Kolumbovo náměstí

Columbus Circle

Mysteriózní / Krimi / Thriller / Psychologický

USA, 2012, 82 min

• George Stobbart

Už dlhšie ma potenciálne nádejný film takto nenasral. Mladá zbohatlíčka trpiaca agorafóbiou už roky nevychádza zo svojho apartmánu, no jej kľud naruší smrť susedy. Začne sa o ňu zaujímať polícia a navyše sa spriatelí s novou nájomníčkou, ktorá k nej uniká pred svojim násilníckym partnerom. Onedlho sa však ukáže, že podivné veci sa tu dejú ďalej a ona sa ocitá v nečakanom nebezpečí. No, nečakané je to vlastne iba na oko, keďže ma po necelých 20 minútach napadlo o čo tu vlastne ide, čo sa bohužiaľ presne vyplnilo a táto neskutočne priehľadná a vlastne aj nezaujímavá pointa mi zruinovala celý film. Tvorcovia ju dokonca hlúpo odhalili už pol hodiny pred koncom a začali na ňu nabaľovať otrasne klišovité a miestami až nelogické zvraty, takže dopozerať to bolo pre mňa vyložené utrpenie. Navyše sa film drzo snaží tváriť hitchcockovsky, pričom do očí bije jednak zúfalá snaha niečím prekvapiť a jednak strašní herci, ktorí sú navyše drvení v trápne umelých scénach. Selma Blair ako hlavná protagonistka bola síce vcelku sympatická, no úlohu agorafobičky som jej veril tak 5 sekúnd, keďže o chvíľu už veselo komunikovala a pristúpila na každú kravinu čo od nej kto chcel. Minimálne za slušné technické spracovanie by si film nejakú tú hviezdičku zrejme zaslúžil, no ja ju nedám, keďže po dopozeraní som ostal alergický čo i len na jeho názov.(2.3.2012)

• predators

Předvídatelná a ještě jednou předvídatelná pohádka o jedné bojácné sousedce a o dalších tupích sousedů odnaproti. 20%(2.3.2012)

• MoiJe

Predvidatelne a logika suvix, ale zbehlo to celkom rychlo, resp. nenudila som sa. Kazdopadne raz vidiet stacilo.(15.7.2012)

• bourec

Docela slabota.Hned v první půlhodině člověk přijde na to,co to znamená.Písmeno na podšálku odhalí,kdo je ta hnusná kráva,co se schovává v přítmí domova.Pak si říkáte,co bude dál,co chce tvůrce nasrat do tý zbylý hodiny.Nakonec přijde zvrat,to vám dá naději,že by to mohlo bejt zábavný,navíc vás hned trkne kdo zabil na začátku tu bábu,ale pak je z toho guláš a na konci sem zhnuseně utrousil,že to dopadlo přesně ,jak sem nechtěl.Píčou ke zdi.40%.(5.5.2013)

Celkově to bylo předvídatelné, ale dalo se to snést. Ovšem tím koncem to kompletně ztratilo smysl. Samozřejmě, že konec super - ale postrádalo to smysl. Vlastně to co ve filmu celou dobu hrálo velkou roli se najednou rozpustilo jak pára nad hrncem jakoby na tom ani nezáleželo. V celu ale zato příjemná podívaná a proto ty 3* - s přimhouřenými oči.(9.3.2013)

• Bobik9

Takhle skvělé obsazení a tak mizerný film! Herci dělají, co můžou. Blair, Smart, Lee, Ribisi - skvělá sestava, ale zkrátka, když je špatný námět, nezachrání ho ani Chuck Norris. Kolumbovo náměstí si hraje na mysteriózní thriller plný nečekaných zvratů, ale je natočen tak, že žádný "zvrat" nikoho nemůže zajímat, protože je to vše uspěchané a postavy se nijak nevyvíjejí. Mrzí mě to, čekal jsem, že bude hodnocení nespravedlivé, ale není tomu tak.(24.11.2013)

Tady jsem neměl problém. Mělo to celkem solidní scénář, o zápletce někdo přemýšlel a proti konečnému vyústění jsem nemohl nic namítat. Lehká předvídatelnost nebyla v tomto případě moc na škodu. Co mě bavilo nejvíc byla ovšem Selma Blair. Nejenže stárne do krásy, ale zároveň je i výbornou herečkou, která by si zasloužila solidnější nabídku, než druhosledové filmy. Tým, který jí tady sekundoval, mě také nijak neurážel, takže u mě za 70%. Hodnocení opět moc nechápu.(8.9.2013)

• Milodar

Sofistikované, velmi sofistikované. Chvílemi též sofistikovaně nablblé.(1.6.2012)

Podľa mňa to bolo dobré. Vôbec nerozumiem hodnoteniam typu odpad alebo 1*. Podľa mňa to tí ľudia asi nepochopili. Odporúčam.(4.6.2013)

Nechápu místní nízké hodnocení.... Sice je to celkem předvídatelné, ale dost dobře podané a navíc sympaticky působící. Hudba mne též zaujala. Celkově jsem byl spokojený.(7.5.2012)

• Five By Five

Jedna hviezdička za Selmu a jedna za Amy - ony sa snažili, nápad to tiež nieje úplne zlý - vinu dávam režisérovi...(24.7.2012)

• tavlas

Bože jak někdo kdo natočil Middle Men může takhle zprznit film. Zhruba do 45 minuty jsem jsi říkal jak nespravedlivé je hodnocení tohoto filmu. Jasně už jsem viděl různé variace podobného příběhu a i herecké obsazení slibovalo něco ,,aspoň,, průměrného, ale jak přibývali minuty na časomíře přehrávače bylo mi jasné, že to nezachrání naprosto nic. Naprostá ztráta času. Jedna hvězda a to fakt jen za obsazení.(19.4.2012)

Sice bylo už od začátku jasné, že nový sousedé se chtějí tzv. ,,dostat na kobylku'' naší bohaté dědičce Selmě Blair. Ale konec, tak předvídatelný nebyl! A i když film působí trochu jako epizoda z kriminálky Miami, tak hlavní síla a kouzlo filmu tkví ve vydařeném závěru....(28.4.2013)

Ani jeden zúčastnený nie je žiadna super stár, ale každý z nich má čo to za sebou. No ani jednému sa nie len nepodarilo prekročiť svoj či už televízny, alebo filmoví tieň. Jediný kto tu ako tak zahral je Giovanni Ribisi, ale ten je predsa len o ligu vyššie ako ostatný zúčastnený a dokáže si podržať svoj štandard aj bez schopného režiséra. Ostatný buď prehrávajú alebo vyzerajú ako by hrať ani nevedeli a za to môže už spomínaný režisér. Výslednému celku samozrejme podráža nohy predvídateľný scenár. Tretiu hviezdu som pridal iba s nostalgie keďže trojicu Selma Blair, Amy Smart, Jason Lee mám rád z iných ich projektov.(30.5.2012)

• rigby

Žádný zázrak, ale v druhé půlce to bylo docela zábavné a dívatelné. A obě představitelky hlavních rolí byly celkem pohledné, proto ta druhá hvězdička.(9.3.2013)

• Appsalaj

Jediné co na filmu bylo zajmavé tak byla Selma jinak film stačilo vidět jednou a konec filmu byl tak trochu vytržen z kontextu celého děje.(13.3.2013)

Fajn oddechovka,která mě celkem překvapila a i když člověk tušil,jak to na konec dopadne,tak to stejně sledoval s napětím.Jen teda nepochopím,když se celý film Selma Blair bojí vyjít z bytu,tak na konci se prochází venku,jako by se nechumelilo.To vážně tak rychle překonala strach??(26.3.2013)

Nenáročný film na sobotní večer. Neurazí, ani nenadchne. Herecké výkony průměrné, zápletka zajímavá a občas i napínavé.(1.6.2013)

• Ironhead

To se fakt nedalo, strasne tupej a predvidatelnej scenar, co si hraje na thriller s prekvapenim... bozeeee, takhle neeeee...(11.9.2013)

Určite nie mysteriózny filmík, ktorý vás však udrží do konca pri obrazovke.(21.1.2014)

<< předchozí 1 2