velký problém, abych neupadl do mikrospánku a jedinou dávkou povzbujícího kofeinu byl příjemně praštěný Paul Rudd, který zastínil i mého oblíbence Jacka Nicholsona (z čehož viním i z velké části obsah scénáře). Zkrátka potenciál zde jistě byl (a to nejen díky lákavému aktérskému ánsámblu), ale jeho využití jaksi vyšumělo kamsi do neznáma, což byla v tomto případě velká škoda.(20.5.2011)

• Rosana

Nepoznám. Proč dávají slavné herce do takového braku? Asi aby nalákali diváky. Ten film není ničím zvláštnía vlastně je docela nudný. Proč já vlastně na tyhle filmy koukám?!(5.5.2012)

• SexyAjinka

To bylo trochu divný a hlavně hrozně uječený, téměř jako by to točil Woody, proti němuž nic nemám, ale jeho styl na mě občas takhle působí. Tento film mi rozhodně nic nedal, jenom přemýšlím o co v něm vlastně šlo.. Reese přelétávala mezi dvěma muži jako včelička opilujíc květy. Víc jsem si z toho děje nezapamatovala. To asi o něčem svědčí ;).(14.2.2013)

• verbal

Ach, ty pocity! Chcete strávit nezapomenutelný romantický večer, plný lásky, něhy, chytrého a citlivého humoru? Strejda verbal vám poví, jak na to! Nejdůležitější je moment překvapení a síla okamžiku, která dostane vaši milovanou do kolen! V žádném případě tedy nesmí nic tušit. Doporučuji proto, zavřít ji třeba do skříně, a to až do doby, kdy první chervánky smutně zakrvácí oblohu jako truchlivá stigmata umírajícího slunce. Pokud plán se skříní z jakéhokoliv důvodu selže, je nanejvýš nezbytné chovat se nenuceně, aby absolutně nic netušila a nepostřehla vaší proměnu. Všechno musí vypadat jako běžná denní rutina. Proto od rána klopíme lahváče, hlasitě prdíme, mlaskáme u oběda a celé odpoledne ošoupáváme tlačítka ovladače při přepínání mezi hokejem a Ligou mistrů, což doprovázíme halasným kurvováním, pokud nějaký vypatlaný čutálista nesplní naše očekávání bezchybné hry. A večer s velkým V je tu!! Hlavně nezapomenout na svíčky! Spoustu svíček, to mají mazlíčci rádi! Bydlíte li v blízkosti hřbitova, jako já, stačí svižná podvečerní procházka slzavým údolím a máte vystaráno! Vždyť nebožtíci přeci přejí lásce! Začneme lehkou večeří, která zvýrazní naše vzájemné touhy a příjemně nás naladí! Grilovaný bůček podtržený jemně tříslovitou chutí zaprášené lahve archivního Chateau de Rybíz, ročník 82, splní svůj účel dokonale! Urazíme hrdlo, abychom umožnili "vínu" dýchat, přičemž mezitím naservírujeme labužnicky zčernalý plátek stoprocentního tuku na dva obří, sněhobílé talíře a rychle oběhneme se zapalovačem všech stopadesát svíček, mistrně rozmístěných tak, aby mdlé, třepotavé světlo nádherně dokreslilo hustou atmosféru propukající vášně. A neignorovat hudbu!!! Jakmile tedy stiskneme tlačítko PLAY a potemnělou kuchyní se začnou tklivě linout první tóny obřího hitu britského homosexuála pod názvem "Can you feel my dick tonight", je čas oslnit naši Nejdražší! Vyprostíme ji proto konečně ze skříně, konejšivě ji zašeptáme do ouška něco o lásce a věčném milování, zhluboka se nadechneme, jemně, jakoby letmo se ji dotkneme ústy a ................... foukáme tak dlouho, dokud její plné rty nevykrouží ono vzrušující, lascivní "O", které dává našemu životu smysl! Dále to již, milé děti, ponechám jen a jen na vaší fantazii! Jen bych doporučil jedno: až po dvouhodinovém, intenzivním milování, které dá vašemu vztahu zcela nový rozměr, vyplivete kousky latexu uvízlých mezi zuby a padnete na záda do propocených prostěradel, vytáhněte z peněženky dvousetkorunu a demonstrativně ji spalte jako radostnou připomínku toho, že jste na tuhle nudnou, trapnou, kýčovitou peachovinu nemuseli do kina. Její ohořelé zbytky pak spláchněte do hajzlu.(23.3.2011)

Celý film si říkám že se jedná o neskutečně natáhlou hollywoodskou žvýkačku na téma vztahů ale nakonec to na mě, světe div se, docela účinkovalo. Jack Nicholson má své nejlepší už za sebou a budu opravdu dost s rozpaky sledovat jeho další role, stejně jako Owen Wilson, který nikdy moc herectví nedal, ale pobavit dokázal. Tady ovšem slabota. Naštěstí za oba zmíněla zaskočili Reese a Paul Rudd. Jak jsem zmínil, kdo film bedlivě sleduje, měl by se dočkat odměny.(30.3.2011)

• - Natáčení probíhalo ve Philadelphii a Washingtonu. (Terva)

• - Pro roli Charlese se chvíli uvažovalo i o Billu Murrayovi, který ale nakonec odmítl. (Greg)

• - Po Overnight Delivery (1998) a Monsters vs. Aliens (2009) je to pro Reese Witherspoon a Paula Rudda již třetí společný projekt. Oba si také zahráli v seriálu Přátelé (1994-2004), každý ale účinkoval v jiné epizodě. (zajda404)