Starostliví medvídci

• Kanada

Care Bears Movie, The

Rodinný / Animovaný / Fantasy

Kanada, 1985, 77 min

Naprosto epesní kreslený film pro děti, se spoustou roztomilých medvídků s kouzelnými obrázky na bříšku, kteří nemají na práci nic jiného než všem pomáhat:) Roztomilost těchhle zvířátek opravdu nějaký Pikachu nemá šanci překonat...(20.12.2004)

Rozpočet $2miliónovTržby USA $22,934,622Tržby Celosvetovo $-(26.12.2008)

Béžový, růžový, zelenkavý, nachový, žlutý a mnozí další. Ne, nejsou to Tarantinovi Gauneři, ale "gumový" medvídci. Sladcí a dobří. Prostě taková cukrkandlová pochoutka, na které jsem (z pro mě dnes již nepochopitelných důvodů) v dětství kolem roku 1988 ulétával. A to tak, že docela dost.(6.12.2006)

Jeden z těch filmů, které mám z dětsví zafixované jako srdcové záležitosti. O to víc mrzí, když se na film člověk podívá těma střízlivýma dospěláckýma očima a zjistí, že vlastně není tolik o co stát.(6.3.2010)

Akop dieťa som ich milovam, ako dospievajúci som si uvedomovol, akúsi plyšovú neoriginalitu, kde príbehy stáli na banalite a postupne som ich plyšové úsmevy už nemohol zniesť. Tri hviezdy za detstvo.(29.5.2009)

Tenhle film je opravdu zasunut hodně, hodně kdesi v matných vzpomínkách. Tuhle partu medvídků s kouzelným bříškem si vybavuju spíš díky následnému seriálu. Ale i ty mizivé vzpomínky mi říkají, že šlo opravdu o kouzelnou záležitost a boj dobra se zlem měl místy až magickou atmosféru. Ale kdo ví, jak bych se na to díval dnes, snad je někdy lepší nechat ty vzpomínky tak, jak jsou.(27.3.2006)

Jedna z mých nej pohádek, ve stylu dětských X manů, kdy každý umí něco svým bříškem udělat. (( ::(6.2.2006)

banda medvědů, žijících kdesi v duhových mracích, létající v mráčkových autech, zpívající a vysílající ze svých hrudních obrázků ... no prostě some stuff ... :-) ...ale jo, bylo to milé, hezky nakreslené a pro mě jako malé dítě tenkrát naprostá špička! :-) ...80%... film k vidění na youtube v osmi částech... nejhustší byla ta kouzelná knížka! :-)(3.4.2008)

I po těch letech je to něco, na jsem nedokázal zapomenout a dokonce se mi to teď znovu i líbilo. Pro mě taková klasika z dětství, která si svoje kouzlo asi udrží navěky.(9.9.2008)

Kdysi (někdy v roce 93 tuším to dávali) jsem ten film miloval, ukázal mi, že existuje něco jako filmová hudba. Pak to ještě jednou opakovali a pak už ne. Čtyři dávám z nostalgie, protože netuším kolik bych dal dnes.(6.6.2003)

Jako malý jsem měl ty plyšáky rád. A navrch každý má jiné znamení na bříšku. Tomuto se dnes už nic nevyrovná.(29.11.2008)

Jako malý škvrně jsem to hrozně žral, a teď náhodou jsem na to narazil a mam to na DVD a jsem z toho hrozně vodvařenej, je to prostě strašně luxusní a srdcová záležitost! :)(10.9.2008)

V detstve ma tento snímok dostal. Ale nemohli za to sladučký medvedíkovia, ale tá magická zlá kniha.(25.2.2011)

No na tenhle animáč bych si ani nevzpoměl, kdybych na něj náhodou tady na ČSFD nenarazil. Kdysi jsem ho viděl a možná bych ho ještě někde vyhrabal- Jo na to jsem koukal jako malý a stálo to za to!(26.3.2006)

"Nemocnový film" z dětství. Zabalená po nos v peřině jsem držela palce obyvatelům Srdcílie s pomalovanými bříšky, a stejně fungovala i moje mladší sestra - shoda mezi námi dvěma už o něčem svědčí. Možná to není nejchytřejší příběh, ale má klaďase, záporáky, zápletku i poučení, a navíc rozkošná animace i barevnost odvedou své.(24.11.2011)

• Paity

kdo má doma vřeštící, pištící, neposedné, zlobivé, hyperaktivní, slintající, nekonzumující, ale přesto milované děti, neudělá krok vedle, když ji to pustí, aby měl alešpoň na pár minut klid.(30.10.2012)

Tento film myslím dávali dvakrát v televizi a tenkrát mi to přišlo hrozně moc krásný a pokaždé jsem obrečela, že už je konec. Dojemný příběh plný hodných medvídků, kteří každému pomáhají a snaží se nastolit na zemi dobro a spravedlnost, a celkem slušných písniček, určitě neoslovil jen děti a já doufám, že by se mi stejně jako tenkrát líbil i teď.(17.2.2004)

Ked som bol maly som si to pustal stale dookola. Este teraz poznam cely pribeh :DD(3.7.2010)

Znáš tu zem,kde si můžes klidně hrát a najít kamarády .... ano,skutečně příjemná kreslená pohádka z mého dětství,která vypraví o dobrosrdečných medvídcích,kteří se starají,aby se všichni lidé na světě měli rádi.Zlá víla jim v tom však s nešťastníkem Nikolou hodlá zabránit !!! Nakonec to však všechno dobře dopadne (bohudík), i když celý svět měl dostat pořádně napamětnou :-)(11.3.2005)

• honajz2

No ja nevim...(22.7.2012)